Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Robinson Diaflex Zander 5-32g- kto łowił?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   pipczento2002

pipczento2002

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 174 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Mariusz

Napisano 06 listopad 2012 - 20:15

Witam Kolegów.
Po sezonie zamierzam wymienić swojego Team Dragona na inną sandaczówkę,. Przymierzam się do Robinsona Diaflex 5-32g. Czy ktoś z kolegów ma tą wędkę i móglby mi opisać jaki jest rzeczywisty zakres główek obsługiwanych przez ten kij? Będę wdzięczny za opinie, gdyż wędkę z pracowni skutecznie wybiła mi z głowy jej cena. Pozdrawiam.

#2 OFFLINE   paawelek83

paawelek83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1300 postów
  • LokalizacjaOżarów Mazowiecki

Napisano 06 listopad 2012 - 20:33

Łowiłem takim kijem kolegi i główki obsługuje jak dla mnie od ok 15g i 3' ale prawdziwy komfort to 25g i 3'. przeciążyć można do ok 35g i 3'.
kij fajny ale mam złe doświadczenia z naprawami wklejek przez robinsona a mianowicie jeśli załapiesz się na wymianę całego elementu to będziesz zadowolony ale jeśli wymienią Ci samą wklejkę to będzie to robota spaprana(usłyszałem że wędka służy do łowienia a nie oglądania). Gwarancję ma 10 lat na blank ale nigdzie nie napisali że nie na wklejkę a z tego co się dowiedziałem gwarancja ta wklejki nie obejmuje. Same wklejki są bardzo łamliwe ale jeśli będziesz uważał na nią to sprawi Ci wiele przyjemności. Ja na sandacze używam Jiggera 2,35 5-22g i latają z niego 3,5' gumy z 25g i jest to kosa na sandacze ale połowiłem kijem z pracowni i cena mnie nie odstraszy i kupię MHX P 844-2.

#3 Guest_White-fish_*

Guest_White-fish_*
  • Guests

Napisano 06 listopad 2012 - 20:36

Wędzisko jak każdy diaflex lepiej radzi sobie z górnym zakresem przynęt.
Najlepiej wędzisko pracuje w przedziale 20 do 35g + guma 3". Niżej oczywiście się da ale nie czujesz już dokładnie opadu.
Z ciekawostek na tym kiju łowiłem także kogutami, jednak trzeba pamietać że to wklejanka.
Jeżeli łowisz lżej do 25g lepszym wyborem będzie Diaflex Jigger.

#4 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1930 postów

Napisano 06 listopad 2012 - 20:49

A jak się mają te opisywane wędziska do modelu Robinson Diaflex Light Spin 245/20g? Nie mogę coś ostatnio kija dopasować, sandasie mnie oszukują, są szybsze i takie tam :D

Editka: no doczytałem, to nie wklejki, czyli jednak Jigger.

Użytkownik FidoAngel edytował ten post 06 listopad 2012 - 20:55


#5 OFFLINE   slawek_2348

slawek_2348

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1679 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Zdunek

Napisano 06 listopad 2012 - 20:59

Jeżeli masz 400 zł na Diaflexa , to lepiej dołożyc 100 zł i kupic cos takiego:
http://allegro.pl/mu...2741090347.html

PS: z zalinkowaną aukcją nie mam nic wspólnego.

#6 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1930 postów

Napisano 06 listopad 2012 - 21:04

A dlaczego ta lepsza? Inna długośc i cieżar wyrzutowy a ja potrzebuję na lekko z brzegu na Odrę. Jakoś nie widzę tej polecanej w tej roli.

#7 OFFLINE   slawek_2348

slawek_2348

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1679 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Zdunek

Napisano 06 listopad 2012 - 21:11

Jeżeli z brzegu to ta z linku rzeczywiście będzie za krótka,
chodziło mi raczej o zasygnalizowanie że za stosunkowo niedużo większe pieniadze możesz pokusic się o wędkę z pracowni.

#8 OFFLINE   mdziam_78

mdziam_78

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1713 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 06 listopad 2012 - 21:12

Miałem 5-32g i sprzedałem koledze, który bardzo sobie chwali jako kij pod szczupaka - czyli wachadła, obrotówki i nawet kogutom od rozmiaru 3-4 i 20g bez problemu.
Pod opad sandaczowy jigger jest jak najbardziej ja swoim lowiłem razy wiele i nic się nie działo, więc pewnie łamliwość, o której pisze Kolega powyżej to bardziej przez nieuwagę niż jakaś wadę.
Na jiggera przerzucilem się z Diaflex Zander do 32g gdyż chciałem coś troszkę delikatniejszego i czulszego i jigger spełnia te wymagania. Dla mnie daje się łowić glowkami 15-25g + 3" przy zachowaniu komfortu.
W międzyczasie kupiłem Fenwick Aetos A631 i jak dla mnie niewiele jako wędka różni się od Jiggera. Jednak z uwagi na warunki gwarancji i sposób jej rozpatrywania Aetos zostaje jako zapas, a Jigger idzie na sprzedaż.
Poszukiwania ideału sandaczowego trwają.

#9 OFFLINE   mdziam_78

mdziam_78

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1713 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 06 listopad 2012 - 21:15

Jeżeli z brzegu to ta z linku rzeczywiście będzie za krótka,
chodziło mi raczej o zasygnalizowanie że za stosunkowo niedużo większe pieniadze możesz pokusic się o wędkę z pracowni.


Jak dla mnie to kij bardziej do koguta niż gum. To wyciągarka, a nie kij to finezyjnego lowienia - zakładam, że takie interesuje Kolegę gdyż wspomniał o Light Spinn Diaflexa.

#10 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1930 postów

Napisano 06 listopad 2012 - 21:18

Trwają, trwają...
Potrzebuję coś co dobrze współpracuje z główkami od 10g z 2" gumkami do max 20g z 2-3" gumą.

#11 OFFLINE   pipczento2002

pipczento2002

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 174 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Mariusz

Napisano 06 listopad 2012 - 21:22

Serdecznie dziękuję koledzy za cenne informacje. Diaflex będzie dla mnie w sam raz, gdyż potrzebuję kija do główek w przedziale 15-30 g + guma. Ten Madhole z allegro to świetna wędka ale pod naprawdę ciężkie przynęty, a taką wędkę już posiadam. Ale cena miodzio. A diaflexa mam okazję kupić poniżej 300pln z gwarancją i nie ma się co zastanawiać. Serdeczne dzięki, gdyż na innych forach moje pytanie pozostało bez odpowiedzi, a tutaj chwilka i same konkrety. Polamania.

#12 OFFLINE   mdziam_78

mdziam_78

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1713 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 06 listopad 2012 - 21:25

A jak dużych ryb się tam spodziewasz? Delikatnym kijem możesz mieć problem z zacięciem, jigger np nie ma mocy do wbicia haka w pysk 5-6kg ryby, ale 3-4kg wyjadą na nim spokojnie, opadu przy 10g i 2" to raczej bym nie dojrzał... Ale ja może ślepy jestem ;P
Delikatne lowienie i duża moc da ci najpewniej porządny kij z pracowni, ale to wydatek ok 1000 pln.


#13 OFFLINE   paawelek83

paawelek83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1300 postów
  • LokalizacjaOżarów Mazowiecki

Napisano 06 listopad 2012 - 21:25

jigger do 22g obsłuży ten przedział o którym piszesz pod warunkiem że te niskie gramatury będą na cienkiej pletce np ok 6kg.
ja łowię na 9kg pletkę i jak nie ma wiatru to nawet 8g i predator m056(ok 2,5 cala) obsługuje.

#14 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1930 postów

Napisano 06 listopad 2012 - 21:41

Metrówkę tam wyjąłem, nie łowię słabiej niż 9kg linką i raczej nie mocniejszą. No i nigdy nie łowiłem wklejką, no może kiedyś łowiłem ale nie polubiłem a teraz muszę troszkę pokombinować.

To zawsze jest szukanie niemożliwego :)
Pozdrawiam.

#15 OFFLINE   paawelek83

paawelek83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1300 postów
  • LokalizacjaOżarów Mazowiecki

Napisano 06 listopad 2012 - 21:48

ta metrówka to był sandacz czy szczupły? bo jeśli szczupły to mu hak wbijesz z jiggera ale z zanderem tych rozmiarów może być duży problem

#16 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1930 postów

Napisano 06 listopad 2012 - 22:00

Nie łowię szczupaków, chyba że przyłów, choć w zasadzie zawsze mam stalkę, to był sandaś :)
A myślę, że hak 5/0-6/0 spokojnie można wbić nawet miększym kijem niż sandaczowa "pała". Wystarczy pamiętać o ostrym haku. Ostrarzałka lub papier ścierny w plecaku to połowa sukcesu ;)

#17 OFFLINE   Nizdęb

Nizdęb

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 272 postów
  • Imię:Grzegorz

Napisano 06 listopad 2012 - 23:31

Jeżeli masz 400 zł na Diaflexa , to lepiej dołożyc 100 zł i kupic cos takiego:
http://allegro.pl/mu...2741090347.html

PS: z zalinkowaną aukcją nie mam nic wspólnego.


Ile realnie (nowa) wędka jest warta? Szukam mocniejszej sandaczówki na łódkę i mam mentlik w głowie. Może właśnie coś takiego? Myślałem jeszcze nad Dragonem Guide Select 2.13m 5-25 lub 7-28g.

Użytkownik Nizdęb edytował ten post 06 listopad 2012 - 23:32


#18 OFFLINE   mdziam_78

mdziam_78

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1713 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 07 listopad 2012 - 06:13

300 blank 300 komponenty 150 robocizna. Załóżmy ok 800zł. Jak szukasz mocnej sandaczówki to napisz do Kolegi @Tomasz eS, oferuje Batsona Isb 802.75 i to jest mocna sandaczówka. Główka 30g to dla niej light, a pracuje szczytem od 20-25g. Polecam. Gdyby nie to, że dla mnie za mocna to sam bym łyknął.

#19 OFFLINE   Nizdęb

Nizdęb

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 272 postów
  • Imię:Grzegorz

Napisano 07 listopad 2012 - 10:23

300 blank 300 komponenty 150 robocizna. Załóżmy ok 800zł. Jak szukasz mocnej sandaczówki to napisz do Kolegi @Tomasz eS, oferuje Batsona Isb 802.75 i to jest mocna sandaczówka. Główka 30g to dla niej light, a pracuje szczytem od 20-25g. Polecam. Gdyby nie to, że dla mnie za mocna to sam bym łyknął.


Pisząc mocniejszą, miałem na myśli nie tytułową wklejankę a coś sztywnego i szybkiego ale do kogutów na główkach 10 - 20g i podobnych wagowo gum. Jako że łowię niedługo a na początku sezonu kupiłem kije 2.70, które nie nadają się na łódkę i są za miękkie pod koguta to chcę teraz na kilka ostatnich wyjazdów na ryby dokupić coś odpowiedniego.
Myślałem o Dragon Guide Select 2.13 a że ponoć mają zaniżony cw to nie wiem na którego się nastawiać 4-21, 5-25 czy 7-28. Wczoraj wpadł mi jeszcze w oko kijek Mikado Inazuma X-Plode Flash Zander.

Generalnie potrzebuję wędkę sandaczową, ok. 2m, taką z gatunku "sztywnych pałek".

#20 OFFLINE   paawelek83

paawelek83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1300 postów
  • LokalizacjaOżarów Mazowiecki

Napisano 07 listopad 2012 - 17:02

nie łowiłem wspomnianymi przez Ciebie kijami ale na sucho są bardzo fajne. jak masz gdzie to zobacz sobie jeszcze w podobnych pieniążkach Pezon&Mitchell- Gunki




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych