Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Podbierak szczupakowy

catch and release catch&release

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
179 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 03 październik 2012 - 18:38

witam. ktos ma pomysl na jakis duzy podbierak? (duzy = by sie "metrowka" zmiescila - mam teraz greysa takiego wykonanego z siatki pokrytej guma. ma bodaj 50x70cm i jest stanowczo za maly
greys-rubber-free-flow-spoon-landing-net).

zalozenia:
skladany (najlepiej i kosz (moze byc skladany na pol) i raczka (najlepiej teleskop))
spore wymiary
siatka nie nasiakajaca/nieczepliwa (najchetniej gumowa/gumowana nie mam zdania o zylkowych, ale mam wrazenie, ze robia rybie kuku)
kosz raczej sztywny - tak by dalo sie rybe przeciagnac np miedzy trzcinami

myslalem nad kupnem podbieraka karpiowego, ale wszystkie jakie widzialem w pl sa ze zwyklego materialu = kotwice beda sie platac...
do tego o szybkim rozkladaniu mozna zapomniec - ani jednego (testowalem kilka w roznych cenach) nie udalo mi sie zlozyc (balem sie, ze go polamie)...



#2 OFFLINE   makamba

makamba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3151 postów
  • Lokalizacjaz ortalionu
  • Imię:Bartosz

Napisano 03 październik 2012 - 18:46

Fox ma spore podbieraki.
http://www.foxrage.c...on=12&product=5

#3 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 03 październik 2012 - 18:52

wiem prologic chyba ma podobne tylko chcialbym by siie jeszce kosz skladal jakos bo do spinningu to masakra nosic.
Ps 70funtow to ciupeczke drogo ;)

Użytkownik gooral edytował ten post 03 październik 2012 - 18:55


#4 OFFLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3523 postów
  • LokalizacjaP L

Napisano 03 październik 2012 - 20:16

Już kiedyś o tym była dyskusja, zobacz taki (gumowany i składany):
http://www.szczupak.pl/produkt,4888


#5 OFFLINE   czermin

czermin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 177 postów
  • LokalizacjaGrodzisk Mazowiecki
  • Imię:Kamil
  • Nazwisko:Czermiński

Napisano 03 październik 2012 - 20:19

http://www.ravenfish...t_net/ravrp155/

ten jest nawet spoko, bawiłem się nim ostatnio. gumowana siatka, mocarny, składany.
przy nim dragon z żyłkową siatką wygląda jak zabawka :) Ten Fox też jest całkiem spoko, choć ten największy jest... za duży?

#6 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6182 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 03 październik 2012 - 20:27

Ja używam Cormorana K-Don-a. B. duży i gumowany, niestety nie jest składany.

#7 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6246 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 03 październik 2012 - 21:52

Już kiedyś o tym była dyskusja, zobacz taki (gumowany i składany):
http://www.szczupak.pl/produkt,4888


Mam takowy, niestety po dwóch sezonach do śmietnika. Aluminium tak się utleniło, że każde dotknięcie brudzi strasznie. Zamykadło z tworzywa, paskudnie poluzowało się, po rozłożeniu lata, jak ...... nie powiem co. Ogólnie jakość mocno byle jaka.

#8 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 03 październik 2012 - 22:28

Już kiedyś o tym była dyskusja, zobacz taki (gumowany i składany):
http://www.szczupak.pl/produkt,4888

Mam takowy, niestety po dwóch sezonach do śmietnika. Aluminium tak się utleniło, że każde dotknięcie brudzi strasznie. Zamykadło z tworzywa, paskudnie poluzowało się, po rozłożeniu lata, jak ...... nie powiem co. Ogólnie jakość mocno byle jaka.


a szkoda bo mi sie spodobal (pierwszy trojkatny jaki widzialem z gumowa siatka)...

http://www.ravenfish...t_net/ravrp155/
ten jest nawet spoko, bawiłem się nim ostatnio. gumowana siatka, mocarny, składany.
przy nim dragon z żyłkową siatką wygląda jak zabawka :) Ten Fox też jest całkiem spoko, choć ten największy jest... za duży?


no fajny ale dalej duzy to on nie jest ( podbieralem 2 czy 3 "metrowki" tym swoim , ktory ma 50x70 i to jest nieporozumienie totalne i stad szukanie - do mniejszych ryb podbieraka nie trzeba/nie zal jak spadna bez fotki). Podbierak jak dla mnie sluzy do pomocy przy rybie, ktora jest slabo zachaczona/zachaczona uniemozliwiajac chwyt pod skrzela/siedzi za pasem zielska i bez podbieraka trzeba jak przez 1-2m haszczy targac. Ryba ma wejsc do siatki gladko i szybko.
wlasnie lecac za ciosem widze, ze cormoran ma k dona nieskladanego 95x78cm i to chyba lub fox sa moimy typami na ten moment.
k don kosztuje mniej, ale nie wiem czy tutaj go idzie dostac...

#9 OFFLINE   ...not here

...not here

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 906 postów

Napisano 04 październik 2012 - 04:57

Jesli z lowisz z lodzi to polecam Stowmaster lub blizniaczo podobny Frabill


#10 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 04 październik 2012 - 10:23

Nie jest składany ale metrówki wpadają w to jak w studnię , zajefajny bo kotwiczki nie grzęzną w siatce ( jakaś gumowana ) , używam 2-gi sezon i jest ok :)

http://www.korum.co.uk/Item_KLNETBS , na ebayu.uk jest tego dostatek .

#11 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 04 październik 2012 - 12:32

stowmaster rewelacja (musze poszukac ile kosztuje to dokladnie co chialem kupic) za to korum tani... ;)

ten koles na video stowmastera to chyba pigmej ;)
Wlasnie rzucilem okiem na ich www i najwieksze co znalazlem to 60" o wymiarach kosza: 20x24" czyli 51x61cm!!!!!
sorki znalazlem sieci "slonowodne" do rozmiaru 36x38"czyli jakis metr na metr, ale kosztuja 205$ +wysylka z usa - wolne zarty....
Korum kosztuje kilkanascie funtow. k-don tez jest niedrogi..

Użytkownik gooral edytował ten post 04 październik 2012 - 13:25


#12 OFFLINE   ...not here

...not here

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 906 postów

Napisano 04 październik 2012 - 13:50

Nie wiem co za strone widziales , ja wiem ze te podbieraki (Frabill i Stowmaster) sa w roznych rozmiarach a ceny chyba od$70 do $190. Te najwieksze latwo podbieraja nawet 130cm. Chyba sa w www.muskyshop.com

#13 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 05 październik 2012 - 18:57

ok troszke popatrzylem po sklepach i chyba sie zdecyduje na savagear'a xl ma 70x85cm (to po przekatnej lekko metr) kilku znajomych go ma, testowalo na kilku metrowkach i chwala sobie do tego dostepny na miejscu, skladany i nie kosmicznie drogi (40 euro). korum przegral bo nie skladany i do tego wysylka drozsza od podbieraka (no nic dziwnego kawal klamota).

edit:
kupilem savage. po ukosie w najdluzszej lini ma 120cm siatki-jest glebszy jak ten moj greys dlugi :)

Użytkownik gooral edytował ten post 06 październik 2012 - 20:27


#14 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 22 październik 2012 - 15:16

pozwole sobie wyslac drugi post pod rzad (bo chyba nie podskoczy a moze kogos zainteresuje): savage gear XL daje rade - wczoraj zlowilem szczupaka bodaj 78 czy 79cm i weszlo by takich ryb do niego lekko z tuzin.. ;) na fotce caly szczupak a ramki od podbieraka nawet nie ma w zasiegu aparatu... ;)
Ps co do mniejszych szczupakow atakujacych bardziej agresywnie i na wieksze przynety niz duze szczupaki - ten wzial na kopyto 22.5cm w trollingu - tak zapierdzielil, ze ledwie stalki starczylo (cala guma + dobre 10cm stalki polkniete "na strzal" a stalka taka krotka bo polowalismy na okonie i tylko w poszukiwaniu stada stwierdzilem, ze nie bede marnowal paliwa na samo plywanie i wyrzucilem rippera za burte a nie mialem przyponow do trola - czytaj dluzszych bo nie zamierzalem trolowac jak z domu wyjezdzalem...) przyneta chyba bardziej w kierunku "duzych" a ryba raczej "srednich" ;)
Dołączona grafika

#15 OFFLINE   jacavip

jacavip

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 371 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Jacek

Napisano 22 październik 2012 - 19:48

pozwole sobie wyslac drugi post pod rzad (bo chyba nie podskoczy a moze kogos zainteresuje): savage gear XL daje rade - wczoraj zlowilem szczupaka bodaj 78 czy 79cm i weszlo by takich ryb do niego lekko z tuzin.. ;) na fotce caly szczupak a ramki od podbieraka nawet nie ma w zasiegu aparatu... ;)
Ps co do mniejszych szczupakow atakujacych bardziej agresywnie i na wieksze przynety niz duze szczupaki - ten wzial na kopyto 22.5cm w trollingu - tak zapierdzielil, ze ledwie stalki starczylo (cala guma + dobre 10cm stalki polkniete "na strzal" a stalka taka krotka bo polowalismy na okonie i tylko w poszukiwaniu stada stwierdzilem, ze nie bede marnowal paliwa na samo plywanie i wyrzucilem rippera za burte a nie mialem przyponow do trola - czytaj dluzszych bo nie zamierzalem trolowac jak z domu wyjezdzalem...) przyneta chyba bardziej w kierunku "duzych" a ryba raczej "srednich" ;)


Własnie takiego savage gear'a mieliśmy na tegorocznym wyjeździe do NO i bardzo dobrze się spisywał. Metrówki się mieszczą :)

pzdr,
jacavip



#16 OFFLINE   Pike1

Pike1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 169 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 08 czerwiec 2015 - 07:19

Witam.

Odświeżam temat. Poszukuję składanego, aby zmieścił się w pokrowcu na wędki po złożeniu, dużego, solidnego i  w miarę niedrogiego podbieraka na szczupaka.  Prawie zawsze łowię z łódki, więc rączka nie musi być za długa. Proszę o linki do sklepów, allegro, tablica itp. Dzięki za pomoc.



#17 OFFLINE   SpinKris

SpinKris

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 24 listopad 2015 - 14:27

: savage gear XL daje rade - wczoraj zlowilem szczupaka bodaj 78 czy 79cm i weszlo by takich ryb do niego lekko z tuzin.. ;) 

Dobry zdaje egzamin ale..... miało trwały szybko się  niszczy itp Fox  solidniejszy :)



#18 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15565 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 listopad 2015 - 17:27

Witam.

Odświeżam temat. Poszukuję składanego, aby zmieścił się w pokrowcu na wędki po złożeniu, dużego, solidnego i  w miarę niedrogiego podbieraka na szczupaka.  Prawie zawsze łowię z łódki, więc rączka nie musi być za długa. Proszę o linki do sklepów, allegro, tablica itp. Dzięki za pomoc.

http://www.szczupak....odzi-i6483.html

http://spinn.pl/podb...-don-250cm.html

 

Tylko się śpiesz bo to końcówki magazynowe ze starej serii.



#19 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 24 listopad 2015 - 20:17

Dobry zdaje egzamin ale..... miało trwały szybko się niszczy itp Fox solidniejszy :)

No to dzis mija pewnie 3 lata od tamtego postu. Podbierak wyglada jak nowy.

Sent from my SM-N910F using Tapatalk

#20 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 24 listopad 2015 - 23:44

Ja zamieniłem SG na Scierra . Przypadkowo bo szukałem składanego podbieraka do brodzenia i scierra wygladał solidnie a także miał być mniejszy na tyle aby można było metrówkę wsadzić bezproblemowo , a tym samym poręczniejszy od wielkiego SG . Okazało się , że mniejszy jest ale niewiele , jedynie siatka płytsza . Co przekonało mnie do zatrzymania scierry to solidniejsza konstrukcja , grubsze pałąki i sama siatka . Grubsze oczka , wiecej gumy na nich , dodatkowo pasek ułatwiający przenoszenie podbieraka podczas brodzenia . Ogólnie bardziej uniwersalny wydaje się w użytkowaniu .

 

 

Załączony plik  scierra_folding_salmon_net_-_fishing.jpg   52,61 KB   21 Ilość pobrań

 

 


  • Melanzyk lubi to





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: catch and release, catch&release

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych