Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Silnik Parsun czy warto kupić


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
138 odpowiedzi w tym temacie

#101 OFFLINE   evin

evin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 790 postów

Napisano 28 grudzień 2018 - 21:30

a ja robiłem 5 seakingiów 4-5 km. w 2 przypadkach problem byl z gaznikami, 1 byl zatarty na wale bo olej zwial przez dolne symeringi, 1 przygrzany bo wirnik pompy padł+ dysza wolnych składu powietrze/paliwo poleciała w kosmos, 1 spręzyna szarpaka pękła.

Najciekawsze było z gaznikami.w pierwszym przypadku pływak  zawieszał sie w pozycji zamkniecia iglicy. zakończyło sie załozeniem uzywanego gaznika od yamahy F4

drugi to ze pływak nabierał do srodka paliwa. pływak i iglica od yamay to ok 300zl. zakończyło sie załozeniem uzywanego gaznika od yamahy F4.

mysle ze wolałbym jednak uzywke znanej firmy niz nowy Seaking


Użytkownik evin edytował ten post 28 grudzień 2018 - 21:33


#102 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1155 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 28 grudzień 2018 - 23:21

a ja robiłem 5 seakingiów 4-5 km. w 2 przypadkach problem byl z gaznikami, 1 byl zatarty na wale bo olej zwial przez dolne symeringi, 1 przygrzany bo wirnik pompy padł+ dysza wolnych składu powietrze/paliwo poleciała w kosmos, 1 spręzyna szarpaka pękła.

Najciekawsze było z gaznikami.w pierwszym przypadku pływak  zawieszał sie w pozycji zamkniecia iglicy. zakończyło sie załozeniem uzywanego gaznika od yamahy F4

drugi to ze pływak nabierał do srodka paliwa. pływak i iglica od yamay to ok 300zl. zakończyło sie załozeniem uzywanego gaznika od yamahy F4.

mysle ze wolałbym jednak uzywke znanej firmy niz nowy Seaking

No dobra 

1-Czy markowe silniki nie mają problemów z gaźnikami  -pytanie nie dotyczy motorków na wtrysku

2- zatarty bo olej zwiał przez simeringi -- w markowym też byłoby podobnie 

3- wirnik pompy tu może być jakość  gumy albo zassany syf lub piach np. pływanie po Wiśle 

4- sprężyna szarpaka tu myślę ,że w markowych też jest takie ryzyko ,kwestia czasu  



#103 OFFLINE   evin

evin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 790 postów

Napisano 29 grudzień 2018 - 09:39

no dobra.

Po co iśc w zakup auta  marki Mercedesjak jak

mozna kupic tanio SsangYong i tylko podmieniac czesci od Mercedesa to to "niby" to samo.

 

#104 OFFLINE   wedkarski365

wedkarski365

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 394 postów
  • LokalizacjaL

Napisano 29 grudzień 2018 - 09:50

 

no dobra.

Po co iśc w zakup auta  marki Mercedesjak jak

mozna kupic tanio SsangYong i tylko podmieniac czesci od Mercedesa to to "niby" to samo.

 

 

nie kupuję mercedesa bo kosztuje zbyt dużo, jeśli tanie chińskie silniki jako nowe kosztuję ok 6000 zł za 12-18KM a w tej samej mocy silnik Mercury czy Yamaha kosztuj 13.000 zł. DO tego silnik chiński ma gwarancję to wielu kupi chiński. Sam mam używaną 20KM Honde , jeśli znajdę nowy silnik 20-30KM z rozrusznikiem i ładowaniem w cenie mojego używanego to nie będę się zastanawiał tylko wymienię na nowego chińczyka.

Sam producent to nie wszystko, jeśli cena jest atrakcyjna a jakość wystarczająca to po co przepłacać? Obecnie Parsuny cenowo nie są już tak atrakcyjne jak kiedyś, ale są inne "marki" typu Capral, Storm


  • Piotrek Milupa lubi to

#105 OFFLINE   nurek28

nurek28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1573 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 29 grudzień 2018 - 13:51

Wszystko się zgadza tylko u mnie w okolicy ludzie z serwisów nie naprawiają tych chińczyków. A każdy inny nawet najstarszy naprawią.

#106 OFFLINE   Mirek*

Mirek*

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 213 postów
  • LokalizacjaHajnówka

Napisano 29 grudzień 2018 - 17:07

Panowie dajcie na luz, nikt z chińczyka nie robi japończyka, mercedesem też nie będzie, to raczej taki matiz czy tico a działa... .
ewin
To że z Ciebie super mechanik to już wiemy, a i chińczyka naprawiłeś jak przyznałeś. :clappinghands: 
Tylko 5 chińczyków robiłeś, przyznaj się ile jonsonow/ewinrdow czy merkurych też się psują...?
Jeśli chodzi o szarpanke... można wyrwać w każdej marce, przy nieodpowiednim użytkowaniu. Mój wujaszek ma 80 lat i tyle pary, że wyrwał w kosiarce traktorku.
ewin
Twój imiennik, nasz wspólny kolega w moim tohatsu też zepsuł ... szarpanke, co próbowaliście ukryć przede mną. No i o czy to ma niby świadczyć, że tohatsu to badziewie.
Żeby nie było amerykanca też miałem 15km 2t pięknie latał, ale do czasu. Kupiłem za ok 3tys na naprawę wydałem 1tys pobujałem się z naprawą z półtorej roku, sprzedałem za 2,4t wyszedłem jak Zabłocki na mydle (potrzebne na rybach) a dzięki chińczykowi miałem na czym pływać.
Nie żebym był za chińską technologią, ale każdy jeździ/pływa takim mercedesem na jakiego go stać ... .
... szkoda, że nie powiedziałeś mi z dziesięć lat wstecz, że chińczyk to badziewie, zawsze byś mógł/będziesz mógł wrócić na wiosłach polsko/amerykańskich, łopatki mogą być japońskie ;) 
A do wiosny tak daleko ...


Użytkownik Mirek* edytował ten post 29 grudzień 2018 - 17:11

  • suhhar lubi to

#107 OFFLINE   evin

evin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 790 postów

Napisano 29 grudzień 2018 - 23:07

szarpak w

kolego Mirek* albo pamiec masz zawodną albo fantazje wybujałą ze nie mówiłem  ze chinczyk to D.

a i to był Twój wybór speca który skosił od ciebie 1 tyś za  naprawe. Ale dobrze ze ktoś ci  moduł podrzucił i białorusa przyprowadził


Użytkownik evin edytował ten post 29 grudzień 2018 - 23:09


#108 OFFLINE   Sławomir

Sławomir

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 356 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Sławomir

Napisano 29 grudzień 2018 - 23:38

nie kupuję mercedesa bo kosztuje zbyt dużo, jeśli tanie chińskie silniki jako nowe kosztuję ok 6000 zł za 12-18KM a w tej samej mocy silnik Mercury czy Yamaha kosztuj 13.000 zł. DO tego silnik chiński ma gwarancję to wielu kupi chiński. Sam mam używaną 20KM Honde , jeśli znajdę nowy silnik 20-30KM z rozrusznikiem i ładowaniem w cenie mojego używanego to nie będę się zastanawiał tylko wymienię na nowego chińczyka.
Sam producent to nie wszystko, jeśli cena jest atrakcyjna a jakość wystarczająca to po co przepłacać? Obecnie Parsuny cenowo nie są już tak atrakcyjne jak kiedyś, ale są inne "marki" typu Capral, Storm

A co z serwisem ?

#109 OFFLINE   wedkarski365

wedkarski365

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 394 postów
  • LokalizacjaL

Napisano 30 grudzień 2018 - 00:10

co do serwisu, wrócę do porównania samochodowego, jest koniec XX wieku, odległa przeszłość, kupuje jako samochód klasy D limuzynę Daewoo Espero z silnikiem 2.0 i się okazuje że podwozie wzorowane na Oplu Ascona, silnik od Vectry (2.0), a nadwozie to miało być dla Citroena ale Citroen wybrał inny projekt do modelu XM. Przy eksploatacji okazało się ze np pompa paliwa występuje do Espero w kilku wariantach i jako zamiennik pasowała taka jak do Fiatów. Typowy koreański składak

Chińczycy idą tym śladem, silniki zaburtowe są mniej skomplikowane od samochodów, tu nie ma rocket science, przełomowych wynalazków. Silniki spalinowe do wędkarskich zastosowań to głownie 1-2 cylindrowe konstrukcje. Ogarnięty mechanik nie ma z nimi problemów. Sami Chińczycy w materiałach się chwalą że ich silniki to kopie starych silników Yamaha. Teraz nawet z samochodami nie musisz jeździć do autoryzowanych serwisów. Skoro mój mechanik spokojnie ogarnia 4 taktową Hondę z 2008 roku jak i leciwe dwutaktowe Suzuki DT,a inny mechanik samochodowy zajmował się Polonezem, Espero, Toyotą Avensis, Toyotą Yaris, BMW e46, VW Passatem to nie sadzę abym miał takie szczęście że znalazłem magików będących ewenementem na skalę Polski i nie ma innych ogarniętych, którzy zajmą się silnikami zaburtowymi produkowanymi w Chinach. Kupując silnik pytasz zawsze o serwis, kolega ma Yamahę i musi jeździć z nią 200 km do Warszawy na przeglądy aby nie stracić gwarancji, co każdy wyjazd podnosi koszt serwisu o kilkaset złotych i do tego taki wyjazd to 6 godzin w samochodzie i zdejmowanie silnika z łodzi. Jest forum Jb, ludzie wymieniają się informacjami, są informacje o serwisach silników zaburtowych, nie wszystkie to autoryzowani serwisanci, można popytać przed zakupem, spytać kolegów gdzie serwisują swoje chińczyki


Użytkownik wedkarski365 edytował ten post 30 grudzień 2018 - 00:13

  • suhhar lubi to

#110 OFFLINE   Tresor

Tresor

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1338 postów
  • LokalizacjaCzerwieńsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 30 grudzień 2018 - 00:34

Kolego ale Espero to ty szanuj. Kupiłem fabrycznie nowe w 1999r. Jeździłem nim 7 lat... przez ten czas miałem 2 awarie. Peknieta sprężyna z tyłu (92zł komplet) i termostat. Miałem później wiele aut. Ale tak niezawodnego jak esperanto żadnego. ... :)

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

#111 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8446 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 30 grudzień 2018 - 01:00

Espero były rewelacyjne jak na swoją wartość.

Co do Parsuna to serwis mam w Tłuszczu ale dotychczas nie było konieczności korzystania, a wymianę oleju sam sobie robię.
  • sucks_one lubi to

#112 OFFLINE   DP Fishing

DP Fishing

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 332 postów

Napisano 17 marzec 2019 - 00:48

Pewnie że się da, producent w zestawie podstawowym nawet daje taki zestaw naprawczy, przynajmniej ja miałem w swoim.

Powiem tak. Jeśli masz ze sobą klucze nasadowe to tak. Ja miałem tylko kombinerki. Poprosiłem o pomoc kolegów w łódce obok i też mieli tylko kombinerki. Trzeba odkręcić zbiornik paliwa i dostać się do zapasowej szarpanki nam się nie udało na wodzie. A próbowaliśmy w trójkę. W mojej piątce trzeba odkręcić trzy nakrętki rozm 10. I jest tak wąsko że jedną trzeba odkręcić od góry. I tu polegliśmy. Swoją drogą pozdrawiam kolegów z riverfoxa ;)

Użytkownik DP Fishing edytował ten post 17 marzec 2019 - 00:58


#113 OFFLINE   carpfishing

carpfishing

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 53 postów
  • LokalizacjaKędzierzyn-Koźle
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Marcin

Napisano 10 luty 2020 - 09:42

Witam.

Poratuje ktoś instrukcją obsługi / konserwacji w języku polskim dla Parsuna 5KM (F5 BMS)?



#114 OFFLINE   MATI87

MATI87

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 47 postów

Napisano 19 luty 2020 - 19:32

Witam. Uzywal ktos parsuna 9.8 2t ? Moze cos powiedziec na jego temat ?

#115 OFFLINE   carpfishing

carpfishing

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 53 postów
  • LokalizacjaKędzierzyn-Koźle
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Marcin

Napisano 24 luty 2020 - 14:38

Czy poratuje ktoś instrukcją obsługi / konserwacji w języku polskim dla Parsuna 5KM (F5 BMS)?

Jakiś skan zdjęcia cokolwiek.



#116 OFFLINE   sharkfishing

sharkfishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Lokalizacjachicago
  • Imię:bruno
  • Nazwisko:dadej

Napisano 24 luty 2020 - 15:13

Carpfishing to jest 2 czy 4 takt?

#117 OFFLINE   DP Fishing

DP Fishing

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 332 postów

Napisano 15 czerwiec 2020 - 08:37

Panowie potrzebuję pomocy. W moim czajniku seaking 5 km znów poszła szarpanka. Sznurek radośnie dynda. Rozebrałem  go i poszły części z obrazka wydaje mi się że 18-20 do wymiany..

Przyczyna tandetny plastik i częste używanie.. Czy ktoś może wie czy w te elementy  yamaha f4m  są metalowe. Ewentualnie gdzie można nabyć części zamienne z lepszej jakości niż te co były oryginalne?

 

 

Wydaje mi się że to dość częsta przypadłość może ktoś problem rozwiązał i będzie w stanie udzielić kilku rad. :http://forum-motorow...we-sea-king/90/

Załączone pliki


Użytkownik DP Fishing edytował ten post 15 czerwiec 2020 - 09:07


#118 OFFLINE   Tresor

Tresor

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1338 postów
  • LokalizacjaCzerwieńsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 15 czerwiec 2020 - 14:47

A naciągasz przed szarpnięciem? Ilu znajomych musiałem uświadamiać - najpierw naciąg do oporu (zazębienia) i dopiero ciągniemy. Szarpanie od razu rozwali z czasem każdą szarpankę.


Użytkownik Tresor edytował ten post 15 czerwiec 2020 - 14:47


#119 OFFLINE   DP Fishing

DP Fishing

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 332 postów

Napisano 15 czerwiec 2020 - 15:24

Tak zawsze ;) po prostu ten plastik jest jaki jest.  Trafisz na lepszy podziała trochę, trafisz na gorszy to się rozsypie.

Z jednej strony części tanie jak barszcz ale wolałbym wsadzić porządne i mieć spokój na parę lat.

I stąd pytanie czy ktoś znalazł coś lepszego niż jest w  chińskim  "oryginale". 


Użytkownik DP Fishing edytował ten post 15 czerwiec 2020 - 15:27

  • Tresor lubi to

#120 OFFLINE   sharkfishing

sharkfishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Lokalizacjachicago
  • Imię:bruno
  • Nazwisko:dadej

Napisano 15 czerwiec 2020 - 15:57

Popatrz za czesciami do silnikow Coleman to parsun na amerykanskim rynku albo poszukaj na ruskich stronach czy jest tez zamienniki z Yamaha
  • DP Fishing lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych