Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
AUTORSKI

Moje początki z budową wędek Rodbuilding

autorski-rb

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   michalspin

michalspin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 98 postów
  • LokalizacjaHrubieszów
  • Imię:Michał

Napisano 17 październik 2012 - 11:27

Witam
Na początku chciałbym się przedstawić nazywam się Michał pochodzę z Hrubieszowa, każdą wolną chwilę staram się spędzić nad wodą lub na budowie nowego projektu bądź na przeróbkach. Wędkuję na rzece Bug gdzie przemierzam brzegi w pogoni za sandaczem;) Moją przygodę zacząłem na małych przeróbkach , wykonywaniu nowych omotek, no i wykonaniu do tego celu maszyny która ułatwi zadanie przy montarzu wędziska, po pewnym czasie przyszedł czas na wykonanie własnej wędki i na pierwszy ogień poszedł blank Phenixa karabela pst945 285/28g ubrany w uchwyt fuji soft-touch i przelotki Fuji alconite do tego skromnie w piance eva, omotki wykonane z czerwonej metalizowanej nici i tipet ciemno szary, wędka została wykonana pod kołowrotek spro redarc jednak fotki są z innym kręciołkiem (serwis niestety) Poniżej fotki maszyny suszarki no i wędki(przepraszam za jakość zdjęć niedługo wstawie lepsze fotki). Niedługo nowy projekt na blanku MHX

Załączone pliki


  • Przemek_M lubi to

#2 OFFLINE   michalspin

michalspin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 98 postów
  • LokalizacjaHrubieszów
  • Imię:Michał

Napisano 17 październik 2012 - 11:38

A tutaj pierwsze wyniki

Załączone pliki


Użytkownik michalspin edytował ten post 17 październik 2012 - 11:41


#3 OFFLINE   Bartol

Bartol

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 193 postów
  • LokalizacjaBielsko-Biała

Napisano 17 październik 2012 - 19:25

Fajna maszynka, też się do takiej przymierzam i też zacznę od wymian omotek :)

#4 OFFLINE   mateusz998

mateusz998

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 299 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 17 październik 2012 - 19:42

Fajna wędeczka :) Jakimi przynętami wygodnie rzuca się tą wędką?(pytam bo łowię pst 895 i zastanawiam się i czy różnią się one tylko długością, czy czymś innym)
A tak z ciekawości spytam: ta rzeka na zdjęciach to może Huczwa? Jak nie chcesz tu pisać, to napisz na prv

#5 OFFLINE   michalspin

michalspin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 98 postów
  • LokalizacjaHrubieszów
  • Imię:Michał

Napisano 17 październik 2012 - 19:53

Nie to Bug. ogólnie najlepiej operuje gumami powyżej 10g główka, najlepiej je czuć na wędce, łowiłem nią trochę z opadu takim wolnym podbiciem nawet daje rade główki w granicach 15-17g fajnie sę czuje na kiju, dobrze czuć pracę woblerów szczytówka dobrze pokazuje pracę przynęty

#6 OFFLINE   michalspin

michalspin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 98 postów
  • LokalizacjaHrubieszów
  • Imię:Michał

Napisano 18 październik 2012 - 09:17

Przeróbka rękojeści, zmiana uchwytu i skrócenie dolnika, zamocowanie zaczepu na przynęty(seryjnie brak)- Daiwa Infiniti 300/60g

Załączone pliki



#7 OFFLINE   michalspin

michalspin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 98 postów
  • LokalizacjaHrubieszów
  • Imię:Michał

Napisano 22 październik 2012 - 11:22

Po obejrzeniu prac kolegów nie wytrzymałem i przerobiłem moją karabele pst945-2 wykonałem dzieloną rękojeść z pianki w połączeniu z korkiem i korkogumą, do tego zrobiłem delikatną wyplatankę nie chciałem aby wyglądała zbyt kolorowa dla tego użyłem zielonej nici i po jednej nici ciemnego srebra wewnątrz dla ozdoby jak wyszło zobaczcie sami

Załączone pliki



#8 OFFLINE   michalspin

michalspin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 98 postów
  • LokalizacjaHrubieszów
  • Imię:Michał

Napisano 22 październik 2012 - 11:25

jedyny skromny opis to model wędki

Załączone pliki



#9 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 22 październik 2012 - 11:41

Następny zdolny :) .To już po Tobie, teraz będziesz tylko myślał co tu zrobić ewentualnie przerobić :lol: .
Pogratulować zdolności.

#10 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 22 październik 2012 - 16:39

To już wpadłeś jak śliwka w kompot :). Gratulacje ,prace bardzo starannie wykonane ,czysto schludnie i estetycznie

#11 OFFLINE   michalspin

michalspin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 98 postów
  • LokalizacjaHrubieszów
  • Imię:Michał

Napisano 02 listopad 2012 - 14:36

Jako że w ostatnim czasie miałem chwilę wolnego wykonałem mini projekt podlodówka do blaszki podlodowej, wędkę wykonałem z pozostałości materiałów z innych wędek i nawet ciekawie to wyszło- uchwyt fuji 16 dodatkowo wkleiłem kawałek szczytówki od feedera bardzo delikatnej jako kiwok, wędka ma ok 80cm, zostało tylko poczekać na lód.....

Załączone pliki



#12 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 02 listopad 2012 - 23:04

Miczał super początek ,wedeczki wygladają bardzo dobrze i na pewno będzie jeszcze lepiej.Widzę ,że masz warzsztacik z prawdziwego zdarzenia,coś czuję ,że ryb to już nie połowisz :D ciężko będzie ci wyjść z kanciap nad wodę ,kiedy łepetyna pełna pomysłów.Ja mam okazję połowić kieda ,żonka pogoni z salonu z graciarnią, ale ty już przepadłeś :lol:

#13 OFFLINE   michalspin

michalspin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 98 postów
  • LokalizacjaHrubieszów
  • Imię:Michał

Napisano 03 listopad 2012 - 08:35

No powiem Ci kolego że czasem jak zejdę do piwnicy ok 9-10 to nawet się nie obejrzę i wychodzę o 18.... Na warsztat chwilę poświęciłem, podejrzałem trochę u pana Z. Kawalca jak to wszystko wygląda i jak mniej więcej się za to zabrać, są pewne nie doskonałości ale z czasem się wszystko wypracuje Mam już części na kolejny projekt brakuje mi tylko insertu do uchwytu, Jeżeli chodzi o ryby to staram się wolny czas dzielić na pół trochę tu trochę tu, Dzięki za dobre słowo.

#14 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 03 listopad 2012 - 08:53

To super ,że z Tobą jest moc pozwalająca to pogodzić :) Ja chyba mam słabą silną wolę :lol:

Użytkownik Dąbek 111 edytował ten post 03 listopad 2012 - 08:54


#15 OFFLINE   michalspin

michalspin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 98 postów
  • LokalizacjaHrubieszów
  • Imię:Michał

Napisano 09 luty 2014 - 14:31

Witam po dłuższej nie obecności postanowiłem coś wrzucić do galerii.

Ostatnio wykonałem dwa projekty, jeden na blanku Phenix PSW790ML-2 a drugi to przeróbka japońskiej wędki Sekura 270/60g 

 

Pierwszy Phenix, szukałem czegoś mocniejszego i w długości 230-260 do cięższych przynęt nad bug, w moje ręce trafił PSW790ML2 236cm 14-65g i 20lb bardzo fajny kij ze sporym zapasem mocy w dolniku, postanowiłem troszeczkę go przedłużyć z długości 236 na równe 240 dokleiłem kawałek rurki w dolnik. Wykonałem dzieloną rękojeść z pianki połączonej z korkiem tygrysim uchwyt VSSD17 z nakręcanym foregripem KSKSS, przelotki Fuji alconite w ramce KL omotki czarne bez bajerów jedynie przy rękojeści omotki z tipetem koloru miedzianego i na łączeniu, z opisu też zrezygnowałem jedynie naklejki phenixa i to wszystko, kij waży coś w granicach 170g 

 

Drugi kij miał uchwyt Vssd17 ze zwykłą nakrętką i powyżej gwintu foregrip wykonany z korka, i za mało przelotek została oskrobana do uchwytu założony kskss ze wstawką z bambusa korka i korkogumy co nawet fajnie się prezentuje aczkolwiek bardzo trudny do obróbki, przelotki alps s6 czarna nić ze złotym tipetem, no i blank został polakierowany metoda wcierki. 

 

Załączone pliki


  • Del Toro lubi to

#16 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7985 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 09 luty 2014 - 14:57

Fajne to polaczenie VSSD z KSKSS :) 







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: autorski, autorski-rb

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych