Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jak to jest złowione , tvn turbo


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
158 odpowiedzi w tym temacie

#21 ONLINE   Gadget

Gadget

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 704 postów
  • LokalizacjaRumia

Napisano 08 listopad 2012 - 19:49

Nie zapominajmy o innych "superprodukcjach" jak: Zjedz Rosję, Zjedz Alaskę i Zjedz Kambodżę.

ale ostatnio na IPLA natrafiłem no coś całkiem fajnego nazywa się "Wspaniały Świat Wędkarskich Przygód" w większość to są filmy WMH ale nie tylko.

pozdro

Użytkownik Gadget edytował ten post 08 listopad 2012 - 19:53


#22 OFFLINE   Sławek.Sobolewski

Sławek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2336 postów
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wisły i rzek pobrzeża Bałtyku

Napisano 08 listopad 2012 - 20:20

A ja dziś od WMH dostałem filma "Sandaczowa Ruletka" fajny nawet, łowią bolenie w Słowacji :D

Użytkownik Sławek.Sobolewski edytował ten post 08 listopad 2012 - 20:21


#23 OFFLINE   Zwierzu

Zwierzu

    Nie wiem, nie znam się zarobiony jestem !

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1138 postów

Napisano 08 listopad 2012 - 20:26

Nie zapominajmy o innych "superprodukcjach" jak: Zjedz Rosję, Zjedz Alaskę i Zjedz Kambodżę.


No tak nie sposób tego pominąć, 3 x MEGA KUPA, zwłaszcza wrażenia z mięsiarskiej Rosji i ichniejsi wędkarze z tabunami ryb suszącymi się na wieszakach pomiędzy drzewami (ach to wędkarskie hobby) - zastanawia mnie komu może się to podobać :( .

Pamiętacie jedną z wypraw Mata Hayesa do Polski ?. Na prywtanym zbiorniku próbował róznymi metodami złapać szczupaka, później zdaje się coś na Mazurach było - w każdym razie konkluzja na koniec była coś w deseń -> "wody macie tutaj piękne, ale ryb tutaj nie ma".
Kiedyś lubiłem oglądać (tak do kawci) Wędkarski świat Johna Wilsona, podobała mi się szczera radość tego człowieka z każdej złowionej ryby, od czasu jak zaczęli powtarzać w kółko macieju odcinki sprzed lat to program totalnie mi obrzydł.
Co do taaaakiej ryby to w jednym z odcinków Biedrzycki powiedział coś takiego "my rybki wypuszczamy" - po czym po chwili dodał -"na potrzeby programu" :) .

#24 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 08 listopad 2012 - 20:33

A ja dziś od WMH dostałem filma "Sandaczowa Ruletka" fajny nawet, łowią bolenie w Słowacji :D


Myślałem, że ten film był dodatkiem do Wędkarskiego Eldorado wydawanego przez WW.

#25 OFFLINE   Sławek.Sobolewski

Sławek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2336 postów
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wisły i rzek pobrzeża Bałtyku

Napisano 08 listopad 2012 - 20:35

Być może, nie czytywałem ostatnio WW.

#26 ONLINE   Gadget

Gadget

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 704 postów
  • LokalizacjaRumia

Napisano 09 listopad 2012 - 19:32

Pamiętacie jedną z wypraw Mata Hayesa do Polski ?. Na prywtanym zbiorniku próbował róznymi metodami złapać szczupaka, później zdaje się coś na Mazurach było - w każdym razie konkluzja na koniec była coś w deseń -> "wody macie tutaj piękne, ale ryb tutaj nie ma".

Witam. To co piszesz gdzie był Mat Hayes to łowisko mojego znajomego Unichowo, przez tydzień nic nie złowili oprócz jednego krótkiego szczupaka, przez chwile nawet mój kolegą się załapał w kadrze bo jakoś wtedy trafił swoją życiówkę na muchę. pozdro

Użytkownik Gadget edytował ten post 09 listopad 2012 - 19:33


#27 OFFLINE   Apioo

Apioo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1226 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 09 listopad 2012 - 19:38

Wracając do Jak to jest złowione, to chyba są przewrażliwieni, napisałem na ich profilu FB, że program jest mocno odległy od współczesnego wędkarstwa... usunęli mój wpis, a mnie zablokowali :D

Użytkownik apioo edytował ten post 09 listopad 2012 - 19:39


#28 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 10 listopad 2012 - 01:35

@apioo bo to nie jste wedkarstwo tylko marketing.Moim zdaniem tylko tv trwam urzeczywistnia to co sie dzizeje nad woda aczkolwiek w przypadku kazdego innego rzeczywistosc moze byc inna

#29 OFFLINE   marviz

marviz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 171 postów
  • LokalizacjaAugsutów

Napisano 12 listopad 2012 - 00:31

Wracając jeszcze do tytułowego programu chciał bym tylko wiedzieć co on bierze, ile i od kogo...

Program niestety z przeznaczeniem dla niedzielnego "polaczka", lepiej jest kręcić gówno dla miliona much, więcej się zleci.

P.s. Załączam cytat z Augustowskiego forum (w pierwszym odcinku łowił na j.Sajno w Augustowie):

podobno ludzie od pana ktory dzierzawi te i inne jeziora zaczepiali te rybki dla wedkarza na haczyk - tak slyszalem od znajomego rybaka, ktory byl tego swiadkiem.
Jesli chodzi o wegorze to sa to ryby ktore zeruja tylko noca. Na wedke kiedys lowilismy wegorze ale noca i na grunt.

Ktos chcial nakrecic fajny program, a z drugiej strony ktos chcial zrobic reklame swojej dzierzawy.

Tak słyszałem a ile w tym prawdy to sami pomyślcie


Generalnie z oporem przyjmuje takie opowieści ale nie tym razem, otóż...

Dziś postanowiłem wybrać się na spacer, pojechałem na Sajenek i tam drogą wzdłuż południowego brzegu Sajna, pomyślałem sobie że sprawdzę to miejsce gdzie "łowił" ten "szołmen". Po odwiedzeniu kilku miejsc wreszcie trafiłem na to konkretne, wszystko się zgadzało, pas trzcin, brzeg, charakterystyczne pieńki... dokładne miejsce to to(z resztą jak ktoś tu mnie już wcześniej poprawił):

https://maps.google....F8&z=17&iwloc=A

Niby wszystko ok, miejscówka wydaje się niezła, ale nie ze względu na to co widać z brzegu ale to co jest dalej i pod wodą. Dokładnie od tego miejsca do połowy odległości w kierunku ośrodka Skowronek ciągnie się płycizna z dużą górką podwodną porośniętą roślinnością. Widać ją np. na innych mapach lotniczych, przykładowo na http://mapy.geoportal.gov.pl/imap/ Miejsce jest całkiem ciekawe i wiem że można tu złapać ładnego okonia bo o nim słyszałem, ale nie z brzegu. Podwodna wyspa jest poza zasięgiem rzutu, nawet gdybyśmy wchodząc do wody po pas zarzucili na 100m nie dosięgnęlibyśmy jej stoku. Zestawami którymi zarzucał wątpię aby udało mu się zarzucić dalej niż na 40m (a tym spławikiem jeszcze bliżej) co jeszcze bardziej utrudnia dotarcie do tego najciekawszego miejsca.

Zostawmy teraz to miejsce bo ze względu na jego ustronność ciężko było by znaleźć naocznego świadka.

Kolejna część jest ciekawsza...

Tutaj szukać już nie trzeba, na filmie widać doskonale gdzie miała miejsce cała "akcja".

Wracając z pierwszej miejscówki postanowiłem że zawitam jeszcze na chwilę w ośrodku Królowa Woda. Droga rozwalona w drobny mak, wycinka drzew przy samej drodze ale powoli dało się dojechać. Chciałem przejść się na pomost i zauważyłem dwóch Panów z czego jeden coś tam próbował złowić, postanowiłem zamienić kilka słów odnośnie wędkowania. Rozmowa była konkretna, nawet się tego nie spodziewałem... Po przywitaniu się zapytałem czy widzieli nowy program wędkarski nakręcony na Sajnie, jeden z Panów odrazu zapytał "to ten z sumem?", odpowiedziałem że tak, na co on "nie oglądałem ale widziałem jak tego Suma nieśli do łódki".

Ale jak to?
No przyjechali na kilka samochodów "My tu program wędkarski będziemy kręcić" i mieli suma i węgorza, wzięli łódki i popłynęli.

Jak im opowiedziałem o tych linach to też się zaczęli śmiać.

Z całej rozmowy wynikało że Sum i węgorze bardzo dobrze biorą w Augustowie ale w sklepie rybnym a nie w jeziorze :)

Mówił też że sporo osób to widziało bo się z tym nie kryli szczególnie i myślę że kilku światków by się znalazło.

Dla mnie temat jest definitywnie zakończony, jest to prostackie "show" a nie program wędkarski. W dodatku prezenter giba się jak by zjadł "ciekawego dropsa" i próbuje przedstawić wędkarstwo jak wyjście na dyskotekę.

Nie ten prezenter, nie ten producent, nie to miejsce...To się nie mogło udać.



#30 OFFLINE   suchar

suchar

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 18 postów

Napisano 04 grudzień 2012 - 13:43

Mam nadzieję, że nie będzie to złamaniem regulaminu, gdy podam link do źródła powyższego. http://augustow24.pl...opic.php?t=2140

Oglądaliście ostatni odcinek? Teorie na temat łowienia sandaczy - zabójcze. Technika prowadzenia jiga - bezcenna. Chciałem coś napisać na ich facebooku na temat sandaczowania ale poczytałem starsze wpisy i zrezygnowałem.

#31 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 04 grudzień 2012 - 13:49

Sandacze wyholowane z głębokiej wody nie walczyły bo....wg prowadzącego jakieś takie osowiałe były i zaskoczone... :D

#32 OFFLINE   Jeziorm 1

Jeziorm 1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1189 postów

Napisano 04 grudzień 2012 - 13:55

widziałem zajawkę tego programu o sandaczach...powiem tak - nawet nasi regionalni mięsiarze nie zachwycaja sie tak krótkimi sandałami jak ten "spec" , zacinał i holował jakby to był nie wiadomo jaki potwór, koleś sie produkuje a i tak z tego programu jest taki syf że szok...

#33 OFFLINE   Apioo

Apioo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1226 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 04 grudzień 2012 - 14:15

Bojkotujcie na facebooku, fajnie się wkurzają ;)

#34 OFFLINE   suchar

suchar

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 18 postów

Napisano 04 grudzień 2012 - 14:44

Sandacze wyholowane z głębokiej wody nie walczyły bo....wg prowadzącego jakieś takie osowiałe były i zaskoczone... :D

Sugerujesz że... hodowlane?
Nie popadajmy w przesadę. Może faktycznie tylko maluchy z jednego rocznika gryzły...

#35 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3079 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 grudzień 2012 - 14:51

Dziwnie te sandacze wyglądają, płetwy strasznie poszarpane, widziałem już ryby w podobnej kondycji gdzie z płetw praktycznie pióra zostały zrobione. Na Kanale Żerańskim jak po zawodach spławikowcy leszcze/płocie wypuszczają, ryby właśnie takie płetwy mają poszarpane, jak się domyślam od tłoczenia się w siacie. Rzecznego sandacza nigdy w tak złej formie nie złowiłem.

#36 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 06 grudzień 2012 - 13:34

Sugerujesz że... hodowlane?
Nie popadajmy w przesadę. Może faktycznie tylko maluchy z jednego rocznika gryzły...

Jakie hodowlane? Nic takiego nie napisałem.
Sugeruję, a raczej stwierdzam, że ryba szybko wyholowana z głębokości ponad 10m, będzie miała "wywalone gały" i po chwili szybkiego holu przestanie walczyć- ciśnienie robi swoje...I raczej niewiele to ma wspólnego z zaskoczeniem. ;)

Pozdrówka
Kamil

#37 OFFLINE   pstrągman

pstrągman

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 804 postów
  • Lokalizacjalubelskie

Napisano 07 grudzień 2012 - 18:19

Sandacze ewidentnie podłożone.Wszystkie z obdartymi płetwami i żaden nawet nie ruszył ogonem.Gorzej niż żenujące.
To po h..j on jechał aż do Finlandii??? :lol:
Myślałem że ,,Takiej Ryby" nic nie przebije,a jednak.

Użytkownik pstrągman edytował ten post 07 grudzień 2012 - 18:21


#38 OFFLINE   @Wojti

@Wojti

    trolling for pike

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaGdynia/Rumia
  • Imię:Wojciech
  • Nazwisko:Kuczkowski

Napisano 07 grudzień 2012 - 20:11

ostatnio wpadł mi w ręce film z serii WMH pt. "Na tropie ludojada"
osobiście odradzam, uważam, że zdecydowanie na psy schodzą

a do tematu dodam tylko to, ze kilka tygodni temu Panowie a TVN Turbo kręcili film o trrolingu troci i łososi na Bałtyku
szczegółów nie będę uprzedzał bo nie wiem co pokażą emisja podobno juz w grudniu ale potwierdza to w większości
Wasze zamieszczone tu opinie

#39 OFFLINE   arielos24

arielos24

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 286 postów
  • LokalizacjaBezrzecze
  • Imię:Ariel

Napisano 09 grudzień 2012 - 21:09

Sandałki na 100% były podczepiane i mocno zdechłe albo ledwo żywe :blink: no i bestie straszne fakt nawet nasze mięsiarstwo na takie się nie połasi :D

#40 OFFLINE   paawelek83

paawelek83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1300 postów
  • LokalizacjaOżarów Mazowiecki

Napisano 10 grudzień 2012 - 09:16

Czepiacie się rodzimej produkcji a ja właśnie oglądałem program "na ryby" produkcji chyba USA. To co robi Piotr Mirecki, Paweł Mirecki, oraz człowiek z programu "jak to jest złowione" to na oskara zasługuje w porównaniu do tej szmiry.
Polecieli śmigłowcem na jakieś skaliste wybrzeże gdzie wędkowali ze skał. Fachowcy w dziedzinie sztuki wędkarskiej pokazywali jak się łowi ryby a więc:
wędkę trzymali lewą dłonią powyżej kołowrotka, dolnik wędki był umieszczony pod prawą pachą i prawa ręka kręciła "wyciągarką" przykręconą do wędki. Jeszcze jednej bardzo ważnej rzeczy się dowiedziałem a mianowicie do czego służy podbierak- do schwytania ryby prawie wkręconej w przelotki, dyndającej nad brzegiem (ot tak na wszelki wypadek gdyby postanowiła się przez przypadek odpiąć)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych