Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

[Artykuł] Było Nie Było - Nanofil Pod Lupą


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3655 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 17 październik 2013 - 07:00

Michał zgodzę się, że nie każdy czytał przed kupieniem, jednak liczę iż ten tekst chociaż po części pomoże dokonać wyboru kupna tym co jeszcze się nie zdecydowali ;) Co do węzła na opakowaniu, odnoszę wrażenie, że producent sam tego nie sprawdzał, bo pęka to praktycznie przy każdej próbie zaciśnięcia.


  • Alexspin lubi to

#22 OFFLINE   Mosteque

Mosteque

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 264 postów
  • LokalizacjaŻyrardów
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Mosteque

Napisano 17 październik 2013 - 17:49

Tomku, poszperałem trochę w sieci. Tutaj masz inny test nanofila. http://www.fishing-t...berkley-nanofil

#23 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3655 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 17 październik 2013 - 21:23

Tylko że ten INNY wyszedł po moim i dużo zostało ściągnięte z mojego tekstu.



#24 OFFLINE   tier

tier

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 293 postów

Napisano 18 październik 2013 - 07:18

Ja odnośnie nanofila mam podobną opinie jak ty i podobnie jak kolega który go opisał na FT. To znaczy że moja opinia jest też ściągnięta od ciebie ? Bez przesady kolego TomCast :> I jeszcze krótkie info... jakiś czas temu sprawiłem sobie nanofil 0.17. po całym sezonie jest strasznie postrzępiony, ale nie wpływa to zbytnio na jego wytrzymałość. Dalej kluczem do jego wytrzymałości jest porządny węzeł. Kolega TomCast się myli w swojej opini tylko co do jednego a mianowicie pisząc że węzeł podany przez producenta się nie sprawdza. Po prostu chyba nie umie go poprawnie wykonać bo ja go stosuje od pierwszego dnia jak zakupiłem nanofil i nie ma mowy o pękaniu przy zaciskaniu. Tak więc nie wprowadzaj innych w błąd, a pisanie ze producent podał chyba węzeł którego nie przetestował zostawię bez komentarza :>



#25 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3655 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 18 październik 2013 - 07:31

Odnośnie testów z FT nie będę się już wypowiadał, mam swoją opinie na ich temat i jej nie zmienię. W temacie węzła podanego na opakowaniu, nie jest to tylko moja opinia ale bardzo wielu użytkowników. Najwidoczniej żaden z nas nie potrafi tego prostego węzła dobrze zacisnąć, a Ty kolego jesteś geniuszem. Chyle czoła przed tak wybitna postacią.


  • Alexspin lubi to

#26 OFFLINE   tier

tier

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 293 postów

Napisano 18 październik 2013 - 07:42

To nie jest temat o FT tylko o nanofilu. Nie jestem żadnym geniuszem ale ty się za takiego chyba uważasz skoro na forum ogłaszasz, że ktoś inny czerpie opinie od ciebie, a nie umiesz zawiązać węzła którego podaje producent w formie obrazkowej. I najłatwiej napisać że paru kolegom się też nie udało :) Jak będziesz kiedyś nad Odrą w pobliżu Słubic to ci pokaże i udowodnię, że nie trzeba być geniuszem żeby taki węzeł zawiązać. I tą wypowiedzią kończę dyskusję w tym wątku. pozdrawiam



#27 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3655 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 18 październik 2013 - 08:45

Ktoś czytać nie potrafi, ale mniejsza z tym. Udanego weekendu życzę.



#28 OFFLINE   kokosz77

kokosz77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 543 postów
  • Lokalizacjawww.madlen-styl.eu
  • Imię:M1CHAL
  • Nazwisko:Steszew

Napisano 17 sierpień 2014 - 07:57

Czy te wasze wezly beda sie sprawdzaly na mikrojigach , kupilem 0,04 i nie wiem czy uda mi sie podwojnie przelozyc nanofil przez haczyk 10 , moze jest jakis rownie dobry wezel bez podwojnego przelozena nanofilu przez oczko haczyka  ???



#29 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 04 wrzesień 2014 - 14:31

..używam nanofila 0.12 do kleniojaziowania z pontonu...przy dobrym węźle jest na prawdę dobry...lotność i prezentacja wabika w porównaniu z plecionką in plus...ostatnio wytrzymał 40min holu łodzi podwodnej..



#30 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 04 wrzesień 2014 - 14:46

..używam nanofila 0.12 do kleniojaziowania z pontonu...przy dobrym węźle jest na prawdę dobry...lotność i prezentacja wabika w porównaniu z plecionką in plus...ostatnio wytrzymał 40min holu łodzi podwodnej..

Używałem kiedyś nanofila i przyznać muszę jedno, że względem średnicy posiada b.dużą moc jednakże przy naciąganiu powolnym. Natomiast stosując nieodpowiednie do niego węzły można się głęboko rozczarować, tak samo moim zdaniem nie nadaje się do castingu, ponieważ skutkiem używania go są częstsze odstrzelenia niż w tradycyjnych pletkach podobnej mocy. Mam zamiar wrócić do nanofila przy okoniowaniu spinem, znalazłem wczoraj u siebie szpulkę zielonego 0,12. W zupełności wystarczy na dużego okonia i możliwy przyłów szczupaka, tataraki 0,12 również tnie, ale tylko na łączniku bezwęzłowym ;)


Użytkownik Tomek88 edytował ten post 04 wrzesień 2014 - 14:47


#31 OFFLINE   tebe

tebe

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 358 postów
  • Imię:Tomasz

Napisano 28 kwiecień 2015 - 19:59

Ja odnośnie nanofila mam podobną opinie jak ty i podobnie jak kolega który go opisał na FT. To znaczy że moja opinia jest też ściągnięta od ciebie ? Bez przesady kolego TomCast :> I jeszcze krótkie info... jakiś czas temu sprawiłem sobie nanofil 0.17. po całym sezonie jest strasznie postrzępiony, ale nie wpływa to zbytnio na jego wytrzymałość. Dalej kluczem do jego wytrzymałości jest porządny węzeł. Kolega TomCast się myli w swojej opini tylko co do jednego a mianowicie pisząc że węzeł podany przez producenta się nie sprawdza. Po prostu chyba nie umie go poprawnie wykonać bo ja go stosuje od pierwszego dnia jak zakupiłem nanofil i nie ma mowy o pękaniu przy zaciskaniu. Tak więc nie wprowadzaj innych w błąd, a pisanie ze producent podał chyba węzeł którego nie przetestował zostawię bez komentarza :>

Stałem się posiadaczem nanofila 0,91mm i 2 kg wytrzymałości, oczytałem się na forum że węzeł podany od producenta jest do dupy pęka jak nitka. Postanowiłem jednak go zastosować i ku mojemu zdziwieniu nie mogłem go urwać w rękach, przez rękawiczkę pękł w zupełnie innym miejscu niż na węźle...



#32 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3655 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 28 kwiecień 2015 - 21:40

@tier, co prawda temat ten dawno przeminął ale następny kolega wywołał mnie do tablicy, to Tobie tez odpisze. Twierdzisz że nie potrafię zawiązać węzła z opakowania w formie obrazkowej, a porównujesz nanofila 0,17 do 0,08. To tak jak byś porównywał żyłkę 0,08 do 0,17 i twierdził ze przecież grubsza trzyma. Pomyśl zanim znów cos takiego napiszesz.

Ja odnośnie nanofila mam podobną opinie jak ty i podobnie jak kolega który go opisał na FT. To znaczy że moja opinia jest też ściągnięta od ciebie ? Bez przesady kolego TomCast :> I jeszcze krótkie info... jakiś czas temu sprawiłem sobie nanofil 0.17. po całym sezonie jest strasznie postrzępiony, ale nie wpływa to zbytnio na jego wytrzymałość. Dalej kluczem do jego wytrzymałości jest porządny węzeł. Kolega TomCast się myli w swojej opini tylko co do jednego a mianowicie pisząc że węzeł podany przez producenta się nie sprawdza. Po prostu chyba nie umie go poprawnie wykonać bo ja go stosuje od pierwszego dnia jak zakupiłem nanofil i nie ma mowy o pękaniu przy zaciskaniu. Tak więc nie wprowadzaj innych w błąd, a pisanie ze producent podał chyba węzeł którego nie przetestował zostawię bez komentarza :>



#33 OFFLINE   jacek@k

jacek@k

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 08 lipiec 2015 - 19:36

Witam ! dodam od siebie , łapie na nanofilu 0,08 od marca i mimo czasem zrywania sie na węźle przy wiązaniu , nie narzekam. Wyciągałem liczne okonie , szczupaki , sandacze i nie było zerwania podczas holu. Fakt trzeba od czasu do czasu jakis metr odciąć , ale stosunek ceny i zalet do negatywnych wrażeń wypada pozytywnie na korzyść pozytywów . Poza tym rzadko , nawet bardzo robią sie tzw. brody . Ta przypadłośc zdarzyła mi się dwa razy . Na innych plecionkach niestety bywało zdecydowanie częściej . Pozdrwiam wszystkich i życzę sukcesóe nizaleznie na jakiej lince łapią .



#34 OFFLINE   olabo

olabo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 166 postów
  • LokalizacjaŚródziemie(Midlands)

Napisano 22 wrzesień 2015 - 19:16

Też łowię okonie i chwalę sobie bardzo.Zero splątań,Wezeł trzyma dobrze.Czasem pęka przy odstrzeliwaniu,ale myślę że to w miejscach przetarć-z cieniutkimi pleckami jest tak samo.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych