Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędki Flagman/Azura

wędki spinning sprzęt

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   cobrax

cobrax

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 240 postów
  • LokalizacjaŁaskarzew
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Połeć

Napisano 24 styczeń 2021 - 15:12

Ktoś używa tej wędki?
Jakaś opinia o faktycznym CW, akcji, czułości itp...
Myślę o zakupie do przynęt do 2 cali na główkach do 2 gram.
Raczej typowo pod okonie. Mam możliwość zakupu na Ukrainie w dobrej cenie. U nas cena trochę powala.
https://www.glinywed...zura-epica.html
  • Andżej lubi to

#2 OFFLINE   kondzit@wp.pl

kondzit@wp.pl

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 85 postów

Napisano 25 styczeń 2021 - 18:00

Też chętnie poznam opinie na temat tego kija.
  • Andżej lubi to

#3 OFFLINE   Voiteh

Voiteh

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 774 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Wojtek

Napisano 25 styczeń 2021 - 20:11

Ktoś używa tej wędki?
Jakaś opinia o faktycznym CW, akcji, czułości itp...
Myślę o zakupie do przynęt do 2 cali na główkach do 2 gram.
Raczej typowo pod okonie. Mam możliwość zakupu na Ukrainie w dobrej cenie. U nas cena trochę powala.
https://www.glinywed...zura-epica.html

 

niech zgadnę, https://www.flagman.kiev.ua/? 

 

to radziłbym Ci kolego,udać się do sklepu osobiście,sam zamawiałem tego kija od nich (dzięki uprzejmości kolegi Turik,za co mu bardzo dziękuje),niestety trafiła mi się jakaś powystawowa sztuka (odbarwienia i porysowany blank) i musiałem odsyłać,a potem musiałem trochę poczekać na zwrot gotówki,nie chciałem drugi raz ryzykować,sam szukałem opini na temat tego kija i znalazłem tylko to:

 

 

jak pod okonia to może ten Major Craft by Ci podeszedł:

 

https://www.flagman.....8-10g/p217865/


Użytkownik Voiteh edytował ten post 25 styczeń 2021 - 20:15

  • Andżej lubi to

#4 OFFLINE   cobrax

cobrax

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 240 postów
  • LokalizacjaŁaskarzew
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Połeć

Napisano 26 styczeń 2021 - 13:06

Dokładnie z Flagmana. z resztą to jest ich marka.

Ciekawe co piszesz. Wygląda na to że jest to wyprzedaż.

Zastanowię się czy się skusić.



#5 OFFLINE   kondzit@wp.pl

kondzit@wp.pl

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 85 postów

Napisano 04 luty 2021 - 13:55

Przyszły do mnie więc podzielę się spostrzeżeniami. Mam 2 wersję 70 1-3g oraz 73L do 10g. Dłuższa w rzeczywistości ma dłuższy dolnik i efektywna długość praktycznie taka sama.
Ale do meritum: krótki filmik z czym na wzór przeciwwagi. Daiwa nija 1000lt wyważa idealnie. Bardzo wygodny uchwyt z częściowo odkrytym blankiem. Doskonała transmisja. Kijek wy właściwie opisany do 3g. Dołu nie sprawdzałem bo nie ma warunków. Główka 2g plus tanta 1.5 cala. Szczytówką ładnie sygnalizuje. Wykonanie pierwszorzędne. Przelotki małe, równo osadzone. 8dec906cf2d747fac8295e376915123a.jpg78d3d7ec70b47db2f61f464f44564c61.jpg4a98b46392b5753b0f2b2c6a5d721f9d.jpg91e005a7dbe760ec2d705b15f0003708.jpg6ef4a19412a893a82ee900187998ea57.jpg5a3c5f40e52e16832e8f323733e403fe.jpg1019b83900d896035ea9abe9ab4e1405.jpg
  • cobrax i Andżej lubią to

#6 OFFLINE   kondzit@wp.pl

kondzit@wp.pl

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 85 postów

Napisano 04 luty 2021 - 13:56

Mam też filmik z pracy tych 2 kijków na sucho. Ale ważą za dużo
  • cobrax lubi to

#7 OFFLINE   cobrax

cobrax

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 240 postów
  • LokalizacjaŁaskarzew
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Połeć

Napisano 04 luty 2021 - 16:40

Super, dzięki za opinię.

Jakbyś mógł to podeślij mi filmiki na maila cobrax00@gmail.com.



#8 OFFLINE   cobrax

cobrax

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 240 postów
  • LokalizacjaŁaskarzew
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Połeć

Napisano 08 luty 2021 - 18:43

Po zdjęciach i filmikach od kolegi kondzit@wp.pl postanowiłem zakupić sobie ten kijek. Niestety chyba przed początkiem okresu ochronnego okonia nie dam rady jej wypróbować. Wymyśliłem sobie że kij będzie współpracował z sephią na którą mam zamiar nawinąć Momoi Soflex fluorocarbon 0.128.
  • kondzit@wp.pl lubi to

#9 OFFLINE   cobrax

cobrax

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 240 postów
  • LokalizacjaŁaskarzew
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Połeć

Napisano 02 kwiecień 2021 - 19:12

Testy kija trochę się opóźniły z przyczyn różnych. Wczoraj i dziś postanowiłem oddać nim pierwsze rzuty. Użyłem plecionki Azura Safina 0.4 PE. Początkowo łowiłem na 2 gramach i jest to waga dobrze wyczuwalna. 3 gramy plus 2 cale myślę że na luzie kij ogarnie. Jest trochę mocniejszy niż się spodziewałem. Dość szybki. Na tyle że miałem obawy o trzymanie ryby ale spadów nie zaliczyłem. Jest piekielnie czuły. Do dłubania białorybu jednak bym nie polecił. Dość szybki przyrost mocy raczej by odebrał przyjemność. Super kij do sportowego łowienia okoni obciążeniem 1 do 3 gram. Czyli coś czego szukałem.
  • xyzzvpc i Andżej lubią to

#10 OFFLINE   kondzit@wp.pl

kondzit@wp.pl

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 85 postów

Napisano 02 kwiecień 2021 - 19:47

Testy kija trochę się opóźniły z przyczyn różnych. Wczoraj i dziś postanowiłem oddać nim pierwsze rzuty. Użyłem plecionki Azura Safina 0.4 PE. Początkowo łowiłem na 2 gramach i jest to waga dobrze wyczuwalna. 3 gramy plus 2 cale myślę że na luzie kij ogarnie. Jest trochę mocniejszy niż się spodziewałem. Dość szybki. Na tyle że miałem obawy o trzymanie ryby ale spadów nie zaliczyłem. Jest piekielnie czuły. Do dłubania białorybu jednak bym nie polecił. Dość szybki przyrost mocy raczej by odebrał przyjemność. Super kij do sportowego łowienia okoni obciążeniem 1 do 3 gram. Czyli coś czego szukałem.

A ja ze znajomym mieliśmy okazję przetestować Azura epica zarówno na psragach jak i białej rybie. Pstrągi wymagały obciążenia 1g na czuburaszce plus tanta 40mm i dawał radę. Plecionki używane przez nas to intech 0.3 oraz daiwa 0.2. Mamy podobne odczucia, że kij ma zapas co do górnej granicy rzutu. Rzucaliśmy też małym wahadełkiem pstrągowym 3.5g na pełnym komforcie. Kij szybki i wymaga przyzwyczajenia. Początkowo za szybko zacinalismy. Był też przyłów karpia ok 1.5kg.

Natomiast zupełnie przez przypadek polowiliśmy na microjig ok 1g jaziki. Na małej rzece. Nie wymagała ona dalekich rzutów ale czucie i transmisja super. Foto z inną wędka ale rozmiar ryb ten sam. I odczucia mieliśmy bardzo pozytywne. Jig fajnie tańczył w wodzie. Dawały też małe okonie.

Mam też Azura do 10g. Testowałem ja na pstrągach. Kij nieco wolniejszy ale ładnie gaśnie. Akcja bardziej spolegliwa. Ładnie otrzyma rybę. Ma nieco dłuższy dolnik, a cała wędka nieznacznie dłuższa od wersji do 3g. Obciążenie podobne 1g chusteczki + przynęty oraz blaszka 3.5g. świetna transmisja pozwala wyczuć najdelikatniejsze puknięcia. Zestaw trochę był źle skomponowany bo mailem plecionkę jmc 0.8.

Podsumowując kije specyficzne ale przyjemne w użyciu. Dla świadomych oczekiwań wędkarzy otworzą niejedną wodę. Kij do 3g to kosa okoniowa z opcją polowania na białoryb. Kij do 10g muszę sprawdzić na kleniach 96085ad9ca1d433e7f2b97fe57fa3439.jpg298e46e38f0a97945dd3a80f01241b6b.jpg9b3229e9eba89a71e513c623b819bdcc.jpg
  • cobrax i Andżej lubią to

#11 OFFLINE   Andżej

Andżej

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 488 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 27 styczeń 2023 - 00:28

Sprzęt Flagmana/Azury wydaje się być dość ciekawą alternatywą dla rodzimych marek, jednak w polskim internecie zbyt wiele informacji o nim znaleźć się nie da.
Może w tym miejscu moglibyśmy zamieszczać recenzje/opinie/pytania dotyczące tego sprzętu?

Trzeba im oddać, ceny mają przyzwoite i potrafią się wpasować w ciekawe nisze.
Np. wędki Areata do 2,5g (choć ten to już przegięcie) i 3,5g to bardzo delikatne, cieniutkie, lejące się kijki pod bardzo delikatne łowienie małych rybek i nie kosztują 400+zł, a przy tym niejednego wędkarza nauczą, że na okonia i białoryb nie potrzeba XXX fasta.

Mnie osobiście bardzo ciekawi seria Azura Safina-X, a konkretniej jej niższy zakres wagowy. Wędek uczciwie do 4-6g na Polskim rynku jest stosunkowo niewiele i każda kolejna pozycja jest mile widziana.
Co tam mamy? Toray 40T, jednostopkowe przelotki Webo i blanki z oplotem krzyżowym.
Kijki prezentują się tak:
do 4g tubular, 193cm długości - brzmi jak b. fajna okoniówka do brodzenia.
do 5g wklejka 2,28m długości - kolejny ciekawy kijek, znów jako zastosowanie widzę łowienie poważniejszego okonia, ale to zgadywanki, bo takie wędki często są do 5g, ale jak się próbuje rzucić 1,5g, to współpracują słabo, za to ładnie rzucają 8-9 :)
do 6g tubular 2,13m długości - w teorii znów uniwersalna okoniówka, pytanie, jak wygląda dół. Znam kije do 6g, które są wykorzystywane, by rzucać 20 i działa to dobrze. Ale jeśli ten jest prawidłowo opisany - to kolejna bardzo ciekawa, całoroczna wędka na mniejsze drapieżniki.

Może mieliście z nimi do czynienia?



 



#12 OFFLINE   kondzit@wp.pl

kondzit@wp.pl

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 85 postów

Napisano 27 styczeń 2023 - 08:11

Flagman Azura Epica

W dwóch wariantach: 1-3g 213cm oraz do 10g 222cm

Producent opisuje je jako kije uniwersalne. Wiemy wszyscy że takich kijów nie ma przecież. A jednak. Ale potwierdzę że kije zaskakują. Nie spotkałem tak wszechstronnych wędek do tej pory. 

 

1-3g 213cm waga 99g 2 sekcje

Dobrze opisany kij. Praca progresywna. Pewnie trzyma rybę. Ładnie idzie w parabolę. Węgiel wysoki czucie dobre (40T), przelotki fuji torzite. Sprawdza się na paszkach i okoniach. Ale białoryb też ogarnia. Tubular fajnie obsługuje microjig (od ok 0,6g był komfort) ale też małe blaszki czy gumy. Optymalnie pracuje w swoim zakresie. To taki uniwersał na krótko i lekko. W wericalnym łowieniu z łodzi główka 5g z jaskółkami też ogarnie. Szybka jest. Dość ciężka. Dolnik zakończony stalowym pierścieniem do wyważenia. Ale nie męczy. 
 
 
wersja do 10g długość 222cm waga 109g 2 sekcje
Nie ma opisanego dołu ale startuje od ciężary 1,5-2g (główka + guma), wg mojej klasyfikacji to kij bardziej na klenia ale to subiektywne odczucie. Znacznie miększy, bardziej  mięsisty. Kompontety te sam oczywiście. łowiłem tym paszoki, okonie i klenie (choć tych się dopiero uczę). Dobrze wyważony, spokojnie obsłuży woblery wirówki i gumy. Producent pisze że ogarnie pstrąga i małego sandacza. Mocy wystarczy. 
 
z plusów: doskonałe czucie, szybkie ale mięsiste blanki, krótkie  dolinki i dobre wyważenie. 
z minusów to black piano na rękojeści i zimny uchwyt, waga - mogłoby być parę gramów mniej. Wysoka cena i trudna dostępność. 

Użytkownik kondzit@wp.pl edytował ten post 27 styczeń 2023 - 08:13

  • Andżej lubi to

#13 OFFLINE   Gnat

Gnat

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 227 postów
  • LokalizacjaLegnica

Napisano 27 styczeń 2023 - 09:17

@Andżej

 

A Ty wiesz gdzie można zakupić ten model Azura Safina-X AZSF-70UL ? Mógłbym się do niej przymierzyć. Czy ktoś może wie gdzie jest taki model dostępny ?



#14 OFFLINE   Andżej

Andżej

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 488 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 27 styczeń 2023 - 09:19

@Andżej
 
A Ty wiesz gdzie można zakupić ten model Azura Safina-X AZSF-70UL ? Mógłbym się do niej przymierzyć. Czy ktoś może wie gdzie jest taki model dostępny ?


Być może w lutym-marcu w Krokodylu będzie we Wrocławiu, ale też możliwe, że niezbyt dobrze słuchałem :)

#15 OFFLINE   Andżej

Andżej

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 488 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 27 styczeń 2023 - 12:22

Flagman Azura Epica
W dwóch wariantach: 1-3g 213cm oraz do 10g 222cm.(...)


Bardzo dziękuję za wyczerpujący opis, bardzo ciekawe wędki!
Czyli ten kijek do 3g realnie 4g na luzie obsługuje i ma zapas mocy, jak trzeba coś wytargać nad zielskiem..
Nie wiedziałem, że wczesniej już o tych kijach tyle pisano, widzę, że dobry moderator połączył tematy i teraz mój 1. post wypada dziwnie, bo jest pośrodku dyskusji.

Wygląda na to, że jak się wojna skończy, będę musiał się kopnąć do Kijowa po wędkę, bo ceny u nas są kontrowersyjne :P

#16 OFFLINE   gienio08

gienio08

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 21 postów

Napisano 27 styczeń 2023 - 16:00

Witam,gdzie można kupić ten kijek do 3g?

#17 OFFLINE   Andżej

Andżej

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 488 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 27 styczeń 2023 - 16:06

Witam,gdzie można kupić ten kijek do 3g?

No i tu jest problem, bo na ten moment chyba nigdzie, a wydaje się to super sprzęt do polowania na klenie i okonie - rzuci małą przynętą, a wytarga dużą rybę.


W Czechach jest: https://www.rco-fish...-epica-213m1-3g

No i na Ukrainie :)

Użytkownik Andżej edytował ten post 27 styczeń 2023 - 16:07


#18 OFFLINE   cobrax

cobrax

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 240 postów
  • LokalizacjaŁaskarzew
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Połeć

Napisano 27 styczeń 2023 - 18:25

Na oficjalniej stronie Flagmana już Epica nie jest dostępna. A kijek zacny. Uważam że znalazłem swoją idealną okoniówkę. Tym bardziej że nie łowię raczej ciężej niż 3 gramy. Najczęściej to gram lub półtora. Pierwszą Epicę przypadkiem złamał mi kolega. Skrócił o jakieś 3 cm. Wkleiłem przelotkę i łowię tym kijem. Jednak dokupiłem też drugą sztukę. To o tyle specyficzny kij że właśnie te ostatnie centymetry pozwalają ładować te najniższe gramatury. Skróconą sztukę wykorzystuję do dropa.


  • strary i Andżej lubią to





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: wędki, spinning, sprzęt

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych