Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Opony do samochodu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
165 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   Darek_W

Darek_W

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 224 postów
  • LokalizacjaJózefosław
  • Imię:Dariusz

Napisano 23 marzec 2023 - 00:00

Wszystko zależy jaki samochód i jak jeździsz/czego oczekujesz od opony. Osobiście nie uważam tego za dobre rozwiązanie a też jeżdżę z napędem na 4. A jezeli chodzi o Toyo - niektóre z ich opon to bardzo dobre buciki do dynamicznego biegania !

#82 OFFLINE   Ardoro

Ardoro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 190 postów
  • LokalizacjaDolnośląskie

Napisano 23 marzec 2023 - 00:26

… no i pytanie ilu z nas dohamowując do zakrętu zrzuca biegi jednocześnie puszczając sprzęgło do wykorzystania siły hamowania silnikiem? W motocyklu tak robię ale w samochodzie nie bardzo.

Dziwne, ale ja od zawsze tak jeżdżę. Kiedyś z ręczną skrzynią, teraz z automatem, zawsze, w miarę możliwości hamuję silnikiem. Myślałem że to normalne  :huh: a tutaj mnie zaskoczyłeś. Ale chyba dlatego rzadko wymieniam klocki i tarcze  ;)  



#83 OFFLINE   witeg

witeg

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 postów
  • Imię:Witek

Napisano 23 marzec 2023 - 06:33

W większości przypadków nie widzę potrzeby redukcji biegów przy hamowaniu silnikiem, które wykorzystuję prawie zawsze. Samo zdjęcie nogi z gazu, pozwala na piątce zwolnić do około 50km/h, na czwórce do około 40km/h, wachlowanie biegami jak dla mnie to za dużo zachodu w porównaniu do korzyści. Uogólniając silnikiem zwalniam, hamulcami hamuję.


  • Pluszszcz i HaDe lubią to

#84 OFFLINE   Grzegorz B.

Grzegorz B.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • LokalizacjaStargard

Napisano 23 marzec 2023 - 11:36

pytanie ilu z nas dohamowując do zakrętu zrzuca biegi jednocześnie puszczając sprzęgło do wykorzystania siły hamowania silnikiem? W motocyklu tak robię ale w samochodzie nie bardzo.

Jak tak często robię. Redukuję do biegu na którym mam zamiar dalej jechać, np. dojeżdżając to terenu zabudowanego hamuję silnikiem redukując przy tym bieg z 6 na 4. A jak mam się zatrzymać (np. światła) to redukuję stopniowo do nawet do 2.



#85 OFFLINE   Robas

Robas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2119 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Robert

Napisano 24 marzec 2023 - 17:36

dodam od siebie że hamowanie silnikiem gdzie mamy wtryski , w aucie nie jest pobierane paliwo , wiec także oszczędzamy na spalaniu


  • przemo_w i md30 lubią to

#86 OFFLINE   Darek_W

Darek_W

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 224 postów
  • LokalizacjaJózefosław
  • Imię:Dariusz

Napisano 25 marzec 2023 - 15:28

U mnie w automacie na skrzyni w trybie sportowym komputer redukuje z międzygazem i o takie hamowanie silnikiem Panowie mi chodziło. No bo jak bez miedzygazu dojeżdżając do zakrętu zrzucisz 6-5-4-3 no to po pewnym czasie skrzynia do roboty. Chyba że mówicie o takim „coast” że puszczacie gaz i na takim flaczku dokulacie się do świateł albo wrzucicie bieg czy dwa niżej … Albo elita kierowców to wędkarze ! Siła!

#87 OFFLINE   rózgaś

rózgaś

    Znowu....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1121 postów

Napisano 25 marzec 2023 - 19:01

Albo można mieć to po prostu w dupie. Życie jest za krótkie by się zastanawiać nad takimi pierdołami. Naczytam się tych głupot potem z Polą jadę i 4 łuuuu i 3 łuuuuu ì 2 łuuu . Wyje silnik. Żona pyta czy jestem normalny a Pola rzyga 500m dalej. Serio??????

#88 OFFLINE   Ardoro

Ardoro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 190 postów
  • LokalizacjaDolnośląskie

Napisano 25 marzec 2023 - 22:51

Albo można mieć to po prostu w dupie. Życie jest za krótkie by się zastanawiać nad takimi pierdołami. Naczytam się tych głupot potem z Polą jadę i 4 łuuuu i 3 łuuuuu ì 2 łuuu . Wyje silnik. Żona pyta czy jestem normalny a Pola rzyga 500m dalej. Serio??????

Masz jakiś problem z metodami innych?? Jeździj sobie jak chcesz. To twoja sprawa. Napisałem jak ja jeżdżę, tak jak inni koledzy i to jest nasza sprawa. A głupotą się właśnie pochwaliłeś  :)


  • miramar69, maggot i md30 lubią to

#89 OFFLINE   md30

md30

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 147 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:C&R

Napisano 25 marzec 2023 - 23:37

Jedyne głupoty które tu wyczytałem, to te zaserwowane przez rózgaś.

 

Wracając do tematu opon, to widać że z oponami w tym wątku jest jak z d.pą. Każdy chwali swoją ;)  ;)  ;)


  • maggot lubi to

#90 OFFLINE   psd27

psd27

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 952 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Paweł

Napisano 26 marzec 2023 - 13:01

Albo można mieć to po prostu w dupie. Życie jest za krótkie by się zastanawiać nad takimi pierdołami. Naczytam się tych głupot potem z Polą jadę i 4 łuuuu i 3 łuuuuu ì 2 łuuu . Wyje silnik. Żona pyta czy jestem normalny a Pola rzyga 500m dalej. Serio??????

Kolego, nikt poza Tobą nie wie, kim jest Pola, nie napisałeś przy jakiej prędkości wrzuciłeś tę 4 i w dodatku nazywasz coś „głupotą”, bo masz inne zdanie na ten temat. Naprawdę dużo wniosłeś do dyskusji.
Był kiedyś bardzo głośny wypadek autokaru z Polski. Przyczyną wypadku było to, ze kierowca ciagle hamował hamulcami w górzystym terenie i w końcu hamulce mu się przegrzały. Gdyby hamował chociaż trochę silnikiem, można byłoby tego uniknąć.
  • maggot, korol i md30 lubią to

#91 OFFLINE   Andrzej@45

Andrzej@45

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów
  • LokalizacjaMehren
  • Imię:Melerski
  • Nazwisko:Andrzej

Napisano 26 marzec 2023 - 13:39

Kolego, nikt poza Tobą nie wie, kim jest Pola, nie napisałeś przy jakiej prędkości wrzuciłeś tę 4 i w dodatku nazywasz coś „głupotą”, bo masz inne zdanie na ten temat. Naprawdę dużo wniosłeś do dyskusji.
Był kiedyś bardzo głośny wypadek autokaru z Polski. Przyczyną wypadku było to, ze kierowca ciagle hamował hamulcami w górzystym terenie i w końcu hamulce mu się przegrzały. Gdyby hamował chociaż trochę silnikiem, można byłoby tego uniknąć.

a ja jestem pewien że gdyby jechał ostrożniej i wolniej to do wypadku by nie doszło .


  • Pluszszcz lubi to

#92 OFFLINE   kacperek993

kacperek993

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 264 postów
  • Imię:Michał

Napisano 01 kwiecień 2023 - 11:41

Uważam, że każdy kierowca , który miał złe doświadczenia na drodze, wyciąga z nich odpowiednie wnioski. Opony, ich stan, pora roku , warunki na drodze, czas, rodzaj wykonywanej pracy, działania służb drogowych, stan psychowizyczny kierowcy plus nieprzewidale sytuacje na drogach, nauczą go myślenia i spowodują brak pewności siebie. Ja tego doświadczyłem. I uważam ,źe każdy szczegół ma znaczenie w podbramkowej sytuacji. tzn. krytycznej na drodze(dobór opon).
Tu się nie przepłaci.

Użytkownik kacperek993 edytował ten post 01 kwiecień 2023 - 11:44


#93 OFFLINE   Mariusz1000

Mariusz1000

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 311 postów
  • Lokalizacjanad wodą
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:G

Napisano 01 kwiecień 2023 - 18:42

Uważam, że każdy kierowca , który miał złe doświadczenia na drodze, wyciąga z nich odpowiednie wnioski. Opony, ich stan, pora roku , warunki na drodze, czas, rodzaj wykonywanej pracy, działania służb drogowych, stan psychowizyczny kierowcy plus nieprzewidale sytuacje na drogach, nauczą go myślenia i spowodują brak pewności siebie. Ja tego doświadczyłem. I uważam ,źe każdy szczegół ma znaczenie w podbramkowej sytuacji. tzn. krytycznej na drodze(dobór opon).
Tu się nie przepłaci.

"Mój" mechanik mówi, żeby kupować najtańszą chińszczynę, bo to to samo co dużo droższe markowe i sam jeździ na takiej chińszczyźnie i sobie chwali.



#94 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2638 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 01 kwiecień 2023 - 19:49

"Mój" mechanik mówi, żeby kupować najtańszą chińszczynę, bo to to samo co dużo droższe markowe i sam jeździ na takiej chińszczyźnie i sobie chwali.

 

Zmień mechanika. No chyba, że mówi to tylko dzisiaj ... ;)  :D 


  • Darek_W lubi to

#95 OFFLINE   Darek_W

Darek_W

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 224 postów
  • LokalizacjaJózefosław
  • Imię:Dariusz

Napisano 01 kwiecień 2023 - 21:07

Może się odniosę do sprawy, jak ktoś mówi że 2 metry w drodze hamowania to niewiele to ja mu odpowiem że albo się zatrzymasz przed przejściem dla pieszych albo za…. Tyle w sprawie chińskich opon.

#96 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9475 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 01 kwiecień 2023 - 21:13

Standardowo, "zebra" na przejściu ma 4m długości. Bywa dłuższa.



#97 OFFLINE   Darek_W

Darek_W

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 224 postów
  • LokalizacjaJózefosław
  • Imię:Dariusz

Napisano 01 kwiecień 2023 - 21:43

No i?

#98 OFFLINE   mav3rick

mav3rick

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 69 postów
  • LokalizacjaPrzewóz
  • Imię:Emil

Napisano 01 kwiecień 2023 - 21:55

"Mój" mechanik mówi, żeby kupować najtańszą chińszczynę, bo to to samo co dużo droższe markowe i sam jeździ na takiej chińszczyźnie i sobie chwali.

Jeśli on tak naprawia auta, jak zna się na oponach, to masz jaja by mu auto zostawiać do naprawy
  • Darek_W lubi to

#99 OFFLINE   Darek_W

Darek_W

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 224 postów
  • LokalizacjaJózefosław
  • Imię:Dariusz

Napisano 01 kwiecień 2023 - 22:07

Przyznam że też o tym myślałem…

#100 OFFLINE   Mariusz1000

Mariusz1000

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 311 postów
  • Lokalizacjanad wodą
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:G

Napisano 01 kwiecień 2023 - 22:27

Jeśli on tak naprawia auta, jak zna się na oponach, to masz jaja by mu auto zostawiać do naprawy

Specjalizuje się w wulkanizacji, zmianie opon i serwisie klimatyzacji, trzeba czekać parę dobrych tygodni na wizytę, prawie jak do lekarza specjalisty przez NFZ.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych