Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Dorsze z kutra


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
934 odpowiedzi w tym temacie

#681 OFFLINE   bigos

bigos

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 650 postów
  • LokalizacjaIrlandia

Napisano 26 lipiec 2019 - 22:15

Okonhel, normalnie wg naukowcow to masz lopatologicznie opisana sytuacje tuz nad Twoim postem. Dramat...

#682 OFFLINE   Janusszr

Janusszr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1341 postów
  • LokalizacjaSuwałki
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Ja_to_ja

Napisano 27 lipiec 2019 - 14:35

I wszystko jasne. Szyper Złotej Rybki wywiózł nas nie dość, że na dość duże głębie (60+, niedotlenienie wody o której piszecie), to na dodatek w obszar zawładnięty przez sinice.



#683 OFFLINE   Traveller

Traveller

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 132 postów
  • LokalizacjaZiemia

Napisano 27 lipiec 2019 - 16:01

I wszystko jasne. Szyper Złotej Rybki wywiózł nas nie dość, że na dość duże głębie (60+, niedotlenienie wody o której piszecie), to na dodatek w obszar zawładnięty przez sinice.

Bo  to nie "szyper" tylko fryzjer   :D  :D     zresztą to są już ich ostatnie dni  nabijania ludzi w butelkę,bo od 1 sierpnia do końca roku 2019 ( i oby dłużej ) jest całkowity zakaz połowów dorsza na płd-wsch części Bałtyku


Użytkownik Traveller edytował ten post 27 lipiec 2019 - 16:02

  • miramar69 lubi to

#684 OFFLINE   Okonhel

Okonhel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1056 postów
  • Lokalizacjajuż nie Hel
  • Imię:Jacek

Napisano 27 lipiec 2019 - 20:11

Bo  to nie "szyper" tylko fryzjer   :D  :D     zresztą to są już ich ostatnie dni  nabijania ludzi w butelkę,bo od 1 sierpnia do końca roku 2019 ( i oby dłużej ) jest całkowity zakaz połowów dorsza na płd-wsch części Bałtyku

 

Póki co jest to zakaz połowu dorsza dla rybaków a nie dla wędkarzy  - chyba że masz jakieś świeższe informacje. 



#685 OFFLINE   wlkp11

wlkp11

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 43 postów
  • LokalizacjaKomorniki
  • Imię:Sławek

Napisano 27 lipiec 2019 - 20:29

Zakaz łapania dorszy to tylko półśrodek. Powinien być zakaz łapania wszelkich organizmów morskich. Tak przez minimum dwa lata. Wtedy może byśmy zobaczyli poprawę



#686 OFFLINE   Okonhel

Okonhel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1056 postów
  • Lokalizacjajuż nie Hel
  • Imię:Jacek

Napisano 27 lipiec 2019 - 20:37

Zakaz łapania dorszy to tylko półśrodek. Powinien być zakaz łapania wszelkich organizmów morskich. Tak przez minimum dwa lata. Wtedy może byśmy zobaczyli poprawę

 

Co z tego że my będziemy mieli ograniczenia jak Rosja będzie łowić bez ograniczeń...



#687 OFFLINE   wlkp11

wlkp11

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 43 postów
  • LokalizacjaKomorniki
  • Imię:Sławek

Napisano 27 lipiec 2019 - 21:53

Rosja to wielki problem ale rekordy bije Dania. Po to jesteśmy w Unii żeby problemy rozwiązywać systemowo. Rosję spokojnie można postawić na miejsce na bałtyku grając jako Unia. Dla nich nasze morze to pikuś. Ale paszowce duńskie biją wszystkich na głowę


  • pawelHERP i Okonhel lubią to

#688 OFFLINE   hi tower

hi tower

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1974 postów
  • Lokalizacja3miasto

Napisano 28 lipiec 2019 - 20:35

Rosja to wielki problem ale rekordy bije Dania. (...)


Proszę rozwiń temat i podaj źródło danych na których opierasz powyższy osąd.

#689 OFFLINE   Traveller

Traveller

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 132 postów
  • LokalizacjaZiemia

Napisano 28 lipiec 2019 - 21:32

Wejdz na dowolny AIS i popatrz ile duńskich kutrow trałuje na strefach G, H, L a ile trałuje kutrów rosyjskich ... olbrzymia przewaga to duńskie paszowce!!!

Użytkownik Traveller edytował ten post 28 lipiec 2019 - 21:32


#690 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 29 lipiec 2019 - 11:24

 ... olbrzymia przewaga to duńskie paszowce!!!

Przy takiej ilości świńskich ferm ( 3 miejsce w Europie ) muszą czymś te świnie karmić .



#691 OFFLINE   hi tower

hi tower

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1974 postów
  • Lokalizacja3miasto

Napisano 29 lipiec 2019 - 17:13

Wejdz na dowolny AIS i popatrz ile duńskich kutrow trałuje na strefach G, H, L a ile trałuje kutrów rosyjskich ... olbrzymia przewaga to duńskie paszowce!!!


Z tego co mi wiadomo wszystkie kraje nadbałtyckie prowadzą połowy paszowe. Dania zdecydowanie nie jest liderem...

#692 OFFLINE   macieknikos

macieknikos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 288 postów
  • LokalizacjaNad Morzem
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:W

Napisano 29 lipiec 2019 - 18:50

Tak kolego wszystkie kraje prowadzą odłowu paszowe ale Dania największe pływalem bo Bałtyku i widziałem te kutry przetwurnie po 50-70 metrów jeden kuter ma większy limit niż połowa Władysławowa przykładowo kutry do 23metrów mają 600tan na rok liczony od stycznia kutry do 30 metrów czyli tak zwane Rufy mają 1000 ton w Polsce nie ma większych jednostek oprócz wła139 Orka a ci Duńczycy maj limity około 10tys do 15tys ton czyli teraz jest skala porównawcza
  • bamm lubi to

#693 OFFLINE   hi tower

hi tower

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1974 postów
  • Lokalizacja3miasto

Napisano 29 lipiec 2019 - 19:08

No i co z tego że jedna "rufa" ma tylko 1tys. limitu, skoro całkowity limit na szprota dla PL jest 3-krotnie wyższy od duńskiego.
  • Pumba lubi to

#694 OFFLINE   macieknikos

macieknikos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 288 postów
  • LokalizacjaNad Morzem
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:W

Napisano 29 lipiec 2019 - 22:26

Zabawne napisałem przecież że jeden kuter duński ma tak limit jak połowa Władka Władek to największy port rybacki w Pl skąd ty bierzesz takie brednie znam połowę szyprów od Helu po Władek z którymi utrzymuje kontakt i sam pływam na morzu północnym pod Duńskom banderą od 12 lat i wiem dokładnie co się tu dzieje także kolego idź lepiej na pstrągi
  • Rajfel lubi to

#695 OFFLINE   hi tower

hi tower

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1974 postów
  • Lokalizacja3miasto

Napisano 30 lipiec 2019 - 04:51

Zabawne napisałem przecież że jeden kuter duński ma tak limit jak połowa Władka Władek to największy port rybacki w Pl skąd ty bierzesz takie brednie znam połowę szyprów od Helu po Władek (...)


Zanim zaczniesz się dalej kompromitować, proponuję byś zweryfikował swoje domysły z prawdziwymi danymi. Wystarczy kilka minut w Googlach...
  • bamm lubi to

#696 OFFLINE   macieknikos

macieknikos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 288 postów
  • LokalizacjaNad Morzem
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:W

Napisano 30 lipiec 2019 - 08:59

człowieku ty się zweryfikuj ja w tym pracuje a nie siedzę na dupie przed kompem i wieżę w Pana gogle

#697 ONLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9485 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 30 lipiec 2019 - 11:07

Zanim zaczniesz się dalej kompromitować, proponuję byś zweryfikował swoje domysły z prawdziwymi danymi. Wystarczy kilka minut w Googlach...

 

człowieku ty się zweryfikuj ja w tym pracuje a nie siedzę na dupie przed kompem i wieżę w Pana gogle

Witam.

Czy, na serio, nie mogą Panowie przejść na priva? To staje się niesmaczne.



#698 OFFLINE   hi tower

hi tower

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1974 postów
  • Lokalizacja3miasto

Napisano 30 lipiec 2019 - 11:17

człowieku ty się zweryfikuj ja w tym pracuje a nie siedzę na dupie przed kompem i wieżę w Pana gogle


To skoro zajmujesz się zawodowo dorzynaniem zasobów naszego morza, to proszę, napisz nam ile wg. Ciebie wynoszą łączne połowy szprota na Bałtyku i udział w nich poszczególnych krajów? Ja siedzę na dupie bo mam urlop, a wierzę nie tyle co w googla, tylko to co jest napisane w oficjalnych dokumentach EU dotyczących podziału kwot. Masz może lepsze źródło?

#699 OFFLINE   panpawel85

panpawel85

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 139 postów
  • LokalizacjaDarłowo
  • Imię:Paweł

Napisano 30 lipiec 2019 - 16:43

Dorsz w naszym morzu, a w zasadzie jego kondycja jest tak samo słaba jak ta "gównoburza" i to jest najważniejszy fakt. Rożne źrodła podają rożnie dane, ale dosc często pada 30 lat jako okres na jaki powinno zostawić Bałtyk w świętym spokoju. Nie uprawiać ryboustwa ani wędkarstwa... na obecnym poziomie, często bywa ze kuterek wędkarski z wprawionymi wędkarzami wykosi wiecej niz niejedna mała jednostka rybacka... Dla mnie temat dorsza w Polsce nie istnieje, no moze jedynie jako problem fauny i flory naszego morza. Zamiast sie sprzeczać kto ile złowi i jakie ma limity, pomyślmy ze sami tez przyczyniamy sie do az tak słabej kondycji dorsza wypływając z wędkami i dziesiątkując i tak juz marne ławice skarlowacialych dorszy...

#700 OFFLINE   kefaspirit

kefaspirit

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 305 postów
  • Lokalizacjasilesia

Napisano 30 lipiec 2019 - 23:39

Tak na czystą logikę to kuter z wędkarzami na pokładzie wyżądzi mniejsze szkody niż trauler czy inny z siatami...




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych