Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Woblery z Bielska

woblery

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3679 odpowiedzi w tym temacie

#3281 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 16 marzec 2018 - 10:27

Tym razem same samce. Jako zadeklarowany heteryk nie mogłem na nie patrzeć, więc na pożegnanie usłyszały:

Nie trzeć mi się tu chłopaki, tylko na rybki! Szukaj, szukaj, szukaj ;)  :D

post-52580-0-82469500-1521192296.jpg

post-52580-0-35444500-1521192305.jpg

 

Załączony plik  1.jpg   59,84 KB   20 Ilość pobrańZałączony plik  DSC_0001.jpg   90,95 KB   21 Ilość pobrań



#3282 OFFLINE   szpieg

szpieg

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 340 postów

Napisano 17 marzec 2018 - 10:28

Janusz, ale same samce ... Jeszcze zwyrodnienia dostana chłopaki :lol:. Jak zawsze woby na b. wysokim poziomie :clappinghands: 



#3283 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 17 marzec 2018 - 10:35

No tak, same samce...

Ale poleciały za Wielką Wodę, może tam panują inne obyczaje? :D A poza tym, są to przynęty na tłuste mamuśki, a nie na chude samczyki ;)  :rolleyes:



#3284 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 23 marzec 2018 - 12:13

Czas na niewielkie przynęty. Takie małe co nieco do zakąszenia ;)

Może tak całkiem małe to nie jest (4 cm), ale też i nie jest to kawał woblera. Takich maluchów w pudełku całkiem spora gromadka się zmieści :) Okonie i słonecznice:

 

post-52580-0-82524900-1521803544.jpg

post-52580-0-11225500-1521803553.jpg

 

Załączony plik  DSC_0009.jpg   90,9 KB   16 Ilość pobrańZałączony plik  DSC_0019.jpg   46,55 KB   16 Ilość pobrań



#3285 OFFLINE   kezmo

kezmo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 487 postów
  • LokalizacjaOkolice Olsztyna
  • Imię:Radek

Napisano 23 marzec 2018 - 18:54

Ładne. Utrzymane w klimacie... Folia bez zmian + aero. Tak trzymać... ;)
  • woblery z Bielska lubi to

#3286 OFFLINE   miras1983

miras1983

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1193 postów

Napisano 23 marzec 2018 - 19:11

Ależ te kolory pięknie się zgrywaja👍
  • woblery z Bielska lubi to

#3287 OFFLINE   bertold12

bertold12

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 299 postów

Napisano 23 marzec 2018 - 21:19

Janusz jak zawsze słonecznice miód malina :good:


  • woblery z Bielska lubi to

#3288 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 23 marzec 2018 - 21:27

:)

Coraz częściej też odchodzę od folii samoprzylepnej na rzecz folii kuchennej, lub super cienkiej folii do zdobień. Technika nakładania wciąż jeszcze sprawia mi niejakie trudności, ale za to są możliwe do osiągnięcia jeszcze lepsze efekty, Jak to mówi mój syn, jaram się możliwościami, jakie niesie ta nowa (dla mnie) technika. Kilka lat temu próbowałem, efekty były mizerne i zaniechałem prób. Niedawno powróciłem do tego i odkrywam nowe możliwości B)



#3289 OFFLINE   bertold12

bertold12

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 299 postów

Napisano 23 marzec 2018 - 22:32

Janusz :) sam dobrze wiesz ze folia do zdobień to już inna bajka .



#3290 OFFLINE   kezmo

kezmo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 487 postów
  • LokalizacjaOkolice Olsztyna
  • Imię:Radek

Napisano 24 marzec 2018 - 08:01

Słuszny kierunek z tą folią... Spróbuj czegoś w aerozolu co przyklei ją do korpusu i odpowiednio miękkiego pędzelka do wygładzania przyklejonej folii. Grunt to żeby warstwa kleju była równa i cienka jak mgiełka... ;)

#3291 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 24 marzec 2018 - 08:31

W aerozolu niczego nie znalazłem, jednakże przy zastosowaniu pędzla też taką powłokę można uzyskać. Kwestia wprawy. I odpowiedniego pędzelka :) I jeszcze jedno - większość klejów jest wodorozcieńczalnych. To ma swoje ograniczenia (napięcie powierzchniowe). Odkąd zastosowałem alkohol izopropylowy, nakładanie kleju stało się dużo łatwiejsze :)



#3292 OFFLINE   rybson

rybson

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1121 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 24 marzec 2018 - 09:17

Z tym alkoholem to faktycznie jest tak że po zastosowaniu jakoś mniej tych napięć ;)
  • woblery z Bielska lubi to

#3293 OFFLINE   kezmo

kezmo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 487 postów
  • LokalizacjaOkolice Olsztyna
  • Imię:Radek

Napisano 24 marzec 2018 - 10:24

W aerozolu niczego nie znalazłem, jednakże przy zastosowaniu pędzla też taką powłokę można uzyskać. Kwestia wprawy. I odpowiedniego pędzelka :) I jeszcze jedno - większość klejów jest wodorozcieńczalnych. To ma swoje ograniczenia (napięcie powierzchniowe). Odkąd zastosowałem alkohol izopropylowy, nakładanie kleju stało się dużo łatwiejsze :)


Trzeba kombinować bo kierunek jak dla mnie słuszny i warty uwagi. Będę obserwował postępy...

#3294 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 28 marzec 2018 - 16:40

Okoń w pięciu odsłonach ;)

 

post-52580-0-48528500-1522251618.jpg

 

Załączony plik  DSC_0008.jpg   88,96 KB   14 Ilość pobrań



#3295 OFFLINE   kooper82

kooper82

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 735 postów
  • LokalizacjaMoryń/ Mieszkowice
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Kopczyński

Napisano 28 marzec 2018 - 19:08

Piękne woblerki :) łuska genialna . Wiem,ze wygniatana na jakimś tiulu . Ale co to i jak to ........ Moze ma Pan jakiś filmik jak to wygniatać . Albo nawef fotke tego tiulu . Bo moja łuska z sitka z Biedronki już mi się znudziła .

Użytkownik kooper82 edytował ten post 28 marzec 2018 - 19:09

  • Tony69 lubi to

#3296 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 28 marzec 2018 - 19:56

Filmu nie mam. Dziś takie czasy, że każdy kręcić filmy może. Ale nie każdy powinien ;)  :D

Fotkę tiulu mam, kiedyś w swoim wątku już ją zamieszczałem, spróbuję znaleźć. A jak nie znajdę, to zrobię nową :)



#3297 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 28 marzec 2018 - 20:17

post-52580-0-84065100-1399916294.jpg

 

Zwykły materiał, dostępny w (chyba) każdej pasmanterii. Jedyny sekret tkwi w tym, by starannie "miejsce w miejsce" wygniatać z tą samą siłą, a jednocześnie, by tkanina się nie przesuwała. I ta ostatnia część operacji jest najtrudniejsza :)

 

Zdjęcie znajduje się w miejscu, gdzie opisuję metodę wykonywania woblerów. Jedną z wielu, nie koniecznie najlepszą. Coś jednak tam widać i może nawet uda się kogoś zainspirować ;)

http://jerkbait.pl/t...lska/?p=1454456



#3298 OFFLINE   kooper82

kooper82

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 735 postów
  • LokalizacjaMoryń/ Mieszkowice
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Kopczyński

Napisano 29 marzec 2018 - 05:17

Dziękuje , teraz poszukam gdzieś tego tiulu i coś popróbuje :)


  • woblery z Bielska lubi to

#3299 OFFLINE   HalfdanTheBlack

HalfdanTheBlack

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 36 postów

Napisano 30 marzec 2018 - 11:58

Witam, pierwsze spostrzeżenia o ostatnich woblerach twichingowych. Niestety właściwie info o jednym modelu, gdyż drugi - 5cm dosyć szybko straciłem.

Model 6cm.

Wykonanie perfekcyjne, fajne kolory, porządnie zalakierowany. Kilka ładnych razy uderzył (czy raczej przywalił) o drzewo czy kamień i nie stwierdziłem żadnych ubytków. Praca ciekawa, agresywna. Podszarpywany mocno odjeżdża na boki, swobodnie spływający z nurtem ciekawie kołysze się i błyska bokami.

Jest ciężki i szybko tonie, więc dla mnie idealnie nadaje się do obławiania głębokich dołków w mniejszych rzekach nawet tych z szybszym nurtem. Przy odpowiednim prowadzeniu można też z powodzeniem łowić na płytkiej wodzie np za przelewami.

Jeśli chodzi o atrakcyjność dla ryb to jest to prawdziwa bomba. Ponieważ jest nowy, nie wrzucam go "na pierwszy ogień" w nieznane dołki żeby nie urwać, ale zdarzało się, że gdy po wrzuceniu do wody całego arsenału nic się nie działo do akcji szedł ten i ryba wychodziła.

Skuteczność to już inna sprawa. Niestety większość ataków jest nietrafiona i póki co zapina się jedna ryba na cztery. Tłumaczę to sobie nieumiejętnym jeszcze prowadzeniem woblera. Wydaje mi się, że sztuką jest odpowiednio wolne prowadzenie żeby dać pstrągowi szansę na skuteczny atak przy mocnych odjazdach przynęty na boki, ale jednocześnie na tyle szybkie żeby nie zaczepić o dno czy coś tam..

Na razie chyba prowadzę za szybko. Albo po prostu pstrągi tam gdzie na razie łowię są za małe :D i mają problem z trafieniem w stosunkowo sporego woblera.

Zaznaczam że łowiłem na małych rzeczkach pstrągowych głównie o charakterze górskim. Nie próbowałem go jeszcze na dużej wodzie. San niestety na razie praktycznie nie nadaje się do łowienia. Ale już niedługo...

Pozdrawiam

Załączone pliki


Użytkownik HalfdanTheBlack edytował ten post 30 marzec 2018 - 11:59

  • woblery z Bielska lubi to

#3300 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 30 marzec 2018 - 12:14

:)

Wielkie dzięki za informację!
 
I w dodatku jesteś pierwszy, czyli należy się bonusik. Jeszcze dziś listonosz powinien dotrzeć z "zajączkiem" ;)
 
Bardzo ciekawe jest to Twoje spostrzeżenie o szybkości prowadzenia woblera, nie pomyślałem o tym. Praktycznie ten sam problem miałem przy łowieniu na twitche okoni, zapinało mi się 10, góra 20%. Za to zdecydowanie były to sztuki największe ze stada :)  Gdy mi zwróciłeś na ten fakt uwagę, przypomniałem sobie kłopoty, które towarzyszyły mi w początkach popperowania. Sporo ataków, praktycznie bez ryby. Dopiero gdy dopracowałem właściwe tempo prowadzenia przynęty, ilość skutecznych brań znacznie się zwiększyła. Co ciekawe, gdy aktywność okoni wzrastała, szybsze tempo prowadzenia poppera dawało większe efekty.
Nauka obsługi przynęty ma decydujące znaczenie. Co jest i bardzo dobre, i trochę złe, bo jest to przynęta nie dla każdego. Wyłącznie cierpliwi wędkarze opanują na tyle skutecznie, by sobie połowić, co jest dobre dla rybostanu, a czy dobre dla biznesu, to się okaże :rolleyes:

  • rybson, bertold12 i LOLO lubią to





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: woblery

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych