Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędkarski kajak


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2476 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   lesiewicz

lesiewicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1765 postów
  • LokalizacjaKalisz
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Lesiewicz

Napisano 05 czerwiec 2009 - 10:28

Na tym zdjęciu co wstawił @tommek to nie mogą być wedkarze tylko szpiedzy a pod spodem mają przymocowany statek podwodny :lol:
Chyba żebym się mylił to wtedy mogę śmiało powiedzieć że to wędkarze masochiści.
  • Włóczykij lubi to

#22 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 05 czerwiec 2009 - 20:20

Lesiewicz - nie takie akcje widziałem, niestety fotek nie mam... 4 panów pływających na pontonie co wyglądało jakby srali razem do jednego kibla, symultanicznie że tak powiem :mellow:
Dzisiaj za to dowiedziałem się od jakże miłego Pana nad wodą panie, tu na trał łowić nie wolno, w całej Polsce na trał łowić nie wolno...
Więc rzeknijcie - wolno na trał łapać czy nie?? :mellow:

#23 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2289 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 05 czerwiec 2009 - 21:13

Kuba!
na trał nie wolno i tyle - wspomniany Pan na pewno się zna.
wracając do kajaka - kolega kupił sobie takowy i poławia pstrągi na muchę na Lough Corrib. jest bardzo zadowolony, kajak jest lekki nie płoszy ryb tak jak normalna łódź, jest b. stabilny. bez problemu można siąść na nim w poprzek kolega zakłada kamizelkę, śpiochy i jazda.
( dodam że jest to kajak skonstruowany do wędkarstwa. )
jedyny mankament to taki że jak się łowi w dryfie to potem trzeba wrócić...
pozdrówka
  • spider718 lubi to

#24 OFFLINE   lesiewicz

lesiewicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1765 postów
  • LokalizacjaKalisz
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Lesiewicz

Napisano 06 czerwiec 2009 - 07:14

Standerus co z Ciebie za wędkarz skoro nie wiedziałeś ze na trał nie wolno łowić, i to w całej Polsce. :lol:

#25 OFFLINE   Włóczykij

Włóczykij

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1252 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 lipiec 2009 - 17:06

Znalazłem jeszcze jeden w miarę rozsądnie wyglądający kajaczek:
http://www.wszystkow...rodukt-587.html
W tym roku raczej się nie wyrobie ale na przyszły chyba sobie sprawie jakieś takie pływadło...

#26 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2738 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 12 lipiec 2009 - 02:12

@Tommek, jak na moj gust to wklejona przez ciebie fotka przedstawia canoe (kanu jak ktos woli wersje spolszczona, nie mylic ze slynnym nigeryjskim pilkarzem Nawankwo Kanu). Mam taka 15-sto stopowa zabawke. Dokupilem sobie to tego boczne plywaki (outrigger). Lowi sie bardzo wygodnie i bezpiecznie. Plywalem tez synkiem, mowil, ze supel :mellow:

@standerus, jesli chodzi o kajaki, to po pierwsze primo chcialem podziekowac za filmy, ktorych jeszcze nie otrzymalem :huh:
Kolega kupil sobie takowyz kajak i jest bardzo zadowolony. Roznica miedzy wedkarskim kajakiem jest olbrzymi. Przede wszystkim to stabilnosc. W normalnych warunkach trzeba zrobic cos glupiego zeby zaliczyc wywrotke. Na morzu jeszcze nie testowalismy. Jak dla mnie to idealnie nadaje sie do trolowania. Bardzo lekko sie nim plywa. Jerkowanie raczej na plytkiej wodzie, bo szczytowke trzyma sie do gory. Ale inne przynety jak najbardziej. Srednio mi sie muchowalo, ale pewnie przy odrobinie wprawy sie da. Spora wada jest ograniczone mijsce na pudla wedkarskie. Trzeba sobie to wszystko dobrze rozplanowac. Poza tym mozna sobie dokupic dodatkowe wyposazenie w postaci miekkiego fotela, dodatkowych uchwytow na wedki i innych takich bajerow. Podnosi to cene, ale wydaje mi sie ze warto to zrobic dla komfortu. Jakbym mial wybierac miedzy bellyboat a kajakiem, to wole to drugie bez wahania. Jesli mialbym wybierac miedzy canoe a kajakiem to juz bym sie zastanawial. Jedno i drugie ma swoje wady i zalety. Na canoe siedzisz jak czlowiek i wszystkimi metodami mozna sie calkiem swobodnie poslugiwac (zakladam, ze ma sie zamontowany outrigger, bo bez tego troche niestabilnie jest). Ale dwie osoby sa potrzebne do wioslowania, bo samemy troche ciezko na dluzszy dystans. Jak chcesz sam plywac to kajak bedzie lepszy. A jak bedzie ci zalezalo na tym, zeby zabrac ze soba dziecko czasami, to mozna dokupic fotelik na tyl.

Pozdrawiam

#27 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 12 lipiec 2009 - 13:12

Oooo fak :blush::blush:Embarassed


teraz widzisz jak z rozpuszczalnikami bywa w młodym wieku...
Wysyłam w poniedziałek. masakra jakaś co mam w głowie.

#28 OFFLINE   GrynszpaN

GrynszpaN

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 118 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 12 lipiec 2009 - 18:27

Kajak kajakiem ma swoje zady i walety.
Też łazi mi po łbie jakieś coś podręczne.
A może to:



Pozdrawiam

#29 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2738 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 13 lipiec 2009 - 02:31

No tak, ale przy lodce, nawet skladanej, to trzeba silnik, bo na pagajach to szalenstwa raczej nie bedzie. Ciekawe na ile wytrzymala jest tego typu konstrukcja. Troszke poczulbym sie nie swojo, jakby mi sie poskladala na srodku Loch Ness :lol:

#30 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 13 lipiec 2009 - 16:38

Zimą widzieliśmy z Peresadą wędkarzy w takim składaku - całkiem nieźle to diałało.

#31 OFFLINE   boguslaw12

boguslaw12

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 16 listopad 2009 - 01:52

Witam , jestem nowy na tym forum .Moge ci odpowiedziec na twoje pytanie .Kiedyś łowiłem z kajaka .Przy spiningowaniu to kajak spływał w kierunku ściąganej przynęty. Pływałem nim po Odrze i nie jedną noc w nim przespałem . Jakoś nigdy nie obudziłem sie w wodzie , jedynie po przebudzeniu patrzyłem czy już nie dopływam do Szczecina ( to akurat żart ).Teraz jednak chcę kupic pychówkę i po nowym roku oplacic ponownie kartę (parę lat nie lowiłem )Pozdrawiam Bogusław

#32 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 09 maj 2012 - 14:21

odgrzewam kotleta po raz drugi
Coraz mi blizej do wciągniecia kajaka, sporo na ten temat poczytałem, widze że spokojnie można lowić tym nawet na oceanie, ludzie wypływają do lekkiej 4 :huh: i przechodzą przybój ponad metrowy na luzie. Nie wiem jak to robią, dla mnie wygląda to na sztuczki cyrkowe, ale na jeziorze takiego problemu nie ma.
Po za wspominanym wcześniej oceanem jest jeszcze coś takiego - feel free moken 12:
http://www.canoe-shops.co.uk/reviews/canoe-and-kayak/fishing /feel-free-moken-12.htm
Miał ktoś kontakt?
na plus prawie 150e mniej z ceny w stosunku do oceana

#33 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 09 maj 2012 - 20:30

prosze daj znac jak cos kupisz w irl. ja wlasnie mysle o takim urzadzeniu.

#34 OFFLINE   leslaw

leslaw

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 294 postów

Napisano 10 maj 2012 - 02:31

Ja wedkuje z takiego:
- Strona:
http://www.futurebeach.com/index.php/kayaks/sit-in-kayaks-2/ trophytm-126-10-6.html

http://i125.photobucket.com/albums/p51/leslawpl2002/trophy1263_4.jpg

#35 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 10 maj 2012 - 10:10

ja mysle tylko o sit on top.
Ps leslaw jak wyglada sprawa wioslowania - jestes mokry caly? czy mozna sie wybierac w zwyklych ciuchach?

#36 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 11 maj 2012 - 22:15

na sit on top masz otwory wode wpuszczające i wypuszczające
W bantry bay canoes mają mokeny 10 i mocno dumam, czy warto inwestować w kolejne 2 stopy - niby ma być szybszy i dzielniejszy na wodzie, z drugiej strony, gdy nie jest się ograniczonym slipami etc, to zrzucić się można jak w belly - w każdym interesującym miejscu, więc odpada pedałowanie na lowisko i z powrotem. Widzę, ze ostro pływają po oceanie w nich, chyba wciągnę 10
Kosztuje z lepszym siedziskiem i wiosłami 800e, za oceana trzeba wybecalować 900 za kadłub, plus 50 za siedzenie, plus wiosła 60 etc...
Z tego co czytam dużym plusem mokena jest stabilność, gdy inne kajaki dobijają do 75cm szerokości on ma subtelne 90 :mellow: i ciekawy kształt kadłuba. najbardziej obawiałem się zygzakowania takiej krótkiej konstrukcji, ale wszelkie review zapewniają ze jest ok i problemu nie ma. Więc chyba nie ma co kombinować, tylko wciągnąć i łowić, a nie wybierać kolejne kilka tygodni.
U mnie 50% łowienia to rzeka, 30 jezioro i pewnie 20 zatoka czy jakiś oceaniczny lajcik, więc powinno dać radę, bez potrzeby posiadania 4,5 metrowego pancernika.

#37 OFFLINE   leslaw

leslaw

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 294 postów

Napisano 13 maj 2012 - 13:38

Bardzo ciekawe oterty ma Native Watercraft.



http://nativewatercr...guide_intro.cfm

Leslaw.

#38 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 13 maj 2012 - 15:56

Bardzo ciekawe oterty ma Native Watercraft.
Leslaw.


no model z sruba to musi zapindalac jak mala motorowka...


edit:

hehehehe model ze sruba kosztuje w niemczech.....





ponad 2200 euro!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ;P

to bym sobie kupil po lodce i na kazdym co ciekawszym jeziorku zostawil na stale...

#39 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9490 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 13 maj 2012 - 16:10

było? http://www.hobie-kayak.com/

#40 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 24 maj 2012 - 15:29

http://www.freedomhawkkayaks.com/




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych