Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Penn Battle 4000 + plecionka, problemy.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Nizdęb

Nizdęb

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 272 postów
  • Imię:Grzegorz

Napisano 11 listopad 2012 - 19:49

Ręce opadają, trzecia plecionka i non-stop to samo, węzły, brody i straty... Czy znane są problemy tego kołowrotka z nawijaniem i plątaniem plecionki? Najpierw Dragon a wczoraj i dziś Power Pro 0,15 splątane i podczas całego dnia realna strata ok. 50m plecionki! Na oko widzę że nawijanie plecionki jest dalekie od tego co widzę na Spro Red Arc. Na żyłce było OK, o ile nawijanie też nie było idealne to chociaż podczas rzutów nic się nie plątało. Dodam że to samo mam na kilku wędkach, sztywnej i miękkiej, długiej i krótkiej... Czytałem gdzieś o jakichś podkładkach ale i o tym że nic z tym nie da się zrobić!

Możecie pomóc?

PS
Może Barkley Nanofil jest jakimś rozwiązaniem?

#2 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2652 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 11 listopad 2012 - 19:59

Penn Slamer ma ten sam feler.Jedyne co pomaga to nawijanie pletki jakieś 3-4 milimetry poniżej rantu szpuli.Taka ich uroda :angry:

#3 OFFLINE   BartoszS

BartoszS

    Manniek66

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2343 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Bartosz

Napisano 11 listopad 2012 - 20:03

Ja nie mam batlle ale znajomy nim kręci i zauważyłem że plecionkę nawija fatalnie ;/ Może taki urok tego młynka... :P

#4 OFFLINE   Wojciech_B

Wojciech_B

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 960 postów

Napisano 11 listopad 2012 - 20:04

Dokładnie! W moim slamie było to samo dopóty ze szpuli nawiniętej po brzegi nie zrobiła się szpulka zapełniona w 3/4 i po problemie B)

#5 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3079 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 listopad 2012 - 20:05

Fakt, w slmmerku pomogło, może i tu się uda to ograniczyć w końcu producent ten sam, może sposób nawijania podobny mają. Ja po małym koszmarku jaki mi zgotował mój 360 w końcu ograniczyłem ptasie gniazda do minimum i teraz to złoty kołowrotek do ciężkiej pracy na Wiśle.

#6 OFFLINE   fish28

fish28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2672 postów
  • Imię:Darek

Napisano 11 listopad 2012 - 20:34

Zajrzyj może do rolki prowadzącej.Ja podobny problem miałem z TP. Gdy rzucałem lżejszymi przynętami ciągle miałem splątania i brody a jak zakładałem coś cięższego , dolegliwości ustępowały.Długo się nad tym głowiłem co to może być.Regulacja stożka na podkładkach nic nie pomogła więc postanowiłem jeszcze raz rozkręcić rolke kabłąka i wreszcie znalazłem......
Brak jednej podkładki.Poprzedni właściciel zapomniał jej spowrotem włożyć.Nigdy bym nie pomyślał że jej brak poskutkuje takimi splątaniami przecież rolka kręciła się swobodnie ,a jednak....

#7 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15565 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 listopad 2012 - 20:35

To samo miałem w Slamerze, Sargusie i Battle. Rzeczywiście jak jest mniej linki to jest lepiej. Ale straciłem do nich zaufanie i pogoniłem.

#8 OFFLINE   Nizdęb

Nizdęb

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 272 postów
  • Imię:Grzegorz

Napisano 11 listopad 2012 - 20:52

Czy z żyłką i jej plątaniem jest tak samo jak z plecionką? Pytam dlatego że jeśli z żyłką nie ma problemu to może Nanofil będzie jakimś rozwiązaniem?

Jak myślicie, jest jakaś opcja na reklamację? Kręcioł ma ciut ponad pół roku. Czy można go reklamować na niezgodność towaru z umową?

#9 OFFLINE   Nizdęb

Nizdęb

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 272 postów
  • Imię:Grzegorz

Napisano 11 listopad 2012 - 21:03

Zajrzyj może do rolki prowadzącej.Ja podobny problem miałem z TP. Gdy rzucałem lżejszymi przynętami ciągle miałem splątania i brody a jak zakładałem coś cięższego , dolegliwości ustępowały.Długo się nad tym głowiłem co to może być.Regulacja stożka na podkładkach nic nie pomogła więc postanowiłem jeszcze raz rozkręcić rolke kabłąka i wreszcie znalazłem......
Brak jednej podkładki.Poprzedni właściciel zapomniał jej spowrotem włożyć.Nigdy bym nie pomyślał że jej brak poskutkuje takimi splątaniami przecież rolka kręciła się swobodnie ,a jednak....


Mój jest fabrycznie nowy a problem dotyczy tylko nieznacznie bardziej przynęt stawiających większy opór czy lżejszych, jednak zarówno lekkie jak i cięższe przynęty powodują problem. Zauważyłem że jak nie rzucam mocno i kontroluję przechył kija podczas wyrzutu to jest lepiej. Niestety nie da się tak łowić bo po jakimś czasie człowiek prędzej czy później coś pójdzie nie tak, tym bardziej że nie łowię tylko tym kołowrotkiem.

#10 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15565 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 listopad 2012 - 21:21

To uczucie obawy przed rzutem jest deprymujące.

#11 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2652 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 11 listopad 2012 - 21:26

Na reklamacje raczej nie masz szans.Ten typ tak ma.Albo używaj grubszej pletk i nie nawijaj do końca ,albo pogoń jak godski.Ja swojego slamera zostawiłem tylko do najcięższej orki. Battle miałem kupić jednak zrezygnowałem właśnie ze względu na nawój.

#12 OFFLINE   bobesku

bobesku

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2590 postów
  • LokalizacjaWarta

Napisano 11 listopad 2012 - 21:32

Czy z żyłką i jej plątaniem jest tak samo jak z plecionką?


Z żyłką zero problemów :)

#13 OFFLINE   Nizdęb

Nizdęb

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 272 postów
  • Imię:Grzegorz

Napisano 11 listopad 2012 - 21:34

To uczucie obawy przed rzutem jest deprymujące.


To jest tak, najpierw kontrola i równoczesna obawa, to rzeczywiście deprymujące, potem zaczyna być OK i kiedy czlowiek zapomni pojawia się komfort ale moment po tym jest zonk i uczucie jakby ktoś w pysk strzelił!

Możecie polecić coś o wielkości i mocy tego Penn-a bez tej wady? Red Arc 10300 jest za mały a 10400 ma rylko większą szpulę

Skoro z żyłką nie ma tego problemu to może Nanofil będzie rozwiązaniem?

Użytkownik Nizdęb edytował ten post 11 listopad 2012 - 21:35


#14 OFFLINE   Dienekes

Dienekes

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2272 postów
  • LokalizacjaSyreni Gród/ Jadwisin
  • Imię:Radosław

Napisano 11 listopad 2012 - 21:36

Jak myślicie, jest jakaś opcja na reklamację? Kręcioł ma ciut ponad pół roku. Czy można go reklamować na niezgodność towaru z umową?


Opcja jest, ale domiemanie istnienia wady w chwili wydania masz z głowy, co wiąże się określonymi obowiazkami w sferze dowodowej. Ponadto, udowodnienie niezgodności z umową będzie tu o tyle trudne, że biegłych z tego zakresu ze świecą szukać (nie widziałem na liście takowego), a wykazanie, że taki, a nie inny nawój nie był zgodny z intencją producenta też łatwe nie będzie (skoro jest to nagminne, to przestaje być wadą, a zaczyna być cechą :lol: ). Sam jednak uważam, że zawsze warto próbować walczyć o swoje, a przed skierowaniem sprawy na drogę sądową zawsze można w pierwszej kolejności udać się do RPK. Szybciej i taniej, a jak zawiedzie, to do Temidy.

Nie mówiąc o tym, że ta przypadłość Battla była znana od samego początku jego rynkowej "kariery", co wielu osobom zaoszczędziło bólu głowy. Wiem, bo sam nosiłem się z zamiarem zakupu tego młynka. Na szczęście poszedłem po czerwonego holendra (z nazwy :D ) i jestem kontent. Teraz mam młynek, na który nie psioczę na forach, za to czytam żale wylewane przez dziecko Penn' a...

Użytkownik Dienekes edytował ten post 11 listopad 2012 - 21:39


#15 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 11 listopad 2012 - 22:01

Też miałem dosyć swojego 4-ro tysiączka bo był za ciężki - już nie jest :D w sumie to i pewnie nie był . Po pierwszym nawinięciu plećki wiedziałem co się "święci" i korzystając z doświadczenia zdobytego na kręciołkach abu , robiły doła na środku i minimalnie nie dowijały na górze i dole przy krawędziach <_< , wziałem się do ...... nakręcenia (ręcznie) podkładu, stożka na środku szpulki , tyle ile potrzeba tzn lata doświadczeń :P Plećki nie nawijałem do pełna , na oko jakieś 2mm luzu zostało przy górnej krawędzi i gitara . Było pp8 20lb , jest penn 12lb i śmigam na zmianę lżej i ciężej , ile pary w łapach :D i brodów nie ma ;)
  • Rebel64 lubi to

#16 OFFLINE   Nizdęb

Nizdęb

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 272 postów
  • Imię:Grzegorz

Napisano 12 listopad 2012 - 21:32

Dopytam, czy patent z cieńszą podkładką sprawdza się czy nie ma sensu grzebać w kołowrotku? Zwłaszcza że mistrzem w tym nie jestem...

#17 OFFLINE   dnk

dnk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 242 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Damian

Napisano 22 listopad 2012 - 15:54

Mam battle, i ani razu nie zrobiła mi się broda.

#18 OFFLINE   Nizdęb

Nizdęb

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 272 postów
  • Imię:Grzegorz

Napisano 22 listopad 2012 - 21:05

Mam battle, i ani razu nie zrobiła mi się broda.


Mnie też już się nie robi ale linka nawinięta jest niżej niż by mogła.

#19 OFFLINE   niuta

niuta

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Zbyszek

Napisano 22 listopad 2012 - 22:18

Na moim battle 2000 nawinięta PP 8lb " pod korek" i żadnych splątań.

Użytkownik niuta edytował ten post 22 listopad 2012 - 22:18


#20 OFFLINE   Okonhel

Okonhel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1056 postów
  • Lokalizacjajuż nie Hel
  • Imię:Jacek

Napisano 22 listopad 2012 - 23:07

Z moim Sargusem 4000 ten sam problem na różnych cienkich plecionkach. Trochę poprawiło sytuację dodanie podkładki na oś pod szpulą ale nie rozwiązało problemu. Przewinąłem plecionki na Spro oraz Shimano i problem znikł.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych