Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędka teleskopowa a multiplikator


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
51 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Arkady36

Arkady36

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 34 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Arkady
  • Nazwisko:Dulęba

Napisano 30 listopad 2012 - 20:58

Co już dowiedziono wielokrotnie , najwyższym stopniem wieloskładu jest oczywiście .. jednoskład . Z życzliwości , Arkady , podaję tą definicję , abyś nie błądził , albo przepłacił :rolleyes:

Dzięki za życzliwość, ja doskonale wiem o tym, ale ten temat zmierza do prób z wędką zapasową i to wersji tele-travel, który zawsze jest już uzbrojony i gotowy do użycia; ustaliliśmy , że są takie produkty w sprzedaży w formie teleskopowej, a i zarzucanie nimi jest możliwe.... ( nawet tymi długimi cast teleskopami ), a dalej postaram się sprawdzić doświadczalnie ( liczę też na pomoc innych, tych wstępnie zainteresowanych tematem) czy da się sprawnie wykorzystać taką wędkę do efektywnego zacięcia i holu.... a dalsze teoretyzowanie będzie zmierzało do tego czy jest możliwe stworzenie niesymetrycznych składów teleskopu schodzących się w str. szczytu ( też uzyskanie innej bardziej szczytowej akcji ). Może to i nie ma dla niektórych sensu, ale dla mnie ma :), a i zima się zbliża i można bardziej teoretycznie zająć się jakimś tematem.

Użytkownik Arkady36 edytował ten post 30 listopad 2012 - 21:00


#22 OFFLINE   vBartek

vBartek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 426 postów
  • LokalizacjaIrlandia

Napisano 30 listopad 2012 - 22:26

Ok. Wytargałem z szafy moją super wypaśną wędkę z która kiedyś jeździłem na kanałowe okonki, po pracy, złapać oddech. Marka z pewnością wszystkim wyjadaczom znana ;) : "Tumbertini Stream" - 6 sekcji, 5 przelotek + 1 ruchoma, 180cm. Używana do max 3gr główek. Zapomniałem o niej odkąd przestałem używać stałoszpulowców. Przed chwilą założyłem multik, przelotki po spirali i cholera muszę przyznać że działa. Co prawda rzucałem siedząc na podłodze z odległości jakichś 5m ale gdyby nie firanki na oknie to 3g główka z przyjemnością leciała by daleko dalej.
Dzięki za temat bo lubię tą "wędeczkę" za to, że jest krótka, poręczna i co ważniejsze bardzo czuła.
Załączony plik  20121130_202149 kopia.jpg   35,08 KB   111 Ilość pobrańZałączony plik  20121130_202448 kopia.jpg   48,18 KB   132 Ilość pobrańZałączony plik  20121130_202755 kopia.jpg   33,3 KB   107 Ilość pobrań

Tak tak... teraz możecie się smiać do bólu :)

Użytkownik vBartek edytował ten post 30 listopad 2012 - 22:29


#23 OFFLINE   Arkady36

Arkady36

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 34 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Arkady
  • Nazwisko:Dulęba

Napisano 01 grudzień 2012 - 07:43

Woow..... vBartek, to ja dziękuję za twoje "3 grosze" i fajne fotki - jestem pod wrażeniem :rolleyes: Też niezmiennie sądzę, że coś w tym jest i nie należey z góry negować wszystkiego co nie pasuje do utartego schematu, wszak to co ma nazwę "chodzenia na ryby" jest tak subiektywną sprawą ( a dojazd na łowisko, jego charakter, , zdarzenia i syt. losowe podczas wypraw ) nie wykluczają posiadania tematowego tele-travela.
Mam nadzieję tylko, że ten rzut z podłogi typu 5m, to dopiero początek twoich prób ;), ja już się chwaliłem na początku machami ( co prawda gruntówką na multiplikatorze rzędu 50-60m, no ale to było 35-50 g. ołowiu i kijek ok. 3 ( raczej ponad ).... dawne bajki :P .
Podaj jak możesz linka do opisu twojego kijka lub wrzuć do tej długośći ciężar wyrzutu i subiektywne odczucia związane z jego akcją




#24 OFFLINE   vBartek

vBartek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 426 postów
  • LokalizacjaIrlandia

Napisano 01 grudzień 2012 - 18:00

Niestety linka nigdzie nie mogę znaleźć.
Kupiłem ją na jakichś targach ze 3 lata temu za około 12 euro (chyba ze względu na te targi taka cena). Wbrew pozorom wykonana jest naprawdę ładnie i starannie, mało lakieru, ładne omotki. Parametrów nie ma podanych ale myślę że max 6-7gr, nigdy nie założyłem główki większej niż 3 gramy. Akcja chyba medium, może medium-fast. Powiem szczerze, że z multikiem łapie się na niej przyjemniej niż ze stałoszpulowcem. Dzisiaj podjechałem na kanał na godzinkę i 2gr główką + kilkucentymetrową rybką rzucałem ok 18m, tak bez zwierania pośladków, co przy długości wędki 180cm chyba nie jest najgorszym wynikiem. Trafił się nawet mały prawie 40stak :)
Załączony plik  Szczupak1.jpg   427,1 KB   65 Ilość pobrań

#25 OFFLINE   Arkady36

Arkady36

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 34 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Arkady
  • Nazwisko:Dulęba

Napisano 02 grudzień 2012 - 15:54

No i widać taki sprzęt się też spisał. Odległość wystarczająco - imponująca; i rozumiem, że nie przeszkadazało ci, że teleskop nie jest wyposażony w uchwyt z pazurem? Gratuluję. Tylko pozazdrościć i warunków i efektów :)

#26 OFFLINE   vBartek

vBartek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 426 postów
  • LokalizacjaIrlandia

Napisano 02 grudzień 2012 - 17:08

Jakoś nie odczułem braku pazura ale przy wędce dłuższej, dla cięższych przynęt jego brak może być chyba uciążliwy na dłuższą metę.

#27 OFFLINE   Arkady36

Arkady36

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 34 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Arkady
  • Nazwisko:Dulęba

Napisano 09 grudzień 2012 - 20:02

Tak, to jest dowód na to, że można, że da się użyć i wykorzystać, i że nie ma zamkniętego tematu w kwestii multiplikatora przy teleskopie. Moje próby na razie utknęły z powodu aury, ale to co poszukiwaliśmy w zachodnich sklepach ( dzięki waszej pomocy na początku wątku) stało się faktem w naszym Euro-Landzie, np. zobaczcie co wpuszcza na rynek w wersji combo sieć Jula http://www.jula.pl/z...vildmark-770005 . Czy taka wędka teleskopowa nie zachęca do dalszych eksperymentów z multipliktorem ? :) Pamiętajmy, że chodzi cały czas o kijek zapasowy, łatwy do ddatkowego noszenia, zawsze uzbrojony i zawsze pod ręką .

#28 OFFLINE   Arkady36

Arkady36

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 34 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Arkady
  • Nazwisko:Dulęba

Napisano 27 kwiecień 2013 - 08:12

Witam i po przerwie powracam do kontynuacji tematu, w międzyczasie do celów podanych w tym wątku stałem się właścicielem 2 teleskopów :

  • Norsjo 180/5-20 z pazurem ( ale jest to wędka castingowa do kołowrotka z centralnym wysnówaniem żyłki ) a  próby pogodzenia z multiplikatorem zakończyły się strata czasu, bo edka mięciutka i lekka nie radzi sobie w partii szczytowej z utrzymaniem obciążonej żyłki powyżej 2-3 pierwszych składów ( rozważam więc jedynie wykorzystanie jej rękojeści i ostatniego składu )
  • AZTEC by INITI JET 210/5-30, ( minimalny ciężar wyrzutu raczej zaniżony ), przez co kijek zachowuje się jakby miał akcje szczytową :), no i po   dołożeniu  ruchomej przelotki (jako drugiej), porzucałem nim juz parę razy z poczciwym B-magiem 1001 osiągając imponujące ( jak dla mnie odległości ;)   ), a użyta oliwka ok. 10 gr na żyłce 0,22  nie zakłócała rzutu ani nie stawiała oporu przy zwijaniu, przez co zyłka zawsze była na odcinku szczytowym pozyżej przelotek, ale już niedługo sezon ruszy i mozna będzie zaobserwować pracę przy stawiających w wodzie opór przynętach, ale już natym etapie mogę szczerze polecić ten kijek wszystkim zainteresowanym tym wątkiem, bo juz czuję , że to jest to - nadaje się na taki kijek zapasowy ( łatwy do ddatkowego noszenia, zawsze uzbrojony i zawsze pod ręką ).

Zdjęcia załączę wkrótce.



#29 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4889 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 27 kwiecień 2013 - 09:30

A z przelotkami jak sobie poradziłeś , Arkady ??



#30 OFFLINE   Arkady36

Arkady36

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 34 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Arkady
  • Nazwisko:Dulęba

Napisano 27 kwiecień 2013 - 10:02

A z przelotkami jak sobie poradziłeś , Arkady ??

No własnie ta wędka jest o tyle ciekawa ( oprócz opisanej już akcji ), że jako 4-ro skład 210 zawiera z ruchomą przelotką ( dołożoną serwisowo) 5 przelotek, a pierwsza jest na tyle niewielka, że jest wspólliniowa z wyjściem B-maga 1001 Shimano; ten kijek ma sporo innych zalet i nawiązuje do wpisu w tym wątku kolegi vBartka, co prawda na pewno daleko mu do opisanego tam "Tumbertini Stream" z jego ilością przelotek dla składu 180, ale to był mój  nieosiągalny "ideał " w poszukiwaniach ;) ... jeszcze jak bym dodał gdzie i za jaką śmieszną kwotę go kupiłem, to mógłbym, albo zyskać zainteresowanie niektórych czytających ten wątek, albo kompletnie stracić, bo większość kupuje droższe od niego przynęty :D

 

#31 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4889 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 28 kwiecień 2013 - 19:04

Arkady , ale po co Ci ten teleskop ? Ty wiesz jaki to dla nas nonsens .. :wacko:  



#32 OFFLINE   vBartek

vBartek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 426 postów
  • LokalizacjaIrlandia

Napisano 28 kwiecień 2013 - 20:08

Arkady , ale po co Ci ten teleskop ? Ty wiesz jaki to dla nas nonsens .. :wacko:  

 No właśnie Arkady, lepiej wyrzuć, połam,  zapomnij... łów na to co wszyscy, kupuj to co wszyscy. Koniecznie musisz być mainstreamowy, iść z falą ;)



#33 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4889 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 29 kwiecień 2013 - 05:32

Ale nie złość się na mnie , Bartek  :)  Teleskop niesie za sobą , co by nie mówił , cudaczną estetykę wędki typu Instant Fisherman . Oryginalność pomysłów tv Mango jest dla mnie osobiście , trudna do przyjęcia . .

Bardzo też boleję , że nie padło do tej pory w kontekście magiczne pojęcie - wędka delegacyjna . Romantyzm peerelowski miał swoich adeptów :)



#34 OFFLINE   Arkady36

Arkady36

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 34 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Arkady
  • Nazwisko:Dulęba

Napisano 29 kwiecień 2013 - 09:57

Arkady , ale po co Ci ten teleskop ? Ty wiesz jaki to dla nas nonsens .. :wacko:  

Dla Was p. Sławek Oppeln Bronikowski ? A kim Wy jesteście oprócz posiadania Opla ( bo chyba stąd tytuł ;) ) ? .... nie każdy musi mieć "furę", 'skórę" i... no "komórę" raczej prawie każdy :D ... taki żarcik w tych 3 zdaniach, bo to Ty jak w PRL-u wypowiadasz się "nas", "my"... a teraz stawia się  na indywidualizm, rzekomo....

Ja nie mieszkam obecnie nad wodą, gdyby tak było miałbym jednoskład jak kiedyś, a  odpowiedź na pytanie dla uważnych, czytających nie tylko swoje komentarze, znajdowała się w poprzedzającym zdaniu :..."kijek zapasowy ( łatwy do ddatkowego noszenia, zawsze uzbrojony i zawsze pod ręką )"
I dodam, że jeżeli Cię ten temat przytłacza, to nie musisz go śledzić i być jednym z tych kilku obserwujących i 968 odsłaniających. Ale dzięki, grunt to komuś "dodać skrzydeł" ... teraz to takie modne na forach... więc "wyluzuj lepiej z tą cenzurą poprawności trendowej i... może skręć se lolka " ;)


Użytkownik Arkady36 edytował ten post 29 kwiecień 2013 - 10:00


#35 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4889 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 29 kwiecień 2013 - 10:21

A kto Cie tutaj cenzuruje, Arkady ? Możesz te leleskopiady bez końca serwować , nie zabraniając nam oczywiście mieć swojego  zdania .  Jeżeli poprzez ten teleskop wzmocnisz  swoją indywidualność , to Cie popieramy , lingwisto ze skłonnościa do wycieczek :)   



#36 OFFLINE   vBartek

vBartek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 426 postów
  • LokalizacjaIrlandia

Napisano 29 kwiecień 2013 - 19:01

Raczej nie indywidualność ale praktycyzm i dostosowanie do potrzeb. Skoro działa to chyba nic w tym złego.

 PS. W lutym było coroczne Angling Expo i wśród różności znowu wykopałem wędeczkę jak powyżej tyle że ciupke dłuższą - 8 skład o długości 2.40m. Cena 20 euro.

Nie, nie wstydzę się, powiem nawet, że pięknie się prezentuje ze Scorpionem z Availem :). I pstrągi wyciąga.



#37 OFFLINE   Marcin Rafalski

Marcin Rafalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 749 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 29 kwiecień 2013 - 20:02

Raczej nie indywidualność ale praktycyzm i dostosowanie do potrzeb. Skoro działa to chyba nic w tym złego.

 PS. W lutym było coroczne Angling Expo i wśród różności znowu wykopałem wędeczkę jak powyżej tyle że ciupke dłuższą - 8 skład o długości 2.40m. Cena 20 euro.

Nie, nie wstydzę się, powiem nawet, że pięknie się prezentuje ze Scorpionem z Availem :). I pstrągi wyciąga.

W takich okolicznościach zawsze cytuje p. Rumiana: "owszem można złapać chorobę wenryczną od deski klozetowej, ale znam przyjemniejsze sposoby"

U.


Użytkownik Ugly edytował ten post 29 kwiecień 2013 - 20:02


#38 OFFLINE   vBartek

vBartek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 426 postów
  • LokalizacjaIrlandia

Napisano 29 kwiecień 2013 - 20:37

Ugly a mógłbyś proszę sprecyzować, wyjaśnić jak czterolatkowi, co rozumiesz przez bardziej przyjemne łapanie wędką nazwijmy to "odpowiednią" a tą którą opisałem powyżej? Rozumiem że jako osoba znająca się na rzeczy podeprzesz odpowiedź o fachowe argumenty. Nie mielmy tu powietrza.



#39 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4889 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 30 kwiecień 2013 - 05:07

Bartek , dla starszych nieco , ale i bardziej refleksyjnych kolegów , kij teleskopowy który tak Was obu fascynuje jest wciąż symbolem ubogiego , siermiężnego modelu sprzętowego z czasów komuny . Przez całe dekady było to rurkowe dziwadło jedynym dostępnym , zasadniczym orężem tutejszych wędkarzy . Wszystko było składane i delegacyjne , karpiówki , matchówki , spinnningi , a nawet dwuręczne muchówki . To był tzw sznyt wypasionego gierkowskiego gumofilca , oprócz naturalnie odrapanego wiadra po emulsji Śnieżka . Do wszystkiego niby , ale i w sumie rzeczy , do niczego :) To nie my jesteśmy przeciw teleskopom , to smak który się burzy :rolleyes:



#40 OFFLINE   JASIEK522

JASIEK522

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 113 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Fijołek

Napisano 30 kwiecień 2013 - 09:44

Właśnie ten co kupi sprzęt za 20 euro to jest beee.Pewnie nigdy " wiadra po emulsji Śnieżka",wędek  teleskopowych,gumofilców też nie używaliście. Teraz coś o smaku który się burzy piszesz. :D LUZIK.

 




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych