Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Plecionka, ale która...?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4404 odpowiedzi w tym temacie

#1521 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 24 czerwiec 2017 - 04:36

(...) Mikado 8 splotowe kupiłem w tym roku ... Trudno cokolwiek mi jest jeszcze powiedzieć o tej plecionce na pewno nie jest droga  , fajny splot , trafnie opisana pod względem średnicy, nie trze tak mocno po przelotkach . Jak zacząłem ją użytkować szybko się okazało (bynajmniej w moim odczuciu) że jest słaba , rwie się w przypadkowych miejscach , strzępi się dosyć szybko ..Może za cienką kupiłem . trudno ja jeszcze ocenić...(...)

O której piszesz? Bo jeśli o Nihonto Octa Braid, to mogę dodać, że używam tych plecionek w różnych rozmiarach (od 0,08 do 0,14) czwarty sezon. Wytrzymują spokojnie 1,5 do 2 sezonów (po pierwszym sezonie przewijam na drugą stronę). Jak wszystkie plecionki ze średniej półki jest nieco przegrubiona w stosunku do opisu, ale za to (przynajmniej w moim przypadku) trzyma parametry wytrzymałościowe. W tej cenie, a nawet w cenach o 50% wyższych lepszej nie kupisz.

Jeśli rwie Ci się poza węzłem, to muszę Cię zmartwić, to podróbka. Tanie plecionki są rzadko podrabiane, ale widocznie tę się opłaca. Odradzam kupowanie jej na Allegro, bo tam właśnie jest mnóstwo jej podróbek, zwłaszcza jeśli oferowana jest "na metry". Najlepiej kupować w dobrych, sprawdzonych sklepach.


  • S.N. lubi to

#1522 OFFLINE   Przemek SzN

Przemek SzN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 303 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Przemek

Napisano 24 czerwiec 2017 - 08:08

O której piszesz? Bo jeśli o Nihonto Octa Braid, to mogę dodać, że używam tych plecionek w różnych rozmiarach (od 0,08 do 0,14) czwarty sezon. Wytrzymują spokojnie 1,5 do 2 sezonów (po pierwszym sezonie przewijam na drugą stronę). Jak wszystkie plecionki ze średniej półki jest nieco przegrubiona w stosunku do opisu, ale za to (przynajmniej w moim przypadku) trzyma parametry wytrzymałościowe. W tej cenie, a nawet w cenach o 50% wyższych lepszej nie kupisz.

Jeśli rwie Ci się poza węzłem, to muszę Cię zmartwić, to podróbka. Tanie plecionki są rzadko podrabiane, ale widocznie tę się opłaca. Odradzam kupowanie jej na Allegro, bo tam właśnie jest mnóstwo jej podróbek, zwłaszcza jeśli oferowana jest "na metry". Najlepiej kupować w dobrych, sprawdzonych sklepach.

Podróbka mikado, dobry żart :) Miałem tą plecionkę od mikado i jedyne co mogę dobrego o niej napisać to to ze jest tania. Po kilku wypadach nad wodę praktycznie straciła kolor (używałem k. pomarańcz 0,14), jest przegrubiona a po jakimś czasie zaczęła rwać sie w losowo wybranym miejscu. O odstrzeleniu przynęty można zapomnieć. Plecionka z nowego wypustu (z extra gumkami w pudełku) kupiona bezpośrednio u dostawcy, wiec "podróbka" nie wchodzi w grę, a dziadostwo jak opisuje kolega wyżej :) Moim zdaniem lepiej dołożyć 20 dychy i kupić plecionkę od varivasa hg pe albo spiderwire stealth smooth 8. 


Użytkownik Przemek. edytował ten post 24 czerwiec 2017 - 08:12

  • Włóczykij, Tomas81 i coma lubią to

#1523 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4545 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 24 czerwiec 2017 - 08:19

Podróbka mikado, dobry żart :) Miałem tą plecionkę od mikado i jedyne co mogę dobrego o niej napisać to to ze jest tania. Po kilku wypadach nad wodę praktycznie straciła kolor (używałem k. pomarańcz 0,14), jest przegrubiona a po jakimś czasie zaczęła rwać sie w losowo wybranym miejscu. O odstrzeleniu przynęty można zapomnieć. Plecionka z nowego wypustu (z extra gumkami w pudełku) kupiona bezpośrednio u dostawcy, wiec "podróbka" nie wchodzi w grę, a dziadostwo jak opisuje kolega wyżej :) Moim zdaniem lepiej dołożyć 20 dychy i kupić plecionkę od varivasa hg pe albo spiderwire stealth smooth 8. 

 

Do łowienia maszynowego może i ta octa się nie nadaje, nie wiem bo maszyną nie jestem. Jednakże dla wikendowego amatora (próbuję łowić choć raz na tydzień czasami częściej) czyli mnie jest wystarczająco mocna, używam najczęściej 0,08 żółtą albo zieloną) i dobieram średnicę do przynęt, rybek, które zamierzam poławiać itp. i itd.


  • Alexspin lubi to

#1524 OFFLINE   Przemek SzN

Przemek SzN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 303 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Przemek

Napisano 24 czerwiec 2017 - 08:52

Tyle firm i produktów ilu odbiorców, ja opisałem moje doświadczenia z ta plecionka. W przeciwieństwie do @Alexa który twierdzi ze lepszej nie kupisz nawet jak dołożysz 50% ceny. Widać kolega przetestował już WSZYSTKIE plecionki na rynku ;) Cos podobnego do ściągania całego Internetu na dyskietkę ;P
  • Night_Walker, Tomas81 i coma lubią to

#1525 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 24 czerwiec 2017 - 09:42

No cóż, "każdy ma swoich znajomych", jak dotąd Nihonto Octa Braid jeszcze mnie nie zawiodła.

Nie twierdzę, że zjadłem wszystkie rozumy, ale plecionki kilku firm przez 25-letni okres spinningowania przetrenowałem i na pewno jest kilka lepszych od Nihonto Octa, ale jeśli plecionkę za 100 zł mogę używać przez trzy sezony, a tę za 50 zł przez dwa, to jednak wolę tę tańszą.

Pokaż mi plecionkę, która nie traci koloru i nie jest przegrubiona (wyjątek Oshikage za około 150zł/125m).

Rwała Ci się w losowym miejscu "po jakimś czasie" - enigmatyczne stwierdzenie. Po jakim? Gdyby mi się rwała po 100 godzinach wędkowania, reklamowałbym. Być może piszemy o innych plecionkach, bo tą przypadłością cechuje się Nihonto Fine (z tego co pamiętam to z gratisowymi gumkami sprzedawana była właśnie Nihonto Fine).

Nie jestem zawodowym spinningistą ani testerem, a moje wędkowanie sprowadza się czasowo do kilkunastu godzin (max około 20) w miesiącu i do tego w zupełności wystarcza mi Nihonto Octa.

Strzępi się? Może to wina przelotek, rolki kołowrotka a może mocno kamienistego łowiska lub nawet gęstego dywanu osoki aloesowej, wówczas wcześniej czy później każda się postrzępi. Wolę postrzępić tę za 50 zł, niż za 100.

 

PS

Nie bronię nikomu kupować Varivasa lub Spidervira, mnie na to nie stać. Wędkuję dla przyjemności a nie dla rekordów.


Użytkownik Alexspin edytował ten post 24 czerwiec 2017 - 09:54


#1526 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1571 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 24 czerwiec 2017 - 09:54

Alex daj spokój z tą Mikado...W podobnej cenie masz P-Line czy Durasilk Spidera , dzień do nocy na korzyść amerykańskich.
  • coma lubi to

#1527 OFFLINE   darkonis

darkonis

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 309 postów
  • LokalizacjaGiżycko
  • Imię:Darek

Napisano 24 czerwiec 2017 - 11:46

Pisałem o mikado

 

O której piszesz? Bo jeśli o Nihonto Octa Braid, to mogę dodać, że używam tych plecionek w różnych rozmiarach (od 0,08 do 0,14) czwarty sezon. Wytrzymują spokojnie 1,5 do 2 sezonów (po pierwszym sezonie przewijam na drugą stronę). Jak wszystkie plecionki ze średniej półki jest nieco przegrubiona w stosunku do opisu, ale za to (przynajmniej w moim przypadku) trzyma parametry wytrzymałościowe. W tej cenie, a nawet w cenach o 50% wyższych lepszej nie kupisz.

Jeśli rwie Ci się poza węzłem, to muszę Cię zmartwić, to podróbka. Tanie plecionki są rzadko podrabiane, ale widocznie tę się opłaca. Odradzam kupowanie jej na Allegro, bo tam właśnie jest mnóstwo jej podróbek, zwłaszcza jeśli oferowana jest "na metry". Najlepiej kupować w dobrych, sprawdzonych sklepach.

Mikado Nihonto Octa Braid.. ona rwie się mi w przypadkowych miejscach . Nie na węźle , nie na brodzie w multiku tylko właśnie w przypadkowych miejscach ..Może mój błąd że za cienką też kupiłem bo pod zwykła korbę 0,14 a pod multik chyba 0,18mm chociaz miała być 0,20mm po prostu nie zauważyłem pakując ją...



#1528 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 24 czerwiec 2017 - 15:40

Alex daj spokój z tą Mikado...W podobnej cenie masz P-Line czy Durasilk Spidera , dzień do nocy na korzyść amerykańskich.

Jeśli 70-100 zł jest dla Ciebie podobne do 50-ciu, to znaczy, że Masaj jest podobny do Eskimosa. Ja pozostanę przy swoim. ;)



#1529 OFFLINE   Przemek SzN

Przemek SzN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 303 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Przemek

Napisano 24 czerwiec 2017 - 15:58

Alex daj spokój z tą Mikado...W podobnej cenie masz P-Line czy Durasilk Spidera , dzień do nocy na korzyść amerykańskich.


Dokładnie.
Ja tez nie wydaje na sprzęt majątku ale wole dołożyć dwadzieścia złotych do lepszej plecionki niż babrać się z badziewiem.
"po jakimś czasie" kwestia dwóch miesięcy, wypad na ryby dwa razy w tygodniu. Szkoda czasu bawić się w reklamacje, łatwiej unikać niż się męczyć.
Moim zdaniem nie warto kupować octabride od mikado i jbride od daiwy, bo nie sa warte nawet tych 50złotych.

Użytkownik Przemek. edytował ten post 24 czerwiec 2017 - 16:09

  • Tomas81 i coma lubią to

#1530 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1571 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 24 czerwiec 2017 - 16:37

Jeśli 70-100 zł jest dla Ciebie podobne do 50-ciu, to znaczy, że Masaj jest podobny do Eskimosa. Ja pozostanę przy swoim. ;)

Bez reklamy - przykładowo :

Spiderwire 42,89 z dostawą

http://allegro.pl/20...6848196453.html

P-Line do wyboru do koloru, 150 m 60 zł za ośmiosplotową , można taniej , 52 zł za zwykłą

http://jerkbait.pl/t...t36-dobre-ceny/

 

Aleksandrze , pozostań przy swoim ;)


Użytkownik Szymon82 edytował ten post 24 czerwiec 2017 - 16:49

  • coma i Przemek SzN lubią to

#1531 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 24 czerwiec 2017 - 17:48

Kilka opinii z netu:

https://forum.wedkuj...iderwire/621132

https://forumwedkars...rwire-ez-braid/

http://www.fishing-t...derwire-stealth

https://wedkuje.pl/n...onto-octa/78125

http://jerkbait.pl/t...hl=+octa +braid

http://fishing-test....do-nihonto-octa

Wydaje się, że nie ma co uogólniać, a dyskusja stała się akademicka...



#1532 OFFLINE   Night_Walker

Night_Walker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 993 postów

Napisano 24 czerwiec 2017 - 23:26

Kolega bardzo chwalił tę Nihonto czy jak jej tam :) Miał ją 4 lata na szpuli, i dopiero po tym czasie musiał wymienić bo ciut straciła na parametrach ;) No, ale mnie po 1,5 sezonu i Sunline Super PE poszedł do kosza. 

Apropo Sunline Super PE 8lb.... mógłby ktoś porównać jej grubość do Techrona 8lb? Mówię o grubości optycznej/palcowej ;)



#1533 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 25 czerwiec 2017 - 06:03

Mam pytanie do znawców i użytkowników plecionek Spiderwire, co sądzicie o tej?

Cena porażająco niska a w necie jest o niej bardzo mało informacji.



#1534 OFFLINE   malinabar

malinabar

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2298 postów
  • Lokalizacjapłd.-zach.
  • Imię:Bartek

Napisano 25 czerwiec 2017 - 12:22

Kolega bardzo chwalił tę Nihonto czy jak jej tam :) Miał ją 4 lata na szpuli, i dopiero po tym czasie musiał wymienić bo ciut straciła na parametrach ;) No, ale mnie po 1,5 sezonu i Sunline Super PE poszedł do kosza. 

Apropo Sunline Super PE 8lb.... mógłby ktoś porównać jej grubość do Techrona 8lb? Mówię o grubości optycznej/palcowej ;)

1,5 intensywnego sezonu to bardzo dobry wynik . A którą kategorię "wagową" miałeś - bliżej 6 lb czy raczej 15  :) ? No i dlaczego do kosza poszła była ?

 

Sorrki - dopiero dotarło , że 8 lb . Ale pytanie nr 2 nadal aktualne  ;) ...


Użytkownik malinabar edytował ten post 25 czerwiec 2017 - 12:28


#1535 OFFLINE   Night_Walker

Night_Walker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 993 postów

Napisano 25 czerwiec 2017 - 14:41

Kosz ją spotkał bo zostało na szpuli z 50 metrów. A zostało jej tyle, ponieważ parę wypraw temu nabrała tendencji do plątania się. Natomiast ja nie mam cierpliwości do splątanej plećki. Jak zrobi się parenaście metrów od końca taka wkurzająca, zaciśnięta pętelka (pewnie znacie to uczucie - coś stuka o przelotki, szybka kontrola linki, a tu jakiś @#$%^&*$ny węzełek na Waszej drogiej i fajnej lince), to ciągnę za linkę po obu jej stronach i albo sama się rozsupła, albo urwie. Baa...nawet jakieś ptasie gniazda powstawały...przez zeszły sezon nie miałem ani jednego, a od od kilku wypraw dwa. 

Jakbym miał oceniać....łowiłem nią na woblery 2-15cm, gumy na główkach do 30g(dawałem przypon strzałowy z PP 20lb), ze 2 razy też na obrotówki. Kamieni wiadomo, nie lubiła za bardzo ale też bez przesady, czochrałem płytkie rafy, przelewy i opaski i dramatu nie było a przyponu żadnego przeważnie nie stosowałem (tak, wiem że to sport ekstremalny). Znacznie lepsza od PP, która przecierała mi się częściej, plątała częściej, i wogóle najcieńsza PP to porażka - dwa razy spotkałem się z jakimś uszkodzeniem w połowie długości nowej szpuli nabytej z pewnego źródła.

Także rozważam powrót do Sunline'a, aczkolwiek oczko cieńszej z racji tegorocznego zafascynowania ultralightem i cykadami. Natomiast jeśli najcieńszy Techron okazałby się podobnej grubości co Sunline Super PE 6lb....ma bardzo dobre opinie, więc pewnie bym go wypróbował :)


  • strary i malinabar lubią to

#1536 OFFLINE   malinabar

malinabar

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2298 postów
  • Lokalizacjapłd.-zach.
  • Imię:Bartek

Napisano 25 czerwiec 2017 - 19:31

Aaa , to rzeczywiście boskie uczucie jest , kiedy to na naszym cud plecionym dżapońskim sznureczku węzełek nierozwiązywalny powstanie  ;) . Ale reszta parametrów rzeczywiście jest bardzo OK . Praktycznie w tej chwili mam na zestawach 6 lb , 10 lb i 12 lb . Po przetestowaniu przedstawicieli japońskiej konkurencji ten model podszedł mi ( i chyba nie tylko mi ) najbardziej . Problemów z pętelkowaniem raczej nie stwierdziłem . Jeśli już coś się pojawiało , to tuż przed obróceniem na szpuli  ,kiedy rzeczywiście już był na to czas . Może też kwestia młynka wchodzie w grę ...

W każdym bądź razie ciekawość moją zaspokoiłeś - dzięki  :) . Co do Techrona nic nie pomogę niestety ...



#1537 OFFLINE   kostom63

kostom63

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1620 postów

Napisano 25 czerwiec 2017 - 23:08

Tomek skrobnij coś o tej Pee Wee 4-splotowej. Jak wrażenia nad wodą?


Cześć, no doczekała się moczenia w szwedzkiej wodzie. Cały tydzień była średnio używana, czyli jakieś 3 godz dziennie. Nie odbarwiła się wogóle. Tak jak myślałem szumi , ale nie jakoś bardziej niż PP , ślizga się naprawdę dobrze , czyli rzuty długie. Mimo przerzucania na drugą stronę górek zero strzępienia . Co prawda górki nie były mocno kamieniste , no ale z piachu to one też nie były. Splot ciągle ścisły. Tak jak podejrzewałem taka lepsza wersja PP. Natomiast coraz bardziej jestem rozczarowany Momoi Riu Jin. Że się wyciera kolor - trudno inne i tak tracą go szybciej , ciągle gładka i śliska - super, ale wytrzymałość na zerwanie ... oj słaba Ci ona jest
Tomek
  • Rebel64 i przemo_w lubią to

#1538 OFFLINE   woblery L.E.

woblery L.E.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1222 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Radek

Napisano 26 czerwiec 2017 - 07:40

0,10 pletka płaska jak tasiemka. Nie podoba mi się przekrój.Dla przykładu mam dragona fishmaker  plecionkę 0,08 i w stosunku do tej dragon ma okrągły przekrój więc postawię jednak na dragona.



#1539 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2592 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 26 czerwiec 2017 - 09:30

Bez reklamy - przykładowo :

Spiderwire 42,89 z dostawą

http://allegro.pl/20...6848196453.html

P-Line do wyboru do koloru, 150 m 60 zł za ośmiosplotową , można taniej , 52 zł za zwykłą

http://jerkbait.pl/t...t36-dobre-ceny/

 

Aleksandrze , pozostań przy swoim ;)

Konwencja nazw:

 

0.08 (6) - plecionka o grubości 0.08mm i wytrzymałości liniowej 6 kg.

 

A czy to aby nie jest 0,08 cala???? - tak bezkrytycznie przeniesione na mm.

W ten sposób przeliczają praktycznie wszyscy dystrybutorzy...


  • Alexspin lubi to

#1540 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 27 czerwiec 2017 - 12:36

czyli według takiego wskaźnika plecionka opisana jako 0,08 miałaby 2mm. Chyba przesada... ;)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych