Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

silnik elektryczny Rhino BLX 70 - usterka - potencjometr


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 OFFLINE   adiz1

adiz1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 217 postów
  • Lokalizacjawoj. śląskie

Napisano 28 maj 2023 - 19:19

Mam usterkę w silniku Rhino Blx 70. Silnik - losowo - raz się uruchamia raz nie. Nie ma znaczenia czy chcę płynąć w przód czy w tył. Jeżeli uda się ruszyć, to z kolei, niezależnie od ustawienia manetki, nieoczekowanie "odcina zasilanie" i śruba staje w miejscu. Przy okazji - kiedy śruba nie chce się obracać  i kręcę manetką, dziwnie mruga kontrolka od trybu "sport". Praktycznie nie da się normalnie pływać. Jesienią sprzęt przepływał bezawaryjnie jakieś 15- 20 godzin, a teraz, tuż przed rozpoczęciem sezonu spinningowego z łodzi, odwija mi taki numer. Prawdopodobnie do wymiany jest tzw. zespól potencjometra. Silnik na gwarancji, ale okazuje się, że nie ma oficjalnie serwisu tej marki w PL. Sklep czeka na dostawę części (podobno sklepy serwisują te silniki we własnym zakresie), która nie wiadomo kiedy dotrze. Wymiana wadliwego potencjometru nie jest trudna (Rhino Motors Europe, ma zamieścił nawet na YT film instruktażowy jak wymienić tą cześć). Postanowiłem nie czekać i na własną rękę zakupić ten element, jednak jest problem z jego dostępnością. Istotne jest to, że występują dwie wersje tego samego potencjometru - ta moja ma "złącze okrągłe" /charakterystyczna czarno-źółta wtyczka z trzema pinami/  (łatwiej dostępne są te ze złączem prostokątnym).

Czy ktoś z koleżeństwa przerabiał ten temat  i ma może wiedzę gdzie można zakupić od ręki, cześć, w wersji o której napisałem?

Załączone pliki



#2 OFFLINE   JarekCh

JarekCh

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 59 postów
  • LokalizacjaZIELONA GÓRA
  • Imię:JAREK

Napisano 28 maj 2023 - 20:15

Cześć
Część akurat nie wiem,gdzie zakupić,ale podobne objawy naprawił mi Krzysiek Sowa ze sklepu Rob-tar.Jakbyś potrzebował namiar telefoniczny śmiało pisz.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych