Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Regulamin wedkarski


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
70 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   rafaelo1996

rafaelo1996

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 502 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 06 listopad 2012 - 19:09

Witam wszystkich chciałbym sie zwrocić do was z pytaniem co do regulaminu. Dzisiaj wędkując 50m Od jazu Na betonach kontrolowała mnie straz rybacka podjechali spytali o karte dałem i spytałem w czym problem tkwi. A oni ze tutaj nie moge łapac ja mowie przecierz 50 m od jazu jestem. I powiedzial mi pan ze 50m to jest dopiero jak sie skoncza betony to dopiero 50m od ich skonczenia ale mi sie wydaje ze nie ma jasno napisane ze po skonczeniu sie betonow ? czy jakas inaczej w regulaminie. Wiec prosil bym o krótkie wyjaśnienie. Naszczescie mandatu nie dostałem pouczyli mnie na przyszłosc.

#2 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 06 listopad 2012 - 19:20

Po mojemu to od kraju budowli czyli samego jazu a nie od wybetonowanego koryta.Masz rację, w regulaminie nie jest określone że np.od betonów umocnień brzegu.

#3 OFFLINE   rafaelo1996

rafaelo1996

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 502 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 06 listopad 2012 - 19:30

ale z nimi sie nie wygra ;/ Straszyli mnie sądem jeszcze a pozatym oni sami prawo łamia bo tam jest teren budowy lecz mnie pani wpuscila bo sie jej grzecznie spytałem i oni nie powinni wchodzic na ten teren budowy ;] a to zrobili. I tłumaczyli ze jak sie ten betony beda ciagnanc nawet 500 metrow to dopiero jak sie skoncza od tamtego momentu 50m obowiazuje i mozna wtedy łapac

#4 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • Twórcy
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 06 listopad 2012 - 19:37

Mogą Ci wskoczyć na kant.Debile jedne.Tylko sobie kosztów narobią jak polecą do sądu.Byli ze swoimi najlepszymi przyjaciółmi pałami czy solo?

Użytkownik Tomy edytował ten post 06 listopad 2012 - 19:38


#5 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 06 listopad 2012 - 19:37

Wygra się... 50m od jazu, to chyba nie ma takiego biegłego, żeby stwierdził, że to jaz. Zresztą, wiadomo że prawodawca miał na myśli linie przegrody a nie wszystkie inne umocnienia towarzyszące niezwiązane z jazem jako takim. Nie ma co wkręcać się w jakieś głębsze dyskusje z deb...ami.

Użytkownik Krzysiek_W edytował ten post 06 listopad 2012 - 19:38


#6 OFFLINE   rafaelo1996

rafaelo1996

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 502 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 06 listopad 2012 - 19:40

No ale najlepsze jest to ze znajomy dostał tam mandat 200 zł i inni tez co tam łapali Według mnie to jest idiotyzm bo zamiast pilnowac jazu obok gdzie wchodza pod sam jaz Do wody łapiac bolenie <jest tam płytko i spory nurt> I wynosza je worami i tez nie pilnuja ani kart ani niczego byle sie uczepic. Nawet rejstru nie sprawdzili osly.

#7 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 06 listopad 2012 - 19:45

Przeczytaj dokładnie z Regulaminu IV.Zasady wędkowania Pkt.3.4.d ze zrozumieniem.Zakaz nie dotyczy budowli hydrotechnicznych służących do regulacji brzegów lub dna np.ostrogi, opaski i progi denne.To nie są urządzenia piętrząe wodę a zaopry, jazy, śluzy takimi są.Ale często strażnicy matołami są i to jest fakt pewny, bo też ostatnio jeden mnie próbował przekonywać w pewnej kwestii więc go wyśmiałem.

Użytkownik Jozi edytował ten post 06 listopad 2012 - 19:49


#8 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • Twórcy
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 06 listopad 2012 - 19:46

Tam pod jaz do prawdziwych kłusoli nie podejdą.Haha! spokojnie.Wiedzą że dostali by po pyskach.Jeszcze dzielna straż miejska powinna brać udział w takich kontrolach.Tooo!by było wesoło.Zdecydowanie chłopaki wysportowane,rozgarnięte o bezczelnej urodzie w czapce w szachy dały by czadu.
  • woblery z Bielska lubi to

#9 OFFLINE   rafaelo1996

rafaelo1996

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 502 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 06 listopad 2012 - 19:47

a czyli moge dalej tam swobodnie łowic ?

#10 OFFLINE   rafaelo1996

rafaelo1996

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 502 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 06 listopad 2012 - 19:48

A ponoc wprowadzili takie cos ze Straz Rybacka mandatu nie moze dac Musi byc policja w Poblizu słyszałem od znajomego ;]

#11 OFFLINE   muniek

muniek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 67 postów

Napisano 06 listopad 2012 - 19:50

Jeżeli wiedziałeś, że znajomy i inni znajomi dostali tam mandat to po co sam tam się wędkujesz?

#12 OFFLINE   rafaelo1996

rafaelo1996

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 502 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 06 listopad 2012 - 19:51

wędkuje tam poniewaz uwazam ze nie łamie Regulaminu I jest to ciekawe miejsce gdzie nurt przyspiesza i zwalnia .

#13 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 06 listopad 2012 - 19:52

W RAPR jest napisane że 50 m od budowli hydrotechnicznych i jest tak jak napisał @jozi, ale jeśli umocnienie brzegu jest integralną częścią np. jazu ( a jest wiele takich budowli) to 50 m. od tejże budowli.

#14 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • Twórcy
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 06 listopad 2012 - 19:52

Jak są dodatkowe wykluczenia łowiska poniżej Jazu to musi być tablica.To fakt że zaraz ją ktoś urwie,przeważnie Polak lub przyjezdny Rusek ale co Ciebie to interesuje.

#15 OFFLINE   rafaelo1996

rafaelo1996

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 502 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 06 listopad 2012 - 19:53

Czyli dopiero jak beton sie skonczy mozna łapac tak ? jak tak to chyba bez sensu bo jak beton bym sie ciagnal przez pare kilometrow to tez łapac by nie mozna było ?

#16 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 06 listopad 2012 - 19:55

Stanowi jedność czy nie. Nie znam Twojej miejscówki, i nie znam miejsca gdzie ciągnie się więcej niż kilkaset metrów.
  • Wojtek78 lubi to

#17 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 06 listopad 2012 - 19:57

A ponoc wprowadzili takie cos ze Straz Rybacka mandatu nie moze dac Musi byc policja w Poblizu słyszałem od znajomego ;]

PSR ma manday, natomiast SSR nie ma mandatów.Napisałem wyżej weź wydrukuj ten punkt regulaminu, który CI podałem.Jak będziesz łowił na betonach poniżej jazu 50m na betonach, i będącieli Cię ukarać mandatem to mają sporządzić notatkę służbową, że łowiłeś poniżej jazu na betonach w odległości większej niż 50m.Zmierz dokładnie dokąd jest 50m.Powiedz im że niech oddają sprawę do sądu bo TY mandatu nie przyjmujesz, a w razie czego ich zaskarżysz o nękanie.Daj matołom niech przeczytają ze zrozumieniem ten pkt regulaminua jak nie mają mózgu to niech idą do mądrzejszego.

#18 OFFLINE   muniek

muniek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 67 postów

Napisano 06 listopad 2012 - 19:58

Masz 16 lat i wiesz, że znajomi dostali już po mandacie za wędkowanie z betonów i mimo wszystko sam również chcesz tam wędkować. Tylko pogratulować.

#19 OFFLINE   rafaelo1996

rafaelo1996

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 502 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 06 listopad 2012 - 19:59

drukarka nie dziala mi ;d a z checia bym to zrobil ale to wędki mi zabiorą jak zaczne im zadyme robic tym bardziej ze nie pełnoletni jestem

#20 OFFLINE   rafaelo1996

rafaelo1996

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 502 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 06 listopad 2012 - 20:00

maniek Ale zrozum ze to nie jest łamanie prawa wiec dlaczego mam sie dostosowac do tych osłów jak by tak patrzec na wszystkie bzdury ktore wymyslaja oni to by nigdzie lapac by nie mozna bylo




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych