Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

[Artykuł] Sahara, kraina wędkarskich marzeń.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
46 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 27 luty 2023 - 20:57

Kuba a ten Czeczen to z których był, ruski od Kadyrowa czy antyruski od Maschadowa ?

Zwykły ziomek, na oko miedzy 20 a 25 lat. Nie wypytywałem o jego poglądy a i czasy były jednak trochę inne.



#22 OFFLINE   Mekamil

Mekamil

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2889 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Kamil

Napisano 01 marzec 2023 - 10:15

W końcu miałem czas przeczytać. Absolutnie niezwykły artykuł, może mniej wędkarski niż tytuł sugeruje, ale jak bardzo skłaniający do przemyśleń. Dziękuję Ci, że go napisałeś i wrzuciłeś!


  • Kuba Standera lubi to

#23 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2738 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 02 marzec 2023 - 19:45

Dzięki Kuba. Fajnie napisane, z przyjemnościa i zaciekawieniem przeczytałem. Inny świat. Zupełnie nie moje klimaty. Za gorąco i za sucho, że nie wspomnę, o kulturze arabskiej, z którą nie jest mi po drodze. Ale rozumiem, że każdy ma swojego bzika ;)


  • Kuba Standera i peresada lubią to

#24 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 02 marzec 2023 - 20:19

Ja za to uwielbiam ten klimat, jedzenie i atmosferę.

Dziubię drugą część, tam bardziej pozytywnie będzie


  • lukomat i Krzysiek P lubią to

#25 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18578 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 marzec 2023 - 20:26

żarcie jest spoko moim zdaniem. Ale jedna rzecz mnie nurtuje - to na koniec, jak już się dowiedzieliście gdzie trzeba łowić, nie połowiliście mimo wszystko ? Dlaczego ? Bo tego nie zrozumiałem z końcówki artykułu. Liczyłem na happy end iż coś rzutem na taśmę wpadło.


  • Kuba Standera lubi to

#26 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4545 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 02 marzec 2023 - 20:35

Jest potężna moc w takich wyprawach 💪 Czy to na ryby czy w innym celu. Na pewno przeczytam minimum 3 razy. Dzięki za wpis.
  • Kuba Standera i strary lubią to

#27 OFFLINE   zeralda

zeralda

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 366 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 03 marzec 2023 - 11:11

Mam inne wspomnienia z Maroka, pewnie dlatego, że poruszaliśmy się samochodem i raczej w te polecane miejsca (omijaliśmy tzw. bidonville'e / arabskie fawele).

Podróż na rowerze / pieszo to jednak inna para kaloszy..


  • Kuba Standera lubi to

#28 OFFLINE   Krzysiek P

Krzysiek P

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 459 postów
  • LokalizacjaŁódź/Sieradz
  • Imię:Krzysiek
  • Nazwisko:P.

Napisano 03 marzec 2023 - 20:32

Super Kuba!!! Masz "lekkie" pióro, twarde 4litery i żelazny charakter. Szacun.
Dawaj wiecej !
  • Kuba Standera i GroPerch lubią to

#29 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4889 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 04 marzec 2023 - 07:05

Jak zeppelinowski "Immigration song".. tyle, że bez muzyki, no i rzecz nie o Vikingach  :) Najgorsze co człowieka może spotkać, to zasiąść z pilotem przed tv lub umrzeć dla świata z lada powodu..


  • Kuba Standera, Krzysiek P i S.N. lubią to

#30 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 04 marzec 2023 - 13:26

żarcie jest spoko moim zdaniem. Ale jedna rzecz mnie nurtuje - to na koniec, jak już się dowiedzieliście gdzie trzeba łowić, nie połowiliście mimo wszystko ? Dlaczego ? Bo tego nie zrozumiałem z końcówki artykułu. Liczyłem na happy end iż coś rzutem na taśmę wpadło.

Jak zawsze nad oceanem, w złym miejscu o złej porze. Zrozumienie jak z pływem przemieszczają się ryby zajęło nam zbyt długo. Najlepsze miejsce miał obstawione Ali, ostatniego dniach nas zgarnął do siebie. Wcześniej było nam zwyczajnie głupio wtrynić się mu na jego miejscówkę, na której łowi ze swoimi klientami. Plus mieliśmy "gwarancje" od Karima i znajomych że część plaży, na której łowimy jest najlepszą z możliwych, a że nie łowią tam inny to "co oni mogą wiedzieć, ja jestem najlepszym wędkarzem na tej pustyni".
Inna sprawa, że palometony tam łowi się zupełnie inaczej niż tutaj, wymagało to trochę zmian w głowie żeby do nich się dobrać rok później

#31 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18578 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 marzec 2023 - 14:45

No właśnie o ten ostatni dzień pytam, jak już Was Ali zgranął bo klienci się wyłowili - nic nie pykło ?


  • Kuba Standera lubi to

#32 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2289 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 04 marzec 2023 - 19:47

Tutaj nie mogę się zgodzić. Mieszkam w otoczeniu "onych" i nie spotkałem się ani raz z przejawami agresji. To są moi sąsiedzi i dogadujemy się (no, z moim hiszpańskim na migi) całkiem ok. To są jakieś dziwne lęki jakie mamy przed obcymi i obcą kulturą. Naprawdę da się dogadać, zakumplować i wspólnie żyć.

 

o ile sameu zupełnie sie nie zgadzam z teza ze można sie dogadać razem żyć ect. to ciesze sie sie ze Wam się tam uklada

pozdrowka


Użytkownik peresada edytował ten post 04 marzec 2023 - 19:48

  • Kuba Standera lubi to

#33 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 05 marzec 2023 - 14:53

Mam inne wspomnienia z Maroka, pewnie dlatego, że poruszaliśmy się samochodem i raczej w te polecane miejsca (omijaliśmy tzw. bidonville'e / arabskie fawele).

Podróż na rowerze / pieszo to jednak inna para kaloszy..

Tak, docierasz do zupełnie innych rejonó, po za "dekoracje" przygotowane dla turysty


  • zeralda lubi to

#34 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 05 marzec 2023 - 14:54

Jak zeppelinowski "Immigration song".. tyle, że bez muzyki, no i rzecz nie o Vikingach  :) Najgorsze co człowieka może spotkać, to zasiąść z pilotem przed tv lub umrzeć dla świata z lada powodu..

Pirat to w sumie też po częsci wiking, no nie? :D

Właśnie przed tą śmiercią z bezaktywności uciekam :D



#35 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 05 marzec 2023 - 14:55

No właśnie o ten ostatni dzień pytam, jak już Was Ali zgranął bo klienci się wyłowili - nic nie pykło ?

Niestety, było już po "akcji", tam łowienie to okolice 10-13, max 14 a popołudniem akcja cichnie.

Niedługo będzie gotowa druga część, tym razem jak mieszaną wielonarodową ekipą pojechaliśmy do Aliego i udało się "rozbić bank". Musze tylko wygrzebać się z nowego przedsięwzięcia i skończyć ten tekst :D


Użytkownik Kuba Standera edytował ten post 05 marzec 2023 - 14:59

  • Friko lubi to

#36 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 05 marzec 2023 - 14:58

o ile sameu zupełnie sie nie zgadzam z teza ze można sie dogadać razem żyć ect. to ciesze sie sie ze Wam się tam uklada

pozdrowka

Myślę że duzo zależy od tego jakiie podejscie mają ludzie. W naszym bloku dobre 40-50% jest z Maroka, mnóstwo mieszanych małżeństw. Dzieciaki bawią się razem, ludzie spędzają czas razem, naprawdę wygląda to na dość harmoniczne życie, choć oczywiscie rozumiem, że jako "gringo" widzę tylko pierwszą/drugą warstwę tego co się dzieje i subtelnych interakcji nie ogarniam jeszcze zupełnie.

Pozdrowienia!



#37 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2289 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 05 marzec 2023 - 16:59

Jasna sprawa. Nie chcę to wchodzić w dewagacje, bo temat integrowania się ludzi z różnych części świata i kultur bo dla mnie sprawa za skaplikowana i niech zajmują się tym ludzie którzy znają temat lepiej. Moje doswiadczenie z czasu kiedy mieszkałem otoczony masa ludzi z Azji są zupełnie inne.
Ostracyzm, pomaganie tylko "swoim" ect.
Chociaż wszytko raczej nie naznaczone agresja a raczej takie" passive agressive"
Nie czułem zupełnie harmonii o której piszesz i między innymi dlatego przeniosłem się z powrotem do prowincji/okolicy bardziej bliskiej mi kulturowo i etnicznie. Oczywiście populacja jest tu również zróżnicowana ale w bardziej chyba zrównoważony sposób. Taka moja osobista obserwacja.
Pozdrowka

Sent from my SM-G781W using Tapatalk
  • Kuba Standera i strary lubią to

#38 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4889 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 21 marzec 2023 - 07:38

Wielokulturowość to była dawno temu, bez religii to jest tylko nieskończenie nędzne multikulti, szara masa bez właściwości, w ciągłym pościgu za tzw dobrym życiem. Prawdziwych Maurów już nie ma, ale wspomogłeś to miejsce własna fantazją  :)   


  • Kuba Standera i zlotowlosy lubią to

#39 OFFLINE   para bellum

para bellum

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 53 postów

Napisano 06 kwiecień 2023 - 13:30

No i gdzie pt.2?
  • Friko i Kuba Standera lubią to

#40 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 07 kwiecień 2023 - 15:38

Wielokulturowość to była dawno temu, bez religii to jest tylko nieskończenie nędzne multikulti, szara masa bez właściwości, w ciągłym pościgu za tzw dobrym życiem. Prawdziwych Maurów już nie ma, ale wspomogłeś to miejsce własna fantazją  :)   

Maurów może nie, tuaregowie mają jednak się całkiem dobrze i wreszcie wychodzą spod arabskiego buta, zaczyna się pojawiać szerzej ich kultura. Tożsamość mają bardzo mocną






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych