Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
BLANKI

Blanki Seeker

blank seeker glass

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
186 odpowiedzi w tym temacie

#141 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 28 styczeń 2019 - 17:58

Legenda głosi, że prawda to ;)

Ze słuchania tego rodzaju legend rodzą się albo "wyznawcy" albo "anty-wyznawcy" co zresztą jest bez znaczenia bo zarówno z jednymi jak i drugimi nie da się rzeczowo dyskutować o przedmiocie "kultu"...

Nie każdy szklany patyk a nawet zawężając nie każdym Seekerem połowisz pstrągi w każdej rzece.

Na moje "skromne" doświadczenie z szklakami zaryzykowałbym powiedzenie że szklak z takim ugięciem nie będzie 100% skutecznie zacinał w szybkim nurcie ryb łowionych woblerami i to już gdzieś od 4-5cm. Takie są moje doświadczenia z łowieniem jego mocniejszym 12lb bratem np w Dunajcu. Za to w wolniejszym niż Dunajecki nurcie będzie walił na łeb każdy węgiel.


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 28 styczeń 2019 - 18:01

  • Sławek Oppeln Bronikowski, Jozi, Night_Walker i 3 innych osób lubią to

#142 OFFLINE   Michał.

Michał.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1596 postów
  • LokalizacjaSan Escobar

Napisano 28 styczeń 2019 - 18:17

Arku oczywiście zgodzę się z tobą w 100% procentach. Nie ma jednej jedynej wędki do wszystkiego i do wszystkich przynęt.



#143 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 28 styczeń 2019 - 18:34

Rozumiem, że @mat się cieszy, że udało mu się wreszcie posiąść te blanki, które chciał i nie zamierzam mu tej radości psuć!

Pisze posiąść bo to co trzeba przejść przy zakupie blanku Seekera od lat nie pasuje do potocznego  określenia - kupiłem.

Bardziej kojarzy mi się czasami, których większość czytelników forum nie może pamiętać - i dobrze....

Wracając do meritum, chodzi mi o to że jak sympatyczni Lubliniacy mówią, że nie ma nic lepszego na pstrąga tylko szkło, to żeby z tego powiedzenia wyciągnąć "co poeta miał na myśli"  trzeba:

- założyć, że mówią prawdę, co mogę potwierdzić w tym przypadku bo miałem przyjemność niejednokrotnie tam łowić

- przyjrzeć się charakterowi i rybostanowi rzeczek w których łowią, bo mają bardzo wiele cech wspólnych znajdujących odzwierciedlenie w technice   i taktyce łowienia pstrągów.

- podpatrzeć czym łowią, co jest związane z czynnikami jak te wyżej opisane.

Wówczas to wspomniane powiedzenie nabierze treści konkretnej, które opowiadać będzie o dobrze dobranym "kiju" do rodzaju wody, jej otoczenia i gatunku łowionej ryby...

Gdy poprzestaniemy jedynie na prostych połączeniach myślowych stworzymy "wyznawcę" myślącego mniej więcej tak:

Roztocze-wielkie pstrągi-szklak-ERGO-bez szklaka nie ma wielkich pstrągów...

Albo "anty-wyznawcę" myślącego np tak: Roztocze-Kawalec-Grochola-szklak-ERGO-nie o pstrągi chodzi a o sprzedaż.... 


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 28 styczeń 2019 - 19:00


#144 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 22 lipiec 2019 - 12:33

Czarnuch kwadraciak się złamał  :(

Pokonała go , podczas wyrzutu , obrotówka dwójka . Ale zanim się złamał wyjął kilkanaście pstrążków nie gubiąc żadnego !  :o  Trza naprawić definitywnie  :D

 

 

Załączony plik  P7220959.JPG   11,08 KB   31 Ilość pobrańZałączony plik  P7220955.JPG   24,41 KB   29 Ilość pobrańZałączony plik  P7220958.JPG   29,75 KB   29 Ilość pobrań

 


  • Dokuś lubi to

#145 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7988 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 22 lipiec 2019 - 13:54

E-Glass 703?



#146 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 22 lipiec 2019 - 14:31

E-glass 753-2 . Na poprzedniej stronie są fotki blanku z ugięciem 



#147 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7988 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 22 lipiec 2019 - 15:45

Widze ze zlamamy w podobnym miejcu jak zielony 754. 

 

http://jerkbait.pl/t...-zgon-podwójny/



#148 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 22 lipiec 2019 - 16:07

Mój wytrzymał gięcie blanku , później wędki . No ale finalnie poległ przy wyrzucie . Szkoda trochę , bo jak napisałem wyżej , kropaski trzymał na 100% . Dodam , że łowiłem plećką a to już wogóle extremum , zeby wszystkie ryby wyjechały . Czarnuch śmiga 2g jigi włochate jak szalony a inne , twarde przynęty , zupełnie bez wysiłku posyła  . Krótki ruch nadgarstkiem i przynęta jak z katapulty wylatuje  ;)  Myślę , że po naprawie zbyt wiele nie straci ,  i tak kwadraciak z niego  :)

Zielony natomiast , S-glass 753-2 , to już inna liga kijaszka . Jest po prosu mocniejszy , szybszy , na większe ryby i pewniej biorące . Małe raczej odbijaja się lub w trakcie holu spinają .  . Szkoda też , że Seeker nie ma w ofercie S-glass o długości 2.3m i mocy 8lb


Użytkownik 'mat edytował ten post 22 lipiec 2019 - 16:30


#149 OFFLINE   Mariusz1000

Mariusz1000

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 313 postów
  • Lokalizacjanad wodą
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:G

Napisano 28 lipiec 2019 - 12:18

Może głupie pytanie, ale czy czarna wędka z napisem fiberglass to seeker?



#150 OFFLINE   pstrągman

pstrągman

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 804 postów
  • Lokalizacjalubelskie

Napisano 09 wrzesień 2019 - 21:34

Czarnuch kwadraciak się złamał  :(

Pokonała go , podczas wyrzutu , obrotówka dwójka . Ale zanim się złamał wyjął kilkanaście pstrążków nie gubiąc żadnego !  :o  Trza naprawić definitywnie  :D

 

 

attachicon.gif P7220959.JPGattachicon.gif P7220955.JPGattachicon.gif P7220958.JPG

Wędka naprawiona, ugięcie ma teraz ładniejsze niż w oryginale  :lol:

TjWzW-IZ9qPo.JPG?v=2


  • Jozi, gulf i Michał. lubią to

#151 OFFLINE   pstrągman

pstrągman

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 804 postów
  • Lokalizacjalubelskie

Napisano 09 wrzesień 2019 - 21:35

TjWzW-RKmaC1.JPG?v=3


  • Jozi, gulf i Michał. lubią to

#152 OFFLINE   Michał.

Michał.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1596 postów
  • LokalizacjaSan Escobar

Napisano 10 wrzesień 2019 - 13:47

Teraz to aż miło popatrzeć  :D


  • gulf lubi to

#153 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 20 marzec 2020 - 17:09

Kolejny materiał na bardzo mocna pstrągówkę . Seeker E-Glass FSH832B 6-15lb   :D   Waga blanku 100.6g , dolnik 76,4g , szczyt 24,2g . Waga niższa o całe 6.2g  od S-Glass SP753-2 , który jest  sporo krótszy i słabszy dołem . 

 

 

Załączony plik  IMG_20200320_153558.jpg   40,51 KB   25 Ilość pobrań

 

 

 


  • Jozi, Rheinangler i Michał. lubią to

#154 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7988 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 20 marzec 2020 - 17:57

Wszystkie wedki na szklo wymieniasz? ;)



#155 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 20 marzec 2020 - 18:21

Wszystkie wedki na szklo wymieniasz? ;)

Na pstrąga większość ,  ale ze dwie węglóweczki jeszcze się znajdą .  Powrót do korzeni z Seekerem  :D  Chociaż miło wspominam jakieś tam yorki i ruskie wynalazki z bazaru  ;)


  • Del Toro lubi to

#156 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 08 sierpień 2020 - 11:06

Na sreberka rzeczne będzie kiedyś B) FSH904B 20lb 10-28g , 2.74m . Waga ciężka bo dolnik 135.6g plus szczyt 34.9g co daje razem 170.5g szklaka  :)

 

Załączony plik  seeker fsh904b.jpg   66,09 KB   16 Ilość pobrań

 

 


  • Del Toro lubi to

#157 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 08 sierpień 2020 - 13:07

Noooo Panie Mateuszu :rolleyes: bedziesz Pan zadowolniony ;)  jesli kij bedzie zgodnie z Twoimi zalozeniami uzyty. Szczegolnie lowienie wszelkim zelastwem bedzie dwalo frajde, woblery troszke slabiej lataja ale w malej rzeczce nie zauwazysz problemu,- da sie. Lowilem nim takze sandacze na Oderce,- super sie prowadzi nim takze gumy.

Moj byl w zamierzchlej przeszlosci w Alconitach i po calym dniu heblowania pieklo niestety pod lopatka -_- dlatego sie rozstalismy....

Przy zbrojeniu walcz o kazdy sensowny gram na szczytowce. Dobre wywazenie calego zestawu jest kluczem do wiecznej milosci do tego kija. Jako narzedzie jest bezbledny.

Jak juz tak wsiakles Mateusz w czarne Seekery a wpadl by Ci w rece jego krotszy braciszek, obojetnie czy w wersju 17lb, 20lb czy 20lb-F. To powiem tak,- bierz bo te 10cm robi wielka roznice w wywazeniu.

Mam obecnie 20lb i w Torzitach z 5-tkami na szczycie udalo sie wywazyc go bez wpychania mu czegokolwiek do d..... (koncowki dolnika) zeby nie bylo skojarzen  :D


  • gulf, Del Toro i Darekg22 lubią to

#158 OFFLINE   Kunasz63

Kunasz63

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 440 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 10 sierpień 2020 - 11:34

Sporo Seekerów przeszło mi przez łapy i po kilku latach SH804 jest najdłuższym i najmocniejszym Seekerem jaki sobie zostawiłem. Dłuższymi nie odczuwałem żadnej różnicy w rzutach i holach a szybko męczyły mi ręce. Chętnie sprawdził bym serie SB te jedno częsciówki ale od kilku lat nie mogę namierzyć nigdzie. Może ktoś coś słyszał albo chce się pozbyć?
  • gulf lubi to

#159 OFFLINE   Dokuś

Dokuś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1337 postów
  • Lokalizacjaどこ水と自然!
  • Imię:Dok

Napisano 10 sierpień 2020 - 12:03

Miałem jednoczęściwą 18g i 2m - rewelacja!!! Naprawdę polecam. Mnie zniechęciło (wtedy), że to jednoczęściówka ze względów transportowych, ale dziś już bym takiego problemu nie miał! :)


  • Franc lubi to

#160 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7988 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 11 luty 2021 - 23:26

Seeker testuje nowe prototypy blankow pstragowych  B)







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blanki, blank, seeker, glass

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych