Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Centralna Baza Danych PZW


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   spinnbait

spinnbait

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 52 postów
  • LokalizacjaKraśnik
  • Imię:Paweł

Napisano 13 marzec 2023 - 14:13

Witam,
Na nowej (testowej) stronie pzw.pl, w strefie wędkarza jest (będzie...) możliwość opłacenia składek on-line.

 

post-64249-0-30825200-1678711954_thumb.j

 

Z tego co widać możliwość taka ma na razie tylko Okręg PZW w Białej Podlaskiej.

 

Jest tu ktoś z Białej Podlaskiej, kto skorzystał z takiej opcji? 

Orientujecie się czy to tylko opcja opłacania składek czy szykuje się rewolucja cyfrowa w pzw i rejestr połowów też będzię elektroniczny ?

 

Załączone pliki

  • Załączony plik  pzw.jpg   38,7 KB   22 Ilość pobrań


#2 OFFLINE   selk

selk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 770 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Zbyszek

Napisano 13 marzec 2023 - 14:19

A po co to ?

Przecież i tak wody polskie to przejmą ? Ostatnia szansa wyciągnięcia kasy przy okazji prac nad stroną www ?

Wysłane z mojego motorola edge 30 fusion przy użyciu Tapatalka

#3 OFFLINE   Mysha

Mysha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 974 postów
  • LokalizacjaOstrołęka

Napisano 13 marzec 2023 - 15:53

Kolego @selk jeśli w ciągu roku WP przejmą wody PZW i go zlikwidują, to ufunduję Ci flaszkę kurpiowskiego bimbru i dołożę butelkę świetnych ogórków kiszonych. Jeśli nie, to Ty fundujesz dużą czekoladę Wedla z orzechami laskowymi. Stoi zakład?

Użytkownik Mysha edytował ten post 13 marzec 2023 - 15:54


#4 OFFLINE   selk

selk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 770 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Zbyszek

Napisano 13 marzec 2023 - 16:10

Kolego @selk jeśli w ciągu roku WP przejmą wody PZW i go zlikwidują, to ufunduję Ci flaszkę kurpiowskiego bimbru i dołożę butelkę świetnych ogórków kiszonych. Jeśli nie, to Ty fundujesz dużą czekoladę Wedla z orzechami laskowymi. Stoi zakład?

Ty mnie nie rozumiesz. Na tę stronę jest napewno przetarg i sporą kasę wydano - znam takie sprawy z autopsji . Zrobić taką stronę to był czas 3 lata temu. Teraz to jest wywalanie kasy w błoto na coś co na dodatek nie działa i nie będzie. Być może okaże się za rok że przetarg był ustawiony albo firma znajomków prezesa robi bo wygrała przetarg. To się zobaczy i zaznaczam że nie twierdzę że tak jest.
Mnie chodzi o czas kiedy się to wprowadza.

Wody polskie przejmą może całosc za 3 lata ale już lepiej te kasę tam na stronie wód polskich przeznaczyć na robienie strony do płatnosci online. Może być połaczone z obecnymi PZW które się dostosują do pobierania opłat online od razu w tym samym standardzie komunikacyjnym.
Też nie uważam że wody w tym roku to zrobią a może jakiś ułamek dalej zostanie w PZW nawet i za 5 lat

Wysłane z mojego motorola edge 30 fusion przy użyciu Tapatalka

#5 OFFLINE   Wojtek Krasnopolski

Wojtek Krasnopolski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 175 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Wojciech

Napisano 13 marzec 2023 - 16:57

Pomijając aspekt "domniemanych drogocennych zmian na stronie" , przecież płatności online istnieją od kilku lat. Na czym polega nowość ?



#6 ONLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1735 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 13 marzec 2023 - 17:49

Wojtek, na braku konieczności złożenia wizyty skarbnikowi. Chyba coś w podobie jest też w PZW Poznań.



#7 OFFLINE   jachu

jachu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1095 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Skowron

Napisano 13 marzec 2023 - 22:30

Wojtek, na braku konieczności złożenia wizyty skarbnikowi. Chyba coś w podobnie jest też w PZW Poznań.

W O/Poznań tak to wygląda: https://www.pzw.poznan.pl/zezwolenia/ Możliwość opłacenia składki ogólnej i zezwolenia, także okresowego.



#8 ONLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6246 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 14 marzec 2023 - 10:10

I to jest właśnie problem zarządzających PZW. Brak członków, tylko klientela. Nie sposób nie zgodzić się z SOB - "dużo, szybko, tanio, Tesco"   :mellow:


  • krzychun i przemo_w lubią to

#9 OFFLINE   jachu

jachu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1095 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Skowron

Napisano 14 marzec 2023 - 14:02

I to jest właśnie problem zarządzających PZW. Brak członków, tylko klientela. Nie sposób nie zgodzić się z SOB - "dużo, szybko, tanio, Tesco"   :mellow:

Bardzo bym się Bartku zastanawiał, czy zarządzający przypadkiem nie wolą Tescowian? :)



#10 OFFLINE   kacperek993

kacperek993

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 264 postów
  • Imię:Michał

Napisano 14 marzec 2023 - 17:23

I to jest właśnie problem zarządzających PZW. Brak członków, tylko klientela. Nie sposób nie zgodzić się z SOB - "dużo, szybko, tanio, Tesco" :mellow:



SOB nie pisze w ten sposób o zarządzających Pzw, tylko o sponsorach , czyli szarych członkach- nierobach, leniach i darmozjadach.
Chociaż z drugiej strony co SOB miał na myśli , dowiemy się za jakieś 100 lat, jak dobrze pójdzie.

Użytkownik kacperek993 edytował ten post 14 marzec 2023 - 17:27


#11 OFFLINE   Wojtek Krasnopolski

Wojtek Krasnopolski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 175 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Wojciech

Napisano 15 marzec 2023 - 22:22

W Nowym Sączu system "bez wizyt u skarbnika" aktywny jest co najmniej od trzech lat i jako, jak piszecie klientowi nie przeszkadza mi  to działać na rzecz rzeki i ryb :)


  • Hesher lubi to

#12 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4878 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 16 marzec 2023 - 10:33

Zostań w domu, zachowaj dystans, kartą Visa pracuj - nowa, wspaniała wspólnota w działaniu  :)


  • Biesan lubi to

#13 OFFLINE   jachu

jachu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1095 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Skowron

Napisano 16 marzec 2023 - 21:48

Zostań w domu, zachowaj dystans, kartą Visa pracuj - nowa, wspaniała wspólnota w działaniu  :)

Jak wspomniał Wojtek ta możliwość nie jest żadną przeszkodą dla chętnych do działania. Pewnie dla wielu z nich jest ułatwieniem. Nie korzystam, bo jeśli mnie moja sympatyczna pani skarbniczka zaprasza sms-em, to jak bym śmiał odmówić? :) Kiedyś oprócz swojego byłego okręgu opłacałem dodatkowo Zamość i Krosno. Wymagało pewnego zachodu i różnie się kombinowało. Dzisiaj w wielu podobnych przypadkach jest to całkiem proste. 


  • Mysha i Wojtek Krasnopolski lubią to

#14 ONLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6246 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 17 marzec 2023 - 09:56

Oczywiście, że chętnym nie przeszkadza. Jest wyrwanym z kontekstu stowarzyszenia ułatwieniem dla klientów. Jeśli ZG decyduje się na system kliencki, to należałoby dostosować cały system. Przypominam, że opłacenie składki członkowskiej jest deklaracją przynależności do konkretnego koła w obecnym kształcie statutu. A co robią klienci? Opłacając online wybierają pierwsze z góry koło, a to rodzi absurdy. 



#15 OFFLINE   Mysha

Mysha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 974 postów
  • LokalizacjaOstrołęka

Napisano 17 marzec 2023 - 10:26

Nie dajmy się zwariować. Należę do OM. Był też czas kiedy opłacałem Białystok i Olsztyn. Było to upierdliwe, natomiast nie byłem w tych okręgach jedynie klientem. Zarybiałem, odławiałem tarlaki, pilnowałem tarlisk. Więcej uczestniczyłem w życiu okręgu olsztyńskiego, niż w życiu rodzimego koła w Ostrołęce. System kliencki już de facto istnieje. Zbieram składki w moim kole. Aktywnych członków jest może 10 procent. Reszta nie ma nawet pojęcia, że PZW to stowarzyszenie.


  • jachu lubi to

#16 ONLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6246 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 17 marzec 2023 - 11:13

Oczywiście, że tak jest, niestety władze nie chcą tego dostrzec i boją się ryzyka jakiejkolwiek zmiany



#17 OFFLINE   RedJin

RedJin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 423 postów
  • Lokalizacja07-300 Bug, Narew
  • Imię:Piotr

Napisano 17 marzec 2023 - 11:32

Nie dajmy się zwariować. Należę do OM. Był też czas kiedy opłacałem Białystok i Olsztyn. Było to upierdliwe, natomiast nie byłem w tych okręgach jedynie klientem. Zarybiałem, odławiałem tarlaki, pilnowałem tarlisk. Więcej uczestniczyłem w życiu okręgu olsztyńskiego, niż w życiu rodzimego koła w Ostrołęce. System kliencki już de facto istnieje. Zbieram składki w moim kole. Aktywnych członków jest może 10 procent. Reszta nie ma nawet pojęcia, że PZW to stowarzyszenie.

Jak zakładasz że 10 procent masz aktywnych to i tak od groma ja mam może 20 osób co daje jakieś 2 procenty

#18 OFFLINE   Pluszszcz

Pluszszcz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 614 postów

Napisano 17 marzec 2023 - 11:42

Trudno to objąć wyobraźnią, ale opłacanie składek szczególnie członkowskiej,  to też jest aktywność.


  • Sławek Oppeln Bronikowski lubi to

#19 ONLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6246 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 17 marzec 2023 - 13:52

:doh:



#20 OFFLINE   Matteoo

Matteoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 626 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Robert

Napisano 06 kwiecień 2023 - 07:06

Wykupiłem w tym roku kartę za sam mój, elbląski, okręg w kwocie 350zł. Wczoraj dzwonił do mnie znajomy Szwed z Geteborga, gadaliśmy, że łowią już od pewnego czasu piękne trocie i temat zszedł na opłaty. W tym roku, na "żółte wody" karta kosztuje 450koron, wzrosło o 50koron. Troszkę wędkarze pokrzyczeli, ale przyjęli podwyżkę. To w okolicach Geteborga około 60 dobrych wód. I teraz dla ciekawskich: 450 koron to około 200zł, opłata ważna na rok od dnia opłaty, opłata ważna na całą rodzinę łącznie z dziećmi do 19 roku życia. To ja się k... pytam za co ja płacę 350zł za osobę i to za 8 miesięcy, bo jako spinningista mam do końca kwietnia okresy ochronne w moim okręgu.
  • coma i Rebel64 lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych