Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędkarski kajak


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2476 odpowiedzi w tym temacie

#321 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 09 czerwiec 2014 - 11:26

Mnie od razu na myśl przyszły silikonowe korki do gąsiorów. Tylko ja bym to chciał zatkać od dołu, żeby dać wodzie możliwość ślizgania. 



#322 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9626 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 09 czerwiec 2014 - 15:34

Tak szczerze - zawracanie głowy, spokojnie dasz rade bez tego

#323 OFFLINE   wenturaisland

wenturaisland

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 23 postów
  • LokalizacjaNaerum
  • Imię:Dominik

Napisano 12 czerwiec 2014 - 09:41

Taka ciekawostka.

http://www.fiskeavis....htm?artid=2067



#324 OFFLINE   adski

adski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 114 postów
  • LokalizacjaŚwiecie

Napisano 12 czerwiec 2014 - 11:40

Witam, a są gdzieś uchwyty na telefon pod kajak/ łódkę? bo nie mogę znaleźć :/



#325 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 18 czerwiec 2014 - 12:21

Kaskazi Dorado. Podobno najszybszy kajak wędkarski. Bardziej przypomina chyba morskiego turystę niż typową wędkarską jednostkę. Smukły cholernie. 

 

dorado1.jpg

 



#326 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9626 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 18 czerwiec 2014 - 12:35

Mimo filmiku - stabilność ma bardzo słabą. Ok, facet kontrując wiosłem nie robi gleby, niemniej jednak na normalnym "lotniskowcu" przegiecie takie, by miec burtę we wodzie, wymaga naprawdę ostrej gimnastyki - nie tak łatwo jest to wywrócić. Człowiek na wideo wygląda na pro, który przygotowany - wie co robi. Łowiąc, mając na głowie wędki itd - jak dla mnie to 2/3 tego wychyłu i gleba.



#327 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 18 czerwiec 2014 - 12:48

Tak, stabilność jest raczej typowa dla turystyków do pływania po prostej. Za to podobno jest bardzo szybki. Co do wychylenia, to co ważne jest ono płynne. Ja w mojej krypie, nie jestem w stanie spowodować takiego przechyłu bo kajak jest naprawdę płaski. Taki przechył mógłbym dopiero spowodować przez bardzo mocne wychylenie ciała jeśli w ogóle. Na pewno trzymając za boki i w obu przypadkach musiałoby to być gwałtowne szarpnięcie. Jest bajecznie stabilnie. Przekonałem się o tym w weekend. Pływałem kajakiem SOT, ale turystykiem, marki DAG. Szybkość mega, przez chwilę byłem oczarowany. Niestety buja się i dopiero wtedy mając porównanie z patelnią wędkarską można to docenić. Chociaż i tak jakby mnie było stać to bym wziął takiego DAG'a np. albo innego SOT i trochę przerobił i miałbym dwa.  :)



#328 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 21 czerwiec 2014 - 16:04

Myślę, że okazja. W pełni wyposażony, gotowy do zwodowania sprzęt. Cena dużo poniżej. 

 

http://allegro.pl/ka...4324619706.html

 

Może to ktoś z forum? 



#329 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 08 lipiec 2014 - 20:41

Sklep z kajakami.  B)

 



#330 OFFLINE   adski

adski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 114 postów
  • LokalizacjaŚwiecie

Napisano 08 lipiec 2014 - 22:08

Po tym filmiku zrezygnowałem z tego modelu :)



#331 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 09 lipiec 2014 - 18:32

No cena za tą Cude w PL jest zabójcza. Są w tej długości i tej szerokości chyba atrakcyjniejsze cenowo modele,z podobnym wyposażeniem. Może poza siedziskiem, ale nie wiem czy chciałbym takie. 



#332 OFFLINE   adski

adski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 114 postów
  • LokalizacjaŚwiecie

Napisano 09 lipiec 2014 - 22:46

Siedzenie mam podobne z wysokim oparciem i naprawdę sobie chwalę. Po 4-8h na wodzie brak łamania w krzyżu i innych mało przyjemnych objawów. Siedziałem na podobnym z niższym oparciem i po 3h łowienia bolał tyłek i plecy ale może to jeszcze kwestia ustawienia i przyzwyczajenia.

A ze względu na niewielki wybór i kiepski zbyt to niestety ceny są spore :)



#333 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 11 lipiec 2014 - 20:21

W zeszłym roku zaledwie dwumieszięczny rekonesans. Teraz już pełną parą. Od początku czerwca pływam intensywnie po Odrze. Obecnie warunki wprost idealne Pływanie pod prąd nawet po zewnętrznej stronie zakrętów idzie leciutko. Czuć moc- trening czyni mistrza. Klimat na kajaku niesamowity. Bezszelestnie jak indianin  :D . Teraz przy niżówce można stać dosłownie przed samym przelewem i smużyć kleniowo- jaziowemu towarzystwu po głowach, gdyby ktoś chciał tal łowić. Nie boją się czy co. 

 

Załączony plik  20140711_185105.jpg   56,93 KB   13 Ilość pobrań


  • Kamil Z. lubi to

#334 OFFLINE   thug

thug

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1116 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 14 lipiec 2014 - 20:19

A jak wyglda kotwiczenie na takim kajaku? Duzo potrzeba zelastwa? Jakas rolka, knaga, winda czy cos ? :)


Użytkownik thug edytował ten post 14 lipiec 2014 - 20:19


#335 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 14 lipiec 2014 - 20:54

Do ustawiania kotwicy jest linka z boku kajaka, z ruchomym karabińczykiem. Linka jest blokowana na małej knadze Działa to tak:

 

b3z_anchor_trolley.jpg

 

Kotwica nie duża, kajak stawia minimalny opór. Ja rzucam składaną 2,5 kg i nawet w bardzo szybkim nurcie trzyma. może zejdę niżej. Choć rzadko rzucam bezpośrednio w nurcie. Linki mam 24m, bo są rynny po 7m  gdzie czasem staję. Linkę zmontowałem tak:

 

 

Kotwiczenie jest ogólnie rzecz biorąc proste. Zdarzyło mi się na samym początku 2x niebezpieczna sytuacja w silnym nurcie gdzie nie pomyślałem a miałem ustawiony kajak rufą do nurtu. Chciałem się odpiąć i zacząłem ciągnąć za linkę z boku. żeby sięgnąć do linki kotwicznej. Ustawiło mi kajak bokiem i mocno się przechylił, a ja spanikowałem więc odpiąłem karabińczyk. Spłynąłem kawałek w dół obróciłem się, podpłynąłem do bojki stając dziobem do nurtu i wyjąłem kotwicę. Dziś wiem, że wystarczy balans ciałem :) i nogi okrakiem. Chyba założę ster bo jednak przy różnorakich manewrach się przydaje. Nie mówiąc już o różnych wirach w nurcie. Są takie miejsca gdzie potrafi trzepnąć ostro kajakiem, moment i prawie stoi bokiem trzeba szybko reagować albo odpuścić, nawrócić i powtórzyć. Natomiast gdzie ustawić kotwicę żeby obłowić miejscówki na rzece z ostrogami to temat na dłuższy opis. 


  • thug lubi to

#336 OFFLINE   adski

adski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 114 postów
  • LokalizacjaŚwiecie

Napisano 20 lipiec 2014 - 19:32

Witam u mnie wszystko w fazie testów ale jak na razie jest ok 

Czyli jak kolega wyżej olinowanie z boku kajaka, kotwa 1,5kg, linkę mam 50m na kołowrotku więc nie zajmuje mi miejsca. Łowię głównie na jeziorze i zalewie więc nie ma dużego uciągu i w zupełności te 1,5kg wystarczy.

 

 

Załączone pliki

  • Załączony plik  2.jpg   67,37 KB   12 Ilość pobrań
  • Załączony plik  3.jpg   73,16 KB   11 Ilość pobrań

  • Krzysiek_W lubi to

#337 OFFLINE   Piasek

Piasek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 80 postów

Napisano 30 lipiec 2014 - 15:53

W cieplejszych wodach trzeba uważać

W Bałtyku na szczęście ich nie ma , ale znajomy rybak mówił że ekolodzy foków na wpuszczali, a nie wiadomo co takie bydle może zrobić.



#338 OFFLINE   adski

adski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 114 postów
  • LokalizacjaŚwiecie

Napisano 30 lipiec 2014 - 17:52

Można na brąz pokolorować majty w takiej sytuacji :)

 

A u nas w Zatoce czy Bałtyku co można teraz połowić? i jak ciężko jest to namierzyć? orientuje się ktoś?



#339 OFFLINE   lesiewicz

lesiewicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1765 postów
  • LokalizacjaKalisz
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Lesiewicz

Napisano 30 lipiec 2014 - 18:04

Na targach Efttex bacznie przyglądałem się kajakom i największe wrażenie (biorąc pod uwagę również cenę) zrobiły kajaki Feel Free model Lure 10 i Lure 11,5.

Jakość wykonania na najwyższym poziomie, szereg świetnych rozwiązań jak np. podnoszone siedzenie,system szyn do mocowania, kółko z tyłu do wodowania. no i przystępna cena.

Jest szeroki więc na pewno stabilny i świetnie będzie się spisywał na średniej wielkości akwenach.


  • Krzysiek_W lubi to

#340 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 30 lipiec 2014 - 18:37

Na targach Efttex bacznie przyglądałem się kajakom i największe wrażenie (biorąc pod uwagę również cenę) zrobiły kajaki Feel Free model Lure 10 i Lure 11,5.

Jakość wykonania na najwyższym poziomie, szereg świetnych rozwiązań jak np. podnoszone siedzenie,system szyn do mocowania, kółko z tyłu do wodowania. no i przystępna cena.

Jest szeroki więc na pewno stabilny i świetnie będzie się spisywał na średniej wielkości akwenach.

 

Szyny z przesuwnym mocowaniem, łatwością montażu etc. , to chyba najlepszy z patentów w feel free. Kółko do wodowania sprawdza się bardzo dobrze i znacznie ułatwia życie, poza sytuacjami typu plaża/ miękki grunt. Cena pod względem konkurencji za tak wyposażone kajaki, jakie od zeszłego roku wprowadziło Feel Free wraz z nowym rodzajem wyposażenia, na rodzimym rynku jest rzeczywiście bardzo konkurencyjna. Jedynie nie wiem jak z porównaniem pływalności reszty wędkarskiej konkurencji. 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych