Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Półmetrowy okoń z Goczałkowic


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
97 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   Waci

Waci

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 156 postów
  • Lokalizacjato tu to tam

Napisano 21 listopad 2005 - 21:12

Dodam jeszcze, że przetrzymywanie ryb na agrafkach jest nie zgodne z regulaminem PZW i nie etyczne.

#42 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 21 listopad 2005 - 22:38

Tomi, pozwoliłem sobie na edycję Twojego postu oraz zasłonięcie zdjęć. Generalnie należy pogratulować Tobie osiąnięć. Rzeczywiście ryby są piękne ale czy nie wspaniale było by przynajmniej te dwie wypuścić z powrotem do wody?

Oczywiście bez przesady. Zawsze można coś wziąć ale ... brać wszystko i to takie sztuki? No nie wiem. Zdjęcia wywarły na mnie mieszane uczucie.

Złów i wypuść, pozwól cieszyć się innym (rybie i następnym wędkarzom). Kiedy zaczniesz, szczególnie w takich momentach, wypuszczać ryby poczujesz miłe uczucie, że robisz coś dobrego. Życzę Tobie przeżycia takich chwil.


Pozdrawiam
Remek

#43 OFFLINE   Tomi

Tomi

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 9 postów
  • LokalizacjaCieszyn

Napisano 21 listopad 2005 - 22:52

Panie Kubo przede wszystkim tylko i wyłącznie moją sprawą jest to czy ja te ryby zabrałem czy też nie.Proponowałbym ci złowić trzy takie rybki i zrobić sobie z nimi zdjęcie,a wtedy zrozumiesz jak trudno jest utrzymać trzy ryby prawidłowo do zdjęcia stojąc po pas w wodzie.W tym roku złowiłem na Goczałkowicach około 80 szczupaków a wziąłem może 15 i życzyłbym sobie żeby większość wędkarzy tak robiła .Ja jestem znany w moim towarzystwie nie z mięsiarstwa a z tego że z tym walcze i to nie tylko słowami ,przez co muszę już uważać na niektórych psełdowędkarzy bo co niektórzy już na mnie czatują.Jeżeli nie jesteś pewny co ja zrobiłem z tymi rybami to nie pisz takich bzdur typu zakupy świąteczne czy liczna rodzina bo można kogoś tym bardzo urazić.

Waci
Dodam jeszcze, że przetrzymywanie ryb na agrafkach jest nie zgodne z regulaminem PZW i nie etyczne.
Goczałkowice nie należą do pzw i mają swój regulamin w kturym jest wiele chorych zakazów ale nie ma zakazu używania agrafek, czy to jest etyczne to jest to sprawa każdego z nas.Czy etyczne jest łowienie na jerki w których kotwice są jak na krokodyle,kilka razy złowiłem szczupaczki na sildera ktury był tak głęboko połknięty że wątpie że to przeżyły, kotwice porozrywałi im skrzela.Większość wędkarzy do podbierania używa teraz chwytaków co mi wydaje się bardzo niehumanitarne dlatego ja zawsze podbieram ręką.Każdy ma swój pogląd na sprawy etyczne i niech tak zostanie

#44 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 listopad 2005 - 00:13

...czy etyczne jest łowienie na jerki w których kotwice są jak na krokodyle...

- abstrahując od tematu etyki, uważam że rozmiar kotwic w jerkach jest adekwatny do wielkości przynęty. :D

#45 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 22 listopad 2005 - 09:09

... Proponowałbym ci złowić trzy takie rybki i zrobić sobie z nimi zdjęcie,a wtedy zrozumiesz jak trudno jest utrzymać trzy ryby prawidłowo do zdjęcia stojąc po pas w wodzie.

@tomi, sorry, ale nie wiem, co w tych zdjeciach jest prawidlowego? gdybys je ulozyl (ryby) w kuchni, na desce w towarzystwie warzyw, bylyby przynajmniej apetyczne, tak sa tylko ... jak to bylo z tymi mieszanymi uczuciami?

@remek, dobrze zrobiles edytujac ten post, takie fotki, nic na tej stronie nie zgubily, nawet jezeli wedkarz wypuscza wiekszosc zlapanych ryb


#46 OFFLINE   tomi78

tomi78

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1185 postów
  • LokalizacjaCieszyn

Napisano 22 listopad 2005 - 09:42

Ja to doskonale rozumiem ale czy małe szczupaki wiedzą o tym że te duże kotwice nie są dla nich przeznaczone,po tym jak głęboko łykają sildery to chyba nie :( Przesyłam zdjątka suma którego złowiłem i wypuściłem żeby przekonać co niektórych że wiem jakie miłe uczucie jest gdy wypuszcza się rybkę,tamtej nocy złowiłem trzy sumy i wszystkie wruciły całe i zdrowe do Paprocan.Teraz bęnde robił zdjęcia wszystkim wypuszczanym przeze mnie okazom żeby nie być posądzonym o mięsiarstwo.

Załączone pliki

  • Załączony plik  sum3.jpg   9,96 KB   630 Ilość pobrań
  • Załączony plik  sum2.jpg   9,85 KB   634 Ilość pobrań
  • Załączony plik  sum1.jpg   22,95 KB   643 Ilość pobrań


#47 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14821 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 22 listopad 2005 - 09:43

Super zdjecia Tomi.

Fajny sumek. Na co wzial ?

Guzu

#48 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 22 listopad 2005 - 09:54

Tomi! Daj spokój. Chyba sam przyznasz, że takie zdjęcia (mówię o tym komplecie) nie mówią - catch and release :mellow:

Pozdrawiam
Remek


#49 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 listopad 2005 - 09:57

@Tomi,

takie zdjęcia ogląda się zdecydowanie lepiej.
Wypuszczanie ryb można tylko pochwalić. Aby tak dalej. :D :D

#50 OFFLINE   tomi78

tomi78

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1185 postów
  • LokalizacjaCieszyn

Napisano 22 listopad 2005 - 10:24

Ale to nie ja wszystkiego się czepiam :)Mam wrażenie że na tym forum jest kilkanaście osób ,starych bywalców na forum Salmo którzy nietolerują nikogo z zewnątrz.Jak powstała ta strona myślałem że wreszcie bendzie normalna stronka o spiningu dla wszystkich , tymczasem jest to strona kilku miłośników jerkingu .Jeżeli ktoś wie z jakiego materiału są śrubki w multiku czy też ile grafitu jest w jakimś tam blanku albo zna wszystkie kolory silderów to do tej elity sę wkręci.Łowiący na zwykłe kręcioły i kije made in taiwan niemają o czym tutaj pisać .Powinno się zamieścić instrukcje jak trzymać ryby do zdjęcia żeby mogło tu być zamieszczone :lol:

#51 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 22 listopad 2005 - 10:34

@tomi, az atak zle nie jest, zreszta jak widac mozna tez poprawnie i chwala ci za to :D

instrukcje o tym, jak poprawnie trzymac rybe, sa na stronie www.szczupak.org

#52 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 listopad 2005 - 10:42

@Tomi,

przesadzasz troszkę... :D
Strona jest otwarta dla wszystkich chętnych, bez względu czy łowią na casting, czy jerkują, czy łowią na spinning, itp.
Została stworzona dla wszystkich wędkarzy, którzy mają coś do powiedzenia i chcą podzielić się swoim doświadczeniem.

A jeżeli ktoś grzecznie zwraca ci uwagę, np. dotyczącą trzymania ryb do zdjęć, itd. to znaczy, że komuś zależy na tym aby inni też to wiedzieli i mogli robić coś lepiej.
To nie czysta krytyka, a po prostu zwrócenie uwagi na to, że można inaczej... :D



#53 OFFLINE   tomi78

tomi78

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1185 postów
  • LokalizacjaCieszyn

Napisano 22 listopad 2005 - 10:44

Poprostu wkurza mnie to że ktoś,kto mnie nie zna, posądza mnie o mięsiarstwo :blush::angry: :angry: i to strasznie.

#54 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 listopad 2005 - 10:48

@Tomi,

spokojnie. Nie ma co się denerwować.
Cieszymy się, że wypuszczasz część złowionych ryb i chwała ci za to. :D

#55 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 22 listopad 2005 - 11:45

Tomi, nie chciałbym by ktokolwiek postrzegał nas przez pryzmat elitarnej grupy wywodzącej sie z Salmo. Oczywiście rodowód większości z nas wywodzi się z forum salmo ale nie traktuj nas jako grupy zamkniętej, elitarnej. Szczerze mówiąc nie trzeba nic wiedziec o śrubkach, o super highendowym sprzęcie itd. Moim marzeniem jest pisać o rybach, rybach i jeszcze raz rybach. Tak więc do dzieła.

Pamiętam mój pierwszy post na zielonej stronie. Był o jerkach i jerkowaniu. Wiesz kto mi odpisał pierwszy? Rognis. A co mi napisał? Napisał mi, że mam sobie poszukać na forum bo tam już wiele napisano :D Teraz jesteśmy dobrymi kumplami i świetnymi kompanami (teamem) na łodzi.


Pozdrawiam
Remek


#56 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 listopad 2005 - 12:37

Tak, potwierdzam. The best Team. :mellow:

#57 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 listopad 2005 - 13:05

..tymczasem jest to strona kilku miłośników jerkingu..

Tomi, ja tu dosc czesto sie udzielam mimo, ze nie posiadam zadnej wedki jerkowej ani zadnej przynety jerkowej w sensie stricte...
I nie zagryzli mnie... :lol:
Co do elitarnosci i gadkach o topowym sprzecie to podloze tego zdaje sie jest w tym, ze jak kazdy ludzimy sie, ze po zast. coraz lepszego sprzetu, wyjmiemy ten wielki okaz albo przynajmniej zwiekszymy swoje szanse...
Jakos nawet przesadne, czasami, takie gadanie, bardziej do mnie przemawia niz jakis belkot na innych portalach albo pasjonujace przezycia, jak to ktos gacie sobie na plocie rozdarl... :D

Takze waska specjalizacja jerkowa nie wywolala takiego efektu masowosci, nie rejestruje sie tutaj kazdy....i dobrze.

Takze powtorze..do dziela, byc moze portal staje sie ograniczony przez niewielki doplyw swiezej krwi?

Pozdro
Gumo


#58 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2416 postów

Napisano 22 listopad 2005 - 14:00

To chyba mnie do tablicy wywolali...nie pisales, co zrobiles z rybami, ale na przyszlosc zwróc uwage, zeby ryb, które zamierzasz wypuscic, nie trzymac niemalze za skrzela lub wertykalnie. Bo szczuply trzymany tak jak na owym (zaslonietym) zdjeciu to padlina jest. Kwestii kompozycji zdjecia nie komentuje.
Oczywiscie rapr jest po twojej stronie, jesli chodzi o ilosc zabranych ryb. Powinienes przez moment jednak pomyslec, czy dasz rade przejesc trzy spore ryby. Kiedys Szwed pokazywal mi pewne jezioro sandaczowe i caly czas apelowal aby zabierac tylko tyle ryb, ile rzeczywiscie sie chce zjesc. A ryb tam jest nieco wiecej niz u nas.


#59 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 22 listopad 2005 - 20:33

Eeeee,to chyba nie dla mnie.Tu sami nokillowcy :( :wacko:
Mięsiarze wszystkich wód-łączcie się ;) B)


#60 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 22 listopad 2005 - 21:15

sacha :mellow:

peace
Remek




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych