Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Shimano SLX DC 151


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18579 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 23 styczeń 2023 - 08:52

Cześć,

 

zastanawiam sie czy są na forum użytkownicy tego modelu mltiplikatora. Jeśli tak to chciałbym zapytać:

 

1. jaki jest realny dolny zakres przynęt obsługiwanych rzutowo przez ten multiplikator

2. jak sprawdza się w praktycesystem DC-4  jeśli chodzi o odległośc rzutów  / brody 

3. czy wyszły jakieś mankamenty tego multika 

 

Trochę czasu maszynka jest na rynku od debiutu, ciekawy jestem jak czas zweryfikikował najtansze DC ?



#2 OFFLINE   Hornet

Hornet

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 70 postów
  • LokalizacjaRóżan

Napisano 23 styczeń 2023 - 21:27

Jestem jego użytkownikiem, ale używałem go dotychczas do obsługi przynęt z zakresu 17 - 35 gram, na kiju o cw. 15-50 na grubszej plecionce i w takim przedziale działa świetnie.  Z uwagi na uzupełnienia w sprzęcie baitcastingowym mam zamiar to w przyszłości zmienić i nawinąć cieńszą plotkę oraz dobrać kij, ktory pozwoli załadować lżejsze przynęty, nawet te mniej lotne. Dotychczas najczęściej  programu "2", który pozwala łatwo uniknąć brody. Nie mniej jednak zawsze sobie z przyzwyczajenia pomagam kciukiem. Program 3 również daje radę przy rzutach pod wiatr i tutaj tez obyło się bez bród przy rzucie lżejszymi przynętami. Jeśli chodzi o mankamenty...hmmm.. raz mi po przekręceniu korby nie odbiła po rzucie zapadka i musiałem pomóc sobie ręcznie. Nigdy się to nie powtórzyło, więc uważam to za incydent. Z chęcią poczytam opinie innych użytkowników, którzy wykorzystują ten model w innym zakresie przynęt i być może technik połowów. 



#3 OFFLINE   jacob1993

jacob1993

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 966 postów
  • LokalizacjaMielec

Napisano 24 styczeń 2023 - 09:18

1.podobno multik do 70g
2.jak używasz 1 lub 2 programu brody i odstrzały są możliwe .
Na 3i4 raczej nie za to rzutu znacząco krótsze .
Też miałem dylemat slx czy curado .
Wziąłem curado .

#4 OFFLINE   Granturismo

Granturismo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 151 postów
  • LokalizacjaBeskid Mały
  • Imię:Grzesiek

Napisano 24 styczeń 2023 - 10:50

Kupiłem SLX 151 ale bez DC. Przed zakupem zadawałem pytania, czy dopłata do DC ma sens? Nikt jednak nie potrafił jednoznacznie odpowiedzieć, a wręcz sugestie były w stronę klasycznego SLX. Multik współpracuje z wędką SLX 14-42. Moim zdaniem zarówno multik jak i wędka są w stanie obsłużyć dużo cięższe przynęty. Myślę, że w granicach 10-60g spokojnie.

Nic więcej nie powiem, bo to mój pierwszy zestaw cast, a na rzuty poświęciłem nie więcej niż 2 godziny. Jak na swoją cenę  (740zł) to zestaw idealny na początek i wart swoich pieniędzy.


Użytkownik Granturismo edytował ten post 24 styczeń 2023 - 11:15


#5 OFFLINE   ZanderPunk87

ZanderPunk87

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 26 postów
  • LokalizacjaSandomierz
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Gajecki

Napisano 29 styczeń 2023 - 15:51

Miałem model z DC. Przesiadłem się na Curado bez DC. SLX dawał radę. Chociaż mam wrażenie, że wiara w DC powoduje więcej bród... 😂
  • Sebulba lubi to

#6 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18579 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 luty 2023 - 16:43

Łukaszu miałeś SLX 151 DC ?  Z jakim kijem / kijami miałeś go zestawionego i jakbyś określił gramaturę najlżejszym przynęta jakie da się komfortowo rzucac tym multikiem ?



#7 OFFLINE   ZanderPunk87

ZanderPunk87

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 26 postów
  • LokalizacjaSandomierz
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Gajecki

Napisano 01 luty 2023 - 23:25

U mnie sparowany był z jakimś krótkim westinem do 21 gram i z jeszcze krótszym westinem pod verta 14-28 chyba. Oba mogły więcej, oba dawały mi ryby. I to moje pierwsze zestawy castingowe. W obu przypadkach plecionki 0.16 - 0.20. Na tym zaczynałem casta. Ale tak subiektywnie, jak nabrałem wprawy, to jakaś gumcia na 5g główce latała. Powiedzmy że 3 cale. Górą raz chciałem sprawdzić tego westina do 21 i szczupaczyłem z przynętą ponad 40+. SLX dawał radę. W mojej opinii optymalnie dla niego to do 40 gram bezpiecznie. A dołem od 8 można rzucać. Natomiast mając SLX DC i Curado wolę ten drugi. Może przez to, że na tym pierwszym nauka była całkiem przyjemna ;)

#8 OFFLINE   Astral

Astral

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 184 postów

Napisano 03 luty 2023 - 20:25

Ma ktos model 71 dc slx albo orientuje się jaki zakres cw ogarnie? Chciałbym coś 5-30g. Jakoś nie widzę sensu brac 151 skoro jest powiedzmy do 80g. Modele 71 jakie zakresy ogarniaja?

#9 OFFLINE   jacob1993

jacob1993

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 966 postów
  • LokalizacjaMielec

Napisano 03 luty 2023 - 21:04

Podobno od 5g wiedzą z youtuba .
Curado bfs podobno 3g

#10 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18579 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 luty 2023 - 15:05

nawet nie wiedziałem że jest 71 SLX DC. Myślałem  że jest tylk 151 



#11 OFFLINE   minecjusz

minecjusz

    szogun

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1704 postów
  • LokalizacjaWRZEŚNIA/ORZECHOWO
  • Imię:Przemo

Napisano 05 luty 2023 - 16:53

Mam tego SLX DC 71 XT ,ale przetestuję go dopiero za 2 tygodnie. Wezmę go z ciekawości nad rzekę Bóbr, to wtedy napiszę co i jak. Jakość wykonania w stosunku do Curado 151DC jest jak niebo do ziemi na korzyść tego SLX - lepsze spasowanie i dodatkowo był nasmarowany dość grubo . Wydaje mi się że woblery 5-6 gram polecą całkiem fajnie. Najważniejszy atut w stosunku do 151 to hamulec z możliwością wyboru rodzaju linki 

 

PS Kupiłem go właśnie do takiego 8-25 - woblery i wahadła 

PS2 Wzorowali się mocno na Scorpionie DC100 2017

Załączone pliki


Użytkownik minecjusz edytował ten post 05 luty 2023 - 17:04


#12 OFFLINE   tofik

tofik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2132 postów
  • LokalizacjaPyrlandia
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Adamek

Napisano 06 luty 2023 - 22:03

@minecjusz- wobki 5-6g to latają z wielu tańszych multików ,także dość już starych modeli😉jeżeli ten slx 71 DC ma pojemność szpuli 100m nylonu 12 lb to pewnie jego możliwości rzutowe będą takie same jak curado 71mgl czy scorpion 71...czyli 5g komfort,niżej tak se😉co ciekawe ,szpula w wyżej wymionych młynkach jest cięższa niż w "archaicznym" antaresie AR,który był opisywany jako wielkość 150...taka sytuacja 😁

#13 OFFLINE   minecjusz

minecjusz

    szogun

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1704 postów
  • LokalizacjaWRZEŚNIA/ORZECHOWO
  • Imię:Przemo

Napisano 06 luty 2023 - 23:11

Z listy znalezionej w necie, to chyba jednak jest tak źle, bo SLX 71 DC ma szpulkę o masie 16,8, a dla porównania wywołane antaresy DC

16 Antares DC         18,2

18 Antares DC  MD  19

 21 Antares               16,7

 

Oczywiście zdaje sobie sprawę, że to nie jest młynek do UL i mam do tego celu 5 dedykowanych multiplikatorów z tuningowanymi szpulkami, ale wezmę na testy dla zaspokojenia własnej ciekawości....... bo przecież nie będę czekał na testy do maja. Curado 151 z takimi testami niestety będzie musiało zaczekać z oczywistych względów.



#14 OFFLINE   tofik

tofik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2132 postów
  • LokalizacjaPyrlandia
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Adamek

Napisano 06 luty 2023 - 23:15

Ale ja nigdzie nie przywołałem nowych Antków😉

#15 OFFLINE   minecjusz

minecjusz

    szogun

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1704 postów
  • LokalizacjaWRZEŚNIA/ORZECHOWO
  • Imię:Przemo

Napisano 06 luty 2023 - 23:20

Aantares 16 to już nie taki nowy, aczkolwiek opisów starszych nie znalazłem. W w curado bez DC starsze były o wiele lżejsze......

 

 

 

Edit :Znalazłem Antares 2006- 18,3gr

 

        Ciekawostka Cardiff 51DC 16,3 gr


Użytkownik minecjusz edytował ten post 06 luty 2023 - 23:33


#16 OFFLINE   Astral

Astral

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 184 postów

Napisano 07 luty 2023 - 08:44

Z listy znalezionej w necie, to chyba jednak jest tak źle, bo SLX 71 DC ma szpulkę o masie 16,8, a dla porównania wywołane antaresy DC
16 Antares DC 18,2
18 Antares DC MD 19
21 Antares 16,7

Oczywiście zdaje sobie sprawę, że to nie jest młynek do UL i mam do tego celu 5 dedykowanych multiplikatorów z tuningowanymi szpulkami, ale wezmę na testy dla zaspokojenia własnej ciekawości....... bo przecież nie będę czekał na testy do maja. Curado 151 z takimi testami niestety będzie musiało zaczekać z oczywistych względów.


Czekam z niecierpliwościa na testy.
  • minecjusz i JakPot lubią to

#17 OFFLINE   minecjusz

minecjusz

    szogun

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1704 postów
  • LokalizacjaWRZEŚNIA/ORZECHOWO
  • Imię:Przemo

Napisano 27 luty 2023 - 19:26

Jestem po szybkim polowym teście 71dc i nie jest źle. Testy odbyły się z wędką lamiglas excel 2,13 17lb do 18gr. Linka 8 splotowa 20lbs. Gramatura która mnie interesuje jest obsługiwana na luzie. Wahadła od 8gr latają daleko, woblery ok 10gr latają aż miło. Na koniec założyłem wahadełko 5gr i woblery typu minnow w podobnej wadze i przy lepszym kiju i plecione mógłbym z tym multikinem od biedy wyskoczyć nawet na pstrągi, ale jakoś przyjemniej się biega z jednym z moich CC51 ze szpulką 5,6gr.
  • JakPot lubi to

#18 OFFLINE   PatLove

PatLove

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 697 postów
  • LokalizacjaLBN
  • Imię:Marcin

Napisano 29 marzec 2023 - 07:08

Panowie znalazłem info, ze najzwyklejszy SLX ogarnia komfortowo dołem 6g, ile w tym prawdy?

Użytkownik PatLove edytował ten post 29 marzec 2023 - 07:08


#19 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18579 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 29 marzec 2023 - 07:53

myślę, że niewiele. Drążyłem temat 151 SLX DC i ostatecznie zdecydowałem sie odpuścić.


  • Novis lubi to

#20 OFFLINE   Mirek*

Mirek*

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 214 postów
  • LokalizacjaHajnówka

Napisano 29 marzec 2023 - 09:45



Panowie znalazłem info, ze najzwyklejszy SLX ogarnia komfortowo dołem 6g, ile w tym prawdy?

Friko ma rację ciężko będzie.

Raczej 8-10g ale to i tak przy odpowiednim kiju, sam coś próbowałem ... szpule są 15g + a więc jak slx 

333732b176985d46med.jpg

e6eb3acc81f40061med.jpg






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych