Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Przerejestrowanie pontonu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
55 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   RBTS

RBTS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 577 postów
  • LokalizacjaŚrodkowa Wisła

Napisano 21 listopad 2012 - 22:29

Tak wiem.
Trzeba oczywiście mieć zarejstrowaną jednostkę zgodnie z obowiązującymi przepisami. Lecz nadal nurtuje mnie pytanie, kto (i czy w ogóle) nakłada na nas obowiązek posiadania dowodu rejestracyjnego?

#22 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 22 listopad 2012 - 19:53

Tak wiem.
Trzeba oczywiście mieć zarejstrowaną jednostkę zgodnie z obowiązującymi przepisami. Lecz nadal nurtuje mnie pytanie, kto (i czy w ogóle) nakłada na nas obowiązek posiadania dowodu rejestracyjnego?


w żadnej ustawie rozporządzeniu ani nigdzie to nie pisze miałem raz akcję z podsyfienia mnie oraz kolegi wpadła policja oraz dwóch ułanów z SSR żądając karty , legitymacji , zezwolenia , oraz decyzji o nadaniu nr na ponton ponieważ oni nie wiedza czy ponton jest kradziony czy nie , apogeum akcji był taki, że linijką mierzyli mi czy litery mają 10 na 1 cm decyzji nie pokazałem a panowie nie mogli nic poradzić


ps. warto mieć w aucie przepisy o rejestracji środków pływających no i kodeks drogowy też się czasami przydaje :D

#23 OFFLINE   RBTS

RBTS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 577 postów
  • LokalizacjaŚrodkowa Wisła

Napisano 22 listopad 2012 - 21:36

Ano właśnie... Dlaczego ciągle musimy udowadniać, że nie jesteśmy złodziejami? Nie można się na to godzić...

#24 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2315 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 19 sierpień 2014 - 18:56

Nieco odkopię temat.

Koledzy, czy macie wiedzę, czy dowody rejestracyjne na łódź są takie same jak na ponton? Pytam, bo mam swój dowód od łodzi.

łódź sprzedałem, a nowy właściciel już ją zarejestrował na siebie i ma nowe numery.

Najchętniej bym nowy ponton okleił tymi samymi numerami, które miałem na łodzi. W dowodzie jak wół stoi, że to poświadczenie rejestracji środka pływającego. Słowem nie ma nic o tym, że to łódź.

Wszystko w zasadzie jest legalne - w urzędzie zgłoszone, mój środek pływający jest zarejestrowany. Komu różnicę sprawia czy to łódź czy ponton.

Tylko nie wiem, czy dowody są takie same, czy na ponton są inne?



#25 OFFLINE   suhhar

suhhar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisano 19 sierpień 2014 - 19:44

bo masz stary dowód, ja na nowym mam napisane że jestem posiadaczem pontonu, to samo u brata który ma łódkę.



#26 OFFLINE   maweric

maweric

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1367 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Przybyłowski

Napisano 19 sierpień 2014 - 19:46

Nowy dowód ma długość pontonu i numery



#27 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4786 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 19 sierpień 2014 - 19:46

Z tego co pamiętam, to u mnie był chyba wpisany typ kadłuba (łódź?). Dowód jest taki sam.


Użytkownik psulek edytował ten post 19 sierpień 2014 - 19:46


#28 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2315 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 19 sierpień 2014 - 19:58

nie no nie jest stary. Łódź rejestrowałem w 2013 roku.

Może zależnie od starostwa wpisują różne informacje?



#29 OFFLINE   Raffaello

Raffaello

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1263 postów
  • LokalizacjaNad Drzewiczką.
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Pakuła

Napisano 19 sierpień 2014 - 20:34

Klej i się nie przejmuj!ja na tych samych numerach mam już trzecią łajbę i nikt się nie doczepił!,z silnikiem miałem problemy bo nie mam patentu-naklejki z mocą odkleiłem i mnie mogą w d..e pocałować!. Pamiętam  jak mnie na Domaniowie policja sprawdzała i się przyczepili o patent wtedy tłumaczyłem że chcę przed kupnem sprawdzić silnik i się jakoś odczepili a za tydzień też do mnie podpłynęli i już mocy :P  nie miał i już patentu nie chcieli.



#30 OFFLINE   newrom

newrom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1017 postów
  • LokalizacjaKraków... czasami

Napisano 19 sierpień 2014 - 21:31

Cała ta rejestracja to fikcja. Klej co masz i już.
Św.RP jest dobrze jak jest dobrze, jak coś złego się stanie (czego nie zycze) to prokurator sprawdzi moc tego silnika i będzie kłopot. A patent zrobisz w kilka tygodni.

#31 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2315 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 19 sierpień 2014 - 21:55

Tak zrobię - dzięki za pomoc.

A ja się cieszę, że parę lat temu, z myślą o skuterach zrobiłem patent  :)



#32 OFFLINE   Sławek.Sobolewski

Sławek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2336 postów
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wisły i rzek pobrzeża Bałtyku

Napisano 20 sierpień 2014 - 06:57

W Olsztynie wpisała mi na dowodzie ponton i moc silnika w kM ale nie mam wpisanej długości pontonu, na drugim dowodzie od łódki nie wpisała niczego, tak więc dowód od łódki używam też do belly boat. Dokumenty z wyglądu są identyczne, różnią się numerami.



#33 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2315 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 20 sierpień 2014 - 07:02

Dzięki za info Sławek.

Mam dwa dowody i oba różnią się tylko numerami. Oba nowe.

I tak się zastanawiałem, czy przypadkiem na ponton nie są inne dowody.

Numery zamówione  :)



#34 OFFLINE   newrom

newrom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1017 postów
  • LokalizacjaKraków... czasami

Napisano 20 sierpień 2014 - 07:55

Jak rejestrowałem ze 2 lata temu ponton wysłałem emeryta (bo dla dobra mieszkańców godziny urzędowania były takie żeby się petenci nie tłoczyli, w końcu niewielu ma czas w tygodniu przed południem ;> ). Na tabliczce znamionowej pontonu jest napisane że silnik do 15KM i tak ojciec wpisał we wniosku. Urzędas zaczął go przekonywać że jeśli tak wpisze to nikt bez patentu nie będzie mógł pływać tą jednostką i żeby zmniejszył do 10KW.

Urzędnik nie chciał wziąć telefonu i pogadać ze mną żeby wyjaśnić na jakiej podstawie mu się wydaje.

Na ponton, łódkę, kółko czy inną tratwę przepisy są takie same, więc i zaswiadczenia o rejestracji takie same.



#35 OFFLINE   dżemik

dżemik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 233 postów
  • LokalizacjaTarnów

Napisano 22 marzec 2015 - 14:49

Odgrzebawszy temat....

Są jakieś paragrafy mówiące o wielkości czcionki z numerem rejestracyjnym (rodzaj czcionki, kolor)?

 

 

Edit:

Sorki -już mam...

1. Umieszczenia na obu burtach w sposób widoczny i trwały drugostronnie oznaczonego numeru, przy czym wysokość liter i cyfr winna wynosić 10 cm, a ich grubość 1 cm.

 

Kolor uznam za nie istotny -burte mam niebieską.


Użytkownik dżemik edytował ten post 22 marzec 2015 - 14:59


#36 OFFLINE   Sołtys

Sołtys

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 256 postów
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Kiersnowski

Napisano 27 marzec 2015 - 21:49

Ja w dowodzie od "szuflandii" mam tylko wpisane że łódka segmentowa ze sklejki, bez dł. Dzisiaj pompona rejestrowałem, ciekawe jaki dowód przyjdzie, bo od ręki nie mógł wydział zrobić, ponieważ mają teraz elektroniczny obieg dokumentów i musiało przez sekretariat czy inne biuro podawcze iśc. Natomiast urząd frontem do klienta, Pani podpowiedziała żebym dopisał na wniosku że proszę o podanie nr przez tel i że proszę o wysłanie dowodu pocztą jak bym nie mógł odebrać osobiście a urząd do mnie wyśle i to wszystko w opłacie 17zł :) :).



#37 OFFLINE   maweric

maweric

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1367 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Przybyłowski

Napisano 27 marzec 2015 - 21:54

Kiedyś było na poczekaniu,  na szczęście wtedy nie było komputerów :) . Ja ostatnio rejestrowałem kolejną długość, rano wypełnienie wnioski, po 14 odbiór.



#38 OFFLINE   Bartek1989

Bartek1989

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 477 postów

Napisano 13 wrzesień 2019 - 11:52

Odgrzeje kotleta. Przesiadam się z pontonu na lodke, ponton będę sprzedawał bez nr rejestracyjnych (mam podwieszone tabliczki z numerami) czyli papiery zostaja u mnie. I teraz sie zastanawiam czy bawić się w przerejestrowanie czy tam rejestracje na nowo- nie wiem jak wyglądają przepisy. Czy po prostu namalować nr na lodke i se to olać. Najgorzej, ze mam wpisany ponton 😂

#39 OFFLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 13 wrzesień 2019 - 13:39

Odgrzeje kotleta. Przesiadam się z pontonu na lodke, ponton będę sprzedawał bez nr rejestracyjnych (mam podwieszone tabliczki z numerami) czyli papiery zostaja u mnie. I teraz sie zastanawiam czy bawić się w przerejestrowanie czy tam rejestracje na nowo- nie wiem jak wyglądają przepisy. Czy po prostu namalować nr na lodke i se to olać. Najgorzej, ze mam wpisany ponton 😂



Legalnie to zrobisz w 10 minut plus opłata 😜 więc wg mnie szkoda nerw i problemów w razie w...
  • suhhar lubi to

#40 OFFLINE   M@lini@k

M@lini@k

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 42 postów
  • LokalizacjaPlock
  • Imię:Piotr

Napisano 17 marzec 2020 - 15:32

Panowie i ja trochę odgrzeję temat bo mam pytanie. Muszę zarejestrować kupioną łódź. Czy prawdą jest że jesli wpiszę długość powyżej 4 m to na wyposażeniu będę musiał mieć między innymi bosak itp. natomiast jeśli zarejestruje łódź na 395 cm to będę musiał mieć o wiele mniejsze wyposażenie na łodzi.
jakby kolejna część tego pytania czy wpisanie "nieprawdy" może mieć jakieś dalsze konsekwencje.
Pytanie może wydawać się głupie ale nie mam pojęcia i wolę dopytać ludzi którzy mieli z tym do czynienia.
Z góry dziękuję za wszelką pomoc.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych