Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Rękojmia za wady fizyczne nieruchomości


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 OFFLINE   Wojtek B.

Wojtek B.

    Wiślak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1819 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Wojtek

Napisano 22 listopad 2022 - 14:25

Cześć,

wielokrotnie znalazłem na jerkbait.pl odpowiedzi na zadane pytania i pomoc w kwestiach niekoniecznie związanych z wędkarstwem.

W związku z tym zwracam się z kolejnym pytaniem :)

We wrześniu 2022 złożyłem do dewelopera reklamację z tytułu rękojmi na pęknięcia ścian i cegły dekoracyjnej. Pomijając, że do tej pory nie otrzymałem odpowiedzi na reklamację ze strony developera, to wykonawca po 1,5 miesiąca stwierdził, że nie poczuwa się do uszkodzeń wspomnianej cegły dekoracyjnej, która popękała najprawdopodobniej (tak jak ściany) w związku z osiadaniem budynku. Na miejscu nie dokonał żadnej ekspertyzy, odkrywki cegieł itp. Wykonawca stwierdził, że nie ponosi odpowiedzialności w zakresie innym niż przywrócenie stanu mieszkania do stanu deweloperskiego i zaproponował mi rekompensatę w wysokości 200,00 zł brutto za popękane cegły. Poniesiony koszt materiałów i robocizny to wg stawek z 2017 roku blisko 3000,00 zł.

Sam fakt nie dotrzymania terminów na odpowiedź w sprawie reklamacji jest wg mnie wystarczający do stwierdzenia, że deweloper uznał moją reklamację za zasadną.

Czy macie jakieś uwagi, wskazówki, które pomogą mi w rozwiązaniu tej sprawy :)?

Czas mam, a na głowę mi nie pada :)

#2 ONLINE   wojciiech

wojciiech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1617 postów
  • LokalizacjaOstrów Wielkopolski / Toruń

Napisano 22 listopad 2022 - 19:53

Priv
  • fonix lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych