Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Podbierak szczupakowy

catch and release catch&release

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
179 odpowiedzi w tym temacie

#101 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7988 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 26 lipiec 2018 - 10:35

Cześć, cały czas uczę się spiningu, są już pierwsze przylowy. Zaczęło się od szczupaka 30, 40, później był znowu 30, 40, 70 i 55. Niestety przy 70 stwierdziłem, że mój podbierak za 30 zł to kiepski pomysł i muszę w coś zainwestować. Co polecacie za ok 120 zł? Znalazłem dam ultra strong. Co myślicie? Pozdrawiam

 

Przeniesione do odpowiedniego watku :)



#102 OFFLINE   maguras

maguras

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 150 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:P

Napisano 05 sierpień 2018 - 13:20

Ja kupiłem podbierak mikado. Wydaje się solidny i sztuki +120 powinny wchodzić 😎

Załączone pliki


  • Robert Crocker i Nowy&Zielony lubią to

#103 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10141 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 05 sierpień 2018 - 17:19

Pierwszy poważny podbierak u mnie to Rapala XL. Niestety w niskiej temperaturze grudniowej na Drużnie, pękł plastikowy element.

(reklamowałem. Mądrala z Normarku napisał, że nie uznają reklamacji bo to uszkodzenie mechaniczne! A jakie niby miało by być?!...niech spadają)

Kupiłem Daiwa Prorex XL. Podstawowa przewaga nad innymi to waga! Może to zabrzmi dziwnie, ale jest dobrze wyważony! super lekka, "gumowana" siatka (to podobno jakiś silikon obniżający wagę) łatwo rozkłada się jedną ręką. Problemem może być cena (mnie udało trafić się w necie za ... no bardzo okazyjnie nówkę ze sklepu. Cena chyba z przed denominacji?) :D


  • bassy lubi to

#104 OFFLINE   karkoszek

karkoszek

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1783 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Lures.pl

Napisano 05 sierpień 2018 - 19:26

Ja kupiłem podbierak mikado. Wydaje się solidny i sztuki +120 powinny wchodzić

też go mam.
po tygodniu użytkowania w Szwecji poluzowały się śruby na uchwycie. Wymieniłem je na nity, jest lepiej. Być może u Ciebie też będzie trzeba

#105 ONLINE   DarekM

DarekM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 572 postów
  • LokalizacjaPieńsk

Napisano 07 sierpień 2018 - 19:16

Mam pytanie ,używa może ktoś tego podbieraka.

Duży podbierak na łódź DAM Big Fish 60x70x160cm

#106 OFFLINE   Archanioł

Archanioł

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 473 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 08 sierpień 2018 - 09:37

Ja używam tego: http://www.szczupak....kosz-i4889.html

Ze składaną rączką i składanym koszem.

Szukałem czegoś dużego, wytrzymałego a zarazem żeby się dał poskładać do możliwie kompaktowych rozmiarów.

Szczupaków za dużych do niego nie wkłądałem. Zdarzyły sie karpie 10kg + i jesiotry tak 130 cm+.

Spokojnie dawał rade, aczkolwiek "na dźwignę " z wody raczej bym się nie odważył tych ryb wyciągać

Po około 9 miesiącach użytkowania potrafi czasem wypaść rączka ..tj rurka jedna z drugiej bo się chyba taśma zabezpieczająca zniszczyła. Musze ściągnąć rączkę z pianki eva, wyciągnąć korek i nową taśmę nawinąć. NA poczatku mysąlem ze trzeba pokręci raczka żeby sie zablokowała na danej długosci, ale nie ten jest tylko wyciągany i blokuje się na koncu na zasadzie oporu.

Innych mankamentów nie zauważyłem..


  • DarekM i gulf lubią to

#107 OFFLINE   leszczynski.bp

leszczynski.bp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 240 postów
  • LokalizacjaZąbki/Bielsk Podlaski
  • Imię:Łukasz

Napisano 31 sierpień 2018 - 11:21

Dzisiaj okazyjnie zakupiłem taki podbieraczek Mistrala :P
Kosz 85 x 70 cm z gumowaną siatką.

wtdAAcaHSIWgOe1lz19b.jpg

Używał ktoś?


Używał ktoś? Dzisiaj widziałem w sklepie j wygląda solidnie. Zastanawiam się czy brać tego Mistralla, czy Cormorana kdon składanego w podobnych wymiarach?

#108 OFFLINE   Luckyguliver

Luckyguliver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 977 postów
  • LokalizacjaN17
  • Imię:Remek

Napisano 29 wrzesień 2018 - 11:57

Również poszukuję podbieraka do większych szczupaków. Wczoraj złapałem pierwszą 80-tkę i ledwo weszła do małego podbieraka z Decatlhonu. Widziałem w sklepie Savage Gear, wyglądają fajnie, ale jest ciężki dość i chodzenie z nim może być irytujące - dość ciężki a i siatka prawie dotyka ziemi jak trzymam go w ręku. Co byście polecali? W czasie sesji jestem w stanie przejść do 4 km i odwiedzić z 15 stanowisk, więc zależy mi choć trochę na mobilności.

Ja mam podobny problem. Ja jestem caly czas w ruchu. Ostatnio udalo mi sie znalezc lowiska gdzie szczupaki od 80 cm sa raczej norma wiec moj standardowy 50x50 w trojkat jest malo pomocny. Rybe do 90 jeszcze wcisne ale o wiekszych to juz zapomnij. Wczoraj dostalem podbierak skladany SG 65x50 ale jest ciezki, nieporeczny i siatka dynda az do ziemi. Czy jest jakas alternatywa dla tych ktorzy duzo sie przemieszczaja?


Użytkownik Luckyguliver edytował ten post 29 wrzesień 2018 - 11:58


#109 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1016 postów

Napisano 29 wrzesień 2018 - 12:13

https://rybi-ogon.pl...owy-p-1437.html



#110 OFFLINE   Szczepek2

Szczepek2

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 253 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Andrzej
  • Nazwisko:Szczepkowski

Napisano 29 wrzesień 2018 - 15:40

Ja pobieram ręką w rękawicy i podbierak nie jest potrzebny.

#111 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1016 postów

Napisano 29 wrzesień 2018 - 20:11

Ale czy to coś wnosi do wątku i kogoś interesuje? Jak Kolego stracisz kilka większych ryb to może to przemyślisz. Nad szybkością i skutecznością podbierania ręką vs podbierakiem nie ma moim zdaniem sensu dyskutować, bo jasne jest, że duży podbierak z gumowaną siatką daje większą szansę skutecznego lądowania, a dodatkowo bezpieczeństwo dla ryby, jeśli ma być wypuszczona.


  • Paweł Bugajski i Mycha23 lubią to

#112 OFFLINE   Szczepek2

Szczepek2

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 253 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Andrzej
  • Nazwisko:Szczepkowski

Napisano 29 wrzesień 2018 - 20:34

Jak się ryba wypnie to trudno.
No cóż nad czy dyskutować, cz podbierak jest z firmy X czy Y. Każdy kupi to no co go stawić w danej chwili. Kiedyś używałem teraz nie, wystarczy mi pewny chwyt i mata.
Nie ma nad czym dyskutować racja jak zwykle leży po środku.
Pozdrawiam o życzę samych okazów.

#113 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1016 postów

Napisano 29 wrzesień 2018 - 20:51

Wątek jest o tym, który wybrać i dlaczego, bo różnią się one jednak nie tylko nazwą firmy. Można się tu też dowiedzieć jak za stosunkowo niewielką cenę kupić solidny podbierak. Również pozdrawiam.



#114 OFFLINE   Luckyguliver

Luckyguliver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 977 postów
  • LokalizacjaN17
  • Imię:Remek

Napisano 30 wrzesień 2018 - 12:11

Ja pobieram ręką w rękawicy i podbierak nie jest potrzebny.

A co jak reka nawet tafli wody nie siegne? Lowie na kanalach i brzeg ma rozna wysokosc. Rowniez jeziorka karpiowe maja rozna wysokosc brzegowa bo wiadomo karpiarz bez podbieraka XXL z domu nie wyjdzie wiec nawet metrowy uskok nie jest dla niego problemem. 

 

@Maciek. Ten podbierak z linka niczym sie nie rozni od tego SG. Jak tak biore ten podbierak, a mam jego mniejsza wersje, to czuje sie jakbym normalnie z brona po polu chodzil  :lol: Nie wspominajac juz o transporcie tego rowerem czy metrem. Dlatego tez zwrocilem uwage na wynalazki karpiarzy np Wychwood Specimen Quickfold Landing Net. Ta siatka sie sklada i w najwiekszym rozmiarze ma 75 cm dlugosci. Do tego dokupic teleskopowa tyczke np taka https://fishdeal.co....2-40-m-14082018 i mozna probowac swoich sil z metrowka  :)

Załączone pliki


Użytkownik Luckyguliver edytował ten post 30 wrzesień 2018 - 12:46

  • gulf i Szczepek2 lubią to

#115 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1016 postów

Napisano 30 wrzesień 2018 - 12:29

Ten Dragona jest lekki i składa się na pół, a sztyca wchodzi do środka. Wymiar transportowy wychodzi około 1,05 m x 35 cm. Wydaje mi się, że to dobre połączenie bardzo dużego rozmiaru i mobilności.

 

Jeśli chcesz mniejszy i tańszy to widzę jeszcze taki: https://www.redpike....g-Fish-Net.html

 

i jeszcze mniejszy taki: https://www.redpike....ASABEgLFGvD_BwE


  • gulf lubi to

#116 OFFLINE   skrzyp

skrzyp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 165 postów
  • LokalizacjaW-wa

Napisano 02 październik 2018 - 10:39

Myślę, że one wszystkie będą podobne do wspomnianego SG Pro 65 x 50. Podobnie się składają, na pół, ale raczej nie będą aż tak pancerne jak on. Ja tym SG jestem zachwycony i twierdzę, że nie jest wcale aż tak wielki ani ciężki ...jednak gdybym miał spacerować ze spinningiem po 15 km dziennie jak kiedyś to też poszukałbym czegoś poręczniejszego :)


  • gulf lubi to

#117 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 02 październik 2018 - 13:26

Myślę, że one wszystkie będą podobne do wspomnianego SG Pro 65 x 50. 

Z mono sztycą czy z rozkładaną  jest Twój SG ? 



#118 OFFLINE   kemot11

kemot11

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 103 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 03 październik 2018 - 16:03



Jeśli chcesz mniejszy i tańszy to widzę jeszcze taki: https://www.redpike....g-Fish-Net.html

Czy ktoś używa tego podbieraka i może coś o nim napisać? Jest wystarczający na podebranie „metrówki”?

#119 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 04 październik 2018 - 08:52

Drobna siatka ? dyskwalifikacja z miejsca .... Tylko duże silikonowe oczka.



#120 OFFLINE   skrzyp

skrzyp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 165 postów
  • LokalizacjaW-wa

Napisano 05 październik 2018 - 20:12

Z mono sztycą czy z rozkładaną  jest Twój SG ? 

 

Rozkładaną.

Załączone pliki


  • gulf lubi to





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: catch and release, catch&release

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych