Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

[Artykuł] Zbrojenie Dużych Przynęt Gumowych


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
49 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Marcin Rafalski

Marcin Rafalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 749 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 06 listopad 2013 - 10:15

Regulamin amatorskiego połowu ryb:

c)

w metodzie spinningowej i trolingowej, sztuczną przynętą wyposażoną w nie więcej niż dwa

haczyki; haczyk może mieć nie więcej niż cztery ostrza, rozstawione w taki sposób, aby nie

wykraczały one poza obwód koła o średnicy 30 mm,"

 

Łowiłeś kiedyś na 26 czy 30 cm woblera uzbrojonego w te "dwa haczyki"? Powodzenia :)

Dura lex, sed lex  :P  :)

U.



#22 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18564 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 06 listopad 2013 - 11:09

Warto pamiętać, że wielu wędkarzy łowi zagranicą czy na wodach morskich (rzekłbym nawet że do nich głównie adresowany jest ten artykuł ze względu na obecność dużych ryb i skuterczność poławiania ich na duże przynęty) 



#23 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6182 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 06 listopad 2013 - 12:03

Raczej Durex. Nie łowię na wodach PZW, na polskich rzadko.



#24 OFFLINE   ictus

ictus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1610 postów
  • LokalizacjaWawa
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:W.

Napisano 19 listopad 2013 - 19:22

Przynety @makamby maja po dwa haczyki, wiec o co chodzi?

Użytkownik ictus edytował ten post 19 listopad 2013 - 19:22


#25 OFFLINE   maciek2544

maciek2544

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 31 postów
  • LokalizacjaIrlandia

Napisano 21 listopad 2013 - 14:06

Niby nie estetyczne zbroić ale i tak przy łowieniu na jedna kotwiczkę czy pojedynczy hak i tak ranisz rybę. Wiec jak chcesz być etyczny lap je w podbierak a nie na haczyk. To jest moje zdanie. Pozdrawiam.
  • Przemek_M lubi to

#26 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 22 listopad 2013 - 14:47

Panowie, skoro stosujemy duże przynęty to z zamiarem złowienia dużej ryby. Tak więc zwiększa się skala, a więc dwie kotwice są wystarczające. Ja często stosuję jedna i też jest OK.

Bezpieczniej dla mnie i dla ryby. 

 

Nie kumam po co uzbrajać w milion kotwic ... 



#27 OFFLINE   @Wojti

@Wojti

    trolling for pike

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaGdynia/Rumia
  • Imię:Wojciech
  • Nazwisko:Kuczkowski

Napisano 22 listopad 2013 - 18:29

Nie kumam po co uzbrajać w milion kotwic ... 

 

miliony rzeczywiście nie sa potrzebne ale 2 szt przy dużych przynętach 25-40cm to absolutne minimum

tym bardziej ze na jesień czesto brania sa bardzo delikatne

 

PS

nie mam chwilowo czasu ale obiecuje, ze w temacie zbrojenia dużych gum coś popisze i podzielę się kilkoma swoimi patentami


  • pitt lubi to

#28 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 22 listopad 2013 - 20:18

otoz to :)



#29 OFFLINE   Marcin Rafalski

Marcin Rafalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 749 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 24 listopad 2013 - 18:56

Pozwolicie @Koledzy, że pozostane przy swoim zdaniu.  Jesli guma jest naprawdę duża nie  mam nic przeciw dwóm kotwicom ! Ale mam przeciw dwóm kotwicom i jednemu, na dodatek wielkiemu hakowi :) !  A tak zbrojona jest większość przynęt (tych widocznych na zdjeciach) w  w/w artykule. Powiecie to tylko jeden grot wiecej ! Niby tak, ale moja sugestia jest taka, ze w wypadku tego pojedynczego grota wystarczy najzupełniej jedna kotwica wiecej od spodniej strony. Nawet jesli przyneta ma 40 cm i pojedynczy hak jest np 8-10 cm od czoła gumy, a kotwica dajmy na to 15 -20 cm to takie uzbrojenie uważam za wystarczające.  W końcu taką przynetą nie polujemy na 60-taki choc oczywiscie atak takiej ryby nie jest wykluczone, ale chyba nie o to chodzi. Dlatego też jak wspomniałem wyżej w moich Bull-Dawgach usuwam przednią kotwicę jesli nawet fabrycznie jest tak uzbrojony. Dlaczego ? Ano dlatego,ze nie widzę potrzby dodatkowego kaleczenia ryby.  

U.


Użytkownik Ugly edytował ten post 24 listopad 2013 - 18:58


#30 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 24 listopad 2013 - 20:21

Pozwolicie @Koledzy, że pozostane przy swoim zdaniu.

 

oczywiscie :)

 

ja czesto gesto obcinam ten hak i zbroje tylko i wylacznie w kotwice na stingerze, a to z bardzo prostego powodu, na ten tzw. pojedynczy, wielki hak malo kiedy nadziewa sie rybia szczeka, zwlaszcza przy gumach od 15 cm w gore :)



#31 OFFLINE   makamba

makamba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3151 postów
  • Lokalizacjaz ortalionu
  • Imię:Bartosz

Napisano 24 listopad 2013 - 23:46

Mi to się już tak robi żal tych kaleczonych ryb ,że chyba zamiast kotwiczek doczepiać będę tampona nasączonego Dom Perignon z truflą na chwoście nasączonym w kawiorze. ;)


  • aigle i Rebel64 lubią to

#32 OFFLINE   maciek2544

maciek2544

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 31 postów
  • LokalizacjaIrlandia

Napisano 25 listopad 2013 - 09:34

Ja zazwyczaj zbroje duże gumy lub kupuje uzbrojone np. w jeden duży jak i kotwice w przynetach 25cm. Ale kiedyś kupiłem bulldogwa z 15cm 2 kotwice i hak ba grzbiecie to juz przegięcie ale zbroic gume 35cm w 2 kotwice i hak. W sumie odwiedziłem ten watek kiedyś tylko po to zeby znaleźć sposób jak zrobić coś w stylu przedłużki od oczka na kotwice w gumie do kotwicy tak zeby kotwica zwisala lekko 3-4cm pod brzuchem.

#33 OFFLINE   aigle

aigle

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 464 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Tomek

Napisano 22 wrzesień 2014 - 16:38

W czasach gdy powstawał przepis o zbrojeniu wabików w max. 2 kotwice , nikt nawet nie pomyślał o przynęcie długości karpia wigilijnego. ;) 



#34 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 22 wrzesień 2014 - 17:13

Panowie, sprecyzujmy, że wg RAPR (czy jak to się zwie inaczej) przynęta może posiadać max 2 haki. Tak więc na wodach PZW dozwolone jest stosowanie uzbrojenia w główke jigowa i jedną kotwicę do dozbrojce.

 

Jesli autor artykułu łowi poza wodami PZW lub poza naszym krajem, to jak najbardziej może stosowac dozbrojenie główki jigowej w 2, a nawet w 3 kotwice. Warto jednak nadmienić wyraźnie w artykule, że taki sposób zbrojenia niedozwolony jest na wodach PZW, żeby potem jakiś młody adept spiningu nie miał przez to nieprzyjemności, bo nie doczyta regulaminu, uzbroi dużą gumę w główke i 2 kotwice, bo "tak na forum polecali" i straż PZW mu sprzęt zabierze.


Użytkownik Żbiku edytował ten post 22 wrzesień 2014 - 17:14


#35 OFFLINE   Z Olsztyna

Z Olsztyna

    Malaren fishing pl

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 649 postów
  • LokalizacjaMalaren fishing pl
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Z Olsztyna

Napisano 23 wrzesień 2014 - 11:03

Chyba zapomnieliście panowie że pajki biją w środek przynęty
Też stosuje duże i bardzo duże wabiki.I z tego co zauważyłem wystarczy jedna kotwica w cześci środkowej.(tak jak np w buldogach )
Uzbrajanie w hak i dwie kotwice......ludzie opamietajcie cie !
Dajcie tym pajkom jakąś szansę.
Tłumaczenie że ryba życia zejdzie....bla bla bla , i co z tego?


Użytkownik Z Olsztyna edytował ten post 23 wrzesień 2014 - 15:21


#36 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 23 wrzesień 2014 - 11:41

Chyba zapomnieliście panowie że pajki biją w środek przynęty
Też stosuje duże i bardzo duże wabiki.I z tego co zauważyłem wystarczy jedna kotwica w cześci środkowej.(tak jak np w buldogach )

 

najczesciej lapia za glowe a nawet za ogon, w ostatni czwartek to nawet w plecy gryzly (widzialem na oczy wlasne i kolegi o nieposzlakowanej opinii) co oczywiscie nie zmieni faktu, ze sa nieobliczalne i tyle ... natomiast pytanie co do bull dawgow, duzych i bardzo duzych, ktore to w jedna kotwice zbrojone sa? ja znam tylko male i powiedzmy srednie z jedna kotwica ... czy moze sie myle? pojawily sie jakies nowe wersje w ostatnich tygodniach?

nie zebym sie czepial ale lubie kiedy fakty odpowiadaja realiom  ;)


  • Z Olsztyna lubi to

#37 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 23 wrzesień 2014 - 11:46

Ilość ostrzy musi być dostosowana do przynęty jakby nie kombinował, chyba, że maksymalny C&R i niech gryzą, może któryś się zapnie za cokolwiek :D


Użytkownik Tomek88 edytował ten post 23 wrzesień 2014 - 11:46


#38 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6182 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 23 wrzesień 2014 - 11:48

Chyba zapomnieliście panowie że pajki biją w środek przynęty

 

Chyba żeby akurat podskubywały za ogon, co przy słabych braniach (a wtedy guma bywa najskuteczniejsza :) ) często się zdarza... W tym roku w SE zbroiliśmy Relaxy 9" tylko hakiem 12/0-15/0 i pojedynczą dozbrojką w okolicach ogona. Wszystkie ryby były wcięte, ale po pierwszym skubnięciu trzeba było prowokować :)



#39 OFFLINE   PLECIONA

PLECIONA

    Zaawansowany

  • Forumowicz+ bez giełdy
  • PipPipPip
  • 835 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz

Napisano 23 wrzesień 2014 - 12:23

Jakoś nie wyobrażam sobie 30cm Bull Dawga uzbrojonego w tylko jedną kotwicę. Ubiegłej jesieni dwie z kilku ostatnich złowionych przeze mnie ryb, po doholowaniu do łodzi były zapięte już tylko za drugą kotwicę tj. ogonową.
Jestem zdania, że każdy dostosowuje uzbrojenie do warunków jakie zastaje nad wodą i własnego uznania. Czy jedna czy dwie, jako czy kura- nie ma o czym dyskutować uważam. Każdy ze sposobów jest dobry.

Użytkownik PLECIONA edytował ten post 23 wrzesień 2014 - 12:24


#40 OFFLINE   Z Olsztyna

Z Olsztyna

    Malaren fishing pl

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 649 postów
  • LokalizacjaMalaren fishing pl
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Z Olsztyna

Napisano 23 wrzesień 2014 - 13:33

najczesciej lapia za glowe a nawet za ogon, w ostatni czwartek to nawet w plecy gryzly (widzialem na oczy wlasne i kolegi o nieposzlakowanej opinii) co oczywiscie nie zmieni faktu, ze sa nieobliczalne i tyle ... natomiast pytanie co do bull dawgow, duzych i bardzo duzych, ktore to w jedna kotwice zbrojone sa? ja znam tylko male i powiedzmy srednie z jedna kotwica ... czy moze sie myle? pojawily sie jakies nowe wersje w ostatnich tygodniach?
nie zebym sie czepial ale lubie kiedy fakty odpowiadaja realiom ;)


Ale ja nie napisalem że duże i bardzo duże buldogi są z 1 kotwicą.
Prosze dokładniej czytać i mniej starać się łapać kogoś za słówka
Ja podałem jak ja zbroje przynety duże i bardzo duże jedną kotwicą,tak jak np w buldogach
Jeżeli neguje używanie dwoch kotwic to jak można pomyśleć że mam na myśli te w wersji : hak,kotwica,kotwica???

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jesli ktorys z kolegow chce uzywac haka,kotwicy i kotwicy to znam lepszy tandemik,ktory po zetkcieciu z pajkiem wali go od razu w czache co by nie mial szans na wypiecie sie podczas jak to ujac.....emocjonujacej walki. 


Użytkownik Z Olsztyna edytował ten post 23 wrzesień 2014 - 16:25





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych