Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Spinning, a 2 wędki


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
32 odpowiedzi w tym temacie

#1 ONLINE   kacperek993

kacperek993

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 264 postów
  • Imię:Michał

Napisano 26 marzec 2023 - 06:51

Cześć.
Nachodzi mnie ostatnio pytanie następującej treści, czy będzie łamaniem przepisów jeśli : mam dwie wędki spinningowe , zarzucam pierwszą, przynęta jest w wodzie- odkładam ją na bok ; następnie zarzucam drugą wędkę ,przynęta również jest w wodzie - odkładam ją na bok. Czy ją w tym wypadku łowię na dwie wędki spinningowe? Moim zamiarem jest używanie 2 wędek spinningowych, zarzucając je naprzemiennie, w ten sposób, aby jedna wędka była zarzucona, odłożona na bok, a ja w tym czasie użytkuję drugą. Jakie jest wasze zdanie ? Wiem co mówią przepisy odnośnie spinningowania, ale jak to można interpretować przy użyciu przepisów ogólnych, które odnoszą się do dwóch wędzisk.
Mam nadzieję, że w miarę jasno opisałem o co mi chodzi.
Z góry dziękuję za opinie, komentarze i wyjaśnienia.
Michał

#2 OFFLINE   krzysiek gżybek

krzysiek gżybek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 637 postów
  • Lokalizacjawołomin.
  • Imię:krzysztof
  • Nazwisko:grzybowski

Napisano 26 marzec 2023 - 08:06

Widziałem jak tak łowią na Śniardwach a czy to legalnie to nie wiem
  • Robas lubi to

#3 OFFLINE   legion

legion

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 204 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 marzec 2023 - 08:12

W jakim celu komplikujesz sobie łowienie ? Zarzucasz jedną,wabik leży na dnie lub zawieszony jest w nucie rzeki,i robisz z drugą to samo.Po kiego :)



#4 OFFLINE   woblerus

woblerus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 203 postów
  • LokalizacjaEngland
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:P.

Napisano 26 marzec 2023 - 08:30

Takie dylematy mieli ludzie juz kilka dekad wczesniej.

Przeciez wyraznie jest napisane ze lowiac ryby metoda spiningowa lub trolingowa wolno uzywac tylko jednej wedki.



#5 ONLINE   kacperek993

kacperek993

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 264 postów
  • Imię:Michał

Napisano 26 marzec 2023 - 09:32

A ja mam teraz taki dylemat i stąd moje pytanie .
Czy to źle , że pytam?
Czy w ogóle mogę zapytać?
A może, jak ja śmię w ogóle pytać?

Jeśli ma ktoś coś sensownego do napisania w temacie ,,spinning, a 2 wędki" to serdecznie zapraszam.

Użytkownik kacperek993 edytował ten post 26 marzec 2023 - 09:33


#6 ONLINE   cyprys19

cyprys19

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3933 postów
  • Lokalizacjapułtusk okolice
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:k

Napisano 26 marzec 2023 - 09:57

Łowiąc na spinning siłą rzeczy możesz używać jednej wędki, bo inaczej jest to nie wykonalne.
Wędka, która jest zarzucona będzie traktowana jako gruntówka, a jak wiadomo nie możesz jednocześnie łowić tymi dwiema metodami.
  • Sławek77, Krzysiu i dyrek68 lubią to

#7 OFFLINE   RBTS

RBTS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 575 postów
  • LokalizacjaŚrodkowa Wisła

Napisano 26 marzec 2023 - 10:27

Cześć.
Nachodzi mnie ostatnio pytanie następującej treści, czy będzie łamaniem przepisów jeśli : mam dwie wędki spinningowe , zarzucam pierwszą, przynęta jest w wodzie- odkładam ją na bok ; następnie zarzucam drugą wędkę ,przynęta również jest w wodzie - odkładam ją na bok. Czy ją w tym wypadku łowię na dwie wędki spinningowe? Moim zamiarem jest używanie 2 wędek spinningowych, zarzucając je naprzemiennie, w ten sposób, aby jedna wędka była zarzucona, odłożona na bok, a ja w tym czasie użytkuję drugą. Jakie jest wasze zdanie ? Wiem co mówią przepisy odnośnie spinningowania, ale jak to można interpretować przy użyciu przepisów ogólnych, które odnoszą się do dwóch wędzisk.
Mam nadzieję, że w miarę jasno opisałem o co mi chodzi....
Z góry dziękuję za opinie, komentarze i wyjaśnienia.
Michał

Jeśli zarzucisz jedną wędkę gruntową i "odłożysz na bok", następnie zarzucisz drugą i "odłożysz na bok" i dalej postąpisz tak z ośmioma wędkami, to na ile wędek będziesz łowił?

Jeszcze jedno - zasady wędkowania określają poszczególne okręgi PZW. Przykładowo Okręg Mazowiecki PZW:

2.Metoda spinningowa. Łowienie ryb metodą spinningową dozwolone jest na jedną wędkę, trzymaną w ręku.


Użytkownik RBTS edytował ten post 26 marzec 2023 - 10:32


#8 OFFLINE   woblerus

woblerus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 203 postów
  • LokalizacjaEngland
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:P.

Napisano 26 marzec 2023 - 19:43

A ja mam teraz taki dylemat i stąd moje pytanie .
Czy to źle , że pytam?
Czy w ogóle mogę zapytać?
A może, jak ja śmię w ogóle pytać?

Jeśli ma ktoś coś sensownego do napisania w temacie ,,spinning, a 2 wędki" to serdecznie zapraszam.

 

Nie bierz tego tak bardzo do siebie :D Nikt nie probuje cie obrazac.Pytaj i badzi gotow na odpowiedzi ;)



#9 OFFLINE   krakus

krakus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 792 postów
  • LokalizacjaAFG...

Napisano 26 marzec 2023 - 20:13

kacperek993 zadzwoń do zarządu głównego i zapytaj się pani prezes.
Jak będziesz miał farta to może i na 4 zestawy spiningowe dostaniesz zgodę hehehe 🤣🤣🤣

#10 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4887 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 27 marzec 2023 - 05:46

Słowo pisane jest ciężkim wyzwaniem, na szczęście nie dla wszystkich  :)  



#11 OFFLINE   wilczybilet

wilczybilet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1145 postów
  • Imię:Maciej

Napisano 27 marzec 2023 - 08:26

Cuda na kiju Panie :)  :D



#12 ONLINE   jachu

jachu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1098 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Skowron

Napisano 27 marzec 2023 - 09:28

Cześć.
Nachodzi mnie ostatnio pytanie następującej treści, czy będzie łamaniem przepisów jeśli : mam dwie wędki spinningowe , zarzucam pierwszą, przynęta jest w wodzie- odkładam ją na bok ; następnie zarzucam drugą wędkę ,przynęta również jest w wodzie - odkładam ją na bok. Czy ją w tym wypadku łowię na dwie wędki spinningowe? Moim zamiarem jest używanie 2 wędek spinningowych, zarzucając je naprzemiennie, w ten sposób, aby jedna wędka była zarzucona, odłożona na bok, a ja w tym czasie użytkuję drugą. Jakie jest wasze zdanie ? Wiem co mówią przepisy odnośnie spinningowania, ale jak to można interpretować przy użyciu przepisów ogólnych, które odnoszą się do dwóch wędzisk.
Mam nadzieję, że w miarę jasno opisałem o co mi chodzi.
Z góry dziękuję za opinie, komentarze i wyjaśnienia.
Michał

Oczywiście, że tym sposobem łowisz na dwie wędki spinningowe jednocześnie. Opadająca lub nawet leżąca na dnie guma jest często atakowana przez ryby, więc już nią łowisz. A Ty w tym samym czasie zaczynasz łowić drugim zestawem. Podobnie może być z długo opadającą wahadłówką lub woblerkiem, który porusza nurt rzeki. Czy uda się zaciąć branie na odłożony zestaw, to inna sprawa, ale bez wątpienia należy to uznać za łowienie niezgodne z przepisami. Tak kiedyś próbowano łowić sandacze w zbiornikach. Naprzemiennie podbijając przynętę (koguta, gumę). A właściwie co chciałbyś osiągnąć tym sposobem, bo zysk czasowy byłby praktycznie żaden?



#13 ONLINE   cyprys19

cyprys19

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3933 postów
  • Lokalizacjapułtusk okolice
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:k

Napisano 27 marzec 2023 - 18:16

Januszu pewnie chodzi o czas opadania zestawu na dużych głębokościach.
Widziałem kiedyś na Mazurach tak łowili miejscowi. 3 gramowa główka spada dość długo na 10 metrach, więc aby nie czekać aż przynęta zejdzie do dna łowili naprzemiennie na dwa kije.
Na tym samym jeziorze widziałem łowienie z łodzi podlodówką.

#14 ONLINE   bob74

bob74

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 915 postów
  • LokalizacjaAugustów/Warszawa
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Jatkowski

Napisano 27 marzec 2023 - 20:51

... ,, szarpak" na łodzi jest  ścigany z urzędu na wodach w moich stronach...



#15 ONLINE   jachu

jachu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1098 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Skowron

Napisano 28 marzec 2023 - 16:48

Januszu pewnie chodzi o czas opadania zestawu na dużych głębokościach.
Widziałem kiedyś na Mazurach tak łowili miejscowi. 3 gramowa główka spada dość długo na 10 metrach, więc aby nie czekać aż przynęta zejdzie do dna łowili naprzemiennie na dwa kije.
Na tym samym jeziorze widziałem łowienie z łodzi podlodówką.

Jak szybko spada Marcinie taka główka? Metr na sekundę? A więc oszczędzamy dziesięć sekund? Dopiero przy łowieniu na siedem zestawów spinningowych zyskamy całą minutę. No to tu już można się zastanawiać, czy gra nie jest warta świeczki? :) Najgorzej kiedy większa ryba z tych siedmiu zestawów zrobi nam jeden miszmasz i cały zaoszczędzony czas pójdzie w diabły. :D

Michałowi, który twierdzi, że zna przepisy dotyczące spinningowania należy przypomnieć, że spinningować wolno tylko jedną wędką i w tym samym czasie nie wolno łowić inną metodą. A więc ta druga, nawet jeśli ją uznać za gruntówkę, bo sobie w coś uzbrojona leży zarzucona do wody, to i tak zostanie uznana za nieprzepisową.


  • cyprys19 lubi to

#16 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2262 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 28 marzec 2023 - 17:38

Regulamin Amatorskiego Połowu mówi dokładnie o tym.
Nie rozumiem co tu rozkminiać ale niektórzy muszą kombinować.

Ps. Nawet i 10 wędek ustaw na brzegu, woblery w nurt i udawaj głupa że łowisz tylko na tą którą trzymasz w ręku.

#17 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1951 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 28 marzec 2023 - 18:20

Regulamin Amatorskiego Połowu mówi dokładnie o tym.
Nie rozumiem co tu rozkminiać ale niektórzy muszą kombinować.

Ps. Nawet i 10 wędek ustaw na brzegu, woblery w nurt i udawaj głupa że łowisz tylko na tą którą trzymasz w ręku.

Bo kombinowanie, to taki nasz sport narodowy.


  • przemo_w lubi to

#18 OFFLINE   Qh_

Qh_

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 616 postów
  • LokalizacjaKobierzyce
  • Imię:Marcin

Napisano 28 marzec 2023 - 19:27

Tak, będzie. Regulamin: spinning 1 wędka trzymana w ręku.

 

Ale Michale regulamin, regulaminem. Jak będziesz spinningował na dwie, to tak naprawdę nie będziesz łowił na żadną. Jeśli celnie rzucasz to często właśnie przy pierwszym opadzie są brania.

 

Oprócz teraz, kiedy można tylko na paprochy, zawsze mam dwie wędki. Ale jedna leży oparta o plecak a na drugą łowię. I nie chodzi mi nawet po głowie zarzucać obydwu.

 

Co innego jak łowię na spławik. Wolno na dwa. Ale już na spławik i spinning nie. Czemu? Nie wiem. Głupie to, ale nie wolno. Chcę porzucać, zwijam oba spławiki.


Użytkownik Qh_ edytował ten post 28 marzec 2023 - 19:31

  • Misiek1 lubi to

#19 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2262 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 28 marzec 2023 - 19:57

Tak, będzie. Regulamin: spinning 1 wędka trzymana w ręku.
 
Ale Michale regulamin, regulaminem. Jak będziesz spinningował na dwie, to tak naprawdę nie będziesz łowił na żadną. Jeśli celnie rzucasz to często właśnie przy pierwszym opadzie są brania.
 
Oprócz teraz, kiedy można tylko na paprochy, zawsze mam dwie wędki. Ale jedna leży oparta o plecak a na drugą łowię. I nie chodzi mi nawet po głowie zarzucać obydwu.
 
Co innego jak łowię na spławik. Wolno na dwa. Ale już na spławik i spinning nie. Czemu? Nie wiem. Głupie to, ale nie wolno. Chcę porzucać, zwijam oba spławiki.

Nie jest to głupie bo np
jaką odległość od Ciebie ma zachować inny wędkarz? 10 metrów czy 25 metrów?

#20 OFFLINE   Qh_

Qh_

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 616 postów
  • LokalizacjaKobierzyce
  • Imię:Marcin

Napisano 28 marzec 2023 - 20:18

Jest.

 

Jaką? Bezpieczną. Rzucam na ok 50m. :D

No i w ogóle zależy z której strony by mnie zaszedł, czy od spławika czy spinningu  ;)

 

A poważniej:

jeśli przyjdzie jak rzucam - 25m

jeśli usiądzie jak mam spławiki 11m ode mnie - już nie mogę rzucać.

 

A takie sobie teoretyczne rozważania, bo i tak nie wolno.

 

A w ogóle jestem fanem takich sytuacji: siedzę sobie na główce na starorzeczu. Podchodzi gościu i pyta, czy by mi nie przeszkadzało jakby się przysiadł i łowił na prawo. Nie przeszkadzało mi i się przysiadł 3m ode mnie. Jakoś na spławik przestało żreć, zwinąłem, wyciągnąłem spinning. Nie będzie przeszkadzało? Nie. Można? Można.


Użytkownik Qh_ edytował ten post 28 marzec 2023 - 20:25





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych