Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

problem z ABU 5601 C4


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   luksaj

luksaj

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 144 postów
  • LokalizacjaMielec

Napisano 10 czerwiec 2007 - 13:52

Mam ten kolowrotek okolo 3 miesiecy lecz nie lowilem nim duzo bo uzywalem innych (shimano). Lecz po nie fortunnej utracie jednego z mocniejszch kolowrotkow poswiecilem wiecej czasu C4.
Zauwazylem jednak ze wszystko jest ok przes chwile (10-20 minut)dopoki beben chamulca odsrodkowego nie zaczyna sie szronic wras z bloczkami , i wtedy jak napewno sobie wyorbrazacie nawet 6 bloczkow nic nie pomaga . Moje pytanie jest jak moge zapobiec temu , lub czy sa jakies inne bloczki , z innego materialu ,a moze ciezsze , nie wiem sam co , cos co by moglo rozwiazac ten problem , i dlaczego sie tak dzieje to przeciez nowy kolowrotek cieszacy sie dobra fama .

#2 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 10 czerwiec 2007 - 20:10

co masz na mysli piszac szronic?

#3 OFFLINE   luksaj

luksaj

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 144 postów
  • LokalizacjaMielec

Napisano 10 czerwiec 2007 - 21:05

jak otworze kolowrotek to beben jest obrzucony woda (malusiekie kropelki ) ktore sa sprawca zlej pracy chamulca odsrodkowego (bloczki slizgaja sie nawet przy 6 bloczkach rzeby nie miec ptasiego gniazda ze startu obowiazkowa kontrola kciukiem bez pewnych wymachow wszystko na delikatnie . przyuawzylem ze miedzy szpula a obudowa jest prawie 1 mm szpara i podejzewam ze mokra plecionka w momecie rzutow (pluje) woda i tamtendy dostaje sie woda (chyba)

#4 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18578 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 10 czerwiec 2007 - 23:40

No cóż, ja mam tylko stare C3 i C4 z 2 bloczkami wiec od poczatku musiałem polegać na kciuku :D no i na dokreceniu docisku szpuli tak zeby przyneta zjezdżała w dół powoli, z pewnym oporem. Przy takich ustawieniach łowienie przynętami rzędu 30 gram i więcej powinno być bezproblemowe. Nawet jeśli łowiłem multikiem wyjętym z wody, np. przy łowieniu ze spodniobutów. Tak że ze swojej praktyki poleciłbym kciuk i docisk.

#5 OFFLINE   luksaj

luksaj

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 144 postów
  • LokalizacjaMielec

Napisano 12 czerwiec 2007 - 17:42

to w takim razie ten kolowrotek ABU C4 cudny nie jest ,
uzywalem do tej pory shimano cardif 301a i nigdy nie mialem problemow max na 2 bloczkach smigal a kciuk tylko przy londowaniou przynenty w wodzie , o curado nawet nie wspomne

#6 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18578 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 czerwiec 2007 - 21:21

ABU do klasyka, tak trzeba do tego podchodzic. Fajnie ze jeszcze gdzies potrzebny jest kciuk, człowiek :D niedługo same pewnie będą rzucały i co się wtedy z nami stanie B)

#7 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 13 czerwiec 2007 - 06:51

Sądzę, że trudności w rzucaniu nie pochodzą od sprzętu. Być może, że przedmiotowy egzemplarz jest po prostu zaoliwiony na śmierć. Trzeba do po prostu wyczyścić i odtłuścić. To powinno pomóc.
Poza tym chyba pitt@ zadał ci pytanie.

pozdrawiam

#8 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3655 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 13 czerwiec 2007 - 14:10

Poza tym chyba pitt@ zadał ci pytanie.

pozdrawiam


On na to pytanie odpowiedział, wystarczy dobrze poczytac B)


#9 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 13 czerwiec 2007 - 16:05

[quote]

Poza tym chyba pitt@ zadał ci pytanie.

pozdrawiam
[/quote]

On na to pytanie odpowiedział, wystarczy dobrze poczytac B)

[/quote]
mozna ciebie znalesc w yellow pages? ;)

@luksaj
wedlug mnie masz zbyt duzy luz na szpuli, po prostu ja mocnej dokrec, andrzej tez ma racje, kolowrotek moze byc totalnie 'przesmarowany' i 'przeoliwiony'
wedlug mnie to czy mlynek ma 2 bloczki, 6 czy tez 140 jest bez roznicy, kontrola kciukiem jest the best


#10 OFFLINE   luksaj

luksaj

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 144 postów
  • LokalizacjaMielec

Napisano 13 czerwiec 2007 - 21:06

nie wiem jak powinien byc wyregulowany ABU chamulec szpuli zawsze we wszystkich kolowrotkach mialem i mam ustawiony tak by szpula nie miala rzadnych luzow na prawo i lewo i przynenta opadal swobodnie , Problem przesmarowania zaliczylem w pierwszy dziem uzycia kolowrotka w tedy tarcze bryzgalo mi smarem ,wyczyscilem i jest ok . A jak wczesniej pisalem problem zaczyna sie po 10- 20 minut lowienia bo na poczatku kolowrotek dziala dobrze z 2 bloczkami (bez zarzutow ) , czlowiek przyzwyczaja sie ze ustawienie jest ok a po paru minutach ptasie gniazdo no ale teras bede bral poprawke na ten kolowrotek ,potestuje tez z chamulcem szpuli zobacze jakie moge osiagnac optymalne utawienie do odleglosci rzutowych . dziekuje za wasze odpowiedzi czyjes doswiadczenia tez ucza

#11 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 13 czerwiec 2007 - 21:09

moze twoja plecionka tak nasiaka woda, ze transportuje to wszystko pod szpule :unsure:
ale to by jednak wskazywalo na luzy ... hmmm

#12 OFFLINE   luksaj

luksaj

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 144 postów
  • LokalizacjaMielec

Napisano 13 czerwiec 2007 - 21:18

plecinke urzywam Tuf Line XP 50 lb green jest to dosc gruba plecionka inie watpie ze siaknie wode bo przy szarpnieciach przynenty widze jak sie robi bryza wokolo niej a prawa reke mam zawsze mokra no ale przy shimano uzywalem najgrubszej wersi rapali co byla jeszcze grubsza i nie mialem takich problemow z kolowrotkiem


#13 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 14 czerwiec 2007 - 05:05

tez uzywam tej linki i znam :D
wiec nie pozostaje nic innego, jak pomeczyc service ABU




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych