Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Opony do samochodu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
165 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1155 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 15 marzec 2023 - 21:40

Wiosna już się zbliża i zapewne wielu z Was będzie szukać nowych opon do samochodu.

Więc uważajcie na "promocje" bo wiadomo ,że CCC i nie dajcie się wy....

Dostałem taką fotę na której widzimy odmłodzoną oponę 

Padalce już działają .

    9530E6B6-3106-466B-BEEA-0027E14352D2.thu


Użytkownik M a r a s edytował ten post 15 marzec 2023 - 21:41


#2 OFFLINE   karkoszek

karkoszek

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1780 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Lures.pl

Napisano 15 marzec 2023 - 22:02

To już numery na oponach przebijają? Co za kraj...
  • Szymon82 lubi to

#3 OFFLINE   mav3rick

mav3rick

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 68 postów
  • LokalizacjaPrzewóz
  • Imię:Emil

Napisano 15 marzec 2023 - 23:32

Kolega kiedyś tak trafił na Nokiany...

#4 OFFLINE   Grzegorz B.

Grzegorz B.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • LokalizacjaStargard

Napisano 16 marzec 2023 - 05:59

Chodzi o to, że sprzedają bieżnikowane jako nowe?

#5 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1155 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 16 marzec 2023 - 07:56

Chodzi o to, że sprzedają bieżnikowane jako nowe?

Nie .To jest data produkcji 39 tydzień 2021 roku . DOT -data produkcji opony. Na focie wyraźnie widać ,że zostało wycięte i wklejona wlepa . Zerknij sobie na tą obwódkę jak jest porysowana. A opony zapewne leżaki ,które zamiast do recyklingu trafiły ponownie do obiegu.   


Użytkownik M a r a s edytował ten post 16 marzec 2023 - 07:57


#6 OFFLINE   Grzegorz B.

Grzegorz B.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • LokalizacjaStargard

Napisano 16 marzec 2023 - 11:29

Teraz jasne, dzięki za ostrzeżenie.



#7 OFFLINE   chlodnica

chlodnica

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 790 postów
  • LokalizacjaPL-Opole/CH-Davos
  • Imię:Darek

Napisano 16 marzec 2023 - 11:34

Nie do wiary!!!

Już nawet takie numery przychodzą do głowy...

To już się staje obrzydliwe...


Użytkownik chlodnica edytował ten post 16 marzec 2023 - 12:00


#8 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 16 marzec 2023 - 11:43

To jest nic , powiem Wam ciekawostkę z autopsji , x lat temu jak jeszcze żył mój Tata prowadziliśmy mała firmę transportowa , przeciągałem akurat naczepę do Francji i pod Łodzią strzeliła guma , zmieniłem na zapas ale bez sensu jechać z kapciem na zapasie wymyśliłem sobie ze ja ogarnę przed wyjazdem jeszcze a była sobota , znalazłem po trasie wylkanizacje dla ciężarowych dosłownie kilka km od trasy pamiętam zjazdem na Komorniki pod Poznaniem , warsztat znalazłem szybko bo cały plac był zastawiony oponami do ciężarówek a za podstawki robiły felgi :D myślę sobie spoko reklama ale komu się chce tony rozstawiać i chować codziennie , no i szybko zrozumiałem o co chodzi wyszedł facet i zaczął z pistoletu malować te opony więc nie omieszkałem zapytać o co chodzi bo w większości to już mocno ponacinane sztuki były niepierwszej świeżości, facet powiedział otwarcie że z Poznania to wożą na Słomczyn na giełdę i ludzie w większości wola kupić świecący pomalowany smietnik niż brudną świeża oponę :D
  • Biesan lubi to

#9 ONLINE   Matteoo

Matteoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 626 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Robert

Napisano 16 marzec 2023 - 13:47

Podobnie obecnie jest z akumulatorami z importu. Kolega kupił akumulator znanej i cenionej firmy z UK, data produkcji na osobnej nalepce, któryś marzec 2022. Na głównej nalepce napis Made in EU, a UK wyszła z unii w 2020 roku, więc akumulator minimum z 2019 roku, ale co tam... Polak w tym kryzysie kupi wszystko.

Użytkownik Matteoo edytował ten post 16 marzec 2023 - 14:12

  • Biesan lubi to

#10 OFFLINE   MaleX

MaleX

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 487 postów
  • LokalizacjaTeren prywatny
  • Imię:Marcin

Napisano 16 marzec 2023 - 23:42

Podobnie obecnie jest z akumulatorami z importu. Kolega kupił akumulator znanej i cenionej firmy z UK, data produkcji na osobnej nalepce, któryś marzec 2022. Na głównej nalepce napis Made in EU, a UK wyszła z unii w 2020 roku, więc akumulator minimum z 2019 roku, ale co tam... Polak w tym kryzysie kupi wszystko.

 

Firma z UK mogła mieć fabrykę w dowolnym państwie z unii (np. Polsce, Słowacji, Austrii itd.), po wyjściu dalej mogą produkować opony w jednym z państw unii, więc napis "Made in EU" może być zgodny z prawdą, zatem niekoniecznie to wałek.



#11 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4772 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 16 marzec 2023 - 23:57

Trzeba kupować Dębice i Kormorany, tych nie podrabiają. 


  • popper lubi to

#12 OFFLINE   Robert.B

Robert.B

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 181 postów
  • LokalizacjaGórka
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:B

Napisano 17 marzec 2023 - 06:32

Z Dębicy zimowej zadowolony jestem bardzo , mam strony podjazd do domu i jak dowali śniegu to daje radę.

#13 ONLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2643 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 17 marzec 2023 - 08:46

Zeszły sezon przejeździłem na letnich Dębicach i nie zauważyłem różnicy po przesiadce z droższych Uniroyal.
Chociaż w tej chwili Dębice już takie tanie wcale nie są.

Użytkownik Artech edytował ten post 17 marzec 2023 - 08:46

  • pawello lubi to

#14 OFFLINE   Mariusz1990

Mariusz1990

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 12 postów
  • LokalizacjaOlsztynek
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:Nalewajko

Napisano 17 marzec 2023 - 10:04

Na szczęście od tamtego roku pracuję w fabryce marzeń Michelin 😁. W tym roku już załapie się na program opony dla załogi i problem z oponami mnie ominie. 🙂Zastanawiam się nad wielosezonami. Ktoś używa? Michelin Cross Climate 2. Wiem od znajomych że jedynki były tragiczne ale te podobno już są poprawione.

#15 ONLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1369 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 17 marzec 2023 - 10:15

Na szczęście od tamtego roku pracuję w fabryce marzeń Michelin 😁. W tym roku już załapie się na program opony dla załogi i problem z oponami mnie ominie. 🙂Zastanawiam się nad wielosezonami. Ktoś używa? Michelin Cross Climate 2. Wiem od znajomych że jedynki były tragiczne ale te podobno już są poprawione.


To może masz na sprzedaż z deputatu...?
  • popper lubi to

#16 OFFLINE   kostom63

kostom63

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1607 postów

Napisano 17 marzec 2023 - 16:29

Na szczęście od tamtego roku pracuję w fabryce marzeń Michelin 😁. W tym roku już załapie się na program opony dla załogi i problem z oponami mnie ominie. 🙂Zastanawiam się nad wielosezonami. Ktoś używa? Michelin Cross Climate 2. Wiem od znajomych że jedynki były tragiczne ale te podobno już są poprawione.

Wydawałoby się, że to Ty powinieneś służyć za źródło wiedzy. Przynajmniej mnie
Tomek

#17 OFFLINE   Mariusz1990

Mariusz1990

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 12 postów
  • LokalizacjaOlsztynek
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:Nalewajko

Napisano 17 marzec 2023 - 21:30

Pracuję w firmie od tamtego roku od Listopada. Jeszcze dużo muszę się nauczyć. Kolega ma te opony i czasami jeżdżę z nim do pracy. Jak na razie spisują się super ale mają dopiero pół roku. Po dwóch latach okaże się ile są warte. Po pół roku pracy można złożyć wniosek o opony i niebawem to zrobię. 🙂 Jest też w firmie program Opony dla rodziny i znajomych ale w tym przypadku podejrzewam że cena nie będzie się dużo różniła od tej internetowej. Słyszałem nawet od pracowników że czasami cena potrafi być wyższa niż w internecie. 😂😂😂

#18 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 18 marzec 2023 - 02:12

uzywalem crossclimate 1szych w vanie (w wersji "C" czy jak to oni nazywaja "xl") bylem super zadowolony, ale w irlandii snieg i mroz sa rzadko, za to mokro ciagle. Wydaje mi sie, ze dosyc szybko mi wychodzily (40-50kkm? hankooki podobnie)

Jedyne lepsze opony (i to tyle lepsze, ze dluzej sluza) to pirelli carrier all season (w transporterze je mam) Mysle, ze mam jeszcze zalozona 1 sztuke z kompletu, ktory kupilem jakies 170kkm temu. Za to bodaj z good yearow jakis bylem strasznie niezadowolony.



#19 OFFLINE   jbk

jbk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1276 postów
  • LokalizacjaKętrzyn , Meolo(I)
  • Imię:Jarosław
  • Nazwisko:Balik

Napisano 18 marzec 2023 - 08:15

Mam crossclimate pierwszej generacji w skodzie yeti 4X4. Jestem bardzo zadowolony , ostrzejszy bieżnik w porównaniu do letnich pozwala bez problemu wyciągnąć łódkę pod stromy brzeg na którym jest mała warstwa mułu(zbiornik zaporowy). Na mokrym są głośne w porównaniu do letnich. Jak się zużyją kupię kolejne wielosezonowe

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

Użytkownik jbk edytował ten post 18 marzec 2023 - 08:15

  • 12345 lubi to

#20 OFFLINE   maras5

maras5

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 126 postów

Napisano 18 marzec 2023 - 08:48

Mam CrossClimate SUV i jestem w miarę zadowolony. Nie są to sportowe więc na deszczu na zakręcie bez szaleństw ale za to zimą super no i na slipach. Zauważyłem jednak że mają delikatne te lamelki i latem jak jest bardzo gorąco to się zużywają. Teraz będę wymieniał i zastanawiam się czy brać CrossClimat 2 czy Vredestain Quatrack Pro które już wcześniej miałem przy innym aucie i one zauważalnie wolniej się zużywają. Różnica około 200 złna sztuce.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych