Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Plecionka, ale która...?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4402 odpowiedzi w tym temacie

#4241 OFFLINE   Qh_

Qh_

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 585 postów
  • LokalizacjaKobierzyce
  • Imię:Marcin

Napisano 05 czerwiec 2023 - 20:46

Egi Metal PE 0.5 to jest już 10lb wytrzymałości liniowej. Także mimo wszystko to nie to samo co pajęczynka PE 0.3. 

No ja już cieniej nie łowię niz 0,5. Nie potrzebuję. Nie mam sprzętu ani talentu. Nawet nie próbowałem.

Pisałem o gościu który dla mnie na Odrze jest mistrzem. Nie zapomnę jak byłem ze szwagrem, tylko się zwodowaliśmy a on już nam z Łodzi pokazał bolka taką 70siatkę. Pływaliśmy pół dnia ja ze szwagrem nic a on co chwila SMS do szwagra (bo obaj są z Kątów) to szczupak to okoń. My spłynęliśmy na pusto a on w sumie z okoniami z synem z 50 ryb … największy szczupak koło metra,

 

No to ja jakby … się nie śmieje tylko uczę.

 

A egi 0,5 zerwać na zaczepie ręką wyzwanie jest. Palucha raz rozciąłem. W niedzielę na zaczepach dwa haki kamatsu 2/0 na tym podprostowałem. W połączeniu z UL okoniówką pięknie amortyzuje szarpnięcia. No to weź to zerwij rybą …


Użytkownik Qh_ edytował ten post 05 czerwiec 2023 - 20:47


#4242 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1950 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 05 czerwiec 2023 - 21:07

...a potem budzik zadzwonił.
  • Biesan, Szymon82 i md30 lubią to

#4243 OFFLINE   md30

md30

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 143 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:C&R

Napisano 05 czerwiec 2023 - 21:16

"A egi 0,5 zerwać na zaczepie ręką wyzwanie jest. Palucha raz rozciąłem. W niedzielę na zaczepach dwa haki kamatsu 2/0 na tym podprostowałem. W połączeniu z UL okoniówką pięknie amortyzuje szarpnięcia. No to weź to zerwij rybą …" 

 

Ja mam w bagażniku w kole zapasowym obok lewarka plecionkę PE 3.0, służy jako linka holownicza. 


  • lukasz_c, Biesan i Szymon82 lubią to

#4244 ONLINE   lukasz_c

lukasz_c

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 199 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 06 czerwiec 2023 - 03:46

"A egi 0,5 zerwać na zaczepie ręką wyzwanie jest. Palucha raz rozciąłem. W niedzielę na zaczepach dwa haki kamatsu 2/0 na tym podprostowałem. W połączeniu z UL okoniówką pięknie amortyzuje szarpnięcia. No to weź to zerwij rybą …" 

 

Ja mam w bagażniku w kole zapasowym obok lewarka plecionkę PE 3.0, służy jako linka holownicza. 

 

Po co Tobie taka gruba? Przecież 0,3 wystarczy  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:


  • Szymon82 i md30 lubią to

#4245 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1927 postów

Napisano 06 czerwiec 2023 - 08:38


 

A ze lubię wyzwania, możemy się nawet umówić. Będziesz łowił na grubo a ja na cienko i zobaczymy kto polowi grubo a kto cienko.  :D

Bedzie problem z tym wyzwaniem bo ja też ............................łowię bardzo lekko :P

Ale jakoś damy radę ;)
 



#4246 OFFLINE   Andżej

Andżej

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 484 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 06 czerwiec 2023 - 09:01

No ja już cieniej nie łowię niz 0,5. Nie potrzebuję. Nie mam sprzętu ani talentu. Nawet nie próbowałem.

Pisałem o gościu który dla mnie na Odrze jest mistrzem. Nie zapomnę jak byłem ze szwagrem, tylko się zwodowaliśmy a on już nam z Łodzi pokazał bolka taką 70siatkę. Pływaliśmy pół dnia ja ze szwagrem nic a on co chwila SMS do szwagra (bo obaj są z Kątów) to szczupak to okoń. My spłynęliśmy na pusto a on w sumie z okoniami z synem z 50 ryb … największy szczupak koło metra,

 

No to ja jakby … się nie śmieje tylko uczę.

 

A egi 0,5 zerwać na zaczepie ręką wyzwanie jest. Palucha raz rozciąłem. W niedzielę na zaczepach dwa haki kamatsu 2/0 na tym podprostowałem. W połączeniu z UL okoniówką pięknie amortyzuje szarpnięcia. No to weź to zerwij rybą …

Ogólnie, to w praktyce trzeba bardzo kombinować, by zerwać plecionkę wędką i zwykle (bo są też sandaczowe pały z niesamowitymi możliwościami w tej dziedzinie, chyba dzięki możliwości wygenerowania bardzo dynamicznego "uderzenia") potrzeba do tego jakiegoś twardego obiektu po drodze i gwałtownych szarpnięć i takiego ustawienia kija, by jak największa część szarpnięcia poszła "w kołowrotek" (czyli w miarę równolegle do linii ręka-zaczep w momencie szarpnięcia) a i tak może się nie udać.
Jeśli chodzi o normalne ustawienie wędki i próbę podnoszenia czegoś z ziemi (czyli sytuacja bliska tej w trakcie holu), to podniesienie 1kg okoniówką to jest już wyczyn, patrząc na jerkbaitową galerię ugięć.

Jak się umawiacie na zawody, to mogę wpaść pokibicować? ;)


Użytkownik Andżej edytował ten post 06 czerwiec 2023 - 09:01


#4247 OFFLINE   Qh_

Qh_

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 585 postów
  • LokalizacjaKobierzyce
  • Imię:Marcin

Napisano 06 czerwiec 2023 - 17:52

Bedzie problem z tym wyzwaniem bo ja też ............................łowię bardzo lekko :P

Ale jakoś damy radę ;)
 

No ale mógłbyś mimochodem dodać że foty dostałeś i połów piękny … ;) oraz niezmyślony (każdy sądzi po sobie). A że niektórzy nie łapią to się ich złośliwe wątpliwej jakości żarty trzymają.

 

Andżej zawody już były w niedzielę  :D ale jak chcesz pokibicować jak sie będziemy wyzywać - spoko, tylko:

1. Będzie sie trzeba zerwać wcześnie, tak koło pierwszej. (Bo sie wybieram zaraz po obiedzie)  :D

2. Musisz dać telefon, bo tu sie umawiać nie będziemy. Widzisz co sie tu dzieje  ;)

 

Co do zaczepów, następna zaletą łódki, opływasz z drugiej strony i zazwyczaj nawet z drewna wyrwiesz, tylko zazwyczaj wtedy hak się odgina. Nie szarpie kołowrotkiem, nawijam na rękę. No i mi egi metal skórę palca przeciął do kości nawet nie poczułem kiedy  :D


Użytkownik Qh_ edytował ten post 06 czerwiec 2023 - 17:59


#4248 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1927 postów

Napisano 06 czerwiec 2023 - 18:46

Potwierdzam, że ilość ryb i rozmiary przypominaja mi czasy jak jeszcze Odra płynęła a ja łaziłem za sandaczami, czyli 30 lat temu.

 

Edytka: wiem, że jedziemy poza tematem  ale jakoś tak się wątek rozwinął...


Użytkownik strary edytował ten post 06 czerwiec 2023 - 18:47


#4249 OFFLINE   Qh_

Qh_

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 585 postów
  • LokalizacjaKobierzyce
  • Imię:Marcin

Napisano 08 czerwiec 2023 - 10:49

W ogóle nie jedziemy poza tematem. Dyskusja jest na temat „plecionka ale która?” I ja uważam, że cienka.

 

W niedziele spróbujemy to znów zweryfikować. Miałem już grubego kija (w sensie grubej 1,2 plecionki) nie brać, ale wezmę, zobaczymy.

 

Kumpel jest tam dziś i próbuje :-) 


  • strary i Andżej lubią to

#4250 OFFLINE   zorroo85

zorroo85

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 45 postów

Napisano 20 czerwiec 2023 - 10:50

YGK X-Braid Upgrade Pentagram X8 PE #1.0 22lb  - ktoś już testował ponad miesiąc jak się sprawuje ? - podobno kozak plecionka która już nie jest tak sztywna i niby ma same najlepsze elementy z poprzednich edycji. 

#4251 OFFLINE   Relax

Relax

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 131 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Kowalski

Napisano 20 czerwiec 2023 - 15:34

Nie testowałem tej Ygk (1.0, 22lb), to może ktoś jeszcze się wypowie. Prawdopodobnie będzie zbliżona średnicą do 0,16. Robinson x9 jest dosyć mocny i całkiem dobrze lata. Jedyne do czego się można doczepić, to szpule po 100 i 130m.


Użytkownik Relax edytował ten post 20 czerwiec 2023 - 16:32


#4252 OFFLINE   Qh_

Qh_

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 585 postów
  • LokalizacjaKobierzyce
  • Imię:Marcin

Napisano 20 czerwiec 2023 - 20:57

No i czy nie głośna? Bo egi metal jest fest mocna ale w x4 wkurzająco hałaśliwa. Szczególnie 1,0. Bo 0,5 jeszcze do zniesienia.

1,0 i dalekie boleniowe, szybkie rzuty to już boleśnie głośna jest.


  • Bobby0404 lubi to

#4253 OFFLINE   zorroo85

zorroo85

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 45 postów

Napisano 21 czerwiec 2023 - 08:24

Dystrybutor twierdzi że mega śliska i miękka co za tym idzie cicha - zobaczymy zamówiłem najwyżej opowiem jak jest realnie - dla mnie typowo pod sandacza na główkach 10-25 g i bolenia na dalekie odległości. 

Musi być mocna ale jak będzie sznurem co trze papę na przelotkach to na pewno poinformuję. Teoretycznie od zielonego upgrade x8 dużo dużo lepsza.

Technologia już jest taka, że czas aby wreszcie było fajna plecionka mająca to czego każdy szuka. 

Cena okolice 140 zł za 150 m więc nie jest tania ale tez nie jest jakoś kosmicznie droga.


Użytkownik zorroo85 edytował ten post 21 czerwiec 2023 - 08:29


#4254 OFFLINE   Qh_

Qh_

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 585 postów
  • LokalizacjaKobierzyce
  • Imię:Marcin

Napisano 21 czerwiec 2023 - 19:20

No i. Patrz tez nie zdzierżyłem i zamówiłem. Przeznaczenie to samo. Choć na razie większość sandaczy na pe0,5 padła. Bardziej pod bolkami w odrzanym nurcie może się spocić.

bardziej drzeć papy (jak to poetycko ująłeś) niż egi metal nie powinna dla mnie będzie poprawa.



#4255 OFFLINE   Qh_

Qh_

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 585 postów
  • LokalizacjaKobierzyce
  • Imię:Marcin

Napisano 22 czerwiec 2023 - 19:51

Moja przyszła. Wyglada git. Tylko czekam jeszcze na podkład. Jutro jak przyjdzie, na szpulę, i nad wodę.



#4256 OFFLINE   zorroo85

zorroo85

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 45 postów

Napisano 23 czerwiec 2023 - 13:09

Moja przyszła. Wyglada git. Tylko czekam jeszcze na podkład. Jutro jak przyjdzie, na szpulę, i nad wodę.

Tak do mnie też doszła i prezentuje się zadziwiająco dobrze, śliska bardzo, ale testy na wodzie za kilka dni dopiero. 



#4257 OFFLINE   Qh_

Qh_

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 585 postów
  • LokalizacjaKobierzyce
  • Imię:Marcin

Napisano 25 czerwiec 2023 - 17:18

Śliska bardzo. Fajny kolor. Miękka i duuuużo cichsza niż Egi Metal. Minimalnie głośniejsza od JMC więc do wytrzymania. Fajnie lata. Wytrzymałości nie sprawdziłem bo dziś tylko dwa przyzwoite okonki znów na Ul, a zaczepy na nowej plecionce nie wyzywające jakieś. Poza jednym ale tego odczepiaczem odpaliłem. Ręce całe.

Trochę krótko dziś na wodzie, to słaby test. Ale pozytywne wrażenia. Egi Metal x4 pe 1,0 powędrował do torby ... dużo głośniejszy i słabiej latający (porównywałem na tej samej wędce i przynęcie).



#4258 OFFLINE   zorroo85

zorroo85

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 45 postów

Napisano 26 czerwiec 2023 - 04:50

Od której JMC ? Są 8x i 4x. 

 

Tak jeszcze sobie porównałem i Pentagram # 0.4 ma taką samą moc jak Siglon Sunline # 0.6  - okolice 10 lbs. 

Myślę, że kupie jeszcze tego # 0.4 pod lighta i porównam z siglonem. Jeśli moc będzie porównywalne i faktycznie sporo różnica w średnicy to chyba mam idealne rozwiązanie pod okonia. 


Użytkownik zorroo85 edytował ten post 26 czerwiec 2023 - 05:13


#4259 OFFLINE   Andżej

Andżej

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 484 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 26 czerwiec 2023 - 07:03

Od której JMC ? Są 8x i 4x.

Tak jeszcze sobie porównałem i Pentagram # 0.4 ma taką samą moc jak Siglon Sunline # 0.6 - okolice 10 lbs.
Myślę, że kupie jeszcze tego # 0.4 pod lighta i porównam z siglonem. Jeśli moc będzie porównywalne i faktycznie sporo różnica w średnicy to chyba mam idealne rozwiązanie pod okonia.

Wytrzymalość podawana przez producenta to stabilna ściema. Siglon Adv 0.6 ma podane 8lbs wytrzymałości średniej dla przykładu i też jakieś 10lbs maksymalnej iest mocno wątpliwym, żeby Pentagram z tą plecionką wygrywał wytrzymałościowo.

Użytkownik Andżej edytował ten post 26 czerwiec 2023 - 07:30

  • Biesan i Alexspin lubią to

#4260 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3683 postów
  • LokalizacjaO/Sieradz, O/Piotrków.
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 26 czerwiec 2023 - 08:05

(...) Siglon Adv 0.6 ma podane 8lbs wytrzymałości średniej dla przykładu i też jakieś 10lbs maksymalnej iest mocno wątpliwym, żeby Pentagram z tą plecionką wygrywał wytrzymałościowo.

Jest możliwe gdy producent podaje zaniżoną grubość w stosunku do rzeczywistej, a to bardzo często stosowana praktyka - zwykłe oszustwo.
 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych