Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Szklane blanki w Castingu

szklak szklo e-glass seeker

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
38 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5352 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 04 styczeń 2023 - 22:03

Chcialbym zapytac bardziej doswiadczonych kolegow czy ktos ma doswiadczenia,- a jesli tak, to jakie z dluzszymi szklakami (2,4-1,6m) o mocy 17-20 LB zbrojonymi jako wedki castingowe.

Oczywiste jest dla mnie zastosowanie do trollingu, ale bardziej chodzi mi lowienie z reki lekkimi (jak na castowe standardy) czyli 20-40g swimbaitami i woblerami.


  • BOB lubi to

#2 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10127 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 04 styczeń 2023 - 22:11

Kiedyś w naszej rozmowie wspomniałem Ci, że mam szklanego (pusty blank) MEGABASS  SHIRYU  DESTROYER TOMAHAWK   F4-66 GT3R  6’6’’ (198cm)  3/8-1oz.  Rewelacyjny, pojekt p. Ito. Szczerze polecam


  • Rheinangler lubi to

#3 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5352 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 04 styczeń 2023 - 22:21

Pamietam Robert  ;)  ale mnie chodzi po glowie uzbrojenie Seekera E-glassa 9-20 lb pod casta :rolleyes: z sandaczowym przeznaczeniem bo coraz chetniej pozna jesienia i zima lowie lekko uzbrojonymi gumami ok 15cm ktore same waza 20-30g. Male albo wymiarowe sandaczyki raczej nie skubia takich gum wiec i bran jest mniej ale jak juz cos wezmie to jest fajnie  ;)



#4 OFFLINE   Herman

Herman

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów
  • LokalizacjaWłodawa

Napisano 04 styczeń 2023 - 22:22

Many years ago :) 

 

http://jerkbait.pl/t...s +skeet +reese


  • mifek, Paweł Bugajski i Rheinangler lubią to

#5 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5352 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 04 styczeń 2023 - 22:31

Dzieki Herman, przeczytalem ten watek ale jakos malo w nim o rybach a mnie nie chodzi o zrealizowanie idee-fix, tylko o lowienie ryb.

Polowiles swoim?



#6 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10127 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 04 styczeń 2023 - 22:38

Pamietam Robert  ;)  ale mnie chodzi po glowie uzbrojenie Seekera E-glassa 9-20 lb pod casta :rolleyes: z sandaczowym przeznaczeniem bo coraz chetniej pozna jesienia i zima lowie lekko uzbrojonymi gumami ok 15cm ktore same waza 20-30g. Male albo wymiarowe sandaczyki raczej nie skubia takich gum wiec i bran jest mniej ale jak juz cos wezmie to jest fajnie  ;)

Ten zakres wagowy przynęt nie stanowi dla MB żadnego problemu. Dodam, że to taki szklak, zaskakujący swoją "nieszklakowością" ;)  :D


Użytkownik BOB edytował ten post 04 styczeń 2023 - 22:40

  • Rheinangler lubi to

#7 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5352 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 04 styczeń 2023 - 22:40

Ten zakres wagowy przynęt nie stanowi dla MB żadnego problemu. Dodam, ż eto taki szklak, zaskakujący swoją "nieszklakowością" ;)  :D

wszystko fajnie tylko na duza rzeke, jak dla mnie troszke za krotki  :rolleyes:


  • BOB lubi to

#8 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4878 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 04 styczeń 2023 - 23:19

https://auctionet.co...86m-8-62/images

 

Mam i używam takiego czegoś, przezbrojone na casting - nie jest to klasyczny e-glass, ale niewiele się różni, nawet pod werniksem blank jest jasny. W spirali od 10 do 5, dwanaście przelotek w sumie. Ładuje się głęboko, rzut wymaga miejsca, na ciężar reaguje w sposób mało zróżnicowany, a siłowe rzuty nie powodują poczucia niebezpieczeństwa - chyba nawet je woli. Tnie i trzyma bardzo dobrze, Ale swing i waga, że tak powiem całkiem niemodne. Connoisseur  :)


  • BOB lubi to

#9 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5352 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 05 styczeń 2023 - 07:22

Super Slawek, ze sie odezwales i od razu wyprzedziles moje nastepne pytanie, bo moje mysli bladzily gdzies intuicyjnie po spiralnym uzbrojeniu ze wzgledu na ugiecie blanku. 

Ja, zapewne ze wzgledu na swa ulomna technike castingowa, wole gleboko ladujace sie blanki, bo jakos kolejne sekwencje rzutu sa przez to jakby lepiej zsynchronizowane co daje plynnosc calego ruchu, ktora lubie i jak dotad przeklada sie to niewiele "brod" i samozadowolenie :lol: . Waga, jakos mnie puki co nie przeraza i nie obciaza w sposob odczuwalny  ;) Jak mam narzedzie ktorym sie dobrze "robi" to reszta jest tylko smaczkiem/osobliwoscia czy dla innych dziwactwem/niemodnym szpanem itd...



#10 OFFLINE   Mekamil

Mekamil

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2877 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Kamil

Napisano 05 styczeń 2023 - 07:50

Wydaje mi się, że lepiej dobrać blank węglowy o głębszym ugięciu niż wybierać z nielicznych na rynku dłuższych szklaków.


  • Friko, Paweł Bugajski i golsyl lubią to

#11 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4521 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 05 styczeń 2023 - 08:26

A może blanki z fishing - art ? Trzeba je lubić, ale potrafią sporo i ładnie się ładują oraz szybko gasną. Mam wędki, ale tylko na tych najsłabszych, więc o tych mocniejszych nic nie napiszę.

https://www.google.p...HEz4Mndc2R5do0E

Użytkownik S.N. edytował ten post 05 styczeń 2023 - 08:26


#12 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4878 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 05 styczeń 2023 - 11:21

Jak już zaczynamy gadać o osobistych gustach, to przyjmijmy, że gust masowy nie dla każdego musi być wskazaniem i priorytetem  :) Pan Reński szuka czegoś wyjątkowego  :)  



#13 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4521 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 05 styczeń 2023 - 13:03

Sławku, gusta gustami i o tym nie dyskutuję. Blanki lexi prawie ze szkła, a więc można rozważyć, a na pewno warto choćby o nich wspomnieć.

#14 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5352 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 05 styczeń 2023 - 20:02

Dobrze trafiacie w moje przemyslenia  :) rozwazalem Lexi (te nowa 17lb), rozwazalem Blaas Slim SLS 20 lub 25lb (gleboko ladujace sie blanki) ale kusi bardzo wyjatkowosc a moze tylko jakas mala szklana extrawagancja.

Nie jest tu na forum tajemnica, ze od lat lowie szklem zarowno pstragi jak i sandacze, zarowno na muche jak i na spinning,- stad pokusa by polowic sandacze na szkany casting ;)


  • bob74 lubi to

#15 OFFLINE   duży

duży

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 177 postów

Napisano 05 styczeń 2023 - 20:29

Niedawno kupiłem SHIRYU F4-70GTZ  7'0''-1\4-3\4 oz lure8-20 lb zaliczył kilka sandaczy i 1 pajka.Bardzo  pozytywne odczucia po holu rybek.

Pięknie się ładuje i nie gubi rybek.Jest to seria Tomahawk GTZ.


  • gaweł, Biesan i Rheinangler lubią to

#16 OFFLINE   Lepton

Lepton

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 819 postów
  • Imię:Andrzej

Napisano 05 styczeń 2023 - 20:58

Dobrze trafiacie w moje przemyslenia  :) rozwazalem Lexi (te nowa 17lb), rozwazalem Blaas Slim SLS 20 lub 25lb (gleboko ladujace sie blanki) ale kusi bardzo wyjatkowosc a moze tylko jakas mala szklana extrawagancja.

Nie jest tu na forum tajemnica, ze od lat lowie szklem zarowno pstragi jak i sandacze, zarowno na muche jak i na spinning,- stad pokusa by polowic sandacze na szkany casting ;)

 

A czy Twoje przemyślenia i gusta nie biorą pod uwagę  -  Legend Glassa od ST.Croixa ? Jest tam zarówno 2,41  jak i 2,64. Oryginalności też mu nie można odmówić. Cytując klasyka  ;)  "Connoisserr".


Użytkownik Lepton edytował ten post 05 styczeń 2023 - 20:59


#17 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10127 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 05 styczeń 2023 - 21:02

A czy Twoje przemyślenia i gusta nie biorą pod uwagę  -  Legend Glassa od ST.Croixa ? Jest tam zarówno 2,41  jak i 2,64. Oryginalności też mu nie można odmówić. Cytując klasyka  ;)  "Connoisserr".

Miałeś te kije w ręku?


  • Rheinangler lubi to

#18 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5352 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 05 styczeń 2023 - 21:53

A czy Twoje przemyślenia i gusta nie biorą pod uwagę  -  Legend Glassa od ST.Croixa ? Jest tam zarówno 2,41  jak i 2,64. Oryginalności też mu nie można odmówić. Cytując klasyka  ;)  "Connoisserr".

Musze powiedziec, ze St.Croix nie jest moja ulubiona firma.... Jakos tak sie stalo ze jedynie pojedyncze modele zdobyly moje uznanie. kilkoma lowilem ale w tzw szafie nie pozostal zaden.

Szklo od St.C i Lamiglasa (poza zoltym), Batsona,- nie zachwycilo mnie niczym.

Szklo jakie odpowiada moim gustom najczesciej pochodzi od Seeker-a (E-Glass), Couisin-ow (E-Glass), Stefan Brothers no nano szklo od Krzyska Zielinskiego.


  • BOB lubi to

#19 OFFLINE   Mekamil

Mekamil

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2877 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Kamil

Napisano 06 styczeń 2023 - 04:50

Przemyśl jeszcze to: https://getbitoutdoo...ing-1pc-blanks/

Akcja bardzo szklana, ale blanki lekkie, bo rolę mocy w blanku przejmuje włókno węglowe.



#20 OFFLINE   Paweł Bugajski

Paweł Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1970 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 06 styczeń 2023 - 10:48

Idealny wątek do kontynuowania, co zawsze było silną stroną jerka. Proponuję połączyć wątki, cały urok w tym, że pewne rzeczy po kilkunastu latach się zmieniają, a inne...zupełnie NIE :unsure:

Co do meritum zaś, to przy rozwoju blanków węglowych w moim wędkowaniu castowo/muchowym nie widzę miejsca dla szkła. Odkopałem swego czasu Seucia Zoom, Wright&Mc Gill, połowiłem nawet McFarlanem najnowszego wypustu i wracam do karbonowych prętów.

Postęp w multikach , także w zakresie obniżenia wagi, utwierdza mnie w tej tendencji. Waga całego zestawu to dla mnie istotna cecha, lubię po prostu gdy nawet solidny zestaw mało waży.

Oczywiście w obu poruszonych kwestiach to tylko subiektywne odczucia[ połączmy wątki i porzućmy szkło] i z ciekawością sledzę wywołane przez Arka :)  dysputy.


  • Friko lubi to





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: szklak, szklo, e-glass, seeker

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych