Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Plecionka, ale która...?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4404 odpowiedzi w tym temacie

#1861 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3687 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 16 luty 2018 - 09:40

Czyli potwierdzają się moje spostrzeżenia dotyczące około 70% wytrzymałości praktycznej w stosunku do deklarowanej przez dystrybutora.



#1862 OFFLINE   kostom63

kostom63

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1616 postów

Napisano 16 luty 2018 - 16:27

Tak jest 70% to mają te lepsze, często jest to 50 do 60%. Pisałem to już parę lat temu
  • homax, Rebel64 i Alexspin lubią to

#1863 OFFLINE   FrontLine089

FrontLine089

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 43 postów

Napisano 16 luty 2018 - 16:31

Czy mógłby ktoś polecić plecionkę którą widać najlepiej w każdych warunkach? Testowałem daiwa j 8 braid multi color.. Była dobrze widoczna ale niestety tylko przez 3 dni wędkowania po czym totalnie wyblakła.. Testowałem też chińskiego kastkinga kolor żółty fluo i ten lepiej trzymał kolor niż daiwa.. z czasem też jednak stał sie blado żółty.. no i nie najlepiej go widać jak jest pochmurno(mam lekkie problemy ze wzrokiem)..jaki kolor byłby optymalny na każde warunki? zielony fluo ? pomarańcz fluo?



#1864 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 16 luty 2018 - 18:05

Czy mógłby ktoś polecić plecionkę którą widać najlepiej w każdych warunkach? Testowałem daiwa j 8 braid multi color.. Była dobrze widoczna ale niestety tylko przez 3 dni wędkowania po czym totalnie wyblakła.. Testowałem też chińskiego kastkinga kolor żółty fluo i ten lepiej trzymał kolor niż daiwa.. z czasem też jednak stał sie blado żółty.. no i nie najlepiej go widać jak jest pochmurno(mam lekkie problemy ze wzrokiem)..jaki kolor byłby optymalny na każde warunki? zielony fluo ? pomarańcz fluo?

Jak dla mnie bardzo dobrze trzyma kolor np.niebieski Varivas High Grade PE.Mam na myśli tego czterosplotowego który już dość długo jest na rynku.


  • FrontLine089 lubi to

#1865 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10140 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 16 luty 2018 - 18:14

Niestety max to 2.0 :(



#1866 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 16 luty 2018 - 18:23

Niestety max to 2.0 :(

To prawda,ale ja ją akurat z powodzeniem stosuję do okoniowego kijka 8-14lb i bardzo mi pasi :) .



#1867 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10140 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 16 luty 2018 - 18:36

Wierzę, macałem wczoraj. Może trochę grubo pleciona , ale przy dobrym zbrojeniu i tak nie powinna szumieć. Jednak muszę czekać na dostawy z "dżapanii" Casting PE



#1868 OFFLINE   malinabar

malinabar

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2298 postów
  • Lokalizacjapłd.-zach.
  • Imię:Bartek

Napisano 16 luty 2018 - 18:39

Wydaje mi się , że tak od PE 1,5 w górę to wszystkie są nieźle widoczne , przynajmniej dla mnie ( i na stosunkowo krótkim kijaszku )  :) . Kumpel miał 2,0 i było super , choć ja tak grubo nie łowię . Ale w tych cieńszych plecionkach dla mnie pomarańcz i czerwień , choć absolutnie najlepiej postrzegałem nad wodą białą Duel Hardcore X8 PE 1,5 .


  • FrontLine089 lubi to

#1869 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1571 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 16 luty 2018 - 19:42

Czy mógłby ktoś polecić plecionkę którą widać najlepiej w każdych warunkach?

Teoretycznie multikolor , ale nie ma idealnej na każde warunki .



#1870 OFFLINE   adriano

adriano

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • LokalizacjaŚwiebodzin
  • Imię:Adrian

Napisano 16 luty 2018 - 22:21

Szukaj linki czerwonej albo pomarańczowej.Z dostępnych na rynku masz pomarańczowego Dragona HM8X FORTE,czerwonego Spiderwire Stealth i Momoi Jigline MX8

Czy mógłby ktoś polecić plecionkę którą widać najlepiej w każdych warunkach? Testowałem daiwa j 8 braid multi color.. Była dobrze widoczna ale niestety tylko przez 3 dni wędkowania po czym totalnie wyblakła.. Testowałem też chińskiego kastkinga kolor żółty fluo i ten lepiej trzymał kolor niż daiwa.. z czasem też jednak stał sie blado żółty.. no i nie najlepiej go widać jak jest pochmurno(mam lekkie problemy ze wzrokiem)..jaki kolor byłby optymalny na każde warunki? zielony fluo ? pomarańcz fluo?


Linki czerwone i pomarańczowe są bardzo dobrze widoczne.Z dostępnych na rynku masz pomarańczowego Dragona HM8X FORTE,czerwonego Spiderwire Stealth i Momoi Jigline MX8.
  • FrontLine089 lubi to

#1871 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10140 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 16 luty 2018 - 22:51

Pomarańczowy Dragon bardzo szybko staje się jasno kremowy. W to miejsce raczej czerwony Dragon Jigging Braid (wiele dobrych opinii)


  • adriano i FrontLine089 lubią to

#1872 OFFLINE   sero1975

sero1975

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1461 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Sergiusz

Napisano 16 luty 2018 - 23:58

Jest z pomarańczowych jeszcze berkley jak dla mnie dobra proporcja ceny do jakości wg mojej opinii lepszy od Spiderwire .Też blednie ale sezon intensywnego używania wytrzyma ...


  • FrontLine089 lubi to

#1873 OFFLINE   kostom63

kostom63

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1616 postów

Napisano 17 luty 2018 - 00:33

Cześć, świetnie trzyma kolor Momoi Riu Jin oraz Sunline 8PE
Tomek
  • FrontLine089 lubi to

#1874 OFFLINE   FrontLine089

FrontLine089

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 43 postów

Napisano 17 luty 2018 - 09:46

Dzięki bardzo koledzy za odpowiedzi.. Troche poczytałem, poszperałem i wydaje mi sie że wybór padnie na momoi riu jin fluo orange.. Mam fluorocarbon soflex od momoi i bardzo sobie chwale bo jest naprawde mocny, 0,18 wyciągałem z wody takie kłody i konary że sie dziwiłem że przypon nie strzelił..Ale to już inny temat.. Dzięki wszystkim :)


  • strary lubi to

#1875 OFFLINE   kostom63

kostom63

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1616 postów

Napisano 17 luty 2018 - 12:38

Jeśli przeczytałeś ten wątek dobrze wstecz to mam nadzieję ,że natknąłeś się na niewszystkie pozytywne opinie o Riu Jin. Przypomnę , że jest dość gruba i nie zawsze przewidywalna jeśli chodzi o pękanie , ale faktycznie kolor trzyma super i to chyba najbardziej okrągła jaką miałem w rękach

#1876 OFFLINE   kostom63

kostom63

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1616 postów

Napisano 17 luty 2018 - 18:57

Cześć, tym razem wpadło mi w ręce trochę plecionki 6-cio splotowej Sufix Performance Braid . Dane z opakowania to 0,14 mm grubości i 6 lb wytrzymałości w kolorze ostry pomarańcz. Linka dość gruba tak na poziomie 1,5 PE, i mocno szorstka , myślę ,że podobnie jak Power Strike. Przy próbie szorowania trochę się odbarwiła , ale nie postrzępiła, wydaje się być pokryta jakąś otuliną , tak więc kolor powinna trzymać super , okrągła to nie jest , ale dość blisko jej do tego. No i to co bardzo rzadko się zdarza , wytrzymałość faktyczna zdecydowanie większa niż w teorii. Trzy próby zerwania na łączniku bezwęzłowym zmieściły się w między 4.4 a 5.1 kg , urwana krótko przy łączniku .
Tomek
  • homax, HaDe i S.N. lubią to

#1877 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1877 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 17 luty 2018 - 19:09

0,14 i tylko 6 lb? Toć moja Techron 0,06 wytrzymuje ok. 12 lb. Jakaś ujowa ta Sufix. :D  A tak na serio, to znów się przekonuję, że wytrzymałość "na opakowaniu", a rzeczywistość, to dwie różne bajki. Kto lubi, niech nadal dywaguje nad "średnicą".


Użytkownik Młody wędkarz edytował ten post 17 luty 2018 - 19:10


#1878 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1930 postów

Napisano 17 luty 2018 - 19:15

Nad średnicą plecionki trudno dywagować ale nad "grubością" można sie zastanowić i porównać do innej a nawet do żyłki.


  • homax lubi to

#1879 OFFLINE   kostom63

kostom63

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1616 postów

Napisano 17 luty 2018 - 19:16

Cześć, dostałem od znajomego 2 metry plecionki Shimano Kairiki 0,07 mm , 4,5 kg zielona . No cóż pierwsze to badanie palcami , naprawdę śliska i cienka , trochę tasiemka czyli podobna do chwalonej przeze mnie Pee Wee . W trzech próbach zerwania na łączniku bezwęzłowym wytrzymała od 2,7 do 3,1kg urwana krótko , natomiast próbę szorowania przeszła słabo, szybko się postrzępiła
Tomek

Kontynuując porównanie do Pee Wee WX8 jest około 1/3 cieńsza niż pierwowzór w rozmiarze 0,8 PE który wytrzymał 4 kg , ale jest od niej bardziej płaska i mniej śliska

#1880 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1877 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 17 luty 2018 - 19:20

Odkąd znalazłem miejsce, gdzie ryb jest zasadniczo więcej (może nie więcej, a mniej trenowanych?) niż w wodach PZW, to stwierdzam, że średnica (grubość, czy jak by to nazwać) jest jakoś mało dla mnie znacząca.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych