Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

[Artykuł] Warszawski Rynek Castingowy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
76 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 03 październik 2012 - 16:42

 
W dniach 21-31 stycznia redakcja www.jerkbait.pl przeprowadziła "rajd" po sklepach warszawskich z założeniem  sprawdzenia, jak kszatłtuje się zaopatrzenie w sprzęt wędkarski przystosowany do połowów przy użyciu multiplikatora. Trzeba uczciwie przyznać, iż w trakcie nieco zmodyfikowalismy założenia uwzględniając co ciekawsze egzemplarze sprzętu spinningowego. Poniżej przedstawiamy plon naszej wycieczki.

 

I. CENTRUM WĘDKARSTWA
Warszawa, ul. Wybrzeże Gdyńskie 2 (KS Spójnia)
tel./fax (22) 839-53-53
e-mail: salon@wmh.pl

 

001.jpg

 

002.jpg

 

Wybrane wędki dostępne podczas naszej wizyty:

Nazwa wędki

Długość

Składy

Moc

c.w.

Zastosowanie

Dragon Millenium Heavy Duty Fatso Jerk Cast

195 cm

2

N/A

25-60 gram

Casting średniociężkimi przynętami

Dragon Mystery Slider Jerk

195 cm

2

N/A

20-60 gram

Casting średniociężkimi przynętami

Cottus Viper Spinn-Cast IM7

240 cm

2

N/A

10-35 gram

Casting średnimi przynętami,

Cormoran Speciland Vertical

195 cm

2

N/A

14-28 gram

Łowienie wertykalne, casting średniociężkimi przynętami

Greys Prodigy Jerk Bait

180 cm

2

N/A

50-150 gram

Casting ciężkimi przynętami, wędkarstwo morskie

Shakespeare Ugly Sapphire spin-cast

270 cm

2

N/A

25-60 gram

Casting średnimi przynętami, średni trolling

Shakespeare Ugly Stick Black Tiger

240 cm

2

12-30lb

N/A

Ciężki trolling

 

003.jpg

 

004.jpg

 

Poza wędziskami, zauważyliśmy następujące modele kołowrotków i multiplikatorów:
ABU C3 6501 (leworęczny), ABU C3 5500 (praworęczny), ABU HS 7001 (leworęczny), Penn Slammer 360, Penn Slammer 560

 

005.jpg

 

006.jpg

 

Sklep dobrze zaopatrzony w sprzęt krajowych producentów, bardzo duża oferta Dragona. Można dostać sprzęt w zasadzie do każdej metody połowu. Mocnymi atutami jest dostępność solidnych wędek Shakespeare oraz solidnych kołowrotków Penna. Bardzo bogaty wybór przynęt Rapali (m.in. castingowe X-Rapy) oraz rzadko spotykanych woblerów trollingowych Zalt.

 

007.jpg

 

008.jpg

 

 

II. SKLEP I PRACOWNIA WĘDKARSKA FISHING CENTER
ul. Wawelska 19/4, 02-034 Warszawa
tel. (22) 823-63-29, tel. kom: (0) 603-203-490, fax.: (22) 863-83-27
email: fishingcenter@fishingcenter.com.pl

 

038.jpg

 

009.jpg

 

Wybrane wędki dostępne podczas naszej wizyty:

Nazwa wędki

Długość

Składy

Moc

c.w.

Zastosowanie

Fishing Center Batson MB 785

198 cm

1

12-25 lb

10-42 gramy

Casting ciężkimi przynętami

Fishing Center Batson SB 782

198 cm

1

8-14 lb

7-18

gram

Casting średnimi przynetami

Fishing Center Batson HS 1021F

260 cm

2

10-20 lb

10-28/84 gramy *

Średni spinning, średni trolling

Fishing Center Batson HS 1023F

260 cm

2

12-25 lb

10-42/110

gram *

Średniociężki spinning, średniociężki trolling

Fishing Center Batson HS 1025F

260 cm

2

15-30 lb

10-60/140

gram*

Ciężki spinning, ciężki trolling

*podana górna granica cw dotyczy spinningu (mniejsza liczba) oraz trollingu (większa liczba)

 

Ten sklep to przede wszystkim wędki, wędki i jeszcze raz wędki. Właściciel - Pan Ireneusz Matuszewski, zbuduje wędkę na dowolnym blanku. Przewodnia maksyma pracowni to - stworzymy to co klient chce i jak chce. Fishing Center sprowadza blanki takich firm jak Batson Enterprises, Talon, Composite Developments, Gatti przy czym olbrzymia ilość blanków tych firm występuje w sklepie w stałej ekspozycji, zatem najlepiej przyjść i pomachać - korzystając przy tym z miłej i fachowej porady. Także duża ilość gotowych produktów na stojakach. Naszą uwagę zwróciły dwie jerkówki: jedna ciężka na blanku Batsona MB785, druga lekka również na blanku Batsona SB 782.Obie wędki łącznie pokrywają pełen zakres wagowy jerkbaitów!

 

010.jpg

 

011.jpg

 

Pełen wybór uniwersalnych wędek spinningowych i trollingowych na blankach Batsona typu hot-shot. Nowe wędziska z rekojeściami z grafitu zaprojektowanymi w celu maksymalnego przenoszenia drgań przynęty. Mieliśmy okazję dotykać, próbować. Jak to działa? Trudno powiedzieć na sucho - na pewno sprawdzimy podczas wypraw nad wodę. Na pewno jest to ciekawe rozwiązanie i zarazem nowatorskie.

 

012.jpg

 

013.jpg

 

 

III. SKLEP "JERK"
ul. Twarda 42, 00-831 Warszawa,
tel. (22) 850-24-96
e-mail: jerk@jerk.com.pl

 

014.jpg

 

Wybrane wędki dostępne podczas naszej wizyty:

Nazwa wędki

Długość

Składy

Moc

c.w.

Zastosowanie

St.Croix Avid AC 69 MLXF

207 cm

1

6-10 lb

3,5-14 gram

Casting lekkimi przynętami

St.Croix Avid AC 56 MF

168 cm

1

10-17 lb

7- 21 gram

Casting średniolekkimi przynętami

St.Croix Premier PM 66MHF

198 cm

1

20-50 lb

21-84 gram

Casting ciężkimi przynętami, wędkarstwo morskie

St.Croix Premier PC 66MF

198 cm

1

10-17 lb

7 - 21 gram

Casting średnimi przynętami

St.Croix Premier PC 66MHF

198 cm

1

10-20 lb

10-28 gram

Casting średniociężkimi przynetami

St.Croix Premier PC 70MF

210 cm

1

10-17 lb

7 - 21 gram

Casting średnimi przynetami

Quarrow Green Country ML3

210 cm

1

12-25 lb

10-21 gram

Casting średnimi przynętami

Fishing Center IMB 784

198 cm

1

12-20 lb

7-28

gram

Casting średniociężkimi przynętami

RST M3 "Pike"

260 cm

2

N/A

10-30 gram

Casting średnimi przynętami

Cormoran Black Star CM Hyper-Tec

200 cm

1

N/A

25-40 gram

Casting średnimi przynętami

Daiwa Tornado Jerkbait

200 cm

1

N/A

20-80 gram

Casting średnimi przynętami

Berkley Lightning Rod

270 cm

2

N/A

15-40 gram

Casting średnimi przynętami

 

Poza wędkami, naszą uwagę zwróciła niskoprofilowa Tica Sculptor oraz kołowrotki Daiwy o stałej szpuli.

 

016.jpg

 

017.jpg

 

Jak przystało na sklep z jerkiem w nazwie, najlepsze zaopatrznie w sprzęt castingowy wśród odwiedzanych sklepów.

 

018.jpg

 

019.jpg

 

W stałej ekspozycji wędki St.Croix.

 

020.jpg

 

021.jpg

 

Bogata oferta sprzętu komisowego używanego i nowego - można znaleźć prawdziwe perełki!

 

022.jpg

 

023.jpg

 

Właściciele sklepu chętnie doradzają przy wyborze sprzętu, można targować się o cenę. W planach obok sklepu wędkarskiego ma powstać lokal gastronomiczny.

 

 

IV. BASS CENTRUM PROMOCJI SPRZĘTU WĘDKARSKIEGO

ul. Wolska 82
01-141 Warszawa
tel./fax: (22) 632 97 41
sklep@bass-sklep.pl
biuro@bass-sklep.pl

 

036.jpg

 

030.jpg

 

Wybrane wędki dostępne podczas naszej wizyty:

azwa wędki

Długość

Składy

Moc

c.w.

Zastosowanie

Jaxon SpinCast

285 cm

2

N/A

10-45

Casting średnimi przynętami.

Jaxon Jerk 180/120

180 cm

1

N/A

50-120g

Casting średniociężkimi przynętami

Jaxon Profix 195/75

195 cm

2

N/A

15-75g

Casting średnimi przynętami

Jazon Jerk 195/120

195 cm

2

N/A

50-120g

Casting średniociężkimi przynętami

Dragon HM62 Plus Jerk Cast de Luxe

200 cm

1

N/A

15-30g

Casting średnimi przynętami

Dragon Millenium HD Fatso Jerk Cast

195 cm

2

N/A

25-60g

Casting średnimi przynętami

Berkley Lightning Rods LPC-66MH

200 cm

1

N/A

15-40g

Casting średnimi przynętami.

 

Podczas naszej wizyty mieliśmy pecha. Mianowicie chwilę przed naszym przybyciem sprzedano dwie bardzo ciekawe wędki castingowe z oferty ABU. Generalnie sklep posiada bardzo duży wybór wędzisk spinningowych oraz morskich. Z mojego doświadczenia wynika również, że w czasie sezonu oferta wędek castingowych jest znacznie bogatsza. Co ciekawe z zastanego sprzętu znaleźliśmy głównie jerkówki. Od tanich, łatwych w transporcie Jaxonów poprzez droższe bardziej wyrafinowane Berkley skończywszy na wysokiej klasie Dragon HM62 wersja de Luxe. Można powiedzieć, że jeśli chodzi o miłośników jerkowania oferta jest ciekawa i na każdą kieszeń. Co więcej cieszy dostępność wędek zarówno dla miłośników lekkiego jak i średniociężkiego jerkowania. Naszą uwagę zwróciła wędka Berkeley Lightning Rods LPC-66MH, która może być naszym zdaniem wyśmienitym punktem do budowy swojego pierwszego zestawu do jerkowania przynętami oscylującymi nawet do wagi 50g.

 

035.jpg

 

033.jpg

 

Oprócz wędek do zestawu można dobrać multiplikatory. W momencie wizyty były podstawowe modele głównie Shakespeare. Dostępny był również model tzw. low profile. Sprzedawca zapewniał nas, że w ciągu roku dostępne są również produkty ABU. Rzeczywiście podczas poprzednich wizyt spotkałem się nawet z kołowrotkiem wysokiej klasy Morrum.

 

024.jpg

 

W sklepie można zobaczyć również ekspozycję historycznych kołowrotków. Jeden z nich PENN Formula 10kg podobno jest jedynym tego typu kołowrotkiem w Polsce.

 

031.jpg

 

032.jpg

 

Korzystając z okazji postanowiliśmy zobaczyć jaka jest oferta przynęt jerkowych. Dostępne były praktycznie wszystkie modele Salmo również nowe modele na rok 2006 (nowe opakowanie – rzuca się w oczy).

 

028.jpg

 

029.jpg

 

BASS posiada również swój sklep internetowy. Tam można zaopatrzyć się również w wędki castingowe głównie Dragona z serii HM62 np. HM 62 slider.

 

 

IV. SALON WĘDKARSKI MUSKIE

ul. Smoluchowskiego 2
02-697 Warszawa
Tel. 22 857 36 26,
e-mail: salon@muskie.pl

 

026.jpg

Wybrane wędki dostępne podczas naszej wizyty:

azwa wędki

Długość

Składy

Moc

c.w.

Zastosowanie

YAD Houston 240

240 cm

2  teleskop

N/A

40-120g

Casting średniociężkimi przynętami.

YAD Houston 230

230 cm

2

teleskop

N/A

30-80g

Casting średnimi przynętami

Sanger Ultra TEC Trigger

270 cm

2

N/A

30-80g

Casting średnimi przynętami

Sanger Aquantic Boat Trigger

270 cm

2

N/A

50-100g

Casting średniociężkimi przynętami

 

W salonie wędkarskim Muskie znaleźliśmy bardzo ciekawe konstrukcje YAD Houston. Wędki te mogą stanowić bardzo dobrą bazę do stworzenia zestawu castingowego/jerkowego w przypadkach, kiedy ważne są takie cechy jak odległość rzutu oraz łatwość transportu. Dlaczego połączyliśmy te dwie cechy? Wędki te są długie (jak na jerkówkę – 240 cm) więc łatwiej nimi dalej rzucić ale jednocześnie w transporcie są krótkie (około 180cm) ze względu na zastosowanie teleskopowego łącza na szczycie dolnika. Część blanku, podobnie jak w bliźniaczych rozwiązaniach st. croix, chowa się w dolnik.

 

037.jpg

 

W sklepie jest też sporych rozmiarów komis wędkarski. Tam doszukaliśmy się dwóch kołowrotków o ruchomej szpuli:

  • Bantam Citica CL201 – niski profil
  • Pflueger Trion 66L – tradycyjny round

 

025.jpg

 

Siłą salonu wędkarskiego Muskie jest mnogość dostępnych przynęt spinningowych. Można powiedzieć, że w Warszawie nie ma konkurencji. Znajdziecie tam zarówno przynęty produkowane przez Raplę, Salmo, Dorado jak i polskich rzemieślników – krakusy, woblery Janusza Widła, cykady Pokutyckiego, dziesiątki różnych rodzajów błystek aszychminek, pstrągowe wahadłóweczki gdańskie i wiele, wiele, wiele innych.

 

027.jpg

 

Podsumowanie

Generalnie każdy powinien wyciągnąć wnioski we własnym zakresie. Zaopatrzenie sklepów w sprzęt castingowy jest na średnim poziomie. Kilka lat temu kiedy szukałem swojej pierwszej jerkówki (ciężkiego, średniego castingu) miałem ogromne problemy. Postanowiłem wtedy sprowadzić ją ze sklepów naszych sąsiadów z za Odry. Teraz, bazując na powyższej analizie, możemy wnioskować, że problemów z tego rodzajem sprzętu nie ma. Nadal jednak wielkość i różnorodność oferty nie powala na kolana. Zdecydowanie gorzej wygląda kwestia doboru sprzętu castingowego do przynęt niewielkich powiedzmy do 5/8 oz (~18g). Wędkę taką należy zamawiać lub robić na zamówienie w pracowniach. Oczywiście w tym przypadku pojawiają się problemy bowiem trudno stwierdzić przed zakupem czy sprzęt będzie spełniał nasze założenia.

Ponadto wybór kołowrotków castingowych również nie przyprawia o zawrót głowy. Na próżno szukać podstawowych i lubianych konstrukcji ABU. Nie mówię wogóle o kołowrotkach Shimano (jedynie komis). Myślę, że przyjdzie nam jeszcze troszkę poczekać (może w sezonie zaopatrzenie się zmieni) zanim półki uginać się będą od różnej klasy kołowrotków zarówno tradycyjnych roundów jak i niskoprofilowych. 

Jedno mogę powiedzieć - powrócimy do wyżej wymienionych sklepów na początku sezonu szczupakowego. Czekajcie zatem na kontynuację naszego reportażu. Do usłyszenia w maju. 

 

Friko & Remek, 2006

 

Kliknij tutaj by zobaczyć artykuł artykuł


  • Wojtek B. lubi to

#2 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 24 wrzesień 2015 - 15:02

Czy po 9 latach zmienił się rynek castingowy? Jak to widzicie? 



#3 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18564 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 wrzesień 2015 - 15:07

....dwa sklepy z tego artykułu przestały istnieć  :rolleyes:  "Jerk" i "Muskie" ale w ich miejsce powstały nowe, rynek nie znosi próżni...

 

ciężko pracujesz na "złotą łopatę" remku odkopując arta z 2006 roku :P


  • Wojtek B. lubi to

#4 ONLINE   slawek_2348

slawek_2348

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1675 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Zdunek

Napisano 24 wrzesień 2015 - 15:29

trzy..... "Bass'' też padł..



#5 ONLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10127 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 24 wrzesień 2015 - 20:15

Dobrze , że to odgrzebałeś bo nawet nie wiedziałem o takim wątku... wspomnień czar :rolleyes:

 

-Bass...tak troszkę przez nich wpadłem w casting :wub:

-Muskie... te co miesięczne spotkania wędkarskie, losowanie fantów (trochę szczęścia miałem :D ), tam przysięgałem Robertowi Taszarkowi, że nigdy nie będę łowił castingowo :D  :D  :D

- Jerk... super chłopaki. Z przyjemnością wpadałem na pogaduszki wędkarskie. "Wcisnęli" mi  psa na smyczy Rapalli, dając gwarancję, że na to w Szwecji połowię powierzchniowo szczupaki ... i mieli zajebistą rację!!! :P  :)

A dzisiaj?

- Centrum Wędkarstwa...spytajcie o Sebastiana. On kuma o co chodzi. A sprzętu jeszcze więcej.-

- do Pana Matuszewskiego zawsze mi było jakoś daleko ;)


Użytkownik BOB1 edytował ten post 24 wrzesień 2015 - 20:58

  • remek i platynowłosy lubią to

#6 OFFLINE   Marvin

Marvin

    mogul

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 1047 postów
  • LokalizacjaLempäälä

Napisano 24 wrzesień 2015 - 23:41

(...)

-Bass...tak troszkę przez nich wpadłem w casting :wub:

(...)

 

Ja natomiast... Jak by to powiedzieć...

Będąc młodym spinningistą (regularnie gwałconym mentalnie przez rednaczy z wiadomych periodyków), poszedłem ja raz do Bassa po gumnie - po pierwszy multiplikator.

Mój budżet był jeszcze skromniejszy, niż ówczesna oferta castingowa tego legendarnego przybytku. Stanęło zatem na kultowym Jaxonie Long Cast. W zdawkowej pogawędce z subiektem wyszło na jaw, że wstępnie zamierzam podpiąć tę zacną maszynę do ZWYKŁEGO SPINNINGU.

- Nieee, MUSI Pan mieć kij z pazurem!

- Ojej... Dlaczego?

- Bo wędka wypadnie z ręki podczas rzutu!

 

Postawiłem jednak na swoim. Przechytrzyłem eksperta stosując rzuty dwuręczne B)


Użytkownik chub norris edytował ten post 24 wrzesień 2015 - 23:42


#7 OFFLINE   luk_80

luk_80

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 826 postów
  • Lokalizacja03-980

Napisano 25 wrzesień 2015 - 06:21

BASS istnieje nadal tyle, że nowej lokalizacji - Ursynów + sklep internetowy oczywiście.

 

Trochę sprzętu na casta napewno dostaniecie też na Sadybie w fajnie zaopatrzonym sklepie: http://www.domwedkarza.pl/

 

oraz na styku Grochowa i Gocławia w sklepie przy ulicy łukowskiej: http://fishclub.pl/ 



#8 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 25 wrzesień 2015 - 07:51

Ja natomiast... Jak by to powiedzieć...
Będąc młodym spinningistą (regularnie gwałconym mentalnie przez rednaczy z wiadomych periodyków), poszedłem ja raz do Bassa po gumnie - po pierwszy multiplikator.
Mój budżet był jeszcze skromniejszy, niż ówczesna oferta castingowa tego legendarnego przybytku. Stanęło zatem na kultowym Jaxonie Long Cast. W zdawkowej pogawędce z subiektem wyszło na jaw, że wstępnie zamierzam podpiąć tę zacną maszynę do ZWYKŁEGO SPINNINGU.
- Nieee, MUSI Pan mieć kij z pazurem!
- Ojej... Dlaczego?
- Bo wędka wypadnie z ręki podczas rzutu!

Postawiłem jednak na swoim. Przechytrzyłem eksperta stosując rzuty dwuręczne B)


@Chub norris, a jak wygląda Twoja "ewolucja" castingowa na przełomie tych 9 lat. Od long casta i pierwszej wędki z pazurem do ....???

#9 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 25 wrzesień 2015 - 08:00

Tak, Bass istnieje ale zlokalizowali go w takim miejscu jakby chcieli się go pozbyć ... Pojechałem tam w tym roku przed długim weekendem na zakupy a tam info - sklep zamknięty z powodu naszego wyjazdu na ryby. No i sobie pomyślałem, że sklepy zwykle są dla klientów a nie klienci dla sklepów. Zatelefonowałeś do Centrum Wędkarskiego a tam pełen luzik - soboty, niedziele ... no i skarbknkę oddałem komu innemu.

Jerk? Nada mam kontak ze Sławkiem. Super gość! Sławek oprócz miłości do megabassów teraz mocno pracuje z muchami i szczupakami. Taaaa ... pamiętam jak zachwalali rapalki powierzchniowe. Sławek nadal je lubi nawet sobie kijek sprowadzał pod nie.

Muskie też fajnie wspominam. Przede wszystkim pogaduchy z Prezesem :) Ostatnio spotkaliśmy się na jerkowym spotkaniu i fajne opowieści nam zapodawał ... łowy w Kenii w okolicach Mombasy.

Pomyślcie jak się to wszystko zmienia. 9 lat - części sklepów już nie ma. Jak się Wasz casting zmienił.
  • BOB lubi to

#10 OFFLINE   Marvin

Marvin

    mogul

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 1047 postów
  • LokalizacjaLempäälä

Napisano 25 wrzesień 2015 - 08:09

@Chub norris, a jak wygląda Twoja "ewolucja" castingowa na przełomie tych 9 lat. Od long casta i pierwszej wędki z pazurem do ....???

 

...do Zilliona, Calcutty, Czarnej Mamby i customowych Lamiglasów :o

 

Zestawy castingowe uzupełniają moje spinningowanie, gdy przychodzi używać masywnych przynęt. Obsługa takiego zestawu to element warsztatu, który warto mieć opanowany, nawet jeśli nie "przeszło się na casta". Nie wyobrażam sobie łódkowego szczupakowania ze stałą szpulą, podobnie trollingu (ale trolling w ogóle niechętnie sobie wyobrażam).

 

Fakty są takie, że gdyby nie jerkbait.pl (oraz eBay.com ;) ) najpewniej wciąż tkwiłbym w czarnej dupie "Warszawskiego Rynku Castingowego".


Użytkownik chub norris edytował ten post 25 wrzesień 2015 - 08:12


#11 OFFLINE   croock

croock

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 635 postów
  • LokalizacjaWroclaw

Napisano 25 wrzesień 2015 - 08:13

Pomyślcie jak się to wszystko zmienia. 9 lat - części sklepów już nie ma. Jak się Wasz casting zmienił.

 

mój się nie zmienił, mój dopiero zaistniał :-)

 

wędkuję sporadycznie. jestem pasjonatem, ale czasu brak. skupiam się na 2-3 większych wyprawach w ciągu roku, ale nie mam możliwości machania kijem" na codzień". co nie zmienia faktu, że żyję tą pasją: czytam, oglądam, planuję kolejną wyprawę, nawet z wyprzedzeniem kilkumiesięcznym.

 

i będąc takim niedzielnym wędkarzem, nie przypuszczałem, że złapię bakcyla na casta - a stało się to dopiero rok temu na szwedzkich szkierach Senoren.


  • remek lubi to

#12 ONLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10127 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 25 wrzesień 2015 - 10:41

Trzeba zacząć od tego, że to casting zmienił mnie. Po blisko trzydziestu latach machania spinem doszedłem do wniosku, że zaczyna mnie to nudzić?! I to właśnie casting wyrwał mnie z tego stanu. Co ciekawe, przy moim choleryczno/impulsywnym charakterze wszelkie trudności i niepowodzenia z opanowaniem tej techniki, nakręcały mnie tylko pozytywnie. Ja nie zaczynałem z bardzo niskiej półki sprzętowej bo słuchałem rad Sebastiana z Centrum i oczywiście czytałem wszelki możliwe fora castingowe. Łowię tylko trzy lata więc z pokorą twierdzę, że jeszcze długa droga przede mną (oby tylko zdrowia starczyło) i ciągle się uczę. Ale przejście od Dragona do Steeza to sam siebie zadziwiam. Ciekawe, że w spinie ta średnia półka mi wystarczała a teraz to jakiś kosmos! No i do tego odwaliło mi na "starocie" Jak wiecie trochę tego jest i będzie przybywało. Myślę sobie, że z powody braku dużej ilości czasu na "prawdziwe ryby" to zbieractwo jest pewnym zamiennikiem dającym mi równie mocne doznania przy "upolowaniu" kolejnego obiektu do szafy :)


  • remek, sucks_one i Karol Krause lubią to

#13 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 25 wrzesień 2015 - 11:41

@Bob najważniejsza samoświadomość i jak czytam Twoją szczerą wypowiedź o zbieractwie jestem pod wrażeniem. Szacun! Pięknie napisałeś o tej odmianie ... A co masz teraz na celowniku? O czym myślisz by jeszcze się dozbroić?

@croock i jak to było ten pierwszy raz? Podobno niezapomniany? :)

@chub ... zmienia się, zmienia ... widzę, że wciągnęło na całego i ewolucja pełną gębą. Coraz więcej sprzętu wysokiej klasy - japońce na wyciągnięcie ręki. Cholernie mnie to cieszy!

#14 OFFLINE   Rafal.Bednarkiewicz

Rafal.Bednarkiewicz

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 220 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Bednarkiewicz

Napisano 25 wrzesień 2015 - 11:42

9 lat... Ja swój pierwszy świadomy multik kupiłem w 2007 roku i było to Viento by w tym roku wrócić do Vento (w moim odczuciu stare było lepsze) ... Zataczając pełne koło przez górę i dół Daiwa i Shimano nie omijając kilku modeli Okuma... Niestety nie potrafię się bardziej zmobilizować sprzętowo do metody w której posługuję się tylko jerkami :P


  • rothen lubi to

#15 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 25 wrzesień 2015 - 11:44

Rafał a teraz to co masz w swojej szafie? Tak prowokacyjnie zaczepiam .... ha ha ha ... nie byś wszystko opisał :) Ale taka jedna propozycja i dlaczego?

#16 OFFLINE   Rafal.Bednarkiewicz

Rafal.Bednarkiewicz

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 220 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Bednarkiewicz

Napisano 25 wrzesień 2015 - 12:13

Wątek dotyczy castingu więc powiem tylko czego aktualnie używam do jerków  :ph34r: Od zeszłego sezony swoje sliderki obsługuję dość nietypową do tej metody wędką Varvias Ryuga 3/16- 5/8oz przystosowaną do linek 4-6 PE :D

Załączony plik  P1040026_1024x768.JPG   22,89 KB   7 Ilość pobrań

Szklana konstrukcja pozwala w razie czego udzielić pouczenia nad wodą a zapas mocy... Taki wynalazek którym japończycy targają sumy (dla nas sumiki) z kanałów burzowych. Lekka imitacja żuka smużąca po powierzchni, obowiązkowo z lampką w odwłoku i hol bez kompromisów bo jak pójdzie w odpływ to po zabawie <_< Udało mi się znaleźć zdjęcie ugięcia z zeszłego roku.

Załączony plik  P1040032_1024x768.JPG   35,26 KB   9 Ilość pobrań

Sama wędka jest lekka ok 130g, uzbrojona w Fuji Sic i mocowanie ACS czyli taki japoński standard. Kije praktycznie nie trafiają poza granicę JP bo takie metody połowu u nas nie są popularne ale mi udało się go zaadoptować do jerków i bardzo go polubiłem. Obecnie to jedyny kij jaki mam i który pasuje do tego wątku :P

 

Ps. Kto w dobie węgli HM10000 używa jeszcze szklaków? Megabass się nie liczy :D


  • remek lubi to

#17 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7985 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 25 wrzesień 2015 - 12:20

 

 

Ps. Kto w dobie węgli HM10000 używa jeszcze szklaków? Megabass się nie liczy :D

 

Dwa seekery mam, ale nie w cascie ;)



#18 OFFLINE   Rafal.Bednarkiewicz

Rafal.Bednarkiewicz

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 220 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Bednarkiewicz

Napisano 25 wrzesień 2015 - 12:34

Dwa seekery mam, ale nie w cascie ;)

 

I chyba nie w tym c.w. ?



#19 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 25 wrzesień 2015 - 12:40

Rafał, powiem tak ... nie przyszłoby mi do głowy używać szklaka do jerków. No ale ja się tam nie znam ... (mówię serio). U mnie to bardzo sztywny kij do ... 3oz. i jazda :) Natomiast szklaczek ... piękna sprawa.

#20 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7985 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 25 wrzesień 2015 - 12:44

I chyba nie w tym c.w. ?

 

Pewnie ze nie ;) Ale zdarzaja sie ludziska uzywajacy lamiego juz w podobnym cw






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych