Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Komunikat Wody Polskie Poznań


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
72 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   JimbeamPK

JimbeamPK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • LokalizacjaKalisz

Napisano 28 wrzesień 2022 - 16:40

Nie sądzę, żeby przełożenie z jednej kupki ( PZW ) na drugą ( WP ) coś zmieniło. 

 

Ubolewam nad 4 miesięczną blokadą możliwości wędkowania. 

 

Co do wspomnianej tu Prosny, szału nie ma, ale gdyby tu niczego nie było to "sztandarowe mięsiarskie" miejscówki nie byłyby obsadzone codziennie. :) 



#22 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1165 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 28 wrzesień 2022 - 16:53

Nie sądzę, żeby przełożenie z jednej kupki ( PZW ) na drugą ( WP ) coś zmieniło. 

 

Ubolewam nad 4 miesięczną blokadą możliwości wędkowania. 

 

Co do wspomnianej tu Prosny, szału nie ma, ale gdyby tu niczego nie było to "sztandarowe mięsiarskie" miejscówki nie byłyby obsadzone codziennie. :)

O jakiej blokadzie  możliwości wędkowania piszesz  . Że ktoś tam chodzi nad brzegiem i mówi do Ciebie koniec wędkowania  . Na jakiej podstawie ?

To można porównać do składki OC za samochód . Po zatrzymaniu policjant mówi Ci koniec jazdy ,samochód pakujemy na lawetę bo ta firma ubezpieczeniowa już nie działa ... mimo ,że masz ją ważną do końca roku.

Trzeba być naprawdę naiwnym aby zwijać sprzęt i kończyć wędkowanie to nie jest rosja .



#23 OFFLINE   JimbeamPK

JimbeamPK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • LokalizacjaKalisz

Napisano 28 wrzesień 2022 - 17:04

O jakiej blokadzie  możliwości wędkowania piszesz  . Że ktoś tam chodzi nad brzegiem i mówi do Ciebie koniec wędkowania  . Na jakiej podstawie ?

To można porównać do składki OC za samochód . Po zatrzymaniu policjant mówi Ci koniec jazdy ,samochód pakujemy na lawetę bo ta firma ubezpieczeniowa już nie działa ... mimo ,że masz ją ważną do końca roku.

Trzeba być naprawdę naiwnym aby zwijać sprzęt i kończyć wędkowanie to nie jest rosja .

 

Mam na myśli impas jaki powstał w tej sytuacji. 

Legalnie nie mogę łowić, ponieważ nie posiadam aktualnego pozwolenia, którego nie mogę wykupić. 

Sytuacja trochę przypomina tą z czasów pandemii, gdzie maseczki było trzeba nosić, ale nie trzeba było...

Co do OC to istnieje Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny przygotowany na takie sytuacje, ale o ile mi wiadomo PZW nie uczestniczyło w czymś takim. :)


  • la-bazooka lubi to

#24 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1165 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 28 wrzesień 2022 - 17:12

Mam na myśli impas jaki powstał w tej sytuacji. 

Legalnie nie mogę łowić, ponieważ nie posiadam aktualnego pozwolenia, którego nie mogę wykupić. 

Sytuacja trochę przypomina tą z czasów pandemii, gdzie maseczki było trzeba nosić, ale nie trzeba było...

Co do OC to istnieje Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny przygotowany na takie sytuacje, ale o ile mi wiadomo PZW nie uczestniczyło w czymś takim. :)

OC na samochód to był tylko taki przykład.

 

Chyba Was nie przekonam ale sam osobiście bym nie ustąpił mając przy sobie wniesione opłaty i spis łowisk na których mogę łowić. Tam teraz  tylko TV brakuje ..   



#25 Guest_Marconi_*

Guest_Marconi_*
  • Guests

Napisano 28 wrzesień 2022 - 17:14

Byłeś kiedyś nad Prosną ?  :)

Prosiłem żebyś mi wytłumaczył, twoje pytanie nic nie wyjaśnia.



#26 OFFLINE   jajakub

jajakub

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 998 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 28 wrzesień 2022 - 18:56

Generalnie jest tak że jeśli PZW Krosno zaskarżyło decyzję WP o odebraniu obwodu rybackiego to tak naprawdę nie za bardzo ma Was kto karać gdyż ani Policja ani PSR nie jest upoważniona (władna) do rostrzygania sporów kompetencyjnych pomiędzy PZW a WP

Taką informację otrzymałem przy podobnej sprawie w okręgu Bielskim
Z tym że tam w końcu dobiłem się do dyrektora WP okręgu Kraków i dostałem mailem potwierdzenie że do końca roku pozwolenia PZW zachowują ważność
Później zmienili decyzję i zaczęli wydawać swoje pozwolenia ale już w to głębiej nie wnikałem

Generalnie abstrahując od słuszności takiego postępowania to puki co przejęcia obwodów wyglądają na bardzo niedopracowane pod względem formalnym
Przejąć przejmują tylko nikt nie pomyślał co dalej
Albo inaczej
Przejmujemy a Ci naiwni wędkaarze niech się gonią

Użytkownik jajakub edytował ten post 28 wrzesień 2022 - 19:12


#27 OFFLINE   żabosław

żabosław

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 62 postów

Napisano 28 wrzesień 2022 - 19:23

.


Użytkownik nobo edytował ten post 28 wrzesień 2022 - 19:32


#28 OFFLINE   Lokityrem

Lokityrem

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 59 postów

Napisano 28 wrzesień 2022 - 20:26

Ciekawe jak to wygląda prawnie ? Obywatel zapłacił za możliwość wędkowania do końca roku, teraz WP z Policją wypraszają go z łowiska. Znaczy że obywatel ma się domagać od PZW zwrotu opłaty ?

 

WP jako właściciel, mają prawo cię z niej usunąć czy narzucić swoje zasady wędkowania. Pozwolenie, wykupowałeś od PZW, dzierżawcy, więc to do PZW możesz mieć pretensje/ żądać odszkodowania. Wątpię, żeby komukolwiek chciało bawić się w sądy i pozew zbiorowy.


  • strary i wicher_dziki_koń lubią to

#29 Guest_Marconi_*

Guest_Marconi_*
  • Guests

Napisano 28 wrzesień 2022 - 20:56

WP jako właściciel, mają prawo cię z niej usunąć czy narzucić swoje zasady wędkowania. Pozwolenie, wykupowałeś od PZW, dzierżawcy, więc to do PZW możesz mieć pretensje/ żądać odszkodowania. Wątpię, żeby komukolwiek chciało bawić się w sądy i pozew zbiorowy.

WP jako właściciel, a co to znaczy ? Zrozumiałem twój wpis jak by to było za głębokiej komuny. Czyli WP jako właściciel niszczą teraz wszystkich dzierżawców, nie ogłaszają przetargów na obwody rybackie i najbliższym czasie cała kasę za wędkowanie będą zgarniać do siebie. To jest wolny rynek czy centralizacja komunistyczna. 


  • Darek P i strary lubią to

#30 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1952 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 28 wrzesień 2022 - 21:04

Jaki rząd, takie wody polskie.


  • wicher_dziki_koń lubi to

#31 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1165 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 28 wrzesień 2022 - 21:13

No to teraz tylko chwila jak dzierżawcy czy też inne spółdzielnie dowiedzą się o nacjonalizacji wód wywalą siatki w poprzek i po długości aby na odchodne wyjąć ile się da kasy z wody -IMO 



#32 ONLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 29 wrzesień 2022 - 08:17

Poczekajmy jeszcze chwilę, teraz "kiełbasa " w postaci 250 zł za cały kraj ...jak już przejmą wszystkie wody to zrobią stawkę conajmniej x3 i wtedy się obudzimy. A jak słyszę że karta wędkarska nie będzie obowiązkowa ,to już widzę co się będzie działo...

 

Najgorsze jest to, że tę "kiełbasę", wielu łyka i jest nią zafascynowanych. Pomijając to, że w większości ludzie, którzy pewnie łowią na dwóch - trzech najbliższych wodach i kompletnie nie rozumieją tego, że kompletnie nie powinno być w ich interesie, by "dorzucać  się" do utrzymania wód na drugim końcu Polski. Ja np. nie chciałbym płacić w swojej składce za utrzymanie na przykład hm...Siemianówki. Dla mnie, to drugi koniec kraju. Będę chciał tam połowić, to uiszczę opiekunowi wody stosowną, krótkoterminową opłatę, jeśli łowisko będzie tego warte, bym tłukł się tam kilkaset kilometrów. Pieniądze powinny podążać za wędkarzem i trafiać tam, gdzie mądry gospodarz przyciągnie wędkarzy.

 

Ale czego tu oczekiwać, skoro w świat idzie taki obraz wędkarstwa:

https://superbiz.se....-ybHA-YFsz.html



#33 OFFLINE   tofik

tofik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2132 postów
  • LokalizacjaPyrlandia
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Adamek

Napisano 29 wrzesień 2022 - 10:29

O kuźwa 🤦

#34 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4546 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 29 wrzesień 2022 - 11:26

Cześć osób kupiono za 500 + i tak dalej. Następnie pojawiło się sporo nowych przepisów dzięki, którym te 500 + to pikuś przy podstawowych wydatkach typu jedzenie, leki, gaz czy prąd ... Albo na przykład nowy taryfikator i tym podobne. Teraz chcą kupić wędkarzy za 250 zeta. Pytanie za ile czasu opłata nie pójdzie, a poszybuje w kosmos ... ? Bo to, że tak się stanie to nie ulega wątpliwości.

Użytkownik S.N. edytował ten post 29 wrzesień 2022 - 11:28


#35 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2646 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 29 wrzesień 2022 - 13:42

Już się zaczęła propaganda tvp przeciw PZW
https://vod.tvp.pl/v...092022,63001215
Mówią o złym PZW, a potem o Gospodarstwie Rybackim Iława i słowem nie wspomną, że to prywatny dzierżawca a nie związek wędkarski

#36 OFFLINE   Roseth

Roseth

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 307 postów
  • LokalizacjaDolina Mierzawy
  • Imię:Łukasz

Napisano 29 wrzesień 2022 - 20:50

- PZW to wróg najgorszy ze wszystkich. Wróg a wróg ale swój, mój, nasz, na własnej krwi wychodowany.
- Oj wędkarzu, ty nie nerwuj sie, trzeba nam bylo szukać nowego wroga, jak tu bod bokiem znalazł się stary. Toż, to by było nie po Bożemu.

 

Tak mi się jakoś strawestowało w związku z tematem.

 

Z tego co widzę/czytam szczera czasami niechęć do PZW zaczyna się przeradzać w jakieś cieplejsze uczucia ;) 


  • Luke lubi to

#37 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1952 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 29 wrzesień 2022 - 20:56

A tak płakali na PZW, to teraz mają, a najgorsze dopiero nadejdzie.



#38 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1931 postów

Napisano 30 wrzesień 2022 - 18:40

- PZW to wróg najgorszy ze wszystkich. Wróg a wróg ale swój, mój, nasz, na własnej krwi wychodowany.
- Oj wędkarzu, ty nie nerwuj sie, trzeba nam bylo szukać nowego wroga, jak tu bod bokiem znalazł się stary. Toż, to by było nie po Bożemu.

 

Tak mi się jakoś strawestowało w związku z tematem.

 

Z tego co widzę/czytam szczera czasami niechęć do PZW zaczyna się przeradzać w jakieś cieplejsze uczucia ;) 

To nie cieplejsze uczucia do PZW tylko niechęć do rządu "tego kraju" z niektórych postów wyziera a jak wiadomo jak się óne do czegoś wezmą to samo zło i nic więcej.

PZW już pokazało co potrafi, niech się teraz inni wykażą. Coś tu wspominano o pięknych kartach tego pseudo związku ale za skarby świata nie potrafię sobie przypomnieć szczegółów a z autopsji nic sobie takiego chlubnego nie mogę przypomnieć. To chowanie głowy w piasek i nie podejmowanie żadnych działań w celu obrony interesów wędkarzy, w opisanym wyżej przypadku, tylko potwierdza tezę, że to banda niekompetentnych darmozjadów nie potrafiących nić robić. Na co czekali? Że się nikt nie dowie? Że to żarty?


  • la-bazooka lubi to

#39 ONLINE   Tomek TJ

Tomek TJ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 922 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:J

Napisano 30 wrzesień 2022 - 19:08

PZW u steru było tylko 72 lata....
  • strary i wicher_dziki_koń lubią to

#40 Guest_Marconi_*

Guest_Marconi_*
  • Guests

Napisano 30 wrzesień 2022 - 21:17

PZW już pokazało co potrafi, niech się teraz inni wykażą Tylko ci inni z Wod Polskich , departamentu rybactwa ( nazwa dla wędkarzy super ) to byli prezesi PZW. Jaka to alternatywa dla PZW?
  • MaleX lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych