Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

klen na gume???????


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
34 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   klubklen

klubklen

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 85 postów

Napisano 10 czerwiec 2007 - 08:38

Łowie regularnie na odrze w okolicach zielonej gory. Nastawiam sie glownie na klenia i wydaje mi sie ze nawet dobrze mi idzie (mam juz w tym roku klenie 51cm i 47cm). Jedna rzecz mnie tylko zastanawia, mianowicie co pewien czas spotykam sie z stwierdzeniami i opisami, ze klenie idzie w miare efektywnie lowic na przynety gumowe.
Z poczatku myslalem ze to raczej przypadkowe lowienie, ale juz wiele razy nawet doswiadczeni wedkarze pisali jak to polowili na gume klenie...

Ja juz wielokrotnie probowalem zlowic np. na kopytko....... i nic, zawsze bylo tak ze po wielu godzinach lowienia na gumki w kleniowych miejscach bez brania lub lowiac okonki zmienialem przynete na sprawdzone woblerki i w przeciagu pol godziny udawalo mi sie zazwyczaj zlowic jakiegos klonka.

Moze uzywalem zlych przynet??? Nie wiem.

Niech ktos napisze jak powinna wygladac guma na klenia oraz jak ja powinno sie prowadzic i ewentualnie czy lowi sie nia w standardowych miejscach kleniowych czy moze gdzie indziej????

Czekam na jakies sugestie;

#2 OFFLINE   mleko_1

mleko_1

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 180 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 10 czerwiec 2007 - 10:35

Gumy czemu nie ale raczej cos typu gulp, twister albo male dżdżownice uzbrojone obciazonym hakiem. Sproboj na mikro twistery takie na wzdregi. link ponizej

http://www.allegro.pl/item201079731_na_wzdregi_super_mikrusy _.html

#3 OFFLINE   JohnnyJohn

JohnnyJohn

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 192 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 10 czerwiec 2007 - 16:47

spróbuj na czarne twistery imitujące pijawki na zestawie z bocznym trokiem przy opaskach i burtach, nawisach i za przelewami. Skuteczne.

#4 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 11 czerwiec 2007 - 16:50

Łowię klenie na gumę, ale nie o tej porze roku. Dopiero jesienią używam świadomie gum i są to, przede wszystkim małe rippery i kopyta Mans'a. Na twistery złowiłem kilka kleni lecz tylko wiosną. Nie próbowałem łowić tych ryb na boczny trok, ponieważ nie toleruję zbytnio tej metody połowu, nawet do łowienia okoni.Najlepsze łowiska do łowienia kleni na gumę, to rynny pomiędzy wyspami lub przy burtach i głębszych opaskach. Przynajmniej jeśli chodzi o środkową Wisłę.
W lato, nie wiedzieć czemu miałem sporo zejść kleni na gumę, dlatego z niej rezygnuję w tym okresie. Może spowodowane jest to tym, że latem klenie gwałtownie uderzają w gumy, a jesienią je zasysają.
Gumami, klenie łowię tak. Najważniejszy jest dobór masy główki. Guma musi poruszać się w toni tak, by nie opadała na dno. Łowimy niemal w miejscu, grając nieznacznie przynętą. Nie rzucamy gumy w stanowisko kleni, najlepiej wprowadzić ją z boku, rzucając nieco powyżej stanowiska ryb. Zajmujemy takie stanowisko, by nurt odwalał za nas większą część pracy. :D


#5 OFFLINE   cole

cole

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 47 postów
  • Lokalizacjaokolice Krosna

Napisano 11 czerwiec 2007 - 17:12

w piatek złowiłem 5 kleni przy łowieniu okoni na gume stały przy opasce i pod zwisającymi konarami> Myśle, że da sie łowić klenie na gume nieprzypadkowo-trzeba sie tego z pewnoscia nauczyc a takze przygotowac na czeste przylowy innych ryb

#6 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 11 czerwiec 2007 - 17:28

a takie pytanie laika w tej materi, jakiego koloru gumek i jakich gramatur główek uzywcie? ja nigdy klenii nie lowilem na silikony. Albo mała wirówka albo woblerek.
pozd JW

#7 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 11 czerwiec 2007 - 18:24

@Jerzy
Łowię na Mann's Predator 55mm i 45mm rippery, czasami na 60mm rippery ale, to muszą być Klenie :huh: Gumy w kolorze perły i perły z brokatem. Z czarnym i niebieskim grzbietem. Na inne kolory miałem sporadyczne brania lub wcale. Masa główki uzależniona jest od uciągu w danym miejscu, zwykle zamyka się w przedziale 3-5g ciężej nie łowiłem, nie było potrzeby.

#8 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 11 czerwiec 2007 - 18:30

@Joker
a co masz na mysli pisząć to muszą być klenie masz na myśli jakies slusznych rozmiarow okazy? Ja lowie kleniki na Kanale Mosinskim albo na Warcie. Niezlowilem większego niż 35 cm, zazwyczaj sa to gowniarze w przedziale 22-27 cm. czy tak małe klenie nireda rady lowic na gumki??
pozd JW

#9 OFFLINE   mleko_1

mleko_1

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 180 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 11 czerwiec 2007 - 18:51

Sprubuj na czarnego imitujacego pijawke w kolorze czerni, brazu z brokatem. Raczki powerbaita oraz na zabke i owaga gumowego...

#10 OFFLINE   Salmo_Salar

Salmo_Salar

    FlyFisher

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1227 postów
  • LokalizacjaBp

Napisano 11 czerwiec 2007 - 19:12

Sprubuj na czarnego imitujacego pijawke w kolorze czerni


Masło maślane?? :mellow:

Pozdr.

Salmo

#11 OFFLINE   benito

benito

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 457 postów
  • Lokalizacjasiedzące (szczecin)

Napisano 11 czerwiec 2007 - 19:16

Ja probowalem lowic rowniez na gume lecz bez rezultatow. Uzywalem czarnych twisterkow myslac, ze klen zaatakuje biorac go za mala pijawke a tu nic, okonie rowniez niechetnie braly na tego twisterka. Najlepsza przyneta na wypasione klenie to chyba mala obrotoweczka nr 0 ze srebrna paletka :mellow:

#12 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 11 czerwiec 2007 - 19:43

@Jerzy
Odpowiedziałeś sobie na swoje pytanie.
Pisząc: to muszą być Klenie, mam na myśli pięćdziesiątaki.

#13 OFFLINE   cole

cole

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 47 postów
  • Lokalizacjaokolice Krosna

Napisano 11 czerwiec 2007 - 20:12

a więc napisze i ja cos ze swoich skromnych doświadczeń:
ostatnio łowiłem klenie( a raczej kleniki) na perłowego twistera i jednego złowiłem na rippera biały z czarnym grzbietem 4 cm na 2-3 gramowych główkach. W sierpniu ubiegłego roku wyszedł mi kleń około 60 cm do motor-oila

#14 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 11 czerwiec 2007 - 20:33

:)



#15 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 11 czerwiec 2007 - 21:12

przynete prowadze bardzo szybko i agresywnie, tuz pod sama powierzchnia, zadnych opadow i zadnego jigowania (klen to nie okon), przeczesuje w ten sposob szybko duza powierzchnie wody w poszukiwaniu aktywnych ryb

Ciekaw jestem, czy ktoś tak jeszcze łowi klenie :unsure: szybko i agresywnie? W naszych wodach oczywiście.
Zgadzam się tylko z jednym, kleń to nie okoń.

#16 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 11 czerwiec 2007 - 23:51

dzieki za odpowiedzi, pytałem przekornie bo mam miejsciowkę na Warcie, gdzie grunciarze łowia sporo dużych klenii na..kukurydzę. Widziałem jak wyciągaja ryby podchodzace pod 40 cm. Dowiedziałem sie, ze klenie na tym odcinku rzeki sa dość zmanierowane. Myślałem, żeby probować przechytrzyć większe okazy 3-4 cm twisterkiem w kolorzy żółtym, ktory imitowałby właśnie kukurydzę. Wzasadzie prawie nigdy nie łowilem kleni czy jazi o tej porze roku. Dla mnie kleń to ryba ktore wypelnia mi czas między 1 stycznia a faktycznym rozpoczeciem sezonu. W tym roku poraz pierwszy łowiłem te ryby w zimie, o dziwo calkiem dobrze zerowały w cieplejsze dni. Brania byly wylacznie na małe woblerki prowadzone dość ślamazarnym tempem.
pozd JW :D

#17 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 12 czerwiec 2007 - 07:37

Mam też namierzoną taką miejscówkę z kleniami. Wypatrzyłem te klenie w siatkach grunciarzy :mellow: Łowisko ma 3m głębokości i będę musiał posiłkować się główką z gumą lub woblerem na troku.
@Jerzy, w twoim przypadku użycie żółtego twistera wcale nie jest głupim pomysłem, tym bardziej gdy klenie są nęcone tą kukurydzą.

#18 OFFLINE   tomek_w

tomek_w

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 508 postów

Napisano 12 czerwiec 2007 - 07:45

Jerzy ostatnich kilka wyjazdow poswiecilem lowieniu kleni ...
1 dzien- tylko maly wobler na naplywie o specyficznej drobnej akcji .
2 dzien- woblera nic nie chce zjesc za to okazuje sie , ze klenie doskonale biora ze srodka rzeki na obrotowke matowe srebro nr1
3 dzien- obrotowka kusi do brania tylko sandacza(sic!) i szczupaka ... klenie biora na przynety A. Lipinskiego imitujace chrabaszcza prowadzone po powierzchni lekkimi skokami , pod wieczor okazuje sie , ze najlepszy jest 6cm popper prowadzony agresywnie wzdluz traw
4 dzien- wobler sendala 7cm srodek rzeki ...
5 dzien- ponownie chrabaszcz ale splywajacy swobodnie z nurtem bez najmniejszego sladu na wodzie ...
6 dzien- tylko sztuczna muszka , sieczka ...

Te kilka wyjazdow mialo miejsce w ciagu ostatnich dwoch tygodni, zanim zaczynalem lowic na cos nowego sprawdzalem zawsze przynety skuteczne w dniach poprzednich , lowilem za kazdym razem w ciagu 2-3godzin od 4-8kleni miedzy 40-50cm ...

Jerzy łow na co chesz to sa chore ryby biorą na wszystko i na nic , przy brzegu i w środku największego nurtu ... wiem tylko jedno o tej porze roku biora zawsze , tylko my nie zawsze potrafimy je zlowic ... Nie wszyscy mamy tak tak fajnie jak Pitt gdzie wystarcy wejsc na schodki :mellow: :mellow: :mellow: ...


#19 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 12 czerwiec 2007 - 07:49

.



#20 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 12 czerwiec 2007 - 08:33

@Joker cos w tym jest, bo na owej miejscóce rzucałem pewnego dnia wszystkim i przez 3 godziny nie miałem ani puknięcie choć ryby byly obecne w łowiesku na 100%. Dopiero w akcie desperacji zacząłem podrzycać mepsiki 2 black fury z żółtymi kropkami i zacząłem łowić pierwsze ryby, póżniej do wody poleciała jeszcze aglia z paletką zółtą/fluo i tez łowiłem. Stad tez pomysł na żóltego twisterka. Pisaliście wcześniej, ze klen nie okoń, ale jedną ceche wspólną te ryby mają. Bardzo szybko nudzi im się jakis rodzaj przynet i należy zmieniać wabik dosć często.
@Tomek_W masz dużo racji!! W roku ubiegłym zdarzało się, że klenie atakowały long casta 10 podrzucanego boleniom :huh:
pozd JW :D




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych