Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Siedmiu Wspaniałych - Trudny Wybór .


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
60 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15584 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 13 październik 2012 - 21:55

Ja już miałem kupować tego Rarenium w wersji 5000 bo waga akurat (320 gram) i bebechy mocniejsze niż w wersji 4000 ale sobie chyba odpuszczę.

#42 OFFLINE   rekin175

rekin175

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 242 postów
  • LokalizacjaZgorzelec

Napisano 13 październik 2012 - 22:26

Dobrze zrobisz .

#43 OFFLINE   steniu7

steniu7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 68 postów
  • LokalizacjaŚwiebodzin
  • Imię:Henryk
  • Nazwisko:Stencel

Napisano 20 październik 2012 - 20:37

Witam.Bierz ticę cała reszta przy niej to patatajki.

#44 OFFLINE   rekin175

rekin175

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 242 postów
  • LokalizacjaZgorzelec

Napisano 21 październik 2012 - 09:30

Tym razem kupiłem Daiwe Caldie 2012 , mam nadzieje że się nie zawiodę .

#45 OFFLINE   steniu7

steniu7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 68 postów
  • LokalizacjaŚwiebodzin
  • Imię:Henryk
  • Nazwisko:Stencel

Napisano 21 październik 2012 - 10:00

Witam.Niestety po roku intensywnego łowienia zacznie ząbkować.

#46 OFFLINE   rekin175

rekin175

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 242 postów
  • LokalizacjaZgorzelec

Napisano 21 październik 2012 - 10:29

Witam.Niestety po roku intensywnego łowienia zacznie ząbkować.


Jaki rozmiar młynka , do jakich przynęt mniej więcej używałeś . Mi służyć ma do średniego spina sparowany z kijem 5.5g-21.5g

#47 OFFLINE   steniu7

steniu7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 68 postów
  • LokalizacjaŚwiebodzin
  • Imię:Henryk
  • Nazwisko:Stencel

Napisano 21 październik 2012 - 10:56

Używanie jak używanie,naprawiam sporo kołowrotków,i z dajwami,głównie tymi nowymi zawsze jest tak samo.

#48 OFFLINE   steniu7

steniu7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 68 postów
  • LokalizacjaŚwiebodzin
  • Imię:Henryk
  • Nazwisko:Stencel

Napisano 21 październik 2012 - 10:58

Nie dotyczy to oczywiście starszych ,jak np.emblem i całej jego rodziny.

#49 OFFLINE   muniek

muniek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 67 postów

Napisano 21 październik 2012 - 12:06

Wytłumaczy mi ktoś na czym polega różnica między slammerem wyprodukowanym na rynek amerykański, a tym na europejski?

#50 OFFLINE   rekin175

rekin175

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 242 postów
  • LokalizacjaZgorzelec

Napisano 21 październik 2012 - 12:46

Używanie jak używanie,naprawiam sporo kołowrotków,i z dajwami,głównie tymi nowymi zawsze jest tak samo.

Czyli masz na myśli ząbkowanie ?

#51 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2064 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Robert

Napisano 23 październik 2012 - 22:30

Nie chcę być uznany za nieproszonego gościa ale w tym temacie nieco dziwi mnie, że nie uwzględniono nic ze stajni Penna. - np Battla, Conquera czy najnowszego Spinfishera V (wczoraj go odebrałem prosto z USA i jestem od wrażeniem, choć to raczej sprzęt do cięższego spiningu). Kołowrotki tej firmy, z nieznanych mi przyczyn są ewidentnie niedoceniane w Polsce, a charaktreryzują się prostą, niezawodną i bardzo solidną konsrukcją. Moim zdaniem szczególnie Spinfisher V (konstrukcja nowa, debiutująca od początku października tego roku) zasługuje na szczególną uwagę, choć wiadomo, że jak każda nowość stanowi jednak zagadkę. Polecam uwadze wątek na tym forum dot. tego kołowrotka p/t "Nowy Penn Spinfisher V". To tylko głos w dyskusji bo Kolega już wybrał. RB.

#52 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2064 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Robert

Napisano 23 październik 2012 - 22:44

Wytłumaczy mi ktoś na czym polega różnica między slammerem wyprodukowanym na rynek amerykański, a tym na europejski?


Pewności nie mam ale zdaje się, że chodzi o system mocowania na kiju. Amerykańskie Slammery, zwłaszcza te w dużych rozmiarach podobno nie zawsze pasują do europejskich wędek - za szeroka stopka. Nie wierz natomiast w mity, podtrzymywane przez niektórych, dotyczące miejsca produkcji - jakoby amerykańskie Slammery nie były montowane w Chinach. Otóż spośród spiningowych kołowrotków tej firmy jedynie model Torque (cena u nas ok.2000 zł.), typowy, duży morski kołowrotek jest sygnowany jako "made in USA". Reszta to Chiny ale należy rozsądnie do tego podchodzić bo wysoka ocena produktów zdaje się wskazywać, że kontrola jakości azjatyckiego zakładu nie jest jedynie formalna. Mam nowego Spinfishera V 3500 i Battla 3000 i uważam, że to kołowrotki bardzo wysokiej jakości. RB.

#53 OFFLINE   Piotreq

Piotreq

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 426 postów
  • LokalizacjaPłock

Napisano 24 październik 2012 - 11:58

A kolega @robert.bednarczyk poleca tego Spinfishera tylko na podstawie oględzin wizualnych rozumiem, zero kręcenia nad wodą pod obciążeniem, w trudnych warunkach, tylko kupiłem mam to warto go polecić, chyba nie tędy droga ;) Też posiadam Penna (Sargusa) od ponad 3 sezonów i dopiero przełowienie nim kilkuset godzin pozwala mi na obiektywną opinię o wytrzymałości, jakości nawoju czy precyzji hamulca wydać, jak na razie pozytywną, choć małe wady też mi się trafiły (wypadła sprężyna od kabłąka) no i realnie patrząc praca nie jest idealnie maślana ale taka być nie mogła :)

#54 OFFLINE   muniek

muniek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 67 postów

Napisano 24 październik 2012 - 12:41

@robert.bednarczyk
Tak tylko skąd taka różnica w cenie? Jak to wytłumaczyć?
W Polsce nowy penn slammer 260 można już kupić za ok.350 zł, a w USA w bassiepro cena to 139$.

Użytkownik muniek edytował ten post 24 październik 2012 - 12:48


#55 OFFLINE   pepe_79

pepe_79

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 671 postów
  • LokalizacjaBełchatów
  • Imię:Paweł

Napisano 24 październik 2012 - 12:56

Produkcja w Chinach to tańsza produkcja... a jak tańsza produkcja to i sam produkt tańszy. Poza tym "Made in USA" to "prestiż", a "Made in China" to dziadostwo... Taki stereotyp utarł się zaraz po rozpoczęciu produkcji w Chinach (pewnie nie bez przyczyny...). Obecnie nie znajdziesz w żadnym sklepie Slammera "Made in USA". Ja mam kilka Slammerów i wszystkie są chińskie. Co mam powiedzieć... no działają, w żadnym awarii jeszcze nie stwierdziłem. Trzeba mieć świadomość, że Slammer to wół roboczy, nie straszny mu piach czy błoto. Nie mnij jednak nie uświadczysz w nim super maślanej pracy jak w wyższych modelach Shimano. Co do stopki to w porównaniu do odpowiedników innych producentów mają zdecydowanie większą.

Użytkownik pepe_79 edytował ten post 24 październik 2012 - 12:57


#56 OFFLINE   muniek

muniek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 67 postów

Napisano 24 październik 2012 - 13:10

"Tańszy ma przekładnię z brązu, a droższy z fosfor brązu."
Taką znalazłem teraz opinie, ale nie wiem ile w tym prawdy. Fakt, że teraz to tylko zostaje Made in China...

#57 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2064 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Robert

Napisano 24 październik 2012 - 14:23

A kolega @robert.bednarczyk poleca tego Spinfishera tylko na podstawie oględzin wizualnych rozumiem, zero kręcenia nad wodą pod obciążeniem, w trudnych warunkach, tylko kupiłem mam to warto go polecić, chyba nie tędy droga ;) Też posiadam Penna (Sargusa) od ponad 3 sezonów i dopiero przełowienie nim kilkuset godzin pozwala mi na obiektywną opinię o wytrzymałości, jakości nawoju czy precyzji hamulca wydać, jak na razie pozytywną, choć małe wady też mi się trafiły (wypadła sprężyna od kabłąka) no i realnie patrząc praca nie jest idealnie maślana ale taka być nie mogła :)


Co do Spinfishera V to tak jak pisałem w temacie jeszcze wody nie widział i na opinie czas przyjdzie za jekieś pół roku. Natomiast Battla 3000 mam już nieźle przećwiczonego i uważam że to bardzo dobry kołowrotek - oczywiście ciężko dzis powiedzieć ile lat posłuży ale gdybyśmy czekali na oceny po latach to ryzykujemy, że określony model wyjdzie z produkcji ;) . Syn użytkuje Sargusa ale dość krótko. Póki co wszystko ok.Wracajac jednak do Spinfishera V - wiadomo, że przy zakupie, zwłaszcza całkowitej nowości (a taką jest ten kołowrotek) podejmujemy pewne ryzyko. Jednak chyba także gdy już widzieliśmy i użytkowaliśmy parę kołowrotków i ogladamy ten nowy (choćby w sklepie) to potrafimy zwrócić uwagę na szereg istotnych elementów konstrukcyjnych wskazujących czy producent się postarał czy nie. Moim zdaniem, te wstepne oględziny (o czym obszernie pisałem na forum w temacie) wskazują jednoznacznie, że mamy do czynienia z dobrym, a może i bardzo dobym sprzętem. Sporo już o tym, pisałem więc nie ma sensu się powtarzać. Spinfisher V to ewidentnie, z założenia, model z wyższej półki niż Sargus czy Battle, co oczywiście powinno, choć nie musi przełożyć się na jego praktyczną przewagę nad dwoma wyżej wskazanymi i wieloma innymi kołowrotkami. Ja po prostu chciałem podzielić sie z Kolegami refleksją, że może warto brac go pod uwagę. Ostatecznie kazdy dokona wyboru według własnych preferencji. Pozdrawiam serdecznie. RB.

#58 OFFLINE   Wilku82

Wilku82

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 36 postów

Napisano 10 październik 2016 - 23:57

Podepne się do tematu. Mam w moim budżecie dwa typy mianowicie Luviasa 2014 i Twin Power 2015 i Caldię Z limited edyszyn. Który brać?

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka

Użytkownik Wilku82 edytował ten post 11 październik 2016 - 00:02


#59 OFFLINE   Wilku82

Wilku82

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 36 postów

Napisano 11 październik 2016 - 11:35

Podepne się do tematu. Mam w moim budżecie dwa typy mianowicie Luviasa 2014 i Twin Power 2015 i Caldię Z limited edyszyn. Który brać?

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka

Nie dało się edytować posta. Wyboru dokonałem sam. Dzięki !!



#60 OFFLINE   Voiteh

Voiteh

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 774 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Wojtek

Napisano 11 październik 2016 - 11:44

Nie dało się edytować posta. Wyboru dokonałem sam. Dzięki !!

 

I co wybrałeś?






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych