Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Blanki ATC / Shikari

blanki blank atc shikari

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
170 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 05 maj 2007 - 15:35

http://www.advancedt...rcomposites.com



#2 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 05 maj 2007 - 19:39

blanki shakiri (czy jakoś podobnie) w polsce generalnym dystrybutorem jest Łukasz Masiak, fajne zabawki- za nie dużą kase

#3 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18576 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 maj 2007 - 20:37

Shikari.

Rzeczywiście, blanki które zbierały dobre recenzje w USA. Po przejęciu Shikari przez ATC widać pewne oczekwianie na to jakie będą blanki produkowane pod nowym szyldem (podobno część dawnych modeli Shikari zniknęło z oferty ATC, trudno mi to zweryfikować bo ofertą dawnego Shikari nie interesowałem się bliżej)
Miejmy nadzieję, że co najmniej tak dobre, jak poprzednie. A jak będzie - czas pokaże.

#4 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 06 maj 2007 - 11:05

Z tego co wiem to Bob Loomis z nimi ściśle współpracuje

#5 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 06 maj 2007 - 12:49

Wszelkich informacji o shikari/ATC znajdziecie tutaj

HTTP://WWW.RODMAS.PL


JW :D

#6 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 07 maj 2007 - 05:08

tu mouna kupic jeszcze shikri http://www.versitex....l?Brand=Shikari

#7 OFFLINE   Tarłoś

Tarłoś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 896 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Tarłowski

Napisano 07 maj 2007 - 21:36

Witam
Od pół roku jestem szczęśliwym posiadaczem - a raczej użytkownikiem ( bo je używam B) B) ) wędek uzbrojonych (samodzielnie :mellow: :mellow: ) na blankach Shikari (łącznie pięć sztuk :huh: :huh: ) i jestem zachwycony. Warte polecenia .
Pzdr.
Tarłoś

#8 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18576 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 maj 2007 - 07:01

TO pochwal się coś zmajstrował. Jakieś foty, te rzeczy B)

#9 OFFLINE   Łukasz Masiak

Łukasz Masiak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 293 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 03 wrzesień 2008 - 21:05

Wczoraj otrzymałem nową dostawę ATC . Wśród kilku nowości z materiałów ATC II ,ATC III , oraz ATC V , otrzymałem pierwsze blanki z serii E- Elite , dokładnie model MBE702 –około 15 lb 4-18 g. Blank ma świetny potencjał rzutowy bardzo małą średnicę i zbieżność (jak na ten typ blanku ), oraz ogromny przyrost mocy .Bardzo lekko leży w dłoni nie mam jeszcze dokładnej wagi , ale balans blanku jest świetny. Ciężko jest opisać samą konstrukcję słowami –na dniach więcej wraz ze zdjęciami. Na bank będzie to moje ulubione nowe wędzisko . Ponadto już u przedstawicieli dostępne są nowe kompozyty korkowe w bardzo dobrych cenach i pięknych wzorach.

Pozdrawiam

Łukasz


#10 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18576 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 wrzesień 2008 - 07:12

Łukaszu,

mógłbyś podać wymiary blanku, mam na myśli średnicę zewnętrzną szcztówki, dolnika, może wagę o której wspomniałeś ... no i jakieś zdjątko z charakterystyką ugięcia?

No i przedwe wszystkim, co to jest te E? Bob Loomis pytany w wywiadzie o nowe materiały z tego co pamietam mowil ze na razie bedzie rozwijana seria ATC V a tymczasem... ?

Pozdrawiam

ps. 15 lb i 5/8oz - to nie pomyłka?

#11 OFFLINE   Łukasz Masiak

Łukasz Masiak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 293 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 04 wrzesień 2008 - 09:45

O pracach nad nowym materiałem i serii wiem od około roku . Powodów dla których nie zostało to poruszone w wywiadzie jest kilka. W czasie wywiadu prace nad projektami nie były jeszcze gotowe . A dość jasne było ,że wywiad będzie czytany przez różne osoby. Ponadto firma pomimo zastosowań nowego materiału także w serii V nie chciała zmieniać nazwy produktu. Materiał V aktualnie jest inny. Blanki są jeszcze lżejsze i czulsze. Seria Elite prawdopodobnie bazuje w części na V generacji grafitu różnice mogą być w zastosowaniu i ilości materiału 57 mln psi. Blank z serii E przy długości 213 cm , w 63 cm od dolnika zbudowany jest z materiału woven , ale innego jaki dotychczas widziałem . Zasada działania jest podobna jak w lamiglasach serii Titanium . Blank przy takim rozwiązaniu z dolnikiem woven jest świetnie zbalansowany i lekki . 15 lb nie jest pomyłką jest to blank magnum . Wymiary 5 prototypów , które otrzymałem to 1, 8 mm -2 mm szczyt , dolnik 12 mm -12,5 mm . dolnik .Wagi jeszcze nie posiadam , ze zdjęciami też troszkę będzie trzeba poczekać . Ugięcie blanku jest trudne do opisania ani fast , ani mod fast –raczej regular. Zadziwia najbardziej potencjał rzutowy i przyrost mocy . W najbliższym czasie pojawią się inne modele z tej serii.

Pozdrawiam

Łukasz


#12 OFFLINE   Łukasz Masiak

Łukasz Masiak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 293 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 19 wrzesień 2008 - 20:20

Oto lista aktualnych modeli serii ELITE. Oczywiście na Polskim rynku bedzie wiele modeli pozakatalogowych :

PE693 Popping/Wading 6' 9 1 8 - 15lb. 3/8 - 3/4 oz. Fast 0,069 tip 0,454 butt 1.25 oz.

CBE744 Crank Bait 7' 4 1 8 - 17lb. 3/8 - 3/4 oz. Med. Fast 0,073 tip 0,5 butt 1.57 oz.

SPE6103 Spinner Bait 6' 10 1 10 - 17lb. 1/4 - 3/4 oz. Fast 0,07 tip 0,556 butt 1.8 oz.

SBE804 Swim Bait 8' 1 12 - 25lb. 1 - 6 oz. Fast 0,089 tip 0,605 butt 3.6 oz.

WE724 Worm 7' 2 1 12 - 20lb. 1/4 - 1oz. Fast 0,08 tip 0,577 butt 2.2 oz.

FSE764X Flippin Stick 7' 6 1 + 1 12 - 25lb. 1/4 - 1 oz. Med. Fast 0,086 tip 0,641 butt 3.28 oz.

DSE692 Drop Shot 6' 9 1 6 - 12lb. 1/8 - 3/8oz. Fast 0,07 tip 0,424 butt 1.6 oz.

Pozdrawiam

Łukasz


#13 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 11 grudzień 2008 - 10:51

Dzięki dobremu koledze dostałem link, czytam na TT forum.
Ponoć Firma ATC albo zwija działalność albo przenosi produkcję gdzieś taniej.

http://www.tackletour.net/TTForums/viewtopic.php?f=38&t= 34419

Co najgorsze jak piszą z rozmów z ludźmi z ATC wynika ze nie będą uwzględniane gwarancje.... :unsure: Ciekawe jak odbije się to na gwarancjach u rodbuilderów.
Ponoć news krąży od listopada.... do Polski jak zwykle trafia trochę późno

#14 OFFLINE   Łukasz Masiak

Łukasz Masiak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 293 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 11 grudzień 2008 - 11:45

@Kuba

To ,że ATC buduje nową fabrykę w USA wiadomo od listopada i od tego czasu nie produkują blanków . Jednak sprawa wygląda trochę inaczej . ATC jest w posiadaniu Targus Fly & Feather inc. . Jednym z wspólników był Bob Loomis. W trakcie budowy nowej fabryki wynikł konflikt między właścicielami a Bobem właśnie o przeniesienie produkcji poza teren USA. Bob wykupił cały sprzęt ATC , Shikari i jeszcze paru innych firm i razem Bradem Loomisem –synem G. Loomisa , włączył ten asortyment do projektu Loomis Outdoors- nad , którym pracuje od 6 miesięcy . Firma Rodmas będzie polskim przedstawicielem tej marki .
Wpływ na tą decyzje ma też fakt ,że firma G.Loomis przestaje sprzedawać blanki od przyszłego roku . I był to jeden z powodów dla których Brad Loomis przeszedł z G. Loomis do nowego projektu Boba. Co do gwarancji dystrybutorzy zostali zabezpieczani stockiem gwarancyjnym przez ATC. Ponadto na przełomie stycznia /lutego 2009 . Przychodzi do mnie pierwsza dostawa z Loomis outdoors , gdzie kontynuowane będą te same modele jakie były w ATC przynajmniej na polski rynek . Tak więc na rynku Polskim nie będzie żadnych problemów gwarancyjnych , a firma Rodmas będzie uznawać wszystkie gwarancje. Będą też pewne nowości –materiał o którym niestety na razie nie mogę mówić . Ale będzie to wielki przełom w budowie blanków. Co do ATC nie zapadłą jeszcze żadna , konkretna decyzja , na pewno jest dla nich wielkim ciosem odejście Boba Loomisa .

Pozdrawiam

Łukasz


#15 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 11 grudzień 2008 - 11:51

Dobrze wiedzieć, bo jak zajrzę do szafy to atc, atc a tam w kącie... a tez atc :mellow: tylko wędki gościnnie przebywające są jakieś inne.

#16 OFFLINE   Ramay

Ramay

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 160 postów
  • LokalizacjaAthlone, Ireland

Napisano 11 grudzień 2008 - 13:50

uff, no to mozna spac spokojnie, a i widoki na przyszlosc optymistyczne B), dzieki Lukasz za wyjasnienia ;)

#17 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18576 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 grudzień 2008 - 19:55

Unfortunately, we have sold off all of the inventory and machinery. I have no way to replace the warranty. If any thing changes i will contact you
Regards
Fred Gasparach


Łukasz,

trzy pytania, jeśli znasz odpowiedz:

czy powyższe oznacza że Fred Gasparach nie przechodzi do projektu Loomis Outdoors?
Rozumiem że stock gwarancyjny to są te blanki które masz akytualnie na składzie - skoro produkacja już się nie odbywa a firma wyprzedała zapasy ?
Czy Loomis Outdoors będzie kontunuował produkcję na mandrelach ATC?

Pozdrawiam

#18 OFFLINE   Łukasz Masiak

Łukasz Masiak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 293 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 11 grudzień 2008 - 23:13

Stock gwarancyjny – w moim wypadku zanim złożyłem jakieś zamówienie , była robiona symulacja tego co sprzedaje się u mnie na rynku (na rok czasu). Tak aby każde zamówienie przychodziło jak najszybciej . Pewna ilość takich blanków została dla mnie przeznaczona na potrzeby gwarancyjne . Wczoraj otrzymałem jedną z takich przesyłek .

Fred nadal pracuje dla ATC , więc nie przeszedł do Loomis Outdoors . Tak jak napisałem narazie ATC kończy nową fabrykę i zastanawiają się nad dalszym kierunkiem firmy . Od tego kierunku będzie też zależało czy będę dalej współpracował z ATC.

Loomis outdoors jest w posiadaniu Mandreli ATC i Shikari –i przynajmniej na polski rynek będzie produkowało takie same modele jak dotychczas w ATC.
Więcej informacji na temat projektu Boba nie mogę udzielić , przynajmniej na razie .

Pozdrawiam


Łukasz


#19 OFFLINE   Bezel

Bezel

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 404 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 12 grudzień 2008 - 17:48

Dobrze wiedzieć, bo jak zajrzę do szafy to atc, atc a tam w kącie... a tez atc :mellow: tylko wędki gościnnie przebywające są jakieś inne.


Uff, to samo mam ATC i ATC a za rok... też ATC <_<


#20 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4432 postów

Napisano 13 grudzień 2008 - 11:55

[quote]
Dobrze wiedzieć, bo jak zajrzę do szafy to atc, atc a tam w kącie... a tez atc :mellow: tylko wędki gościnnie przebywające są jakieś inne.
[/quote]

Uff, to samo mam ATC i ATC a za rok... też ATC <_<

[/quote]


Witam,

Polecam przeczytac watek. ATC to chyba to nie bedzie. Bardziej Loomis Outdoors.

Bujo





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blanki, blank, atc, shikari

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych