Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Lew's super duty 300


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
52 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 24 grudzień 2022 - 14:56

Stosujac "tabelkowa logike" Lew's-a na podstawie tego co mam i tego co mnie kusi wychodzi stosunek 1:3 bo dla SD-G podaja 7g a dla SD-300 przy wadze szpuli 28g dolne cw 10g. I tak to jakos jest w moich niewprawnych lapach stosujac SD-G, 10g Widly (glowacicowa 8-ka) osiagaja podobne odleglosci jak ze spiningu o zblizonej mocyi dlugosci. 


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 24 grudzień 2022 - 15:08

  • HaDe lubi to

#22 OFFLINE   didi

didi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 919 postów
  • Lokalizacjatarnobrzeg/madrid

Napisano 24 grudzień 2022 - 15:06

nie moge rozkminic w jakiej pozycji ma być ta blaszka

 

a tak naprawdę to tej blaszki możesz się pozbyć

za obroty wsteczne w multiku odpowiada łożysko jednokierunkowe,tak wiec jest zbyteczna



#23 OFFLINE   didi

didi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 919 postów
  • Lokalizacjatarnobrzeg/madrid

Napisano 24 grudzień 2022 - 15:09

a odnośnie lews.,to wierna kopia kolowrotkow abu garcia

tylko abu rozwija sie na rynku Japonskim ,a lews USA i europa


  • BOB lubi to

#24 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10141 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 24 grudzień 2022 - 15:47

http://jerkbait.pl/t...lek/?p=2728379 

Cannibal 12 z ołowiem 5 g, to ok 25 g. 

Ciekawe jak fruwają 10 g przynęty przy użyciu multiplikatora, którego szpula (bez linki) jest 3 x cięższa? 

Jest to możliwe. Kiedyś dla rozstrzygnięcia dyskusji w jakimś wątku, podpiąłem Ambassandeura 5001 do kijka do 10gr. Główką 5g rzucałem regularnie (bez brody) na 18m ...taka dygresja ;)


Użytkownik BOB edytował ten post 24 grudzień 2022 - 15:52

  • HaDe lubi to

#25 OFFLINE   RBTS

RBTS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 577 postów
  • LokalizacjaŚrodkowa Wisła

Napisano 24 grudzień 2022 - 16:22

Dla rozpatrywanych przypadków uruchomienia szpuli ważna jest prędkość początkowa przynęty. Przy "normalnym" wymachu da się zejść nieco niżej z wagą przynęty. Jednak by mówić o komfortowym starcie, czyli popularne "od ilu gada" uważam że waga szpuli powinna także umożliwiać swobodne rzuty typu pitch. Jeśli o mnie chodzi, przy podejściu do wielu miejscówek tak właśnie zaczynam obławiać bezpośrednie okolice brzegu. A więc rzuty bliskie i płytkie, następnie stopniowo wydłużane i pogłębiane prowadzenie. Wymachy ze świstem na rekordowe odległości także czasem, choć już nie zawsze. Bo jeśli od takowych zaczynamy, często spłoszymy okazy stojące pod samymi nogami. To szkolna zasada, ale jakże często nie przestrzegana także przez doświadczonych



#26 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 24 grudzień 2022 - 16:55

Jest to możliwe. Kiedyś dla rozstrzygnięcia dyskusji w jakimś wątku, podpiąłem Ambassandeura 5001 do kijka do 10gr. Główką 5g rzucałem regularnie (bez brody) na 18m ...taka dygresja ;)

Te uwage uwazam za dosc wazna w rozwazaniach, ktore zaczalem. Gleboko ladujacy sie i dobrze/plynnie oddajacy energie blank na pewno bedzie sprzymierzencem w dolnym cw.

To co wspomnial RBTS jest takze wartoscia nie do pominiecia, bo na koncu chodzi nie o to zeby tylko rzucac  ALE LOWIC :)



#27 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1879 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 24 grudzień 2022 - 17:58

Jest to możliwe. Kiedyś dla rozstrzygnięcia dyskusji w jakimś wątku, podpiąłem Ambassandeura 5001 do kijka do 10gr. Główką 5g rzucałem regularnie (bez brody) na 18m ...taka dygresja ;)

Trzeba było podpiąć wahadełko Gżybkowe!

Ja też jarałem się rzutami z zestawu z Ambassadeurem UC 5601 C przynętą ok 10 g. rzucając do kałuży, którą w poprzek normalnie dobranym zestawem przerzucam.  ;)  Schody się robią w momencie, kiedy trzeba rzucić ciut dalej i do tego wiatr nie sprzyja. No ale ja do tego typu przynęt i ciut lżejszych mam Curado bfs. :)

Wędziska raczej dobieram do moich preferencji łowienia, a nie żeby multiplikator wydolił.  :)


  • Rheinangler i BOB lubią to

#28 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10141 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 24 grudzień 2022 - 19:10

Trzeba było podpiąć wahadełko Gżybkowe!

Ja też jarałem się rzutami z zestawu z Ambassadeurem UC 5601 C przynętą ok 10 g. rzucając do kałuży, którą w poprzek normalnie dobranym zestawem przerzucam.  ;)  Schody się robią w momencie, kiedy trzeba rzucić ciut dalej i do tego wiatr nie sprzyja. No ale ja do tego typu przynęt i ciut lżejszych mam Curado bfs. :)

Wędziska raczej dobieram do moich preferencji łowienia, a nie żeby multiplikator wydolił.  :)

W moim doświadczeniu chodziło o wykazanie, że się da co nie oznacza , że to ma sens  ;)


  • golsyl i HaDe lubią to

#29 OFFLINE   Marcin_Bo

Marcin_Bo

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów
  • LokalizacjaZCH
  • Imię:Marcin

Napisano 29 grudzień 2022 - 21:04

Witam,

Podczepię się pod temat.

Kupiłem na "plecionce" nowego lew'sa SD3SHLJ (super duty 300) i po otwarciu od razu rzucił mi się w oczy luz na knobie.... Cała ośka z knobem, gwiazdą hamulca chodzi około 1mm...

Otworzyłem 'port smarowania' żeby bez utraty gwarancji zobaczyć co w środku nie tak: podczas poruszania widać że chodzi całość z tym co na ośce poza zębatką napędzającą wodzik (27 wg schematu).

Poza tym podczas kręcenia czuć/słychać lekkie rzężenie trybów w środku (nawet chiński "allojz" na 'sucho' ma lepszą kulturę pracy)

Co najlepiej zrobić? Odesłać do sklepu? W sumie jakbym wiedział że sam naprawię (brak jakiegoś dystansu np. a nie wada fabryczna) to ciul z gwarancją. Chinole sam serwisuję - tzn tylko smaruję.

To mój pierwszy "nie chiński" multik i od razu taki niesmak.....

 

Patrząc na schemat to wg mnie albo nie ma segera nr 30, albo śrubki 31 są nie dokręcone i nie trzymają "bearing plate" nr 29 .....

Ktoś już miał taki problem?

 

Pozdrawiam


Użytkownik Marcin_Bo edytował ten post 29 grudzień 2022 - 21:11


#30 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10141 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 30 grudzień 2022 - 09:50

U mnie taki ani inny problem nie występował. Odeślij i poproś o nowy egzemplarz


  • Mdah i Rheinangler lubią to

#31 OFFLINE   MaciekH

MaciekH

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 31 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 12 styczeń 2023 - 07:15

Drobne pytanie... Ile na multik nawinę plecionki 30- 35 lbs? Miałem w ręce wersję z pojedynczą korbą Super Duty 300J i trochę to małe...



#32 OFFLINE   Marcin_Bo

Marcin_Bo

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów
  • LokalizacjaZCH
  • Imię:Marcin

Napisano 13 styczeń 2023 - 17:41

Drobne pytanie... Ile na multik nawinę plecionki 30- 35 lbs? Miałem w ręce wersję z pojedynczą korbą Super Duty 300J i trochę to małe...

u mnie weszło +/- 200m plecionki 0,26 (niby 22,6kg) [mikado nihonto 8x]



#33 OFFLINE   bob74

bob74

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 916 postów
  • LokalizacjaAugustów/Warszawa
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Jatkowski

Napisano 14 styczeń 2023 - 10:10

.. .Koledzy, multiplikator to nie stała szpula. Nie ma potrzeby nawijania linki po ,,kokardę", nawet nie jest to wskazane. Na wąsate to sprzęt już o większych gabarytach.


  • HaDe lubi to

#34 OFFLINE   MaciekH

MaciekH

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 31 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 14 styczeń 2023 - 10:28

.. .Koledzy, multiplikator to nie stała szpula. Nie ma potrzeby nawijania linki po ,,kokardę", nawet nie jest to wskazane. Na wąsate to sprzęt już o większych gabarytach.

Masz słuszność. Pytałem o pojemność bo sprzedawcy wzorem małpiatki kopiują to co im dystrybutor podesłał. Dla Super Duty podają pojemność 190/14 yds/lb. Nie zwracają jednak uwagi, że to pojemność dla mono. Dla plecionki to 15-/65 yds/lb co się zgadza z informacją od Marcin_Bo. Ja potrzebuję obsłużyć jerki do 150 g i stąd moje pytanie o pojemność szpuli. Nie byłoby źle gduby dystrybutorzy w tym przypadku Fox Rage przyłożyli się bardziej do opisu sprzętu.



#35 OFFLINE   Bearded

Bearded

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 90 postów
  • LokalizacjaDolnośląskie

Napisano 01 marzec 2023 - 18:30

Witam,

 

Panowie szukam multiplikatora o którym mówił często w swoich filmach Piskorski, a mianowicie :

 

Lews Super Duty 300

 

Jedynie jakie moge znaleźc do kupienia w internecie to:

https://www.fishing-mart.com.pl/pl2/lews-multiplikator-superduty-300-speed-spool/s/35778

https://www.fishing-mart.com.pl/pl2/lews-multiplikatory-super-duty-300j-model/s/35077

 

czyli jeden z dopiskiem J, a drugi z dopiskiem speed spol.

Czy ten SS to jest ten "zwykły", a tez z J ma inny knob tylko?

 



#36 OFFLINE   Biesan

Biesan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1104 postów

Napisano 01 marzec 2023 - 18:47

Inny knob i jest 20gr cięższy. Więcej różnic nie widzę.
Poproś o przeniesienie tematu do działu baitcasting , chociaż i tam sporo było już napisane o tym multiku.
http://jerkbait.pl/t...super-duty-300/

Użytkownik mepps edytował ten post 01 marzec 2023 - 18:48


#37 OFFLINE   Bearded

Bearded

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 90 postów
  • LokalizacjaDolnośląskie

Napisano 08 marzec 2023 - 06:29

Zakupiony :) Może ktoś podpowiedzieć ile wejdzie tam plecionki takiej 0,25-  bo te opisy z pudełka to nie wiem jak porównać :D



#38 OFFLINE   Biesan

Biesan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1104 postów

Napisano 08 marzec 2023 - 18:03

250-300m zależności od producenta plecionki. Nawiń podkład
  • Bearded lubi to

#39 OFFLINE   oldSeb

oldSeb

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 44 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Sebastian

Napisano 30 marzec 2023 - 10:35

Podczepię się pod wątek, może ktoś miał podobny problem. Jakiś czas temu mój Lews zaczął mocno hałasować przy zwijaniu linki, słychać jakby tarcie. Hałas się nasila wraz z dokręceniem hamulca walki. Rozebrałem go i okazuje się że główne koło zębate trze o tę blaszkę, którą wklejał kolega autor wątku. Chodzi o to miejsce zaznaczone strzałką:

Załączony plik  20230330_090700.jpg   38,46 KB   8 Ilość pobrań

Po zdemontowaniu blaszki plastikowy pin, na którym ta blaszka jest osadzona wygląda tak:

Załączony plik  2023-3-30 9-26-58.jpg   32,56 KB   8 Ilość pobrań

 

Multik mam od nowości, przebieg jest symboliczny, dosłownie kilka dni nad wodą. Nie wiem co o tym sądzić bo to wygląda na jakiś błąd konstrukcyjny, na ten moment nie mam pomysłu co z tym zrobić. Może ktos ma pomysł co z tm zrobić, na ten moment jedyny pomysł jaki mi przychodzi do głowy to skrócenie tego plastikowego pinu.

Multik kupiony w USA wiec odsyłanie ma średni sensu, nawet nie wiem czy jest taka możliwość po roku od zakupu.

 

 

 

 


Jest umieszczona prawidłowo z tym że jej, nazwijmy to ramiona, z cienkiej sprężystej blaszki powinny obejmować koło zapadkowe nr 42. Wówczas podczas ruchu wstecznego zapadka blokuje się w wybraniach koła.

 

Kolego, mógłbyś doprecyzować jak ta blaszka powinna być umieszczona ? Może u mnie ona się jakoś przestawiła i stąd problem.

 

Edit2.

Dobra, poradziłem sobie. Rzeczywiście jakimś cudem ta blaszka spadła z koła zębatego i była u mnie w pozycji jak na zdjęciu kolegi @Jacek placek. Natomiast powinna być tak:

 
Po złożeniu do kupy multik pracuje jak nowy :-)

Użytkownik oldSeb edytował ten post 30 marzec 2023 - 11:26


#40 OFFLINE   Bearded

Bearded

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 90 postów
  • LokalizacjaDolnośląskie

Napisano 14 kwiecień 2023 - 15:09

Zrobiłem pierwsze testy tego super-duty 300. Super sprzęt, polecam :)


  • BOB lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych