Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jednostka z UK


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Krzysiu

Krzysiu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 638 postów

Napisano 14 listopad 2022 - 20:09

Witam serdecznie Koleżanki i Kolegów chciałbym zapytać czy zdarzyło się komuś z Was sprowadzać łódkę z Wielkiej Brytanii a jeśli tak to jak wyglądała sprawa transportu i jakie koszta oprócz transportu musimy doliczyć jeśli chodzi o cła podatki i takie tam .
Oczywiście chętnie posłucham również osób które nie sprowadzały a maja wiedzę co gdzie i jak .
Z góry dziękuje za wszystkie pomocne informacje.
Pozdrawiam Krzysiu .

#2 ONLINE   selk

selk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 780 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Zbyszek

Napisano 14 listopad 2022 - 20:22

Przepłyn kanał La-manche a jak bedziesz juz w porcie we Francji załadujesz na przyczepke i o cłach zapomnisz :).
A na powaznie.
Jesli łódka jest uzywana to nie sądze żeby na granicy unii ktos ja oclił bo to nie jest granica polska i takie rzeczy tam nie są raczej clone. Jak juz jestes na terenie unii to zadne formalnisci potrzebne nie sa bo nie musisz teraz rejestrowac w PL łódek ponizej 5m.


Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

#3 ONLINE   selk

selk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 780 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Zbyszek

Napisano 14 listopad 2022 - 20:25

Jesli łodz ma wiecej niz 5m to na forach yachtowych znajdziesz opisy HowTo... bo tam sprowadzaja łodzie z USA

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Użytkownik selk edytował ten post 14 listopad 2022 - 20:25


#4 OFFLINE   Bolesław

Bolesław

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 500 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 listopad 2022 - 21:02

Przepłyn kanał La-manche a jak bedziesz juz w porcie we Francji załadujesz na przyczepke i o cłach zapomnisz :).
A na powaznie.
Jesli łódka jest uzywana to nie sądze żeby na granicy unii ktos ja oclił bo to nie jest granica polska i takie rzeczy tam nie są raczej clone. Jak juz jestes na terenie unii to zadne formalnisci potrzebne nie sa bo nie musisz teraz rejestrowac w PL łódek ponizej 5m.


Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka


Nie do końca. To zależy jakiej mocy silnik napędza łódkę... ja w tym roku rejestrowałem swoją sprowadzoną w Włoch.

#5 ONLINE   selk

selk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 780 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Zbyszek

Napisano 14 listopad 2022 - 21:23

Nie do końca. To zależy jakiej mocy silnik napędza łódkę... ja w tym roku rejestrowałem swoją sprowadzoną w Włoch.

A gdzie tam w pytaniu widziałes wpis o silniku ?

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

#6 OFFLINE   Krzysiu

Krzysiu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 638 postów

Napisano 14 listopad 2022 - 21:30

No i właśnie zapomniałem dodac ze Łódź ma silnik 50 km i fajnie by ja było zarejestrować bo będzie służyć również poza granicami jako środek do rekreacyjnego pływania
Dokładnie chodzi mi o riba 420 ale przypuszczam ze rodzaj Łodzi nie ma znaczenia choć mogę się mylić .

Użytkownik Krzysiu edytował ten post 14 listopad 2022 - 21:39


#7 OFFLINE   albercik2

albercik2

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 690 postów
  • LokalizacjaChotylow
  • Imię:albercik
  • Nazwisko:przemyslaw

Napisano 14 listopad 2022 - 21:59

W następnym tygodniu będę jechał z pontonem na przyczepie do Polski i zobaczymy o co będą pytać.

#8 ONLINE   selk

selk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 780 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Zbyszek

Napisano 14 listopad 2022 - 22:15

No i właśnie zapomniałem dodac ze Łódź ma silnik 50 km i fajnie by ja było zarejestrować bo będzie służyć również poza granicami jako środek do rekreacyjnego pływania
Dokładnie chodzi mi o riba 420 ale przypuszczam ze rodzaj Łodzi nie ma znaczenia choć mogę się mylić .

W wiekszosci krajow takie łodzie nie wymagaja rejestracji. Chyba w całej unii nie. W Szwecji napewno nie. Natomiast skoro wspomniałes o silniku to jesli przyuważa bo duży i bedzisz clił bedziesz musiał miec papiery o zgodnosci z normami Unii i dowod zakupu. Nie wiem ile cła ale vat zapłacic pewnie bedziesz musiał. Pisze na podstawie tego co rok temu kolega dostarczał do silnika sprowadzonego z USA

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

#9 OFFLINE   albercik2

albercik2

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 690 postów
  • LokalizacjaChotylow
  • Imię:albercik
  • Nazwisko:przemyslaw

Napisano 14 listopad 2022 - 22:56

W Anglii też nie ma obowiązku rejestracji ale już w Walii trzeba rejestrować łodzie z silnikami spalinowymi powyżej chyba 5hp.

#10 ONLINE   selk

selk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 780 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Zbyszek

Napisano 14 listopad 2022 - 23:29

W Anglii też nie ma obowiązku rejestracji ale już w Walii trzeba rejestrować łodzie z silnikami spalinowymi powyżej chyba 5hp.

a bez silnika łodź trzeba rejestrowac ?

bo tak jak piszesz to rejestracje przeklejamy przekładajac silnik do 2giej łodki ?

cos bez sensu

 

zwłaszcza w kraju gdzie ciagnac przyczepe za autem przekładamy tablice tylnią z auta na przyczepe



#11 OFFLINE   albercik2

albercik2

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 690 postów
  • LokalizacjaChotylow
  • Imię:albercik
  • Nazwisko:przemyslaw

Napisano 15 listopad 2022 - 01:04

Co jest bez sensu? Nie masz obowiązku rejestracji Łodzi możesz to zrobić ale nie musisz, mowa o Anglii, Walijczycy podchodzą do tego inaczej masz silnik musisz mieć numery. Przy rejestracji podajesz markę, nazwę długość i moc silnika. Jeśli latasz na wiosłach to nie ma problemu, jeśli silnik jest poniżej 5hp sprawa mam się podobnie. Do tego jest jeszcze obowiązek ubezpieczenia i tu wymagają tego zazwyczaj właściciele slipów i marin.

P. S. Co do przyczep to tylko te które są używane prywatnie nie muszą mieć dowodu, przyczepy używane zarobkowo lub te które opuszczają wyspy podlegają rejestracji pomimo braku tablicy rejestacyjnej.

Użytkownik albercik2 edytował ten post 15 listopad 2022 - 01:14


#12 ONLINE   selk

selk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 780 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Zbyszek

Napisano 15 listopad 2022 - 07:32

Co jest bez sensu? Nie masz obowiązku rejestracji Łodzi możesz to zrobić ale nie musisz, mowa o Anglii, Walijczycy podchodzą do tego inaczej masz silnik musisz mieć numery. Przy rejestracji podajesz markę, nazwę długość i moc silnika. Jeśli latasz na wiosłach to nie ma problemu, jeśli silnik jest poniżej 5hp sprawa mam się podobnie. Do tego jest jeszcze obowiązek ubezpieczenia i tu wymagają tego zazwyczaj właściciele slipów i marin.

P. S. Co do przyczep to tylko te które są używane prywatnie nie muszą mieć dowodu, przyczepy używane zarobkowo lub te które opuszczają wyspy podlegają rejestracji pomimo braku tablicy rejestacyjnej.

bez sensu jest rejestracja łodzi z powodu posiadania przenoścnego silnika

silnik nie jest  częścią łodzi - możesz mieć 7 łodzi jeden silnik

 

inna sprawa gdyby był to silnik wbudowany


Użytkownik selk edytował ten post 15 listopad 2022 - 07:33


#13 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4432 postów

Napisano 15 listopad 2022 - 19:25

Witam serdecznie Koleżanki i Kolegów chciałbym zapytać czy zdarzyło się komuś z Was sprowadzać łódkę z Wielkiej Brytanii a jeśli tak to jak wyglądała sprawa transportu i jakie koszta oprócz transportu musimy doliczyć jeśli chodzi o cła podatki i takie tam .
Oczywiście chętnie posłucham również osób które nie sprowadzały a maja wiedzę co gdzie i jak .
Z góry dziękuje za wszystkie pomocne informacje.
Pozdrawiam Krzysiu .

Najlepiej poszukac jakiegos tira, ewentualnie vana jesli sie zmiesci. Koszta cla to nie temat na jerka, jakos sobie z tym ludzie radza.

Użytkownik Bujo edytował ten post 15 listopad 2022 - 19:26


#14 ONLINE   selk

selk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 780 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Zbyszek

Napisano 15 listopad 2022 - 20:04

Najlepiej poszukac jakiegos tira, ewentualnie vana jesli sie zmiesci. Koszta cla to nie temat na jerka, jakos sobie z tym ludzie radza.

ale on chce legalnie a nie zarejestrujesz  bez dokumentu pochodzenia wiec jakies papiery musi mieć z odprawy



#15 OFFLINE   albercik2

albercik2

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 690 postów
  • LokalizacjaChotylow
  • Imię:albercik
  • Nazwisko:przemyslaw

Napisano 15 listopad 2022 - 20:11

Jeśli chce na legalu to wypełnia wniosek, każdy przewoźnik ma swojego agenta resztą on się zajmuje, dostaje ,,permit,, idzie opłaca kwity w Polsce i może rejestrować.

https://www.gov.uk/g...d-export-permit

 

Tak jak pisze @Bujo droga prostsza i tańsza. Znaleźć kogoś z rezydenturą przyczepę z ribem na hak i po sprawie. Wcześniej zgłosić do DVLA że przyczepa wyjeżdża z UK po 5 dniach przyjdzie logbook.


Użytkownik albercik2 edytował ten post 15 listopad 2022 - 20:14


#16 OFFLINE   Krzysiu

Krzysiu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 638 postów

Napisano 16 listopad 2022 - 19:16

No jest to jakieś rozwiązanie zadzwonię do kolegi mieszkającego w edinburghu czy może na okres świąteczny nie chciał by się przejechać autem do polski .
Dzięki za podpowiedzi jak by sie udało nie omieszkam sie pochwalić .

Użytkownik Krzysiu edytował ten post 16 listopad 2022 - 19:17


#17 OFFLINE   albercik2

albercik2

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 690 postów
  • LokalizacjaChotylow
  • Imię:albercik
  • Nazwisko:przemyslaw

Napisano 16 listopad 2022 - 19:45

W następnym tygodniu będę ciągnął swój ponton ale wrócę do UK wiosną jeśli nie załatwisz tematu do tego czasu to możemy się zgadać.

#18 OFFLINE   Krzysiu

Krzysiu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 638 postów

Napisano 16 listopad 2022 - 21:27

Serdeczne dzięki mógłbyś napisać tak z ciekawości o co pytali na granicy wjazdowej do UE .

#19 OFFLINE   albercik2

albercik2

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 690 postów
  • LokalizacjaChotylow
  • Imię:albercik
  • Nazwisko:przemyslaw

Napisano 16 listopad 2022 - 21:50

Dam znać co i jak poszło.


  • Krzysiu lubi to

#20 OFFLINE   albercik2

albercik2

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 690 postów
  • LokalizacjaChotylow
  • Imię:albercik
  • Nazwisko:przemyslaw

Napisano 08 grudzień 2022 - 10:24

Trochę późno ale zawsze.
Więc na granicy odbyło się bez stresów i zbędnych głupot.
Pytanie gdzie jadę i tyle nikt nie był zainteresowany po co mi ponton na przyczepie.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych