Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Składki członkowskie 2023


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
154 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Okonhel

Okonhel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1056 postów
  • Lokalizacjajuż nie Hel
  • Imię:Jacek

Napisano 04 październik 2022 - 16:23

https://www.pzw.org....AXyznj8oMvzo0rU

Pod linkiem składki członkowskie na 2023r. czyli kolejne podwyżki.


  • S.N. lubi to

#2 Guest_Marconi_*

Guest_Marconi_*
  • Guests

Napisano 04 październik 2022 - 16:27

Składka 50% do góry do tego w okręgach opłaty też pewnie podrożeją i będzie dużo drożej. Teraz jaka to się ma do tego co robią Wody Polskie ? Jestem w stanie z ten beznadziejny stan wód PZW zapłacić więcej ale jak WP w trakcie sezonu zabiorą akweny , to nie będzie wesoło.



#3 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6252 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 05 październik 2022 - 09:20

Wody Polskie zawsze mogły zabrać obwód rybacki użytkownikowi i działo się to każdego roku, tylko nikt o tym nie pisał.

Zapewne większość składek zostanie uchwalona w okręgach na przełomie października i listopada, jak co roku.


  • Piotrek Milupa, malinabar i przemo_w lubią to

#4 Guest_Marconi_*

Guest_Marconi_*
  • Guests

Napisano 05 październik 2022 - 10:22

Kiedyś to się nazywało RZGW i nie prowadzili gospodarki rybackiej co wiązało sie z tym że nie mogli pobierać opłat za wędkowanie. Teraz niby prowadzą tę gospodarkę , pobierają opłaty i jako organ państwowy mogą więcej . Dla mnie staną się monoplostą, czyli komuno wróć.
  • Piotrek Milupa i Darek P lubią to

#5 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 05 październik 2022 - 11:03

Masakra! Pozbawiono mnie ulgi! :angry:


  • nalewator i TOFIX99 lubią to

#6 OFFLINE   cyprys19

cyprys19

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 3935 postów
  • Lokalizacjapułtusk okolice
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:k

Napisano 05 październik 2022 - 11:58

Masakra! Pozbawiono mnie ulgi! :angry:


''Wesołe jest życie staruszka! ''

#7 OFFLINE   slawek_2348

slawek_2348

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1680 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Zdunek

Napisano 05 październik 2022 - 12:26

Masakra! Pozbawiono mnie ulgi! :angry:

Ale jako stetryczały dziad możesz zapomnieć zapłacić...



#8 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6252 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 05 październik 2022 - 13:18

Marek, oddziały nadal nazywają się RZGW, tylko założono im "czapkę". W świetle ustawy WP jako takie nadal nie mogą prowadzić gospodarki rybackiej. Tylko, że nic z tego nie wynika. SZ. Pan Dyrektor nawet dostał w tym roku połajankę od ministra i to też nic nie dało. 

I cóż możemy poradzić, podobnie jak użytkownicy rybaccy? Sorry, taki mamy klimat  :ph34r:


  • Darek P i Alexspin lubią to

#9 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4888 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 05 październik 2022 - 13:47

Czemu i skąd ten lament?!

Przecież członek pragnie stałej i wszechstronnej obsługi, od lat obstawiając bezdotykowe formy własnego uczestnictwa. Więc trza głębiej do karmana sięgnąć - wszystko drożeje..

 

Wody Polskie, mnie albo więcej udolnie zastępują nieudolnych dzierżawców - więc o co te fochy?  Myśliwi nie są takimi mentalnymi przegrywami, jak cały ten wędkarski świat - nie czekają aż skarb państwa ich wspomoże, bażantów im napuści, i przypilnuje żeby mogli im tanio w łeb strzelić.. :)    



#10 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 06 październik 2022 - 06:11

SOB jak zwykle powiedział co wiedział, choć niewiele wiedział... Ponadto wymyślił nowe określenie "mentalny przegryw" - poszerza się słownik potocznej polszczyzny... hahaha.gifhahaha.gifhahaha.gif


  • talon lubi to

#11 OFFLINE   jachu

jachu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1098 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Skowron

Napisano 06 październik 2022 - 08:52

To tylko sygnał, że odsetek zniżkowiczów (aktualnie już byłych) stale rośnie i każdym sposobem trzeba ratować finanse związku. Chyba nikt nie ma wątpliwości, że PZW starzeje się. Nie znam danych statystycznych, ale wystarczy bywać nad wodą, by to widzieć. Być może postępuje to nawet szybciej niż w całej populacji. Sam zapłacę więcej bez mrugnięcia okiem. Mimo moich uwag do tej Sławku - stałej i wszechstronnej obsługi. Ale zdaję sobie sprawę, że dla wielu może to być już odczuwalne. Szkoda, że nie zastosowano choćby kryterium dochodowego i potraktowano wszystkich jednakowo. 


  • nalewator i Alexspin lubią to

#12 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2263 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 06 październik 2022 - 08:59

@SOB bardzo trafnie napisał.
Poza tym jak idę po kupić usługę to wszyscy wywalili ceny w kosmos i teksty typu " panie bo wszystko drożeje..." ale jak oni mają komuś zapłacić to jest lament " czemu tak drogo" :-)

#13 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2263 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 06 październik 2022 - 09:05

To tylko sygnał, że odsetek zniżkowiczów (aktualnie już byłych) stale rośnie i każdym sposobem trzeba ratować finanse związku. Chyba nikt nie ma wątpliwości, że PZW starzeje się. Nie znam danych statystycznych, ale wystarczy bywać nad wodą, by to widzieć. Być może postępuje to nawet szybciej niż w całej populacji. Sam zapłacę więcej bez mrugnięcia okiem. Mimo moich uwag do tej Sławku - stałej i wszechstronnej obsługi. Ale zdaję sobie sprawę, że dla wielu może to być już odczuwalne. Szkoda, że nie zastosowano choćby kryterium dochodowego i potraktowano wszystkich jednakowo.

Dostali 13ki, dostaną 14stki to niech nie płaczą nad tym 150zł bo i tak ta grupa najwięcej ryb zabiera i czy sie to komuś podoba czy nie to taka prawda.

Użytkownik przemo_w edytował ten post 06 październik 2022 - 09:12


#14 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4888 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 06 październik 2022 - 09:18

Z założenia, nasze stowarzyszenie opiera swoją działalność na osobistej aktywności i społecznej pracy jego uczestników. Zakładając przy tym, ich udział w podejmowaniu decyzji. To wszystko są truizmy zawarte w statucie.. który to sens percepcję i możliwości mentalnych przegrywów zdecydowanie przerasta..

 

Z woli własnej tzw członków - jak wiemy albo i nie wiemy, jest to wyraz wieloznaczny - oraz wieloletnich starań przeróżnych mentorów, że przypomnę durną dydaktykę prasy kolorowej i horyzonty jej wychowanków ta prosta forma organizacyjna jest przepoczwarzana w firmę świadczącą odpłatne usługi. Przedni koncept.. ale nie działa  :rolleyes:  I owa hybryda  też jest niedobra, bo członek kontestujący oczekuje wiecznego dużo/tanio/biedra/ Zamiast iść sobie z woza tak jak uciążliwa babam czyli - w p.zdu!!



#15 OFFLINE   Zed Zgred

Zed Zgred

    Zed Zgred

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1503 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:RA-V

Napisano 06 październik 2022 - 09:22

Czemu i skąd ten lament?!

Przecież członek pragnie stałej i wszechstronnej obsługi, od lat obstawiając bezdotykowe formy własnego uczestnictwa. Więc trza głębiej do karmana sięgnąć - wszystko drożeje..

 

Wody Polskie, mnie albo więcej udolnie zastępują nieudolnych dzierżawców - więc o co te fochy?  Myśliwi nie są takimi mentalnymi przegrywami, jak cały ten wędkarski świat - nie czekają aż skarb państwa ich wspomoże, bażantów im napuści, i przypilnuje żeby mogli im tanio w łeb strzelić.. :)    

A ja tam mam ubaw z tego całego zajścia. Tak sobie patrzę jak podrygują te martwe członki naszego stowarzyszenia. :) Nikt nie chce z nimi rozmawiać, nikt się z nimi nie liczy. Jak kawałek schabu za szybą, rzucane z miejsca na miejsce. :lol: Zasłużony koniec się zbliża. :) Przybudowa decydentów też to czuje to i składki muszą pójść w górę. ;)


  • coma i Krzysiek P lubią to

#16 Guest_Marconi_*

Guest_Marconi_*
  • Guests

Napisano 06 październik 2022 - 09:47

Nie miałem zniżek i nie mam. Interesune mnie tylko to że jak zapłacę nawet 2 razy więcej, to do końca sezonu nikt mnie z nad wody nie wygoni.
  • Alexspin lubi to

#17 OFFLINE   jachu

jachu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1098 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Skowron

Napisano 06 październik 2022 - 11:25

Dostali 13ki, dostaną 14stki to niech nie płaczą nad tym 150zł bo i tak ta grupa najwięcej ryb zabiera i czy sie to komuś podoba czy nie to taka prawda.

To 150 zł to dopiero początek. Zobaczymy jak to będzie wyglądało, kiedy swoje składki ustalą okręgi. Tak sobie liczę i jakoś mi nie wychodzi, że trzynastka i czternastka w przypadku najniżej uposażonych rekompensuje obecną (choćby ten oficjalny wskaźnik) inflację. Właściwie wystarczy mi, że widzę co kupują obecnie w sklepach, sam bywam klientem aptek, lekarzy, dostaję informacje o zmianach taryf za wodę, ogrzewanie, prąd, wiem ile kosztował rok temu i ile obecnie kosztuje aktualnie węgiel, itd.itp. Ktoś niedawno policzył, że w skali kraju niewykorzystane przez okręgi środki to około 200 mln. Czyli więcej niż ten nasz biedny związek zbiera rocznie od swoich członków. Gdyby te pieniądze jeszcze wydano na ochronę wód i zarybienia. Ale na zarybienia nie pójdą, bo przecież operaty ich krępują. Stara śpiewka. Niech każdy sobie sam odpowie, na jakie ważne cele nadwyżka zostanie wydatkowana. ;)

Obstaję, że PZW stać na gest w w stosunku do tych najstarszych i najuboższych. Zapewne masz jakieś twarde dane na temat ilości ryb zabieranych przez członków w różnym wieku? To taka prawda? :)


  • nalewator, Alexspin i S.N. lubią to

#18 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2263 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 06 październik 2022 - 11:54

To 150 zł to dopiero początek. Zobaczymy jak to będzie wyglądało, kiedy swoje składki ustalą okręgi. Tak sobie liczę i jakoś mi nie wychodzi, że trzynastka i czternastka w przypadku najniżej uposażonych rekompensuje obecną (choćby ten oficjalny wskaźnik) inflację. Właściwie wystarczy mi, że widzę co kupują obecnie w sklepach, sam bywam klientem aptek, lekarzy, dostaję informacje o zmianach taryf za wodę, ogrzewanie, prąd, wiem ile kosztował rok temu i ile obecnie kosztuje aktualnie węgiel, itd.itp. Ktoś niedawno policzył, że w skali kraju niewykorzystane przez okręgi środki to około 200 mln. Czyli więcej niż ten nasz biedny związek zbiera rocznie od swoich członków. Gdyby te pieniądze jeszcze wydano na ochronę wód i zarybienia. Ale na zarybienia nie pójdą, bo przecież operaty ich krępują. Stara śpiewka. Niech każdy sobie sam odpowie, na jakie ważne cele nadwyżka zostanie wydatkowana. ;)
Obstaję, że PZW stać na gest w w stosunku do tych najstarszych i najuboższych. Zapewne masz jakieś twarde dane na temat ilości ryb zabieranych przez członków w różnym wieku? To taka prawda? :)

Tak. Mam dane szczątkowe bo tylko z 3 kół w mieście i ze stowarzyszenia które prowadzę. Poza tym podczas kontroli nad wodą.
Kolejny temat to cena narybku. W 2021 roku było ok 30-40% drożej a w tym jest jakieś 70%-80% drożej w porównaniu do 2020 roku. A cena sandacza w tym roku to już zupełna abstrakcja.
Tu wiedzę opieram na zakupach do stowarzyszenia ale PZW( mój okręg) kupuje w tych samych gospodarstawch.
Co do zmarnowanych pieniędzy przez PZW nie wypowiadam się a napiszę tylko tyle że mamy nowy a zarazem mentalnie jakby stary ZG i żadnych zmian nie widzę.

Na przykładzie mojego stowarzyszenia mogę napisać tyle że poprzedniej jesieni zarybiliśmy karpiem. Było 151 szt dokładnie. Sprawdzając rejestry wytrzepali 149 szt w dokładnie 3 tygodnie i znów zaczęły się płacze że ryb nie ma :-)
Zgadnij którzy tak ostro łowili a teraz najbardziej narzekają :-)

Użytkownik przemo_w edytował ten post 06 październik 2022 - 12:07


#19 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 06 październik 2022 - 12:02

Na przykładzie mojego stowarzyszenia mogę napisać tyle że poprzedniej jesieni zarybiliśmy karpiem. Było 151 szt dokładnie. Sprawdzając rejestry wytrzepali 149 szt w dokładnie 3 tygodnie i znów zaczęły się płacze że ryb nie ma :-)


🤣🤣🤣
  • S.N. lubi to

#20 OFFLINE   jachu

jachu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1098 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Skowron

Napisano 06 październik 2022 - 13:48

Tak macie w stowarzyszeniu jak to sobie ustaliliście. Nawet w PZW dało się coś z tym zrobić. Jak sobie przypomnę limity sprzed pięciu dekad. :) Mnie jednak interesuje, co się dzieje z naszymi pieniędzmi. Z dwojga złego wolę, żeby jakiś starszy wędkarz z małą emeryturą zapłacił ulgową składkę, niż te dwieście baniek miałoby się gdzieś rozpłynąć. Jeśli nie pójdą na zarybienia, a raczej nie pójdą, to zostaną wydane być może na statutowe cele, ale pewnie w odczuciu większości z nas nie koniecznie najważniejsze.  


  • nalewator i Alexspin lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych