Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

PZW - składki, pozwolenia i porozumienia. Pytanie?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   matysznak

matysznak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 71 postów
  • LokalizacjaWPR
  • Imię:Bartek
  • Nazwisko:Matysek

Napisano 06 grudzień 2022 - 08:25

Cześć.

Ostatnio spotkałem nad wodą kolegę wędkarza (serdecznie pozdrawiam). Wymieniliśmy kilka opini na różne tematy. Było też trochę o  zimowych łowach, metodach, rybach i miejscówkach.

 

Nie przedłużająć chciałbym w przyszłym roku oprócz okręgu mazowieciego i radomskiego (jak czynię to co rou) wykupić również dodatkowo okręg ciechanowski i być może dodatkowo skorzystać z opcji dodatkowych dzięki porozumieniom pomiędzy okręgami.

 

Jak wiemy władze okręgu mazowieckiego mają, za przeproszeniem, w dupie jakie kolwiek porozumienia z i nnnymi okręgami (dlaczego? pozostawiam tą kwestie otwartą - pewnie chodzi o niezliczoną ilość znakomitych wód :).

 

I teraz czego się dowiedziałem od napotkanego kolegi.

 

Pierwszą składkę jaką należy opłacić jest składka poza okręgiem mazowieckim (czyli albo radomski albi ciechanowsi). Dlaczego? Ponoć jeśli oplłcę najpierw mazowiecki to nie obejmują mnie porozumienia z innych okręgów.

 

Czyli - hipotetycznie bo nie wiemy jak to będzie wyglądało od nowego roku:

Opłacam najpierw mazowiecki. Następnie ciechanowski, później radomski - nie obejmują mnie zniżki związane z porozumieniami???? - Czy tak jest?

 

Dopiero kolejność. Ciechanowski, nastęnie mazowiecki. W tej kolejności mogę korzystać z porozumień (zniżek) które ma wypracowane okręg ciechanowski.

 

Pytanie czy tak jest? Przeczy to jakiejkolwiek logice, ale dziwne rzeczy przstają już dziwić....

 

Pozdrawiam.



#2 ONLINE   czarny1

czarny1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 883 postów
  • LokalizacjaLanckorona/Przemyśl
  • Imię:Michał

Napisano 06 grudzień 2022 - 08:39

Porozumienia masz tam gdzie opłacisz składkę członkowską...

#3 OFFLINE   mikryb

mikryb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Mikołaj

Napisano 06 grudzień 2022 - 08:50

Jest dokładnie tak jak piszesz. Najpierw radomski lub ciechanowski (jesteś członkiem okręgu bo tam zapłaciłeś składkę członkowską + oczywiście składkę okręgową na zagospodarowanie i ochronę wód) i obowiązują porozumienia okręgu.
Potem dokupujesz w mazowieckim tylko składkę na ochronę i zagospodarowanie wód (nie jesteś członkiem okręgu mazowieckiego).

Robię tak od wielu lat. Dużo łowię w radomskim bo mam tam działkę.
  • rybarak lubi to

#4 OFFLINE   krzysiek gżybek

krzysiek gżybek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 637 postów
  • Lokalizacjawołomin.
  • Imię:krzysztof
  • Nazwisko:grzybowski

Napisano 06 grudzień 2022 - 09:15

Ja już kilkam lat opłacam siedleckie a dokupuje mazowieckie.

#5 OFFLINE   matysznak

matysznak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 71 postów
  • LokalizacjaWPR
  • Imię:Bartek
  • Nazwisko:Matysek

Napisano 06 grudzień 2022 - 09:16

Dzięki mam już jasność co i jak.


Użytkownik matysznak edytował ten post 06 grudzień 2022 - 09:35


#6 OFFLINE   ryba1981

ryba1981

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 228 postów
  • Imię:Bartek

Napisano 06 grudzień 2022 - 10:25

Na stronie PZW Słupsk jest informacja że : Jak poinformowano zebranych decyzją ZG PZW zawieszono na 2023 rok możliwość zawierania porozumień międzyokręgowych



#7 OFFLINE   matysznak

matysznak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 71 postów
  • LokalizacjaWPR
  • Imię:Bartek
  • Nazwisko:Matysek

Napisano 06 grudzień 2022 - 11:18

Można kląć na forum?



#8 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6252 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 06 grudzień 2022 - 11:27

Nie wiem dlaczego władze okręgu w Słupsku publikują nieprawdę, nie ma takiej uchwały ZG. O ile mi wiadomo Prezydium ZG uchyliło uchwałę mówiącą o obowiązku współpracy międzyokręgowej na wodach granicznych, a niczego nie zakazało. Nawet w wytycznych budżetowych jest mowa o wpływach ze składek członków kół okręgów porozumiewających się ws udostępniania wód. Wiele porozumień już zawarto. Okręgi są samodzielnymi osobami prawnymi (stowarzyszeniami), którym nikt nie może zabronić współpracy z innymi organizacjami na zasadach wspólnie wypracowanych.

 

Z dobrodziejstw porozumień międzyokręgowych można korzystać będąc członkiem koła w okręgu, który takie porozumienia zawarł. Członkiem koła stajemy się opłacając składkę członkowską (tzw. krajową) w tymże kole. Składki na zagospodarowanie i ochronę wód (tzw. okręgowe) możemy opłacać w dowolnej liczbie okręgów. Wysokość tej składki określają uchwały poszczególnych ZO.


  • Mysha, Piotrek Milupa i rybarak lubią to

#9 OFFLINE   matysznak

matysznak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 71 postów
  • LokalizacjaWPR
  • Imię:Bartek
  • Nazwisko:Matysek

Napisano 06 grudzień 2022 - 11:50

Nie wiem dlaczego władze okręgu w Słupsku publikują nieprawdę, nie ma takiej uchwały ZG. O ile mi wiadomo Prezydium ZG uchyliło uchwałę mówiącą o obowiązku współpracy międzyokręgowej na wodach granicznych, a niczego nie zakazało. Nawet w wytycznych budżetowych jest mowa o wpływach ze składek członków kół okręgów porozumiewających się ws udostępniania wód. Wiele porozumień już zawarto. Okręgi są samodzielnymi osobami prawnymi (stowarzyszeniami), którym nikt nie może zabronić współpracy z innymi organizacjami na zasadach wspólnie wypracowanych.

 

Z dobrodziejstw porozumień międzyokręgowych można korzystać będąc członkiem koła w okręgu, który takie porozumienia zawarł. Członkiem koła stajemy się opłacając składkę członkowską (tzw. krajową) w tymże kole. Składki na zagospodarowanie i ochronę wód (tzw. okręgowe) możemy opłacać w dowolnej liczbie okręgów. Wysokość tej składki określają uchwały poszczególnych ZO.

A gdzie znaleźć info o porozumieniach - czy jeszcze za wcześnie?



#10 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6252 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 06 grudzień 2022 - 11:54

Na stronach okręgów, ale chyba jeszcze chwilę wstrzymaj się. Zwykle na koniec roku są już wszystkie informacje.



#11 Guest_Marconi_*

Guest_Marconi_*
  • Guests

Napisano 06 grudzień 2022 - 12:34

Może nie między okręgami ale ZG zabronił porozumień dla ZO z np Wodani Polskimi. Nie jestem zwolennikiwm Wód Polskich a może nawet przeciwnikiem ale tu jest ingerencja ZG w te samodzielność osobowo prawną ZO.

#12 OFFLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3529 postów
  • LokalizacjaP L

Napisano 06 grudzień 2022 - 13:35

Na stronach okręgów, ale chyba jeszcze chwilę wstrzymaj się. Zwykle na koniec roku są już wszystkie informacje.

Zdarzało się nawet, ale to już skrajność, że informacje nt. porozumień były jeszcze aktualizowane na początku roku (zwykle, niestety, w sytuacji gdy jakiś okręg rezygnował z porozumienia z innym okręgiem)



#13 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6252 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 06 grudzień 2022 - 14:24

To prawda, ale na szczęście rzadkość.

 

Marek, nie ma z tym problemu, WP nie mają ochoty zawierać porozumień, o ile mi wiadomo. Słyszałem, że próbują narzucić swoje warunki okręgom, ale to trudno nazwać porozumieniem. Przejrzałem tegoroczne uchwały ZG i Prezydium ZG i nie widzę nic na temat jakichkolwiek porozumień. Może były jakieś ustne sugestie na spotkaniach z prezesami okręgów.


  • Piotrek Milupa lubi to

#14 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4786 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 07 grudzień 2022 - 15:04

Ja płacę w Lubelskim bo tam łowię najwięcej + porozumienie z Radomiem i okręgowa na Mazowieckie - więc mam całą Wisłę która mnei interesuje. Z tego co pamiętam, to Lubelski ma tez porozumienie z Ciechanowem, kwestia dokupienia porozumienia.

 

https://www.pzw.org....mapa_porozumien

 

Niby Siedlce mają więcej, ale łowię głównie w lubelskim, więc tam opłacam składkę. No i logistycznie mi prościej opłacić składkę. Reszta dodatkowo.



#15 OFFLINE   Luksu

Luksu

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 14 postów

Napisano 07 grudzień 2022 - 16:31

Dla zainteresowanych od nowego roku opłata członkowska + okręgowa  = 430zł. (Mazowieckie)

Co do porozumień w okręgu mazowieckim to moje koło dostało odpowiedź z której wynika że wszystkie porozumienia międzyokręgowe są nielegalne i naruszają zasady dzierżawy wód.

Także robi się powoli ciekawie , na koniec dodam że na niektóre pytania do zarządu okręgu nie dostaliśmy ŻADNEJ odpowiedzi.



#16 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8446 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 15 grudzień 2022 - 12:55

Dla zainteresowanych od nowego roku opłata członkowska + okręgowa  = 430zł. (Mazowieckie)

Co do porozumień w okręgu mazowieckim to moje koło dostało odpowiedź z której wynika że wszystkie porozumienia międzyokręgowe są nielegalne i naruszają zasady dzierżawy wód.

Także robi się powoli ciekawie , na koniec dodam że na niektóre pytania do zarządu okręgu nie dostaliśmy ŻADNEJ odpowiedzi.

Możesz powiedzieć które to koło, sprawdzę dlaczego nie dostaliście odpowiedzi.


  • vako i S.N. lubią to

#17 OFFLINE   matpgt

matpgt

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 387 postów

Napisano 15 grudzień 2022 - 20:11

Dla zainteresowanych od nowego roku opłata członkowska + okręgowa  = 430zł. (Mazowieckie)

Co do porozumień w okręgu mazowieckim to moje koło dostało odpowiedź z której wynika że wszystkie porozumienia międzyokręgowe są nielegalne i naruszają zasady dzierżawy wód.

Także robi się powoli ciekawie , na koniec dodam że na niektóre pytania do zarządu okręgu nie dostaliśmy ŻADNEJ odpowiedzi.

bez górskich 370 czy coś źle policzyłem?

 

porozumień nadal brak?



#18 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8446 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 16 grudzień 2022 - 10:30

bez górskich 370 czy coś źle policzyłem?

 

porozumień nadal brak?

Niestety dobrze policzyłeś, gro podwyżki to 50% podwyżka składki członkowskiej.

 

Co do drugiej sprawy to temat jeszcze nie został zamknięty, czekamy na odpowiedzi z kilku okręgów.



#19 OFFLINE   matysznak

matysznak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 71 postów
  • LokalizacjaWPR
  • Imię:Bartek
  • Nazwisko:Matysek

Napisano 16 grudzień 2022 - 10:48

Kij w mrowisko, właśnie umieszczam. Nie można naprawdę nic zrobić żeby było po ludzku? Jedna składka na wszystkie wody w Polsce, dla chętnych, powiedzmy w kosztach x2 za jeden okręg?  Wiem, że to nie takie proste.

Jeśli, rzeczywiście, nie ma już porozumień, z jakiś dziwnych powodów, to wszystko to traci sens...

Od 10 lat płacenia składek (bez przerwy) zabrałem 2 okonie ostatnio na mazurach na ognisko. Kurcze... 



#20 OFFLINE   Mysha

Mysha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 974 postów
  • LokalizacjaOstrołęka

Napisano 16 grudzień 2022 - 11:04

Od 10 lat płacenia składek (bez przerwy) zabrałem 2 okonie ostatnio na mazurach na ognisko. Kurcze... 

 

Współczuję. Znaczy  "karta się nie zwraca".


Użytkownik Mysha edytował ten post 16 grudzień 2022 - 11:44

  • Piotrek Milupa lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych