Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Plecionka, ale która...?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4404 odpowiedzi w tym temacie

#1501 OFFLINE   adriano

adriano

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • LokalizacjaŚwiebodzin
  • Imię:Adrian

Napisano 24 maj 2017 - 19:59

Za dużego wyboru nie masz bo w czerwonych x8 to chyba tylko Momoi Jig Line i Spiderwire Stealth Smooth 8

#1502 OFFLINE   PILOT

PILOT

    :)

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1494 postów
  • LokalizacjaCałyświat:)

Napisano 24 maj 2017 - 20:48

A ma ktoś pewne źródło na momoi i czy spiderwire dobra jest?

#1503 OFFLINE   adriano

adriano

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • LokalizacjaŚwiebodzin
  • Imię:Adrian

Napisano 24 maj 2017 - 22:47

Dragon jest dystrybutorem Momoi więc z zakupem raczej bezproblemowo bo chyba każdy sklep wędkarski z nimi współpracuje.
Spidera x8 nie używałem ta w/w to jakas nowość ale używałem kiedyś x4 Spiderwire Stealth Code Red i złego słowa nie powiem.
Jeśli chodzi o Spidera to akurat długo utrzymuje kolor.Bez porównania do nie których japońskich linek.
Momoi jeszcze nie używałem czeka w kolejce jak Varivasy na szpulkach się zmęcza.

Użytkownik adriano edytował ten post 24 maj 2017 - 22:50


#1504 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3692 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 25 maj 2017 - 05:16



A ma ktoś pewne źródło na momoi i czy spiderwire dobra jest?

Pewny sklep



#1505 OFFLINE   PILOT

PILOT

    :)

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1494 postów
  • LokalizacjaCałyświat:)

Napisano 25 maj 2017 - 10:55

Dzięks:)!

#1506 OFFLINE   cristovo

cristovo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1497 postów

Napisano 25 maj 2017 - 14:37

A ja sobie testuję Sunline Super PE 8 :) Na tę chwilę 12 funtową (PE 1.2), w zapasie oczko delikatniejsza. Jestem bardzo pozytywnie nastawiony do tej linki, świetny kolor (początkowo nieco zostawia ślady to tu, to tam, ale nie odbarwia się jakoś wyjątkowo), cieniutka i mięciutka, wystarczająco mocna do zastosowań boleniowych, cicha, niedroga, słowem bezproblemowa......żeby tylko nie zapeszyć :D

 

Wczoraj dla odmiany zaliczyłem krótki wypad z Duelem Hardcore PE 1.0......bardzo lubię tę plecionkę, ale Sunline chyba będzie lepsza! Na pewno Duel jest bardziej tasiemkowaty, wyraźnie widać, jak się skręca. Ponadto chyba nieco podatniejszy na uszkodzenia. Oczywiście około 2-metrowy przypon z fluorocarbonu konieczny, chociaż w przypadku Sunline być może odważniejsi mogliby z niego zrezygnować. Tylko w imię czego? Alberto Knot jest łatwy i fenomenalny ;)

 

 

Poza tym..............gdzie tam żółtemu do pomarańczy!!!


Użytkownik cristovo edytował ten post 25 maj 2017 - 15:06

  • Robert Crocker lubi to

#1507 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 26 maj 2017 - 07:41

Mam podobne odczucia. Będe testował czy 8lb nie będzie za gruba pod paprochy jutro ...


Użytkownik Robert Crocker edytował ten post 26 maj 2017 - 07:41


#1508 OFFLINE   ~30

~30

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 341 postów
  • LokalizacjaŻelechów
  • Imię:Łukasz

Napisano 26 maj 2017 - 09:15

Tylko w imię czego? Alberto Knot jest łatwy i fenomenalny ;)
 
 
Poza tym..............gdzie tam żółtemu do pomarańczy!!!

#tylkoFGknot
https://www.saltstro...rto-vs-fg-knot/

#1509 OFFLINE   hamerhed

hamerhed

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 208 postów
  • Lokalizacjapoznań/giżycko
  • Imię:arek

Napisano 26 maj 2017 - 13:39

#tylkoFGknot
 

 

Zalezy do czego. Na Momoi Oshikage 0.2PE mialem jakas polowe wytrzymalosci przy FGknot. Pekala idealnie na wezle. Zmodyfikowany alberto zapewnia wytrzymalosc zblizona do opisu.
 



#1510 OFFLINE   Kamil_D

Kamil_D

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 956 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 27 maj 2017 - 07:50

Ktory varivas 15-17 lb najlepiej sie sprawdzi do ciezszego opadu na rzeke z zaczepami na dnie ?

Pozdrawiam

#1511 OFFLINE   tomi101

tomi101

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 580 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Ignatowicz

Napisano 27 maj 2017 - 11:43

Ktory varivas 15-17 lb najlepiej sie sprawdzi do ciezszego opadu na rzeke z zaczepami na dnie ?

Pozdrawiam

Może żółty :D ?

Ja łowię błękitnym i jest ok.

 

Pozdrawiam Tomi B)



#1512 OFFLINE   Kamil_D

Kamil_D

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 956 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 27 maj 2017 - 11:46

Myslalem o różowym ale nie bylem pewny. Dobra kupie ten blekitny wobec tego ... 😁😁😁

#1513 OFFLINE   mattor

mattor

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 42 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Mateusz

Napisano 14 czerwiec 2017 - 12:24

Witam, cy ktoś ma opinie na temat tej plecionki ? Ktoś używał ? http://duohook.ie/su...mid-green-135m/



#1514 OFFLINE   szaryczłowiek

szaryczłowiek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 22 postów
  • LokalizacjaGiełczyce
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:noname

Napisano 20 czerwiec 2017 - 22:58

Witajcie,

Mam zamiar kupić plecionkę power pro. Podobno jest dużo poróbuek, czy moglibyścię zweryfikować tę http://www.sandacz.n...-8kg-135-m.html - z góry dzięki :)



#1515 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4960 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 21 czerwiec 2017 - 06:58

@psułek ma sprawdzone plecionki POWER PRO

 

http://jerkbait.pl/t...t36-dobre-ceny/


Użytkownik miramar69 edytował ten post 21 czerwiec 2017 - 06:59


#1516 OFFLINE   woblery L.E.

woblery L.E.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1222 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Radek

Napisano 21 czerwiec 2017 - 13:23

Witam używał ktoś może? Cena dosyć mocno budżetowa,mało recenzji, czekam aż mi przyjdzie ciekawe czy nie wtopiłem hajsu :D moje zastosowanie lekko,średni spinning.Może ktoś testował?



#1517 OFFLINE   MARIUSZ 69

MARIUSZ 69

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2042 postów
  • LokalizacjaLubelskie
  • Imię:Mariusz

Napisano 22 czerwiec 2017 - 06:12

Mam używam 0,18 do jerków ,tania i o dziwo dobra ,jest sporo przegrubiona ,mocna ,nie plącze się ,a nawet jak to dość szybko można ją rozplątać.Jest trwała ,od 4 sezonów przy jerkach i daje radę.Polecił Mi ją kolega który łowi w większości sandacze ,ale nie w fotelu lecz bardzo często bywa nad wodą.Przewalił już trochę tego towaru i stwierdził że tanie może być dobre.Myślę że warto sprawdzić ,lecz trzeba brać poprawkę na średnicę bo 0,18 wygląda w przybliżeniu 0,24.



#1518 OFFLINE   woblery L.E.

woblery L.E.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1222 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Radek

Napisano 22 czerwiec 2017 - 10:13

Właśnie mam taki zamiar. Będę na odrze testował i zdam relacje co i jak. 



#1519 OFFLINE   MARIUSZ 69

MARIUSZ 69

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2042 postów
  • LokalizacjaLubelskie
  • Imię:Mariusz

Napisano 22 czerwiec 2017 - 10:18

Na rzekę powinna być ok.Pamiętam jak była nowa ,to przy zaczepie BARDZO CIĘŻKO można było ją urwać.



#1520 OFFLINE   darkonis

darkonis

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 309 postów
  • LokalizacjaGiżycko
  • Imię:Darek

Napisano 23 czerwiec 2017 - 23:39

Na chwile obecna używałem plecionek : power pro , spider wire , berkleja , dragon, mikado kupiłem w tym roku.

Pierwsza moja plecionka -Power pro 0,10 mm ładne parametry ale szybko trafiła do śmieci więcej już nie kupiłem i chyba nie kupie..

Spider wire- dużo ich miałem tania, fajny ciasny splot, cienka, dosyć mocna, sporo wytrzymuje , wada jest że lubi strzelić na mokrym węźle  i szura po przelotkach..Na pewno wrócę do tej plecionki ..

Berklej- kupiłem kilka 2 rodzaje.. jedna to ta przypominającą żyłkę (chyba nananofil się nazywa) druga normalna ( nie pamiętam już nazw a nie chce mi się doszukiwać).. nanofil strzępi się strasznie już po dniu użytkowania po za tym parametry ok. Ta zwykła splotowa ni jaka ani parametrów ani wytrzymałości ( zrywało mi przynęty jak zrobiła się  broda jak chciało) nie kupie więcej raczej tych pletek..

dragon hm8x- ja kupiłem 0,21mm około 25kg wytrzymałości do ciężkiego casta. Na początku żałowałem ...Plecionka opisana 0,21mm a wyglądała jak sznur z 0,40 i ledwo  mieściła mi się na pojemnej szpulce. W pierwszych dniach połowu jak zrobiła mi się nie raz broda to wręcz się wbijała w zwoje plecionki i ciężko to było rozplatać...Pomyślałem co za szajs ta plecionka ..Po dłuższym użytkowaniu tej plecionki zmieniłem zdanie, a użytkuje tą sama plecionkę  już 3 rok ...Nie strzępi się tak szybko jak poprzednie plecionki , uratowała mi wiele przynęt ,nie szoruje tak po przelotkach, nie zerwałem jej nigdy ani na zaczepie ani jak zrobiła się broda (często nie wytrzymywała agrafka , a plecionce nic)..Jak będę wymieniał tą pletke wymienię na coś  też ze stajni dragona..

Mikado 8 splotowe kupiłem w tym roku ... Trudno cokolwiek mi jest jeszcze powiedzieć o tej plecionce na pewno nie jest droga  , fajny splot , trafnie opisana pod względem średnicy, nie trze tak mocno po przelotkach . Jak zacząłem ją użytkować szybko się okazało (bynajmniej w moim odczuciu) że jest słaba , rwie się w przypadkowych miejscach , strzępi się dosyć szybko ..Może za cienką kupiłem . trudno ja jeszcze ocenić...

Słyszałem dobre opinie o daiwie , ale jeszcze nie użytkowałem , a nie chcę już robić  testów na własnym portfelu ...

Może komuś coś z tego się przyda przy doborze plecionki . Strasznie ogólnikowo ale zawsze coś z mojego użytkowania plecionek na własnej skórze bez czytania opinii ,często na chybił trafił bez oglądania towaru w sklepie...






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych