Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Ponton 3,20 czy może coś więcej


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
293 odpowiedzi w tym temacie

#281 OFFLINE   newrom

newrom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1017 postów
  • LokalizacjaKraków... czasami

Napisano 05 listopad 2014 - 21:01

Bierz dychę jeśli tylko chodzi o spalanie. I tak wcześniej czy później pomyślisz że fajnie by było mieć ciut więcej ;)

#282 OFFLINE   komanch

komanch

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 137 postów
  • Lokalizacjaopolskie

Napisano 05 listopad 2014 - 21:19

Dzięki za wszystkie odpowiedzi, raczej zdecyduję sie na 10,  teraz jeszcze zdałem sobie sprawę z różnicy wagi, 25 vs 40kg, da się bez większych problemów w pojedynkę 10-kę zakładać? :)



#283 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 05 listopad 2014 - 21:26

Poprawisz obwód w bicku i nie będzie problemu ;)

#284 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 05 listopad 2014 - 22:51

Dzięki za wszystkie odpowiedzi, raczej zdecyduję sie na 10,  teraz jeszcze zdałem sobie sprawę z różnicy wagi, 25 vs 40kg, da się bez większych problemów w pojedynkę 10-kę zakładać? :)

Lekko dasz radę mi się zdarza 25 samemu targnąć.10 regularnie wieszam.

#285 OFFLINE   Patryk1125

Patryk1125

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1879 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Imię:Patryk

Napisano 06 listopad 2014 - 05:50

Dzięki za wszystkie odpowiedzi, raczej zdecyduję sie na 10, teraz jeszcze zdałem sobie sprawę z różnicy wagi, 25 vs 40kg, da się bez większych problemów w pojedynkę 10-kę zakładać? :)


Z tohatsu 9.8 4T podchodze pod 100m górkę i wrzucam do bagażnika, da się samemu bez problemu założy na pawęż :)

#286 OFFLINE   newrom

newrom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1017 postów
  • LokalizacjaKraków... czasami

Napisano 06 listopad 2014 - 07:27

Dzięki za wszystkie odpowiedzi, raczej zdecyduję sie na 10,  teraz jeszcze zdałem sobie sprawę z różnicy wagi, 25 vs 40kg, da się bez większych problemów w pojedynkę 10-kę zakładać? :)

 

Poszukaj dwusuwa, 10 waży ~27kg :-))



#287 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 06 listopad 2014 - 07:52

Evinrude zdaje się tyle waży bo suzuki już 36 kg.

#288 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6182 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 06 listopad 2014 - 08:01

Dzięki za wszystkie odpowiedzi, raczej zdecyduję sie na 10,  teraz jeszcze zdałem sobie sprawę z różnicy wagi, 25 vs 40kg, da się bez większych problemów w pojedynkę 10-kę zakładać? :)

 

Jak jesteś normalnej postury, to operacje z silnikiem 40kg nie stanowią żadnego problemu. Ale odcinek lędźwiowy zawsze warto wzmocnić :) bicki są, że tak powiem, wtórne ;)



#289 OFFLINE   sucks_one

sucks_one

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 879 postów
  • LokalizacjaKonstancin Jeziorna
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:Kurek

Napisano 06 listopad 2014 - 08:26

Niosąc można tez kaptura napompować :)



#290 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 06 listopad 2014 - 09:52

Jak jesteś normalnej postury, to operacje z silnikiem 40kg nie stanowią żadnego problemu. Ale odcinek lędźwiowy zawsze warto wzmocnić :) bicki są, że tak powiem, wtórne ;)

To było z przymrużeniem oka ;) Anatomicznie rzeczywiście, inne mięśnie bardziej się napracują, ale w martwym ciągu powinieneś się poprawić ;)

#291 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6182 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 06 listopad 2014 - 10:21

Wiem :)

Tak, czy siak, najbardziej dostaje krzyż, szczególnie przy podnoszeniu, wkładaniu do bagażnika, zakładaniu na pawęż, etc.



#292 OFFLINE   newrom

newrom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1017 postów
  • LokalizacjaKraków... czasami

Napisano 06 listopad 2014 - 14:58

Welpa, ja mam starego marinera (viking 10@15) i waży około 25 czy 27. Z nowych to nie wiem, nie czuję potrzeby kupowania nowego skoro stary działa i jest trudny do zarypania ;)



#293 OFFLINE   Piterson

Piterson

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 144 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 06 listopad 2014 - 17:25

Zanieść to można nawet i 70-80 kg , tylko ciekawe jak szybko się to koledze znudzi . Ciekawe jeszcze skąd ma to nosić , ja mieszkam w bloku i nie wyobrażam sobie biegać z czym co waży 40-50 kg. Dodam że chodzę na siłownię i wyniesienie pontonu z silnikiem i gratami z bloku do samochodu zajmuje mi około 20 min i czuć że plecy robią się mokre. Jak wracam z ryb po całym dniu to już mi się nie chce tego wnosić :)



#294 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2303 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 06 listopad 2014 - 19:07

taaaa... mam podobne dylematy. Co mi się szybciej znudzi: noszenie 42 kilo silnika czy pływanie "zbyt" wolno  :)

Na razie mam "lekko" do noszenia i średnio szybko do pływania - jeśli chodzi o silnik. Mój Bush 420 sam w sobie daje w kość przy noszeniu i składaniu. Jednoosobowo mordęga, ale w dwie osoby jest ok. Za to jak już pływamy, to doceniam rozmiar i bezpieczeństwo, które dostaję w zamian.

Póki co, nie myślę nawet o zmianie pontonu na mniejszy, bo ten jest na "wyprawy" a takie popełniam w dwu składzie  :)  no i na przyszły sezon będzie nowa, mocna jednostka (jak dla mnie bo tylko i aż 20 KM) 

Wydaje mi się, że to będzie optymalny zestaw. 

A sam jak mam ochotę na ryby jechać, to mam .... problem  :o Na szczęście zawsze znajdzie się jakiś pozytywny wariat  :)

Nawiązując to tematu - wybór pontonu zależy zawsze od tego, gdzie i w jakich warunkach ma być używany. Na tej podstawie wybierałbym dziś ponton i silnik.

Na morze czy duże zbiorniki,  już taki ponton ponad 4 metry i 20 KM spokojnie ogarnie i w razie niebezpieczeństwa pozwoli dość szybko się ewakuować. Na małych jeziorkach, po kilkadziesiąt czy sto hektarów, to bez sensu.

Chyba, że ktoś ma nad taką wodą extra slip i nie składa pontonu, tylko razem z silnikiem wiezie na przyczepce.  :)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych