Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

[Artykuł] Warszawski Rynek Castingowy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
76 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15584 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 25 wrzesień 2015 - 21:58

Dla mnie sklep ale taki prawdziwy sklep a nie internetowa "sprzedawalnia" to miejsce gdzie można przyjść tak po prostu na pogaduszki i sprzedawca nie pyta: "ile masz dzisiaj do wydania?" Bo tak na prawdę ile można kupować? Przychodzi taki moment (u mnie jest teraz taka sytuacja) , że ma się jakby wszystko a nawet trochę ( ;)  :P  :D ) za dużo. A sprzedawca, faktycznie powinien mieć wiedzę wystarczającą do merytorycznej dyskusji a nawet większą, pozwalającą mu na oferowanie/proponowanie towaru wymagającego importu np. z Kraju Kwitnącej Wiśni czy choć by z za Odry.

 

PS no właśnie, ile można kupować? ... właśnie przyszła przesyłka i zaraz coś dorzucę do "castingowej kafejki ;)  :D )

 

 

Sklep taki  powinien mieć  asortyment, który spowoduje, że właśnie do niego będę musiał pójść, aby coś kupić. To taki sklep, którego właściciel i personel są pasjonatami, a nie tylko handlarzami i cwaniakami próbującymi mnie na coś naciągnąć. To powinny być osoby, z którymi mógłbym wymienić poglądy na temat sprzętu i wędkarstwa, ale nie takie, które są przeświadczone o swej genialności. To wreszcie sklep, gdzie nie napada się na mnie przy wejściu zawołaniem "w czym mogę pomóc?", bo do takiego drugi raz nie pójdę.

Wszystko fajnie. Taka klubokawiarnia dla wędkarzy. Ale jak tu wyżyć z takiego sklepu? 


  • Marcyś lubi to

#42 ONLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10142 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 25 wrzesień 2015 - 22:08

Chyba da się. Jeden klient gada, drugi kupuje. Potem ten co gadał kupuje (często z powodu tego gadania) Chyba nie chodzi nam o jakiś sielsko/utopijny obrazek pozytywistyczny ale o klimat i profesjonalizm w sklepie, dzięki któremu chętnie wykłada się kasę.


  • mohave lubi to

#43 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 25 wrzesień 2015 - 22:35

A jak wyglądałby wg Was sklep marzenie? Taki do którego byście przychodzili. Co tam miałoby być?

hmm po pierwsze obsluga - ogarniety sprzedca od kazdej metody od ul spin po lowienie sumów, po 2 asortyment - mnie jako spinigiste interesuja tylko kije kołowrotki przynety  - fajnie by było jak by bły monitory z urywakmi pracy przynet ktore sa w alejce - sprzet od najtańszego ale sprawdzonego po topowe wyroby - mozliwosc dogadanai sie co do sprowadzenia jakiś ekstra "itemów" - no i najwazniejsze dobry rabat :D


  • remek, mohave i BOB lubią to

#44 OFFLINE   mohave

mohave

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 183 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Bajerski

Napisano 25 wrzesień 2015 - 23:10

Wyżyć z pewnością się da. Wystarczy tylko trochę inne podejście do klienta i pozbycie się chęci natychmiastowego wzbogacenia za wszelką cenę. Niestety u nas osoby zajmujące się wędkarskim bussinesem [i nie tylko] w większości są nastawione na szybki zysk. Rąbią więc wszystkich po kolei począwszy od klienta, wciskając mu chłam, a kończąc na pracownikach zatrudnianych na czarno. Są naprawdę na świecie sklepy działające na zdrowych zasadach i nie wierzę, że tylko w Polsce nie można wyżyć z takich interesów. Był czas, że poznałem  środowisko niektórych warszawskich "salonów" od środka więc wiem o czym piszę. I śmiem twierdzić, że bardziej chorą branżę trudno w Warszawie, mieście w którym mieszkam od dziecka, znaleźć. Na szczęście są chlubne, nieliczne wyjątki, gdzie bazarowy styl nie jest wiodący.


  • BOB lubi to

#45 OFFLINE   Rafal.Bednarkiewicz

Rafal.Bednarkiewicz

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 220 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Bednarkiewicz

Napisano 26 wrzesień 2015 - 05:30

Wszystko fajnie. Taka klubokawiarnia dla wędkarzy. Ale jak tu wyżyć z takiego sklepu? 

Kawa 16

Herbata 12

Herbata spod lady - 18

itd....

A przy okazji sprzedaż sprzętu :D

 

Kiedyś miałem pół sklepu, i powiem wam że dużo zależy od klienta jaki do sklepu przychodzi. Ile razy słyszałem że wędka za 200zł się nie zwróci bo ile to ryb trzeba złapać <_<

W realiach sklepikarza który musi utrzymać lokal, pracowników - nawet jak są na czarno to coś trzeba im czasem zapłacić bo przestaną przychodzić, posiadanie na stanie drogiego sprzętu mija się z celem bo klient i tak przyjdzie tylko pomacać, pokręcić a kupi przez internet bo "Heniek" nie ma kosztów utrzymania sklepu itd :P


  • Marcyś, BOB i rothen lubią to

#46 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 26 wrzesień 2015 - 07:27

Próbą zrobienia tego o czym piszecie był sklep jerk. Nie do końca wyszło ale pomysł był rzeczywiście bardzo dobry - lokalizacja sklepu chyba najlepsza ze wszystkich warszawskich. Podobny sklep mają kolarze - kolarski.pl. Tam, mimo że asortyment mniejszy bo ile moze być rowerów w sklepie, ludzie właśnie przychodzą na kawę, porozmawiać, pojeździć na trenażerach. Jest klimat. Tak sobie myślę właśnie, że to co odróżnia internet od zwykłych stacjonarnych sklepów to klimat, kontakt, dobre doradztwo. Natomiast fakt jest taki jak pisze Rafał - często pomacać w sklepie, kupić w internecie ... choć pewnie wolałbym kupić wędkę w sklepie.

Jak widać z Waszych wpisów wiele osob przeszło ogromną ewolucję. 9 lat temu niby dla "elity", a teraz widzę casting bardzo się upowszechnił i nie jest metodą dla wybrańców. Super sprawa! Jestem ciekawy co będzie za kolejnych 10 lat, jak ten rynek rozwinie się w Polsce.
  • BOB lubi to

#47 ONLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10142 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 26 wrzesień 2015 - 09:12

Trafnie przytoczyłeś przykład sklepu Jerk. Dla tych, którzy nie wiedzą: sklep powstał w miejscu dawnego sklepi "państwowego" przy siedzibie głównej PZW na ulicy Twardej (a może jeszcze Krajowej Rady Narodowej? :P ) To po prostu dwa światy. Kiedyś kupowało się "co rzucili" tylko zarząd PZW kupował "normalnie" ;)

A w Jerku po prostu się było, gadało oglądało i słuchało chłopaków bo po prostu mieli wiedzę. Jak wspominałem "wcisnęli" mi Rapalowskiego "psa na smyczy" i do dzisiaj  jestem im wdzięczny. Ileż radochy przyniosła mi do tej pory ta przynęta. Wtedy jeszcze łowiłem na "korbę" i zainteresowała mnie stojąca na półce Daiwa GS8 3500. Oni tylko opowiedzieli mi o zaletach, budowie, materiałach, trwałości i zapewnili, że akurat ten sprzęt wytrzyma ciężkie jerkowanie (wtedy byłem zafascynowany ta metodą). Niestety ... cena! Powzdychałem i odstawiłem na półkę. Wracając do domu cały czas wspominałem tę rozmowę i w połowie drogo...zawróciłem do sklepu. Kołowrotek mam do dzisiaj w nienagannym stanie mechanicznym :D Oni mi niczego nie "wciskali" po prostu we właściwy sposób zaprezentowali towar ;)  :D



#48 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 26 wrzesień 2015 - 09:45

A co byście powiedzieli gdyby w sklepie to tak, w realu zaopatrzenie wyglądało tak jak na zdjęciu?

Załączony plik  ImageUploadedByTapatalk1443257042.581728.jpg   269,27 KB   4 Ilość pobrań

Załączony plik  ImageUploadedByTapatalk1443257063.306583.jpg   524,7 KB   1 Ilość pobrań

#49 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 26 wrzesień 2015 - 09:46

Albo ...

Załączony plik  ImageUploadedByTapatalk1443257186.297308.jpg   434,84 KB   1 Ilość pobrań

Załączony plik  ImageUploadedByTapatalk1443257206.425447.jpg   392,08 KB   1 Ilość pobrań

#50 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 26 wrzesień 2015 - 10:14

Albo ... :)

Załączony plik  ImageUploadedByTapatalk1443258770.739220.jpg   277,36 KB   1 Ilość pobrań

Załączony plik  ImageUploadedByTapatalk1443258836.918284.jpg   273,1 KB   1 Ilość pobrań
  • Piotrek Milupa lubi to

#51 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 26 wrzesień 2015 - 11:13

Remku - taki sklep musiałby mieć od razu swój oddział kredytowy :)



#52 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 26 wrzesień 2015 - 11:23

Bank jest obok ...:)

Załączony plik  ImageUploadedByTapatalk1443262978.883528.jpg   213,89 KB   3 Ilość pobrań
  • Meme lubi to

#53 OFFLINE   @slider@

@slider@

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2730 postów

Napisano 26 wrzesień 2015 - 11:26

Nie wiedziałem że w polsce występują gatunki ryb które żywią się iguanami...  :blink:   :ph34r:


Użytkownik @slider@ edytował ten post 26 wrzesień 2015 - 11:30


#54 OFFLINE   Rebel64

Rebel64

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1374 postów
  • LokalizacjaStolica
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Nicki

Napisano 26 wrzesień 2015 - 11:33

Tak, Bass istnieje ale zlokalizowali go w takim miejscu jakby chcieli się go pozbyć ... Pojechałem tam w tym roku przed długim weekendem na zakupy a tam info - sklep zamknięty z powodu naszego wyjazdu na ryby. No i sobie pomyślałem, że sklepy zwykle są dla klientów a nie klienci dla sklepów. Zatelefonowałeś do Centrum Wędkarskiego a tam pełen luzik - soboty, niedziele ... no i skarbknkę oddałem komu innemu.

Jerk? Nada mam kontak ze Sławkiem. Super gość! Sławek oprócz miłości do megabassów teraz mocno pracuje z muchami i szczupakami. Taaaa ... pamiętam jak zachwalali rapalki powierzchniowe. Sławek nadal je lubi nawet sobie kijek sprowadzał pod nie.

Muskie też fajnie wspominam. Przede wszystkim pogaduchy z Prezesem :) Ostatnio spotkaliśmy się na jerkowym spotkaniu i fajne opowieści nam zapodawał ... łowy w Kenii w okolicach Mombasy.

Pomyślcie jak się to wszystko zmienia. 9 lat - części sklepów już nie ma. Jak się Wasz casting zmienił.

No Slawek super gosc! Wstawilem w komis nowy multik penna i h..Bylem ok. miesiaca przed likwidacja nic sie nie pucowali.Dzwonilem na priv po zamknieciu jeden zwalal na drugiego .Kwit jeszcze gdzies jest. Super


  • @slider@ lubi to

#55 OFFLINE   slawek_2348

slawek_2348

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1681 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Zdunek

Napisano 26 wrzesień 2015 - 11:36

Nie wiedziałem że w polsce występują gatunki ryb które żywią się iguanami...  :blink:   :ph34r:

A są, np.iguanodon :P


  • @slider@ lubi to

#56 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 26 wrzesień 2015 - 11:54

No Slawek super gosc! Wstawilem w komis nowy multik penna i h..Bylem ok. miesiaca przed likwidacja nic sie nie pucowali.Dzwonilem na priv po zamknieciu jeden zwalal na drugiego .Kwit jeszcze gdzies jest. Super


Tam chyba był większy problem niż Sławek ... dlatego m.in. sklep nie istnieje. Ale pozostawmy kwestię Jerka.

#57 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 26 wrzesień 2015 - 11:55

Nie wiedziałem że w polsce występują gatunki ryb które żywią się iguanami... :blink: :ph34r:


Ha ha ... a widziałeś kiedyś gatunek, który żywi się blaszką obrotówką? :)
  • Marcin Rafalski i minecjusz lubią to

#58 OFFLINE   @slider@

@slider@

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2730 postów

Napisano 26 wrzesień 2015 - 12:00

Ha ha ... a widziałeś kiedyś gatunek, który żywi się blaszką obrotówką? :)

Blaszką czy obrotówką? :)



#59 ONLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10142 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 26 wrzesień 2015 - 13:23

Mam obrotówkę z paletką z macicy perłowej. To dopiero problem jak ją sklasyfikować? :D



#60 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 26 wrzesień 2015 - 13:45

@BOB wiadomo o co chodzi :)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych