Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Woblery Dorado

woblery

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
126 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   rav_id

rav_id

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 502 postów
  • Lokalizacjamiasto ;)
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:http://opowiescizespinningiem.blogspot.com

Napisano 29 maj 2023 - 12:03

a czego oczekujesz jeśli taki wobler jest sprzedawany często taniej niz masówka? ręcznie wystrugany z drewna wobler, perfekcyjnie ustawiony absolutnie nie powinien kosztować mniej niż stówę - tylko, że nikt go wtedy nie kupi:( a może za te kiepskie egzemplarze tyle zapłaciłeś? jeśli jednak nie to pretensje miej sam do siebie - płacisz za tandetę, to ją dostaniesz...
ustawianie woblera to czas, a czas to pieniądz - jeśli można skrócić lub pominąć ten proces to się tak robi - klient i tak kupi, jeśli tylko wobler fajnie wygląda... zwłaszcza jeśli koszt odesłania woblera jest wyższy niż jego cena...
no i odlewów z żywicy czy pianki raczej nie zaliczaj do handmadu - to dokładnie taka sama produkcja jak np. salmo, dorado czy kilka innych firm... po prostu na nieco mniejsza skalę, przy wyrobie kilkuset sztuk miesięcznie nie opłaca się jeszcze inwestować w droższe maszyny usprawniajace pracę...


Czego oczekuję? Jeśli ktoś bierze się sam za robienie woblerów, prezentuje ich w wątku autorskim, zbiera "ochy" i "achy", następnie wstawia na jerbaitową giełdę to niech nie sprzedaje "bubli", bo w takim razie co to za lurebuilder? Jaka to reklama dla jego wyrobów? To są wg. Ciebie za duże oczekiwania?
Oczekuję tylko uczciwości. Jak wobler ma wady lakiernicze to nie niech to będzie widać ją zdjęciu, opisane w ogłoszeniu; jak wymaga ustawienia - podobnie.
Sam robiłem kiedyś woblery na własny użytek, wiele z nich mam do dziś. Większość z nich pracuje przynajmniej poprawnie, ale że nie mam zdolności artystycznych ani chęci do nadawania im wypieszczonego wyglądu to nadal są pokrakami i wstydził bym się je komukolwiek sprzedać tylko z tego banalnego powodu.

Użytkownik rav_id edytował ten post 29 maj 2023 - 12:03

  • Biesan, Wojtek B. i Darek_W lubią to

#82 OFFLINE   Wojtek B.

Wojtek B.

    Wiślak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1819 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Wojtek

Napisano 29 maj 2023 - 13:15

a czego oczekujesz jeśli taki wobler jest sprzedawany często taniej niz masówka? ręcznie wystrugany z drewna wobler, perfekcyjnie ustawiony absolutnie nie powinien kosztować mniej niż stówę - tylko, że nikt go wtedy nie kupi:( a może za te kiepskie egzemplarze tyle zapłaciłeś? jeśli jednak nie to pretensje miej sam do siebie - płacisz za tandetę, to ją dostaniesz...
ustawianie woblera to czas, a czas to pieniądz - jeśli można skrócić lub pominąć ten proces to się tak robi - klient i tak kupi, jeśli tylko wobler fajnie wygląda... zwłaszcza jeśli koszt odesłania woblera jest wyższy niż jego cena...
no i odlewów z żywicy czy pianki raczej nie zaliczaj do handmadu - to dokładnie taka sama produkcja jak np. salmo, dorado czy kilka innych firm... po prostu na nieco mniejsza skalę, przy wyrobie kilkuset sztuk miesięcznie nie opłaca się jeszcze inwestować w droższe maszyny usprawniajace pracę...


Masz strasznie dziwne podejście...

#83 OFFLINE   wobler130

wobler130

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 325 postów
  • LokalizacjaNad wodą
  • Imię:Adam

Napisano 29 maj 2023 - 14:26

Z tym ze dopieszczone drewniane woblery powinny kosztować 100zl+ się zgadzam, z tym ze nie powinno się porównywać struganego hand made do odlewania tez. Nie zgadzam się ze jeśli ktoś płaci mniej za takiego drewnianego wobka to może dostać bubla. Rekodzielnik ustawia cenę i czy to będzie 100zl czy 20zl, powinien dostać poprawnie pracująca przynętę.
  • Wojtek B., grey i Darek_W lubią to

#84 OFFLINE   czarny1

czarny1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 887 postów
  • LokalizacjaLanckorona/Przemyśl
  • Imię:Michał

Napisano 29 maj 2023 - 15:18

Czego oczekuję? Jeśli ktoś bierze się sam za robienie woblerów, prezentuje ich w wątku autorskim, zbiera "ochy" i "achy", następnie wstawia na jerbaitową giełdę to niech nie sprzedaje "bubli", bo w takim razie co to za lurebuilder? Jaka to reklama dla jego wyrobów? To są wg. Ciebie za duże oczekiwania?
Oczekuję tylko uczciwości. Jak wobler ma wady lakiernicze to nie niech to będzie widać ją zdjęciu, opisane w ogłoszeniu; jak wymaga ustawienia - podobnie.
Sam robiłem kiedyś woblery na własny użytek, wiele z nich mam do dziś. Większość z nich pracuje przynajmniej poprawnie, ale że nie mam zdolności artystycznych ani chęci do nadawania im wypieszczonego wyglądu to nadal są pokrakami i wstydził bym się je komukolwiek sprzedać tylko z tego banalnego powodu.

na giełdzie obowiazuje real foto - zwykle dostaniesz dokładnie to co widzisz... i zwykle będą poprawnie ustawione... tylko poprawnie i nic więcej - bo tylko za to płacisz:(

 

 

Z tym ze dopieszczone drewniane woblery powinny kosztować 100zl+ się zgadzam, z tym ze nie powinno się porównywać struganego hand made do odlewania tez. Nie zgadzam się ze jeśli ktoś płaci mniej za takiego drewnianego wobka to może dostać bubla. Rekodzielnik ustawia cenę i czy to będzie 100zl czy 20zl, powinien dostać poprawnie pracująca przynętę.

bubla możesz dostac zawsze, nawet za najwyższa cenę... 

ceny weryfikuje rynek... i jakoś łatwo sprzedać bubla za pare złotych, a naprawdę dobre woblery leżą długo... trochę posprzedawałem, w tym część za półdarmo, jako odpady, co było wyraźnie podane w opisie... wnioski: zazwyczaj decydująca jest wyłącznie niska cena i ewentualnie dobra fotka...

możesz się nie zgadzać na sprzedaż bubli za niską cenę, ale jak nie kupisz Ty to zrobi to ktoś inny... ważne, żeby wobler dobrze wyglądał... mi również się to nie podoba, ale tak właśnie jest:(

 

ps. to dotyczy nawet małych arcydzieł, tych praktycznie nie ma w sprzedaży... pewnie z tych samych powodów dla których ja juz nie robię wobków na sprzedaż - dużo roboty, mało kasy:(


  • GregorS i grey lubią to

#85 ONLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4904 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 05 czerwiec 2023 - 22:36

Dawno nie kupowałem inżynierów więc pomyślałem, może faktycznie coś się zmieniło?

 

Zamówiłem mówiłem garść, sprawdziłem w rzece, wszystko OK, ryby jak je gryzły tak gryzą nawet kotwiczek nie zmieniałem bo oryginalnie są założone bardzo ostre BKK. Naprawdę mogę z czystym sumieniem polecić.

 

Załączony plik  IMG_20230605_174611.jpg   56,94 KB   15 Ilość pobrań

 

Załączony plik  IMG_20230605_012437.jpg   158 KB   16 Ilość pobrań


  • Biesan i grey lubią to

#86 ONLINE   Bartek85

Bartek85

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 231 postów

Napisano 06 czerwiec 2023 - 08:52

To dobrą partię trafiłeś, ja zamawiałem zimą 15 sztuk, we wszystkich nędzne srebrne druciaki. Póki co przetestowałem 3 sztuki, żaden nie wymagał ustawienia.
  • grey lubi to

#87 OFFLINE   kineret

kineret

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 440 postów
  • LokalizacjaWrocław i okolice
  • Imię:Aleksander

Napisano 13 czerwiec 2023 - 17:12

Dawno nie kupowałem inżynierów więc pomyślałem, może faktycznie coś się zmieniło?

 

 

Z jakiego sklepu zamawiałeś? Te na zdjęciu na BKK to czwórki czy piątki?



#88 ONLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4904 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 15 czerwiec 2023 - 13:51

Nie zauważyłem pytania, zamawiałem w sklepie Eldorado, rozmiar 4.


Użytkownik guciolucky edytował ten post 15 czerwiec 2023 - 13:51

  • kineret lubi to

#89 OFFLINE   Grzesiek

Grzesiek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 408 postów
  • LokalizacjaPołudnie :)

Napisano 19 czerwiec 2023 - 13:46

Panowie, jaki to kolor Invandera jest ( chodzi mi o symbol koloru ) ? Pewnie Robert Dorado będzie wiedział... :)

Załączony plik  Okoń_Easy-Resize.com (1).jpg   88,64 KB   28 Ilość pobrań

Załączony plik  Okoń 1_Easy-Resize.com.jpg   117,04 KB   25 Ilość pobrań

Urwałem go ostatnio na Wiśle, a dość skutecznie okonie łowił i chciałbym kupić identyczny.

Może na zdjęciu tego nie widać, ale miał zielonkawy grzbiet i jasne boki (żółtawo-kremowe) z plamami, a'la strzebla. 


Użytkownik Grzesiek edytował ten post 19 czerwiec 2023 - 13:48


#90 OFFLINE   asafa

asafa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 394 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Tomek

Napisano 19 czerwiec 2023 - 14:17

Panowie, jaki to kolor Invandera jest ( chodzi mi o symbol koloru ) ? Pewnie Robert Dorado będzie wiedział... :)

attachicon.gif Okoń_Easy-Resize.com (1).jpg

attachicon.gif Okoń 1_Easy-Resize.com.jpg

Urwałem go ostatnio na Wiśle, a dość skutecznie okonie łowił i chciałbym kupić identyczny.

Może na zdjęciu tego nie widać, ale miał zielonkawy grzbiet i jasne boki (żółtawo-kremowe) z plamami, a'la strzebla. 

 

 

To kolor BS.



#91 OFFLINE   selk

selk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 780 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Zbyszek

Napisano 23 czerwiec 2023 - 08:08

To kolor BS.

a jak ma 6,5 cm to jest model 7 czy 6 ?

mam taki w pudelku i zawsze sie zastanawiałem



#92 OFFLINE   md30

md30

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 147 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:C&R

Napisano 25 czerwiec 2023 - 10:07

a jak ma 6,5 cm to jest model 7 czy 6 ?

mam taki w pudelku i zawsze sie zastanawiałem

Jest to model 6cm mierzony miarą z aliexpress.  ;)  ;)  ;)



#93 OFFLINE   selk

selk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 780 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Zbyszek

Napisano 25 czerwiec 2023 - 10:39

Jest to model 6cm mierzony miarą z aliexpress. ;) ;) ;)

Kłopot że 6 też mam .
A te są 6,5cm

Wysłane z mojego motorola edge 30 fusion przy użyciu Tapatalka

#94 OFFLINE   Ide52

Ide52

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • Lokalizacjaobok Warty

Napisano 18 lipiec 2023 - 20:30

Bardzo lubię woblery Dorado, ALE niestety w najmniejszych woblerach stery pękają na potęgę. Wie ktoś może czy jest możliwość dokupienia u producenta samych sterów żeby wkleić do uszkodzonych egzemplarzy? 



#95 OFFLINE   GroPerch

GroPerch

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 329 postów
  • LokalizacjaPółnocny Wschód i Wwa
  • Imię:Filip

Napisano 20 lipiec 2023 - 07:46

Kup kawałek poliwęglanu, koszt 4zł, nożyczki, pilnik i masz zapas na parę lat, Dorado wyślę Ci zapewne takie same jakie produkuje, czyli pękające
  • Okonhel lubi to

#96 OFFLINE   psd27

psd27

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 953 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Paweł

Napisano 20 lipiec 2023 - 12:19

A producent ma stronę, zatem warto tam poszukać numeru telefonu/maila i dopytać.

#97 OFFLINE   Apioo

Apioo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1226 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 20 lipiec 2023 - 19:00

To dobrą partię trafiłeś, ja zamawiałem zimą 15 sztuk, we wszystkich nędzne srebrne druciaki. Póki co przetestowałem 3 sztuki, żaden nie wymagał ustawienia.

Nigdzie nie widziałem gorszych druciaków niż w wolerach Dorado, jak znajdę te kotwiczki to wrzucę tu zdjęcie :lol: .Teraz chyba coś poprawili, kupowałem na miejscu w sklepie i te z nowej dostawy są już przyzwoicie uzbrojone. Co do sterów miałem partię modelu Temper z której stery wypadały jeden za drugim, sprawiały wrażenie wciśniętych, a nie wklejonych, ostatecznie wkleiłem je na poxipolu elastycznym i trzyma do dziś  :)

Spoko woblery, łowne, ale producent nie trzyma jakości produktu na stałym poziomie.


  • Okonhel lubi to

#98 OFFLINE   Ide52

Ide52

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • Lokalizacjaobok Warty

Napisano 21 lipiec 2023 - 19:10

U mnie niestety ostatnio spory kleń rozgiął kotwicę. Co ciekawe w innym wobku Dorado kotwice były całe przy ekstremalnym holu czegoś dużego. Może faktycznie producent różne komponenty stosuje. Mała rysa na wizerunku, a wobki jedne z moich ulubionych.



#99 OFFLINE   Bury knives

Bury knives

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 842 postów
  • Lokalizacjahttps://www.facebook.com/buryknives

Napisano 22 wrzesień 2023 - 12:27

Postanowiłem napisać, bo mało ku..cy nie dostałem nad wodą.
W zeszłym roku kupiłem kilka szt dorado(stik,invader),a w tym uzupełniłem pudełka,podjarany tym co robi lukasieka w wątku brzanowym.wiedzac,ze zdążają się "kwiatki"ale ja trafiłem cały ogród.
Wyjechaliśmy na dunajec z kumplem na 2 dni...I spędziłem prawie 3h ustawiając woblery,na 24 sztuki 19 wymagało ustawienia,niektórym z oczek to musiałem zrobić prawie 8mke aby pracował prawidlowo,nie wspominając o jakości wycięcia steru,i jego wklejeniu.
NIGDY więcej nie kupię tego...szitu.

Załączone pliki


Użytkownik Bury knives edytował ten post 22 wrzesień 2023 - 12:28


#100 OFFLINE   TOMIS1975

TOMIS1975

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 312 postów
  • LokalizacjaTarnow
  • Imię:Tomasz

Napisano 22 wrzesień 2023 - 14:13

Masz zdecydowanie za (małą) agrafkę ...





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: woblery

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych