Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

No Kill na Czarnej Hańczy !!!!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
37 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15565 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 październik 2012 - 21:21

Poinformował wedkarski Portal Podlasie.
ryby.org

Użytkownik godski edytował ten post 16 październik 2012 - 21:21


#2 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 16 październik 2012 - 21:39

Ale tam już chyba nie ma co "kill" :D

Użytkownik hlehle edytował ten post 16 październik 2012 - 21:47

  • Wojtek_Wroc, Kaemel i glovvacz lubią to

#3 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15565 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 październik 2012 - 21:43

Jest, jest...
  • joker lubi to

#4 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1887 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 17 październik 2012 - 12:39

Jak widzę nie dotyczy wszystkich ryb tylko pstrągów i lipieni i nie na całej rzeki tylko jej odcinku + podniesiono wymiar karpia i okonia - brawo, brawo - prognozuję, że pojawią się kolejne pozytywne sygnały (idzie ku lepszemu).
  • wojti80 lubi to

#5 OFFLINE   Bartek85

Bartek85

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 230 postów

Napisano 17 październik 2012 - 15:40

Pochodzę z Suwałk i odcinka PZW Białystok nie znam zupełnie. Ciekawa inicjatywa z "no killowym" odcinkiem, tylko nie wiem jak tubylcy do tego się zastosują, bo potoka, który głęboko połknął pęczek czerwonych kopanych raczej nie wypuszczą;). Na odcinku PZW Suwałki też przydałby się zakaz zabierania pstrągów, ale tu prawdziwego pstrągarza trudno spotkać, łowienie kropków "po suwalsku" to czerwony robak i najlepiej jakiś sygnalizator brań zamiast spławika, bo ten podobno płoszy ryby w płytkiej wodzie.;) Szkoda, bo rzeka piękna, a złowienie pstrąga 35+ to wyczyn.
Na tym odcinku, na którym wprowadza się "no kill" działa jakieś SSR, PSR? Są tam kontrole? pozdr

#6 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2530 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 17 październik 2012 - 16:07

Jak dostosują się tubylcy to pewnie każdy podejrzewa, miejmy nadzieję, że w związku z tymi zmianami nasilą się również kontrole, bo te dwa czynniki niestety muszą iść w naszym kraju w parze aby całe przedsięwzięcie miało sens.
Przez PSR byłem tam kontrolowany raz (5 lat temu), później już nie, nie wykluczone, że się mijaliśmy bo bywałem / bywam tam jedynie kilka razy w roku, ale z tego co wiem od znajomych to raz na jakiś czas się tam pojawiają. Proponowany odcinek ma około 6-7km, jest dość rybny, złowiłem tam sporo potokowców, i mniejszych i większych. Wydaje mi się, że na tym odcinku mogą być tarliska - sporo substratu ale gniazd nie uświadczyłem, być może dlatego, że przeważnie łowiłem tam dopiero w kwietniu. Jest on łatwy technicznie - generalnie szeroko, płytko, szybka woda. Szkoda, że nie rozszerzono odcinka No Kill o tereny leśne poniżej mostu w Głębokim Brodzie, tam rzeka nabiera konkretnego charakteru, ale na początek dobre i to, w naszym kraju to i tak unikatowe zjawisko :) Gratulacje za inicjatywę! :)

#7 OFFLINE   Bartek85

Bartek85

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 230 postów

Napisano 18 październik 2012 - 05:25

Kolega chyba pisał o karpiu na innych wodach okręgu, bo raczej nie ma szans, żeby karpiszony zamieszkiwały Czarną Hańczę, pozdr.

#8 OFFLINE   barrakuda

barrakuda

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 18 październik 2012 - 07:53

Mam nadzieję, że odcinki "no kill" zdadzą egzamin. Czarna Hańcza i Sokołda to bardzo fajne rzeki które potrafią obdarzyć dużym pstrągiem. Ważne jest też, żeby rybka wróciła do wody.

#9 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15565 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 luty 2014 - 01:41

Jak Panowie w tym roku tam jest?  



#10 OFFLINE   NARA

NARA

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 748 postów

Napisano 22 luty 2014 - 01:26

Ehh piękna rzeka. Nie wiem jak teraz, ale mój rekord życiowy właśnie na niej mam 67cm. ehhh dawne czasy...........


  • jigger lubi to

#11 OFFLINE   bigben

bigben

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 105 postów
  • Imię:antek
  • Nazwisko:rozmaryn

Napisano 22 luty 2014 - 07:17

Na odcinku w mieście -Porażka.Może ktoś próbował dalej niech napisze.Dopóki nie wytepią robakowców szkoda zachodu.



#12 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • Twórcy
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 22 luty 2014 - 07:59

Jak nie będzie kontroli i egzekwowania prawa to sobie mogą pisać co chcą.Nawet jak złapią to co to za kara? "Pincet" złotych  :lol: .Powinni przywalić z 20 koła.  



#13 OFFLINE   Bartek85

Bartek85

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 230 postów

Napisano 22 luty 2014 - 19:39

Jak Panowie w tym roku tam jest?  

Kilka wyjazdów bez większych efektów, ale "no killowy" odcinek dopiero poznaję, więc nie ma co się sugerować. Teraz trzeba nieco poczekać, bo odrywają się i płyną rzeką nawisy, w marcu kilka razy bankowo się tam pojawię. Duuuużo wyżej na znajomych mi miejscówkach coś się dzieje. ;)



#14 OFFLINE   bigben

bigben

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 105 postów
  • Imię:antek
  • Nazwisko:rozmaryn

Napisano 23 luty 2014 - 12:05

Bartek kiedy byłeś ostatnio?Jak  z sytuacja na brzegu?W marcu też planujemy się wybrać ale jak pogoda pozwoli. Jak coś dam znać o sytuacji



#15 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2530 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 23 luty 2014 - 17:56

Ja będę pacyfikował ten odcinek za około 2 tygodnie. Myślę jednak, że lepsze efekty byłby teraz niżej, bo jest tam trochę więcej grubszej wody, ale i to nie jest tam regułą o tej porze roku.



#16 OFFLINE   meth666

meth666

    Mr. Abu Revo

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1302 postów
  • Lokalizacjaw Łódce
  • Imię:Michał

Napisano 23 luty 2014 - 18:18

Łukasz z kim jedziesz ? :D



#17 OFFLINE   Bartek85

Bartek85

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 230 postów

Napisano 23 luty 2014 - 19:48

Cipstiger byłem bodajże w zeszłą niedzielę, dostęp do wody dobry, tylko w wielu miejscach idzie się po lodzie, miejscami te tafle lodu mają nawet 25 cm grubości :) . Nawisów też trochę było, odrywały się i płynąc z prądem robiły sporo hałasu ;) .

Dziś dłubałem 4 godzinki na innym odcinku, po za złamanym w 2 miejscach kijem nic się nie działo. ;)

Pumba jak coś to się odzywaj na pw, może uda się nam zgrać jakiś wspólny wypad.



#18 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2530 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 23 luty 2014 - 20:10

Łukasz z kim jedziesz ? :D

Sam, jadę rodziców odwiedzić :P

 

Cipstiger byłem bodajże w zeszłą niedzielę, dostęp do wody dobry, tylko w wielu miejscach idzie się po lodzie, miejscami te tafle lodu mają nawet 25 cm grubości :) . Nawisów też trochę było, odrywały się i płynąc z prądem robiły sporo hałasu ;) .

Dziś dłubałem 4 godzinki na innym odcinku, po za złamanym w 2 miejscach kijem nic się nie działo. ;)

Pumba jak coś to się odzywaj na pw, może uda się nam zgrać jakiś wspólny wypad.

Dam znać, może wreszcie się uda :)



#19 OFFLINE   bigben

bigben

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 105 postów
  • Imię:antek
  • Nazwisko:rozmaryn

Napisano 19 kwiecień 2014 - 17:44

Dzisiaj wybrałem się na podgląd okolicznych jezior i Czarnej Hańczy ,pogoda świetna ,humor dopisywał i na sam koniec wizytacji przejeżdżając koło starego młyna w Sobolewie zauważyłem dwie osoby jak wychodzą z dołu rzeki na most .Zatrzymałem auto i nastąpiła konwersacja z miejscowymi.To co usłyszałem i zobaczyłem w ręce u jednego z nich odebrało mi siły na cały dzień.Wędka bazarówka ze spławikiem,siatka na ryby też a w reklamówce 5 sztuk takich 40 cm a goście mi tu że dziś to słabo bo słońce bo tak normalnie to po 10 sztuk biorą.Nie kończąc rozmowy odjechałem w stanie nie do opisania i z myślami co w tej sytuacji zrobić.Swoią przygodą podzieliłem się z kolegami nad zalewem Arkadia bo akurat robili zasiadkę na karpia,a Ci ze normalne i nie ma czym się denerwować bo w miescie codziennie z robakiem latają i nit nie słyszał o wymiarze.Do końca zdegustowany pojechałem do domu.Dzień na piątkę zaliczony



#20 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15565 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 kwiecień 2014 - 18:34

Też koło tego młyna robaczkowców widziałem. Twierdzili, że płocie łowią. Przejachała policja to tylko skinęli sobie na przywitanie. Żółć mnie zalała.

Teść mieszka w suwałkach 50 metrów od rzeki i mówi , że tam codziennie takich widuje.

W zeszłym roku zacząłem za pstrągiem chodzić, ale na widok czegoś takiego sie odechciewa. W tym roku nie byłem.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych