Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędkarski kajak


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2476 odpowiedzi w tym temacie

#561 OFFLINE   @Brig

@Brig

    Przedstawiciel marki KFP Watersports

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1914 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Arek

Napisano 13 listopad 2017 - 13:57

Witam , mam pytanie czy któryś z kolegów używa kolibri kajaku fish-n-go ? jakies opinie? zdaje egzamin na rzece czy tylko na jeziorach ? czy lepej mysleć o mokeen 12,5 ? prosze o opinie


Jest bardzo podobny do amerykańskiego Predatora ma plusy i minusy.😉
Jak chcesz trochę info daj nr tel na priv.

Użytkownik Kayak Fishing Poland edytował ten post 13 listopad 2017 - 13:59


#562 OFFLINE   @Brig

@Brig

    Przedstawiciel marki KFP Watersports

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1914 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Arek

Napisano 03 grudzień 2017 - 13:01

]‍7e878362f8e2bdadfe5b84a67b892164.jpg

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka


Użytkownik Kayak Fishing Poland edytował ten post 03 grudzień 2017 - 13:11


#563 Guest_buszmen_*

Guest_buszmen_*
  • Guests

Napisano 03 grudzień 2017 - 13:54

Ja już zakończyłem sezon letni :( teraz czekam na lód :D



#564 Guest_buszmen_*

Guest_buszmen_*
  • Guests

Napisano 09 grudzień 2017 - 14:45

Pogoda zrobiła się wiosenna :) dziś pochmurno ale bez opadów i +2*C wyciągnąłem więc kajak i poszedłem w górę rzeki ponad kilometr(nie chciało mi się wiosłować) rzeka powylewała , w niektórych miejscach można wpłynąć na łąki :) złapałem 2 szczupaki jeden kurdupel , drugi 60ka , w nurcie i dołkach go nie ma , siedzi w trzcinach i różnych zakolach/zatoczkach gdzie jest narybek , nic większego nie ma. miałem jeszcze jedną spinkę na oko wymiarowy .



#565 OFFLINE   Radek1

Radek1

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 09 grudzień 2017 - 20:29

Witam kolegów. Napiszcie mi proszę jakiej długości używacie wioseł, ewentualnie jak dobrać prawidłową długość wiosła.

 

Pozdrawiam Radek



#566 Guest_buszmen_*

Guest_buszmen_*
  • Guests

Napisano 10 grudzień 2017 - 07:29

Nie znam się , ale wydaje mi się że dobierając wiosło do kajaka , nie sugeruje się wzrostem kajakarza a szerokością kajaka ;)  ja mam wiosło Eaglis Swift Alu są dwa rozmiary- 210/220cm  ja mam chyba 220 (może później zmierzę :) ) reasumując , dobrze nim mi się wiosłuje , ale pewnie i krótsze dało by radę? w kajaku sit on top nie przeszkadzają burty kokpitu.



#567 OFFLINE   Radek1

Radek1

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 10 grudzień 2017 - 10:22

Dzięki za odpowiedź, czy możesz mi napisać ile masz wzrostu i jakiej szerokości masz kajak. Kupiliśmy z kolegą dwa kajaki i nim kupimy wiosła chcemy zasięgnąć opinii innych użytkowników tego typu sprzętu, bo to co poleca sprzedawca nie zawsze zdaje egzamin w praktyce.



#568 ONLINE   mmgg

mmgg

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 42 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Michał

Napisano 10 grudzień 2017 - 11:41

Czy mógłbyś opisać jak łowisz kajakiem na rzece, czy tylko przemieszczasz się na miejscówki? łowisz w nurcie? jak kotwiczysz kajak?

 

 

Pogoda zrobiła się wiosenna :) dziś pochmurno ale bez opadów i +2*C wyciągnąłem więc kajak i poszedłem w górę rzeki ponad kilometr(nie chciało mi się wiosłować) rzeka powylewała , w niektórych miejscach można wpłynąć na łąki :) złapałem 2 szczupaki jeden kurdupel , drugi 60ka , w nurcie i dołkach go nie ma , siedzi w trzcinach i różnych zakolach/zatoczkach gdzie jest narybek , nic większego nie ma. miałem jeszcze jedną spinkę na oko wymiarowy .



#569 OFFLINE   GoloGolo

GoloGolo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 165 postów
  • LokalizacjaPogorzela
  • Imię:Grzegorz

Napisano 10 grudzień 2017 - 11:47

Na rzece czy na jeziorze z wiatrem system kotwiczny jest niezbędny. Kotwica, trolej, bojka i można stać w miejscu przodem lub tyłem do nurtu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#570 Guest_buszmen_*

Guest_buszmen_*
  • Guests

Napisano 10 grudzień 2017 - 13:32

A więc tak- mój kajak to Moken10lite jego szerokość to 79cm i wiosło jednak mam 210cm a wzrostu mam 170cm :D  Na rzece kotwiczę na różne sposoby w zależności gdzie łowię , jaka jest głębokość itd. Moja rzeka w zasadzie jest płytka ,średnia głębokość to 1,5m mocno też zarasta ,więc latem nie ma mocnego nurtu jak teraz - więc wiosną/jesienią używam kotwicy 5kg do kajaka jest aż nadto ale nie widziałem lżejszych gumowanych , podczepiam ją do anchor troling system widoczny na zdjęciu , jak jest zielo to napływam na nie i też stoję , wzdłuż brzegu staję też na tataraku , można też na tatarak położyć wiosło (przywiązane) i też utrzyma kajak , czasem też napływam na łachę i wbijam w nią podpórkę przez otwór odpływowy przy nogach (zdjęcie) jak staję w trzcinach to można przywiązać się do nich :) są różne sposoby zależnie od miejsca , używam też aluminiowego kija malarskiego i też wbijam go w dno :)

Dziś trochę poprószyło śniegiem   +1*C oczywiście popłynąłem za szczupakiem :) no i złowiłem tego co mi się wczoraj spiął w zatoczce(wymiarowy) do foci spętany gumką ;)  taki nerwowy wziął przy samym kajaku widziałem jak szedł za gumą :wub:  zatoczka przeważnie wody do uja :P  w tym sezonie 1,70cm ! Drugi szczupaczek 45cm też w zatoczce , ale innej , teraz przeważnie siedzi w trzcinach/zakolach gdzie drobnica i oszczędza energię , w nurcie go niema.



#571 ONLINE   mmgg

mmgg

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 42 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Michał

Napisano 10 grudzień 2017 - 20:46

Dzięki za odpowiedź, chyba się wreszcie zdecyduję na ten kajak - 10lite będzie chyba najodpowiedniejszy, pójdę jeszcze na rybomanię żeby się przymierzyć. 

Pozdrowienia.

 

 

A więc tak- mój kajak to Moken10lite jego szerokość to 79cm i wiosło jednak mam 210cm a wzrostu mam 170cm :D  Na rzece kotwiczę na różne sposoby w zależności gdzie łowię , jaka jest głębokość itd. Moja rzeka w zasadzie jest płytka ,średnia głębokość to 1,5m mocno też zarasta ,więc latem nie ma mocnego nurtu jak teraz - więc wiosną/jesienią używam kotwicy 5kg do kajaka jest aż nadto ale nie widziałem lżejszych gumowanych , podczepiam ją do anchor troling system widoczny na zdjęciu , jak jest zielo to napływam na nie i też stoję , wzdłuż brzegu staję też na tataraku , można też na tatarak położyć wiosło (przywiązane) i też utrzyma kajak , czasem też napływam na łachę i wbijam w nią podpórkę przez otwór odpływowy przy nogach (zdjęcie) jak staję w trzcinach to można przywiązać się do nich :) są różne sposoby zależnie od miejsca , używam też aluminiowego kija malarskiego i też wbijam go w dno :)

Dziś trochę poprószyło śniegiem   +1*C oczywiście popłynąłem za szczupakiem :) no i złowiłem tego co mi się wczoraj spiął w zatoczce(wymiarowy) do foci spętany gumką ;)  taki nerwowy wziął przy samym kajaku widziałem jak szedł za gumą :wub:  zatoczka przeważnie wody do uja :P  w tym sezonie 1,70cm ! Drugi szczupaczek 45cm też w zatoczce , ale innej , teraz przeważnie siedzi w trzcinach/zakolach gdzie drobnica i oszczędza energię , w nurcie go niema.



#572 Guest_buszmen_*

Guest_buszmen_*
  • Guests

Napisano 10 grudzień 2017 - 20:52

:D  mi ten moken pasuje - chciałbym tylko mieć inne siedzenie - nie takie jak w lure , te co jest może być , ale jak dla mnie ma za wysokie oparcie , latem przeważnie pływam bez siedzenia , lubię łowić na spławik siedząc w poprzek z nogami w wodzie B)  latem pomaga na upał.



#573 OFFLINE   vBartek

vBartek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 426 postów
  • LokalizacjaIrlandia

Napisano 10 grudzień 2017 - 21:09

Dobrać wiosło najlepiej do swojego wzrostu i szerokości kajaka i co najważniejsze przy długich dystansach- poprawnej techniki wiosłowania tzn nie używajac bicepsow lecz barków i tułowia. Zobacz na poczatku filmu, wiosło blisko burty i pióra całkowicie zanużone.
https://m.youtube.co...h?v=vDn5ICHXq-c

Ja mam 180cm, kajak szeroki na 93 a wioslo 225cm i wiem że przedało by mi się z 10-15cm dłuższe.

#574 OFFLINE   @Brig

@Brig

    Przedstawiciel marki KFP Watersports

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1914 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Arek

Napisano 10 grudzień 2017 - 22:49

Witam kolegów. Napiszcie mi proszę jakiej długości używacie wioseł, ewentualnie jak dobrać prawidłową długość wiosła.

Pozdrawiam Radek


0000000000000000000000000000000000

Kajak wędkarski 80 / 95 cm szerokość wiosło minimum 240 cm lepsze 250.cm.
Wiosło 225 cm to katastrofa.

Mam do sprzedania Lure 11.5 jak ktoś jest zainteresowany.

Użytkownik Kayak Fishing Poland edytował ten post 10 grudzień 2017 - 22:54


#575 OFFLINE   mmgg

mmgg

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 42 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Michał

Napisano 10 grudzień 2017 - 22:58

A w jakiej cenie? Czy możesz napisać coś więcej na temat kajaka?

 

 

0000000000000000000000000000000000

Kajak wędkarski 80 / 95 cm szerokość wiosło minimum 240 cm lepsze 250.cm.
Wiosło 225 cm to katastrofa.

Mam do sprzedania Lure 11.5 jak ktoś jest zainteresowany.



#576 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15565 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 grudzień 2017 - 15:35

0000000000000000000000000000000000

Kajak wędkarski 80 / 95 cm szerokość wiosło minimum 240 cm lepsze 250.cm.
Wiosło 225 cm to katastrofa.

Mam do sprzedania Lure 11.5 jak ktoś jest zainteresowany.

Chyba wiem co kupujesz teraz :D .

 

https://szczecin.one...zlotych/5sgmjm9


  • Dano. lubi to

#577 OFFLINE   spinnbait

spinnbait

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 52 postów
  • LokalizacjaKraśnik
  • Imię:Paweł

Napisano 15 grudzień 2017 - 14:43

Cześć

Mam pytanie do ludzi pływających na kajakach po Wiśle.

Pływam czasem po Wiśle na km-330dsl z silnikiem osapian 55. Na wiosłach nie ma nawet szans żebym płynął pod prąd, próbowałem i po prostu się nie da.

Na silniku pod duży uciąg stoi się prawie w miejscu, ale jednak powoli poruszam się do przodu. Aby w miarę sprawnie poruszać się po rzece trzeba zygzakować, pływać przy brzegach gdzie ten prąd jest mniejszy, ale to na silniku. Wiosła odpadają przy pontonie.

Z racji tego że nie ma mnie kto wywozić w górę rzeki, wędkowanie muszę kończyć w miejscu w którym zaczynałem, więc pływanie pod prąd mnie nie ominie.

I teraz pytanie:

Da radę na kajaku wędkarskim pływać pod prąd na Wiśle na wiosłach?



#578 OFFLINE   GoloGolo

GoloGolo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 165 postów
  • LokalizacjaPogorzela
  • Imię:Grzegorz

Napisano 15 grudzień 2017 - 14:51

Na Odrze w okolicach Brzegu gdzie rzeka jest wąska a nurt silny - da sie bez problemu. Kajak jest wąski i ma małe zanurzenie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#579 OFFLINE   @Brig

@Brig

    Przedstawiciel marki KFP Watersports

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1914 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Arek

Napisano 15 grudzień 2017 - 20:24

Zależy od szerokości kajaka.
Typowo wędkarskim bez szans.
Kolega Golo ma wąski.
  • Dano. lubi to

#580 OFFLINE   mazur 17

mazur 17

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 41 postów
  • LokalizacjaMielec
  • Imię:Krzysztof

Napisano 15 grudzień 2017 - 20:35

A jak kotwiczycie  kajak .Kotwica na dziobie ? i styłu?czy na boku? jakie cieżary?






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych