Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Shimano Miravel


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   GroPerch

GroPerch

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 329 postów
  • LokalizacjaPółnocny Wschód i Wwa
  • Imię:Filip

Napisano 17 listopad 2022 - 16:25

Pozwolę sobie założyć temat, chociaż nie miałem go w rękach, ale może któryś z kolegów miał do czynienia...

Wygląda na to, że Shimano zrobiło coś pomiędzy Ultegrą a Vanfordem, przynajmniej wagowo. Ktoś może orientuje się jak to kręci i czy ma wormshafta? Czy ma te same bebechy co reszta z rodziny Stradiców (Czarna przekładnia etc.)? Wydaje się, że jeśli tak, to może to być całkiem sympatyczna propozycja, zwłaszcza wagowo i cenowo, choć design mógłby być trochę ciekawszy.

 

Załączony plik  miravel.jpg   30,22 KB   40 Ilość pobrań


Użytkownik GroPerch edytował ten post 17 listopad 2022 - 16:27


#2 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1931 postów

Napisano 17 listopad 2022 - 16:55

Ale na fotce to nawój raczej "na bałwanka"



#3 OFFLINE   GroPerch

GroPerch

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 329 postów
  • LokalizacjaPółnocny Wschód i Wwa
  • Imię:Filip

Napisano 17 listopad 2022 - 16:59

Ale na fotce to nawój raczej "na bałwanka"

Fakt, trochę tak wygląda, może kwestia zdjęcia pod dziwnym kątem.



#4 OFFLINE   woblery L.E.

woblery L.E.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1222 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Radek

Napisano 18 listopad 2022 - 11:46

Po korbce widać bieda kołowrotek.



#5 OFFLINE   jachu

jachu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1098 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Skowron

Napisano 18 listopad 2022 - 12:11

Korbka jak korbka. Może od Stelli pasuje, ale to i tak jemu chyba raczej nie pomoże. Wormshafta niestety nie posiada. Może dlatego ten bałwanek. Wrzucili parę rzeczy, które w wyższych modelach już nowościami nie są i tyle.


  • strary, strumien i przemo_w lubią to

#6 OFFLINE   GroPerch

GroPerch

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 329 postów
  • LokalizacjaPółnocny Wschód i Wwa
  • Imię:Filip

Napisano 18 listopad 2022 - 18:08

Czyli wychodzi na to, że to lżejszy, dość drogi Nasci :)
  • golsyl, strumien i jankrobath lubią to

#7 ONLINE   cristovo

cristovo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisano 19 listopad 2022 - 01:41

czyli można tę ubogą a dość kosztowną konstrukcję podsumować klasyką:

 


  • golsyl, hose4ras i Andżej lubią to

#8 OFFLINE   GroPerch

GroPerch

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 329 postów
  • LokalizacjaPółnocny Wschód i Wwa
  • Imię:Filip

Napisano 19 listopad 2022 - 10:25

Niemniej chętnie usłyszałbym opinie użytkownika, jakby ktoś jednak zakupił ten młynek :)
  • strumien lubi to

#9 OFFLINE   19john92

19john92

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów

Napisano 19 listopad 2022 - 12:18

Ten młynek oparty jest o nasci podobnie jak aero xr. Zastanawiam się jaką ma wysokość szpuli w poszczególnych modelach. Może reduktory szpuli od modelu aero pasowały by do stradica fk lub FL w odpowiednim rozmiarze? Najbardziej by mnie interesował model c3000 jakie ma wymiary szpuli.
  • strumien lubi to

#10 OFFLINE   strumien

strumien

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 105 postów
  • LokalizacjaDaleko nad rzeką

Napisano 19 listopad 2022 - 15:53

Mam wrażenie że polityka Shimano , od jakiegoś czasu idzie w złym kierunku, widząc ten młynek poraz pierwszy, rzuciłem słowa , że to podrasowana Catana i chyba niewiele się myliłem, biorąc pod uwagę, że w tych pieniądzach można kupić już sprawdzaną i naprawdę udaną Ultegre, śmiało się podpisze pod tym co wrzucił kolega cristovo.
  • cristovo, przemo_w i grey lubią to

#11 OFFLINE   GroPerch

GroPerch

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 329 postów
  • LokalizacjaPółnocny Wschód i Wwa
  • Imię:Filip

Napisano 23 listopad 2022 - 16:09

Jakby ktoś był zainteresowany to tutaj fajne porównanie Ultegry do Miravela. Faktycznie średnio się kalkuluje ten kołowrotek. Na plus jedynie niska waga.

 



#12 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 23 listopad 2022 - 16:42

Tego typu modele prawdopodobnie są dla najbardziej wymagających klientów, tych niezdecydowanych 😜

#13 OFFLINE   Robert91

Robert91

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 227 postów
  • Lokalizacjagdzieś w dorzeczu górnej Wisły
  • Imię:Robert

Napisano 20 styczeń 2023 - 10:56

Ktoś już może się podzielić wrażeniami z użytkowania tego kręcioła? Muszę na nowy sezon zakupić jakąś rezerwę do kleniowego kija, bo stradic po czterech sezonach zaczyna niedomagać.

Mam dylemat między Nasci 2500, a tym młynkiem. Kij dość długi więc nie zbawi mnie te 40 gram wagi, może nie warto przepłacać i jednak kupić nasci za 300 pln, mam rozmiar 4000 i pod bolki dał radę  ;)



#14 OFFLINE   Slig

Slig

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 14 postów

Napisano 27 styczeń 2023 - 23:26

Ja już trochę po testowałem 2500s/2500shg i ogólnie mam jak na razie pozytywne wrażenia. Porównując z Vanfordem 2500s i ci4 2500. To z tym pierwszym kręci porównywalnie od drugiego przyjemniej. Porównując Vanforda SHG ,to tu o dziwo Miravel SHG jest przyjemniejszy.

Minusy to brak wydłużonej szpuli i składana rączka.

#15 OFFLINE   Polspin

Polspin

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 33 postów

Napisano 28 styczeń 2023 - 17:39

Czy szupula będzie kompatybilna z Shimano Sahara FJ?

#16 OFFLINE   WedkarzIncognito

WedkarzIncognito

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • Imię:Patryk

Napisano 31 marzec 2023 - 21:08

Według mnie Miravel to kołowrotek, który po prostu uzupełnia ofertę kołowrotków Shimano przeznaczonych do zestawów XUL/UL/L, a sama oferta jest skierowana raczej do wędkarzy z mniej zasobnym portfelem.
Z technicznej strony w teorii i praktyce Miravel to Nasci z korpusem i rotorem wykonanym z Ci4+, który redukuje wagę kołowrotka. Niska waga to cecha charakteryzująca Miravel. Różnica wagi pomiędzy Nasci a Miravel w rozmiarze 1000 wynosi 30 gramów. Jest różnica na poziomie 15%, jednak warto wspomnieć o tym, że wielu wędkarzy to gadżeciarze, a kołowrotek, którego korpus jest wykonany z tego samego włókna węglowego Ci4+, z którego wykonany jest korpus Vanforda, brzmi gadżeciarsko ;)



#17 OFFLINE   robal28

robal28

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów
  • LokalizacjaKalisz
  • Imię:TomasZ

Napisano 09 kwiecień 2023 - 12:50

UL to super zestaw na nasze wody. Taki uniwersał. Miravel sam nad nim myślę, same złe opinie, wykonanie jak stradic ci4, nim kręciłem i nie polecam. Dodam że ważne jest aby młynek był wytrzymały ale waga tez jest ważna, aby wyważyć kija. 30 gram to nie mało. Gadżerciarstwo  to jak Cię stać na jedną Stelle, do kilku patyków. Jak masz ich kilka to tylko półka na, którą Cię stać.



#18 OFFLINE   DumFish

DumFish

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 321 postów

Napisano 09 kwiecień 2023 - 14:13

UL to super zestaw na nasze wody. Taki uniwersał. Miravel sam nad nim myślę, same złe opinie, wykonanie jak stradic ci4, nim kręciłem i nie polecam. Dodam że ważne jest aby młynek był wytrzymały ale waga tez jest ważna, aby wyważyć kija. 30 gram to nie mało. Gadżerciarstwo  to jak Cię stać na jedną Stelle, do kilku patyków. Jak masz ich kilka to tylko półka na, którą Cię stać.

 

Ja znowu miałem stradic ci4 i później żałowałem ze sprzedałem. Kręciłem Miravelem w sklepie i musze przyznać ze blaaado, nasci wypada zdecydowanie lepiej. Z tym Miravelem to jest jak ostatnio ze stradicem fl, zeby trafic fajny egzemplarz to musisz zamowic 10 szt i wybrac jeden. 
Cos ostatnio tam chyba krucho u shimano z kontrola jakości.


  • grey lubi to

#19 OFFLINE   J-O-K-E-R

J-O-K-E-R

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 346 postów
  • LokalizacjaNiepołomice
  • Imię:Tomek

Napisano 03 styczeń 2024 - 19:44

Kurcze. Ten kołowrotek jest katalogowo za drogi. Gdyby nie okazyjne 4 stówki u mefisto to chyba nie znajdowałby wielu nabywców... Oglądałem w sklepie kilka egzemplarzy. Faktycznie lekki, ale nawet jeśli technologicznie jest bratem Nasci, to Nasci pracuje kulturalniej, a jest tańszy o prawie półtorej stówy... Nawet sprężyna kabłąka działa lepiej.
Może da się go jakoś ucywilizować? Czy wkładacze łożysk i podkładek próbowali już coś z tego młynka wycisnąć? Da sie go efektywnie kosztowo poprawić? Lubie shimano... serwis prosty, estetyka mi pasuje.

Bo jak nie to skoro ma być lekki i niedrogi to lepiej dobrać jakąś daiwe lt...

Użytkownik J-O-K-E-R edytował ten post 03 styczeń 2024 - 19:58





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych