Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędkarski kajak


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2476 odpowiedzi w tym temacie

#501 OFFLINE   mmgg

mmgg

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 42 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Michał

Napisano 24 kwiecień 2017 - 17:40

Ja mam Moken 10 lite :D

Cześć - wtrącę się w Waszą rozmowę jeżeli pozwolicie.

Mam pytanie a propos tego kajaka - chodzi o siedzenie a zwłaszcza jego oparcie. Kiedyś przemierzałem się do niego na sucho w sklepie, ale oparcie bardzo słabo trzymało plecy - na dłuższą metę byłoby to bardzo męczące.

Mam pytanie, jakie Ty masz doświadczenia - możliwe, że egzemplarz, który próbowałem miał niewłaściwie zamontowane siedzenie.

 

z góry dzięki za odpowiedź



#502 OFFLINE   @Brig

@Brig

    Przedstawiciel marki KFP Watersports

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1914 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Arek

Napisano 24 kwiecień 2017 - 17:50

[quote name="buszmen" post="2142247" timestamp="1493050086"]

Czemu do tyłu jak są też dziury w nogach? A którą echosondę z wersji Hook wybrać ? 3 czy 4 ? ten chrip coś daje? z gps mi nie potrzebna bo mam Garmina ręczniaka :)


Z echo nie pomogę a dziurką puść przednią ja mam 11 i przednie mam zatkane aby woda się nie dostała.

#503 Guest_buszmen_*

Guest_buszmen_*
  • Guests

Napisano 24 kwiecień 2017 - 17:53

Siedzenie można rzec jest zamontowane trzy punktowo - tzn. jest pasek mocujący którym się troczy  siedzenie do kajaka i 4 paski mocujące go w pionie - 2 z przodu i 2 z tyłu , można więc siedzenie nachylić jak się chce , jak komu wygodnie - jeden woli siedzieć wyprostowany , ktoś inny prawie leżeć ;)  tak jak to widać na ulicy w autach :D  Na mój gust wolał bym niższe oparcie , czasem więc pływam bez siedzenia :) no ale do wędkowania np. na spławik lepiej to siedzenie mieć i w oczekiwaniu na branie wygodnie na nim się rozłożyć , chociaż jak jest upał to wędkuję z nogami w wodzie siedząc jak na kładce , spininguję przeważnie na stojąco.



#504 Guest_buszmen_*

Guest_buszmen_*
  • Guests

Napisano 24 kwiecień 2017 - 17:59

[quote name="buszmen" post="2142247" timestamp="1493050086"]

Czemu do tyłu jak są też dziury w nogach? A którą echosondę z wersji Hook wybrać ? 3 czy 4 ? ten chrip coś daje? z gps mi nie potrzebna bo mam Garmina ręczniaka :)


Z echo nie pomogę a dziurką puść przednią ja mam 11 i przednie mam zatkane aby woda się nie dostała.

Ja mam zatkane otwory pod siedzeniem :D  na sondach też się nie znam , na łódce mamy mark pro 4czy 5 ale elektroniką i silnikami to zajmuje się brat , mi do szczęścia to nie potrzebne ;)  na kajak mam fish findera takie tanie badziewie na baterie , które pokazuje głębokość i czasem ikony ryb :o  ale ponoć łuki ryb to jest to :blink: no i brat napalony na kolor.



#505 Guest_buszmen_*

Guest_buszmen_*
  • Guests

Napisano 24 kwiecień 2017 - 19:06

Jeszcze parę moich przemyśleń co do pytania kolegi @mmgg kajaki ''wędkarskie'' jednak troszkę kosztują - oczywiście warte są swojej ceny- mi wygodniej wędkuje się jak z łódki ;)  ale można też wędkować z kajaka turystycznego , który ma duży kokpit , podstawa na kajaku jednak to wędzisko z krótkim dolnikiem , można wędkować też z canoe co jest modne na spływach w Kanadzie  :D z kolei tacy Rosjanie łączą spływ z wędkowaniem z pontonu - sam bym tak chciał pobiwakować , no ale u mnie w robocie dostać urlop a lato to cud :angry:  chociaż mi to nie przeszkadza - biorę go zimą bo uwielbiam wędkować na lodzie :wub:https://youtu.be/AODTinYw8ho

 https://youtu.be/CSglPCH5QwI

 

 



#506 OFFLINE   mmedenski

mmedenski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 197 postów

Napisano 25 kwiecień 2017 - 20:21

@buszmen, kup 2-3 stateczniki do desek sup, coś jak ten
https://www.decathlo...id_8363793.html
Kiedyś w Decathlonie były podstawy w które się mocuje ten statecznik, do samodzielnego przyklejenia, ale nie widzę teraz tego u nich. Pewnie jak byś zamontował kilka takich stateczników, zmniejszyłbyś tendencje do obracania. Bo zdaje się, w twoim kajaku nie zamontujesz steru, jak ma vBartek.
Przejżyj YTube z filmami kayak anchor system, możesz bardzo prosto zrobić taki systemik i wtedy ustawiasz na kotwicy kajak w kierunku jaki potrzebujesz.

Użytkownik mmedenski edytował ten post 25 kwiecień 2017 - 20:23


#507 OFFLINE   vBartek

vBartek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 426 postów
  • LokalizacjaIrlandia

Napisano 25 kwiecień 2017 - 21:23

sam mam zamiar kajak wyposażyć w taki skeg , bo wqurwia mnie na rzece jak dryfuję to kajak staje bokiem w zależności jak wieje wiatr

 Do zamontowania skega zrobił bym mocowanie coś w rodzaju jak kolega adski tylko że z grubego plastiku i w mniejszej skali http://jerkbait.pl/t...23#entry1977269. Podnoszony na lince w razie potrzeby. Tylko chyba dla Ciebie na dryf skeg musiałby mieć odpowiednio większą powierzchnię niż typowe bo mój ster raczej nie pomaga na wiatr.



#508 Guest_buszmen_*

Guest_buszmen_*
  • Guests

Napisano 26 kwiecień 2017 - 04:31

Ja jeszcze w tamtym roku zrobiłem taki ''ster'' z pleksi odrysowując na niej wiosło - miało to być w ramach testu , no ale tego nie testowałem :P  miałem to zamontować pod spodem kajaka w miejscu tego plastikowego kółka , którego i tak nie używam   , chociaż tak jak na zdjęciach u @adaski też dało by radę . Na YT można znaleźć inne rozwiązania , tylko trzeba pokombinować . Anchor Troling System mam - mi chodzi o obracanie nie na kotwicy tylko podczas dryfu - jak płynę w górę rzeki , a potem dryfuję z prądem , wiosło mam w ''uchwycie'' i macham spiningiem , jak jest przeciwny wiatr to kajak staje bokiem , testowałem też dla spowolnienia spływu torbę jako dryf kotwę , ale czasem nie pomaga , nie wiem może za mała?  

 



#509 Guest_buszmen_*

Guest_buszmen_*
  • Guests

Napisano 29 kwiecień 2017 - 13:02

 https://youtu.be/sVyObcZ4JZM   ciekawe czy zdało by egzamin od deszczu :huh:  bo na upał to pewnie świetny pomysł :)



#510 OFFLINE   vBartek

vBartek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 426 postów
  • LokalizacjaIrlandia

Napisano 29 kwiecień 2017 - 14:13

Deszcz często w parze z wiatrem idzie, chciałbym zobaczyć jak się kładzie na wodzie przy mocniejszym podmuchu :)



#511 Guest_buszmen_*

Guest_buszmen_*
  • Guests

Napisano 29 kwiecień 2017 - 14:31

odczepiasz z tyłu i popitalasz do brzegu :)  https://youtu.be/6sK06DILskU



#512 OFFLINE   vBartek

vBartek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 426 postów
  • LokalizacjaIrlandia

Napisano 29 kwiecień 2017 - 14:50

A to dobre :)



#513 Guest_buszmen_*

Guest_buszmen_*
  • Guests

Napisano 29 kwiecień 2017 - 16:48

Albo takie coś do kosy spalinowej :) jak dorzucą te dwie cizie to biorę  https://www.youtube....h?v=CZQlkFjfIHM



#514 OFFLINE   Hurrican

Hurrican

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 271 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Piotr

Napisano 30 kwiecień 2017 - 00:14

Czy ktoś oprócz kolegi Michała wybiera się na GARMIN FISHING SERIES 2017 - kategoria kajaki, które rozgrywane będą na j. Dadaj? 



#515 OFFLINE   @Brig

@Brig

    Przedstawiciel marki KFP Watersports

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1914 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Arek

Napisano 30 kwiecień 2017 - 01:21

Czy ktoś oprócz kolegi Michała wybiera się na GARMIN FISHING SERIES 2017 - kategoria kajaki, które rozgrywane będą na j. Dadaj?



Ja :-)
  • ManieQ i Dano. lubią to

#516 Guest_buszmen_*

Guest_buszmen_*
  • Guests

Napisano 30 kwiecień 2017 - 06:12

Mam tam 130km ale nie wybieram się :)



#517 OFFLINE   @Brig

@Brig

    Przedstawiciel marki KFP Watersports

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1914 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Arek

Napisano 30 kwiecień 2017 - 07:41

Mam tam 130km ale nie wybieram się :)


Ja 250 ale się wybieram.
To bardzo mam przykro .

Użytkownik brig edytował ten post 30 kwiecień 2017 - 08:20

  • ManieQ i Dano. lubią to

#518 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2315 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 30 kwiecień 2017 - 08:11

To bardzo mam przykro .


Arek, co sie dziwisz.... 130 km pokonać kajakiem to już nie jest takie ajwaj.


Tapatalknięte z komórki

#519 OFFLINE   @Brig

@Brig

    Przedstawiciel marki KFP Watersports

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1914 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Arek

Napisano 30 kwiecień 2017 - 08:23

Arek, co sie dziwisz.... 130 km pokonać kajakiem to już nie jest takie ajwaj.
Tapatalknięte z komórki

Myślę ,że to raczej sprawa finansowa 500 paczek za start to nie mało powinna być opcja tańsza bez noclegu.
500 start + paliwo auto 250+ paliwo ja 100+drobne wydatki 100 = 950 a za tyle to mogę się gdzie indziej nieźle pobawić :-) może nie dwa dni ale parę godzin .:-)

Użytkownik brig edytował ten post 30 kwiecień 2017 - 08:29

  • Dano. lubi to

#520 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2315 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 30 kwiecień 2017 - 09:29

Arek, ja tak w formie żartu :-)
A impreza tania nie jest, ale fajna i owszem.


Tapatalknięte z komórki
  • @Brig lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych