Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
BLANKI

Blanki Seeker

blank seeker glass

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
186 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   mako

mako

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 136 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 24 kwiecień 2007 - 19:15

Witam.

Się zrobił nowy Seeker, będziem testowac....

Ma byc na takie nie współpracujące leniwe pstrągi
Ale jak będzie obaczym...

241 cm od 2-14 g...

Taki troszkę kombinowany bo i trochę przedłużany i inne takie

I dziękuję Panu Zbyszkowi Kawalcowi za autorski osobisty wkład w tą zabawkę i ciesze się, że kolejny raz dałem mu trochę rozrywki i samozadowolenia przy tworzeniu tego cuda...



 

Załączone pliki



#2 OFFLINE   mako

mako

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 136 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 24 kwiecień 2007 - 19:18

I kolejne...


Załączone pliki



#3 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 25 kwiecień 2007 - 08:08

Ładna wędka. Czy dobrze widzę - to zatopione w lakierze piórko? Czy to po prostu taka kalkomania stylowa? Bardzo ładnie to wygląda.

Pozdrawiam
Remek

#4 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 25 kwiecień 2007 - 09:48

To zapewne piórko koguta grizzly, pan Z.Kawalec w ten sposób upiększa swoje rękodzieła

#5 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 25 kwiecień 2007 - 20:17

koguta grizzly


Czego, kogo? :huh: :huh: Taki stwór istnieje? :lol:

Pozdrawiam
Remek

#6 OFFLINE   benito

benito

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 457 postów
  • Lokalizacjasiedzące (szczecin)

Napisano 25 kwiecień 2007 - 21:26

http://www.longtail-....com/images/jpg's/BREEDING_GOALS/grizzly_supersaddle_cock2.jpg

Bardzo ładne stworzonko :D

#7 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18564 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 10 maj 2007 - 22:24

@mako

Uchwyt to NPS-18? W downlockingu... bardzo ciekawe rozwiazanie moim zdnaiem, popularne w USA

Jak jest z wywazeniem kija ? Pytam bo widze ze rekojesc jest lekka i jeszcze w split-gripie. Był jakiś ołów wsadzany w blank czy zakładasz że wyważysz kołowrotkiem?

#8 OFFLINE   mako

mako

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 136 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 11 maj 2007 - 04:22

Witaj.

Wędka jest przedłużona o 9cm od standardowej długości blanku rurką tytanową.
To rozwiązanie z montażem uchwytu mam w swoich prawie wszystkich Seekerach ,jest bardzo wygodne.
Z wyważeniem Seekera jest zawsze problem...
Nigdy nie chcę dodatkowego obciażenia wyważającego, te blanki są jednak dośc ciężkie.
Staram się by wystarczyło wyważenie kołowrotkiem lub godzę się z tym że lecą lekko na ryj :D

#9 OFFLINE   mako

mako

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 136 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 11 maj 2007 - 14:39

Mam jeszcze kilak spostrzeżeń dotyczących wędki i samego blanku SP753.

Chciałem by wędka byłą ciut dłuższa nisz standardy na które łowię i stąd przedłużanie blanku do granic jego możliwości technologicznych bez pogorszenia samych jego właściwości.
Wyszło z tego 241 cm.(blank fabryczny 225cm) właściwości rzutowe bez zarzutu niesamowita lekkośc w podaniu przynęty (ale to cecha wszytkich Seekerów), oczywiście niesamowita celnośc... i tyle tych achów.
Pan Zbyszek Kawalec b. dokładnie opisał mi możliwości tego blanku jego wady i zalety.
I wszystko to się wyjaśniło na rybach.
Ta wędka nie nadaje się na pstrągi.
Gubi ryby na 17 zaciętych ryb zgubiłem 16... :(
Łowię Seekerami już jakiś czas i ten fakt był dla mnie totalną niespodzianką bo te kije po prostu kleją rybę, ale ten blank zachowuje się jak wklejanka.
Jest do 2/3 dośc sztywny, w szczytowej częsci jest jednak dośc miękki i lekk lejący się...
Ryba po dośc miękkim pierwszym kontakcie :mellow:, trafiając na przesztywnienie spada z wędki.

To jest na pewno b. dobra wędka dla łowcy okoni lub byc może łowcy pstrągów na koguty.

Wykonanie wędki perfekcyjne, ostrzeżenie Pana Zbyszka jak najbardziej na miejscu, to mój upór sprawił że ten kij powstał dla takiego zastosowania.

Wędka zmieniła dziś właściciela i trafiła do człowieka który ją w 100% procentach wykorzysta łowiąc okonie.


#10 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18564 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 maj 2007 - 20:36

Dzieki za obszerna informacje @mako :D

Ciekawa sprawa z tym gubieniem ryb, na szkle - tez sie zdziwilem jak to przeczytalem.

#11 OFFLINE   CezaryF

CezaryF

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 29 postów

Napisano 13 maj 2007 - 20:22

Mako - szykuję się do kupna Seekerea na pstrągi (a do tej pory zrobiłem szklaki na Batsonie) - czy możesz napisac na jakich blankach masz te Seekery na pstrągi których fotografie pokazywałeś kiedyś w innym temacie?
CezaryF

#12 OFFLINE   mako

mako

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 136 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 14 maj 2007 - 04:32

Napisz coś więcej.
Jaką długośc, jakie przynęty?



#13 OFFLINE   CezaryF

CezaryF

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 29 postów

Napisano 14 maj 2007 - 06:44

A więc oczywiście na jigi ale też na małe woblery - niestety obie te przynety trudno pogodzić jedną wędką. Ostatnio preferuję długość wędki tak około 225. Do takiej długości przedłużyłem sobie szklane Batsony które ostatnio uzbroiłem i okazało się że to akurat odpowiednia długość
CezaryF

#14 OFFLINE   mako

mako

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 136 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 14 maj 2007 - 13:52

Tylko jeden blank mi się nasuwa w Seekerze.
Będzie to SP 703.
Najlepiej uzbrojony Recoilem.
Jak byś był czasem w Poznaniu lub okolicy z chęcią dam ci pomachac taką wędką...
To jest bardzo ostry kij ,a do tego taki specyficznie ciepły(to takie moje określenie dla niektórych wędek Seekera :mellow: .


#15 OFFLINE   CezaryF

CezaryF

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 29 postów

Napisano 15 maj 2007 - 21:57

Wiesz - staram się wczuć w określenieciepły kij - rozumiem że chodzi o dobre ładowanie w czasie rzucania i łagodny hol\ ryby - czy się mylę?
CezaryF

#16 OFFLINE   mako

mako

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 136 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 16 maj 2007 - 05:02

No tak mniej więcej... :mellow:
Poza tym daje olbrzymie poczucie wędkarskiego bezpieczeństwa, po dłuższym wędkowaniu tymi kijami masz świadomośc że jeżeli ty nie popełnisz kardynalnego błędu to każda ryba jest do wyciągnięcia.
Do tego świadomośc prawie całkowitej niezniszczalności powoduje że nie zabieram juz zapasowych wędek na ryby i nie obawiam się odstrzałów czy innych przygód

#17 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18564 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 maj 2007 - 20:58

@CezaryF

Na jakich Batsonach robiłeś sobie te szklaki i do czego te kijki?
Sorki że się tak podłączam pod ciekawą rozmowę, ale skoro już padło... no chyba że @mako nie chce żeby mu zaśmiecać wątek :unsure:

Pozdrawiam


#18 OFFLINE   CezaryF

CezaryF

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 29 postów

Napisano 16 maj 2007 - 21:43

To odpowiadam ale mam dwie sprawy

1 do Mako - dzisiaj zadzwonił L. Dylewski i opowiedział o swoim Seekerze - SP 703 - on ma zbrojony w alconity - bo łowi tez na plecionkę - i używa podobnych przynęt jak ja - czyli kogutów (a ja jigów) oraz małych woblerków i niewielkoch blaszek (ja rzadko).
W każdym razie zarekomendował mi ten blank tak skutecznie że pewnie jutro będę pytał się Kawalca - czy ma taki na stanie.

A wracając do kogutów pstrągowych i jigów pstrągowych to sprawa podobieństw i różnic (i sposobów łowienia na nie) jest kwestią bardzo ciekawą i pewnie poruszę ten temat na FORS-ie

2.Do Friko

Mam wędkę na blanku szklanym SPG781 - jednoczęściowym - nie przeciąłem go ale kupię następny i zrobię spigot - bo niewygodnie się wozi. Blank uważam za zupełnie niezły. Ma trochę mocy - da się powalczyć z pstrągiem tak do 50cm. Ugięcie dość pełne. Ale akcja dość wolna - chociaż nie aż taka jak podaje katalog - jednak amerykanskie blanki zawsze są trochę szybsze niż się wydaje czytając katalog. Na pewno byłby super na okonie. Natomiast na pstrągi jednak brakuje trochę szczytowej akcji - chociaż (i tu sprawa różnic między jigami a kogutami)w przypadku jiga taka akcja nieco pomaga w zassaniu jiga ale przeszkadza w zacięciu na woblera. Dlatego stosuję malutkie woblery z kotwiczkami Gamakatsu - najcieńszymi lub cienkimi Ownerami (czarnymi) i wtedy nie ma problemu.
Pozdrawiam
CezaryF

#19 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18564 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 maj 2007 - 21:50

@Cezary
dzieki, blank znam, osobiscie nie odwazylbym sie chyba zabrac go na 50cm pstragale ale jak to trenowałeś to widać że pozory mylą. Natomiast ludzie biorą to na okonie i białoryb - dokładnie tak jak opisałeś chodzi o możliwość zassania małego jiga :D
Mi się teraz szykuje casting na tym samym, dwa oczka mocniejszym - SPG 783 :D

Jak mi się spodoba, to w następnej kolejności przyjrzę się bliżej właśnie seekerom B)
Pozdrawiam

#20 OFFLINE   CezaryF

CezaryF

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 29 postów

Napisano 16 maj 2007 - 21:55

Tak mi się wydaję że wytrzyma potokowca 45-50 ale miałem na tym kiju nieco mniejsze i było dośc dobrze (a teraz są w dobrej kondycji) ale tęczaka 50 cm nie wytrzyma - taki zrobi co chce.
To znaczy wlezie w najbliższą dziurę i tyle.
CezaryF






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blanki, blank, seeker, glass

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych